Som v 35. týždni a od večera necítim pohyby

16. júl 2023

Ahojte. Som v 35 týždni a naposledy som cítila silne kopanie pri zaspávaní. Vždy keď som sa zobudila ráno kopal, v bazéne kopal, na ľavom boku kopal… a dnes nič… dala som si aj koláč… celkovo do dnešného dňa som ho cítila že nonstop párty ruka hora… no dnes necítim kopanie, ale mám pocit že sa tam nejak prevaľuje, tak nechcem robiť paniku, ale že aj keby sa mu niečo stále je asi normálne ze gravitáciou sa prevaľuje nie? Kedy je “normálne” ísť na pohotovosť? Ďakujem

judit47
16. júl 2023

Okazmite chod ak mas co i len male podozrenie.

Dieta moze byt priskrtene pupocnou snurou a pod radsej sa sto krat prehnat ako lutovat!

Mne v 22tt zdzubali jak hada ked som prisla poobede a od rana sa mi nieco nezdalo,ze som mala hned dojst.

54tinka54
16. júl 2023

No ono bábätká už v tom záverečnom štádiu tehotenstva až tak veľmi nekopú lebo majú menej miesta na manévre 😁 skús si dať niečo poriadne sladké, mne keď sa zdalo že bábo sa nejak nehýbe tak som si dala pár kociek čokolády a on sa hneď ozval 😀ale ak by tie pohyby neboli tak radsej choď…

thereisabear
16. júl 2023

Radšej choď hneď.

kajka1512
16. júl 2023

Isto to treba pozrieť sonom či vserko ok. Išla by som

jakubkoanjelik
16. júl 2023

Myslím, že je na mieste na tú pohotovosť ísť. Je fakt, že ku koncu tehotenstva sa bábätká hýbu menej, ale raz za čas by sa ozvať mali.

nika11103
16. júl 2023

Si už vo vysokom štádiu tehotenstva naozaj nikto ti nebude nadávať ani tá haniť , radšej chod , ja som bola za celé moje tehotenstvo na pohotovosti minimálne trikrát a nič ani slovo mi nepovedali. Pozrú tá a budeš mat istotu a uvidis aj bábätko . Ako sa tu stále hovorí radšej tisíckrát zbytočne než raz neskoro 😘 držím palce daj vedieť

martinkatinka
16. júl 2023

Chod, nech pozru, ci je vsetko ok

nikpa
16. júl 2023

Radšej zbytočne ako neskoro... Zbehni na gyn. príjem nech ťa pozrú

mima1608
16. júl 2023

Okamžite smer pohotovosť. Netreba nič podceniť. Ja som takto bola v 37tt, od rána som necítila, šla som večer a ešte dr mi povedala, že kde som trčala celý deň. Malá bola chvalabohu v poriadku, len sa inak otocila. Ale aj tak - radšej 100krat zbytočne ako raz podceniť

ankare
16. júl 2023

Ja si myslím, že už bábo sa bude viacmenej vypucat len, ale ak máš podozrenie,chod sa dať skontrolovať. Radšej zbytočne ako neskoro.

any_soj
16. júl 2023

Choď, možno len dnes viac spí, ale daj skontrolovať 🙂 . Keď nám zomrela dcera v 38.tt, presne tak to nazval doktor, že prevaľovanie som mohla cítiť.

stellarstar
16. júl 2023

Gravitáciou sa nič neprevaluje ale uz by si mala sedieť na pohotovosti

kiki68
16. júl 2023

Mazaj na pohotovost na porodnicu, ale ze smykom bleskom. S tymto nie su srandy veru. Ak mas akykolvek divny pocit tak pohotovost

mamamasama
16. júl 2023

Nemas angelsound? Mna to vzdy upokojilo ak sa mi nezdali pohyby. Hlavne ku koncu uz ich bolo menej

zuzi0911
16. júl 2023

Už dávno si mala byť na pohotovosti . Držím palce. Daj vedieť

Ja som išla kôli silným pohybom...môj sa hybaval veľa a stále,ale vtedy to bolo 3h bez prestávky s už sa mi to nepáčilo
Našťastie všetko bolo v poriadku .
Vždy ak sa ti pohyb vykloni od normy ako si zvyknutá ,tak to treba kontrolovať .
Napr do pôrodu aj počas pôrodu bol stále aktívny ako vždy ..
Čiže není pravda,že čím bližšie k pôrodu tým menej pohybov...

kiki68
16. júl 2023

@zuzi0911 tiez si myslim, moj sa hybal malo, lenze ja som mala placentu vpredu a necitila to. Ale keby je nieco divne, tak idem hned smer nemocka. Ja som tam sice bola posledne tyzdne kazde dva dni, ale ked maleho budili takym nejakym plasicom prikladanym k bruchu na CTG, tak mi nebolo vsetko jedno. Oni potom nejak hovorili, ze spal chudak, ale tak radsej nechcem vediet. Lebo o 10 min sa pytali, ci som v pohode s cisarakom keby cosi..

zuzi0911
16. júl 2023

@kiki68 oni pri ctg potrebujú pohyb...pri pohybe je dôležité ako srdiečko pracuje ...ak spinkala museli ho veru zobudiť a asi aj po zobudení boli ozvy slabšie ,preto sa pýtali na sc..
Človek si myslí,že všetko je akési prirodzene ..no nie je to tak...treba byť opatrný 🙂

ankare
16. júl 2023

No ako? Bola si na pohotovosti?

sindla
16. júl 2023

Jednoznačne by som išla na pohotovosť.

any_soj
17. júl 2023

@stellarstar a veru áno, prevaľuje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre