Špinenie v 8. týždni

torinka222
29. aug 2023

Ahojte, neviem čo mám už robiť tak sa sem obraciam po radu. Som v ôsmom týždni (prve bábätko) a pred dvoma dňami som mala taký slabý hnedý výtok, ktorý včera prestal. Dnes v noci mi ale začali kŕče v podbrušku, trvali asi 2 - 3 hodinky a potom to aj prestalo a ráno ako som sa zobudila tak som si všimla taký bledoružový výtok. Neviem, že či mám ísť radšej na pohotovosť dnes alebo mám počkať do zajtra a zavolať svojmu doktorovi, poraďte prosím 🙏 lebo už som z toho zúfalá, chvíľu nič, potom zas čosi a fakt už neviem čo je normálne a čo nie 😓

anjelicek26
29. aug 2023

U vas je dnes sviatok? Ak je tak smer pohotovost. V tehu je kazda kvapka krvi zla... v nemocnici ti vedia pomoct... drzim palce.

vkatush
29. aug 2023

@torinka222 jasné, pohotovosť.
Ja som mala tiež toto a mi vraveli radšej 10x zbytočne prísť, ako raz neprísť a ľutovať.
Držím palce ❤️

deti95060810
29. aug 2023

nič to nemusí znamenať... ja som masívne 3 krát krvácala a bábo sa narodilo v termíne a Ok...
si myslím že počkať do zajtra.
oddychuj.

diaalex
29. aug 2023

@torinka222 ja na tvojom mieste už hneď v deň hnedého špinenia by som bola u lekára alebo na pohotovosti. Ja som špinila v 8tt, v 12tt - 16tt - 20tt - 24tt som mala krv, žiaden lekár nezistil príčinu, bábo sa narodilo 5 dní pred termínom.
Nemusí to byť nič, ale môže to byť začínajúci potrat

torinka222
autor
29. aug 2023

Ďakujem za rady ❤️ bola som na pohotovosti a nedopadla som dobre, bábätku nebije srdiečko. Je to zamlknutý potrat

zuzana111984
29. aug 2023

@torinka222 to mi je ľúto, len si to nevyčítaj, že si nešla hneď, pravdepodobne už vtedy nebilo srdiečko, niekedy sa tomu nedá zabrániť

diaalex
29. aug 2023

@zuzana111984 skôr si myslím, že keby to pozrel hneď pri špinení lekár, tak by vedel pomôcť

palicka
29. aug 2023

@diaalex nie, nevedel. V pripade MA je to len a len o prirode. Pravdepodobne embryo nebolo od zaciatku v poriadku, kedze sa nevyvijalo spravne, resp. sa prestalo vyvijat.
Autorka, je mi luto, cim si prechádzas.

mima172
29. aug 2023

@torinka222 To ma mrzí, práve som Ti tiež šla písať, aby si šla. Ja som spinila vo všetkých tehotenstvách. 3x to znamenalo potrat a 1x to bolo v poriadku a to bolo paradoxne krvácanie najsilnejšie. Prajem skoré zoradenie duše i tela ❤️

mima172
29. aug 2023

@diaalex Špinenie je často prítomné pri MA práve vtedy, keď už srdiečko nebije dlhšie, je to reakcia tela na dlhšie neprosperujúce tehotenstvo. Autorka si absolútne nemá čo vyčítať.

zuzana111984
29. aug 2023

@diaalex ako, prosím ťa? po zakrvácaní v noci, som hneď šla na pohotovosť, srdiečko bilo, bábo sa hýbalo, po krvi ani stopa...na druhý deň ku mojej gyn. na poradňu, tak že kukne ma aj sonom a srdiečko nebilo, napriek tomu, že bábo dokonca niekoľko mm podrástlo..tak ako sa tomu dalo zabrániť?

diaalex
29. aug 2023

@zuzana111984 ja som dostala lieky 🤷🏻‍♀️ asi je to len o lekárovi

zuzana111984
29. aug 2023

@diaalex aké lieky? som nevedela, že existujú lieky na MA. Ak myslíš progesteron, ascorutin, magnézium, nariadený kľudový režim, to všetko som mala od 6tt a stalo sa to v 10tt. Tak prezraď, ten zázračný liek.

diaalex
30. aug 2023

@zuzana111984 tak máš neschopného lekára 😀 čaw

mima172
30. aug 2023

@diaalex Si si vedomá ako toto môže zle padnúť žene, ktorá prišla o dieťa? Ja som prišla o tri deti, z toho 2x MA na konci prvého trimestra 1x spontánny potrat. Špinenie a až jemne krvácanie je prvým príznakom toho, že dieťa už nežije a telu klesá HCG, čo sa deje najskôr 7 až 10 dní po zastavení akcie srdiečka. Prosím, zisti si niečo o missed abort predtým ako píšeš takéto posmešné odpovede.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre