Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

petkave
1. jún 2010

Ahojte kočky.

Miiya, Anitta, je mi to veľmi ľúto. Čoraz viac nadobúdam pocit, že bezproblémové tehotenstvo neexistuje. A to všade čítam články typu: "Užívajte si tehotenstvo" a pod... A to akože kedy, keď sa stále strachujeme a riešime nejaké problémy?

Amee, dosť som toho čítala aj o anglickom zdravotníctve. Mám taký dojem, že tam to majú doktori dosť na saláme... No môže to byť aj dobre... Moja mudr. je taká opatrná, až mám pocit, že by ma najradšej nechala celých 9 mesiacov v nemocnici pod dohľadom. No zbytočne. Už som tu písala, že som ležala dvakrát a to som mohla kľudne aj doma. Pri špinení mi dávali iba ascorutin a guajacuran na spanie a ukľudnenie. Keď som prišla na to, že sa mi z neho krúti hlava a som celá zblbnutá, začala som ho vyhadzovať do záchoda...

Inak, v súkromnej diskusii, kde občas prispievam, máme aj baby, ktoré sú po potrate znova tehotné. Vyčkali tri MS a pustili sa do toho... Teraz sú obidve cca. na konci tretieho mesiaca a bábätkám sa zatiaľ darí. Ale to závisí asi dosť veľa od organizmu.

Tak sa zatiaľ všetky držte, opäť sa ukážem... Dúfam, že budem čítať iba samé dobré správy... 🙂

anitta
1. jún 2010

holčiny ahojky je to opravdu zážitek který z paměti nevymažeme nikdy ale beru to tak že příroda to udělala jak mohla a musela ...
já jsem krvácela hodně a i cucky a zhoršovalo se to a v sedmém týdnu jetě srdíčko nebylo takže celé to bylo nějaké divné... ale je mi to líto stejně hodně

ale davídek mi dává sílu a to že se pokusíme o další taky tak hlavy vzhůru a budme rádi za zdravé prcky to je to nejdůležitější

romea
1. jún 2010

Ahoj Anitta aj ostatné dievčatá, je mi ľúto čo sa stalo, poznám to 2 x, je to tak silné, že ten zážitok je stále vo mne, aj keď je to už o niečo lepšie, horšie je, že strašne by sme chceli bábo - no nedarí sa (ževraj psychika). Na druhej strane sú vo mne obavy čo keď zase, opäť to sklamanie ☹ Kto to neprežije nepochopí. Hlavne aby ste sa dali do poriadku najmä po zdravotnej stranke, a na dušičku to chce čas. A nech sú opäť potom 2 čiaročky a všetko tak jak má byť. Príroda je proste nevyspytateľná ☹
Držte sa

anitta
2. jún 2010

romea to mě mrzí ach jooo. ale neboj dočkáš se bude to v pohodě uvidíš věř tomu ... je to těžké po těch ošklivých zažitcích ale musí se jít dál.. a další těhu to vše zalepí a bolest bude od dost menší... držím moc palce

sussy
9. jún 2010

Ahojte dievcata.je to strsne ze sa taketo veci deju prave nam ktore si tak velmi babatka prajeme ☹ .Ja som to zazila uz tri krat .Prvy krat som mala mimomaternicove tehotenstvo.Prisli mi na to az v tretom mesiaci a to ma stihli operovat na poslednu chvilu.Tiez som krvacala a potom neskor len spinila. Po operacii mi lekar vravel ze mi odstranili iba cast praveho vajcovodu a ze lavy je O.K. niesu tam ani zrasty a smelo sa mozme snazit o babo.Zijem v Irsku a tu je starostlivost podobna ako v Anglicku.Pri druhom tehu som tiez zacala spinit a lekarka na ultrazvuku nic nevidela a to som bola asi v 6tt tak mi pichli metotrxat na to aby som potratila.Vobec ma nenechali na ziadne pozorovanie a ani babatku nedali ziadnu sancu ☹ .Hned po podani metotrxatu ma poslali domov.Tretie tehotenstvo sa skoncilo tento rok v aprili, podobne a vraj to bolo zas mimomaternicove.Poslali ma domov a cakali kym sa nevicistim sama.Hned som kupovala letenku a sla som na Slovensko.Moja lekarka doma mi povedala ze to urcite nebolo mimomaternicove.V aprili ma objednali na diagnosticku laparoskopiu ale vraj niesom akutny pripad tak musim cakat v poradovniku 😖 . Ani neviem ako a som zas tehu.Mam velky strach lebo neviem na com som.Velku nadej si nerobim ale v kutiku duse dufam ze to uz dopadne dobre.Mam strach lebo dva dni po sebe som mala taky ruzovucky ale velmi slabulilinko ruzovucky hlien ale dnes uz je to skor zmiesane s krvou.Nie velmi silno ale krv je tam.K lekarke ani nejdem lebo tu je to zbytocne.Budem cakat v nemocnici aj zo 6 hodin a aj tak ma bez liekov a hospitalizacie poslu domov.Tomu sa uz fakt povie beznadej.Snad sa to krvacanie ci spinenie zastavi a stane sa zazrak.Keby som aspon vedela na com som.Mam aspon nadej ze po tolkych mimomaternicovych je toto tehu normalne?? Zazila niektora z vas uz nieco podobne? ☹

petkave
10. jún 2010

sussy, to je hrozný systém a človek by si pomyslel, že čím vyspelejšia krajina, tým lepšia starostlivosť... v koľkom tt si? ja som bola v 8 tt hospitalizovaná kvôli hnedému špineniu, nebola to jasná červená krv, skôr taká staršia - uvoľňovala sa mi z maternice, kde som mala hematóm... ale v podstate ma ničím neliečili. fakt iba kľudový režim a ascorutin (vlastne veľa vitamínu C) a po týždni ma pustili domov. držím Ti palce. daj vedieť, ako sa darí. to fakt nie je možné, aby si zažila toľko bolesti a sklamania...

janulienka1
11. jún 2010

Baby ktoré ste potratili alebp špinite nevzdávajtesa.Jasom mala prvý potrat v 8 tt.Potom polrok pauza potom tehu, krvácanie ,tak mu bol nasadený duphaston a ascorutin a samozrejme PN. Narodil sa nám zdravý syn.Po dvoch rokoch tehu a v 10tt nebilo srdiečko tak som išla na čistenie.Trocha ma to odradilo ale skúšali sme znova.Nič.Potom zdravotné problemy,krtoré naštastie pominuli.Tak som po 7 rokoch otehotnela.V 7 tt hemetom, krvácanie, hospitalizacia lieky na zastavenie krvácania plus duphaston do 16tt a 17.3.2010 sa mi narodila krásna dcera.Stojí to veľa nervov, slz , sklamania ,ale naozaj to stojí zato.

sussy
11. jún 2010

Ahoj petkave.Som na zaciatku 6tt.Ale momentalne vobec netusim ako to dopadne.Dnes uz krvacam viac .Mam pocit ze asi odchadza aj vystelka maternice a to je zle .Petka ja krvacam jasne cervenou krvou.Nieje jej vela ale aj tak.V pondelok idem k lekarke a som velmi zvedava co mi zas povedia.Petka ked si krvacala z toho hematomu bola ta krv zmiesana trosku i so sliznicou
?Velmi by som chcela aby sa stal zazrak. ☹

romea
12. jún 2010

Ahoj,
sussy podľa mňa by si mala ísť radšej na pohotovosť. Minulý mesiac som si toto prežila, ak je to jasno červená krv aj so sliznicou, neveští to nič dobré ☹ Budem držať palčeky aby to nebolo ono. Potom sa ozvi ako si dopadla

simisi
12. jún 2010

Ahoj sussy,
ja som tiez v 6tt krvacala jasno cervenou krvou,vela ako pri menzese a bola som presvedcena,ze som opat potratila,isla som k lekarovi a na moje prekvapenie mimi bolo ok a bilo aj srdiecko.Musela som ist lezat do nemocky/3tyzdne/kvoli hematomu ale zvladli sme to a zatial je vsetko ok.Drzim palce.

sussy
12. jún 2010

Ahoj Romea tak to je mi luto.Keby som bola na Slovensku uz by som davno u lekara bola.Ja som v Irsku a tu mi na podporu tehotenstva a ani na zastavenie krvacania nedaju nic.Uz som to tu zazila a nie raz.A vraj vyspela krajina.Ak v tehotenstve krvacas tak ti normalne povedia ze to tak ma byt lebo Boh to tak chce a poslu ta domov.Takto si aspon robim nadej ze sa stane zazrak.Dnes uz nekrvacam skoro vobec len tak hnedo spinim.Bolesti nemam ziadne ale prsia ma bolia podstatne menej.Test je stale pozit. tak uvidim v pondelok co mi lekarka povie.snad mi aspon krv zoberu. Simisi dakujem za podporu snad aj u mna to bude ten hematom.Kiez by to tak bolo.Simisi a ty si krvacala cistu krv?alebo tam bola i sliznica.Som uz z toho vsetkeho na nervi.Dokonca som i fajcit zacala.

milada47
12. jún 2010

babulky, je tu niektorá tehu, ktorá na začiatku nemala ružovkastý výtok ako býva pri zahniezdovaní vajíčka ???

romea
12. jún 2010

Ahoj Sussy,
to som nevedela, že je takýto systém v Anglicku ☹ Ale určite trvaj na tom, nech ti zoberú krv a ak by sa dalo aj na nejakých liekoch napr. Duphaston. Budem držať palčeky. Hlavne nestresuj, lebo to neprospieva tebe ani mimču. Drž sa

simisi
12. jún 2010

Sussy,ten prvy den som krvacala velmi silno cistu jasnu krv.Po infuziach a liekoch v dalsich dnoch uz bola krv tmavsia,skor hneda so zrazeninami.Jeden den som mala uplne cistu vlozku a na dalsi sa to zo mna vyvalilo,hlavne rano alebo po dlhsom lezani.Ale uz iba tmava krv.Musis verit ze to dopadne dobre.

sussy
12. jún 2010

Dakujem simisi.trosku som sa ukludnila.Nadej zomiera posledna..Aj test je stale silnejsi Len nech to dopadne dobre.Romea a co je vlastne presne ten duphaston.Vies tu sa ten liek bude volat urcite iak.Krvne testy mi budu musiet urobit lebo inac z nemocnice ani neodidem 😠 ale ci mi daju nieco na podporu tehu tak v to neverim. Ale skusim ich nejak k tomu dotlacit.

romea
13. jún 2010

Ahoj Sussy,
duphaston je synteticky progesteron, ordinuje sa ak žene chýba jej vlastný - je dôležitý pre tehotnosť a spôsobuje udržanie plodu v maternici. Prvé 3 mesiace je plod vyživovaný cez tzv. Žlté teliesko - výživa cez placentu začína až po 3 mesiaci. A žlté teliesko produkuje progesteron. Ordinuje sa aj ženám u ktorých hrozí potrat a berú ho až do konca 3 mesiaca dokonca ho mnohé berú ako prevenciu proti potratu. Ale určite trvaj na nejakých liekoch, ktore by ti to krvacanie zastavili.

simisi
13. jún 2010

Ja mam za sebou dva potraty,teraz hrozil dalsi.Nebrala som duphaston,ale do 14tt utrogestan.Pri krvacani plus ascorutin a dicynone.Utrogestan som brala pri vsetkych tehotenstvach,

romea
13. jún 2010

Áno, tiež sa užíva Utrogestan. Kolegynka ho mala tiež v kombinácii s Duphastonom do 14 týždňa, skús to Sussy povedať lekárom v Irsku, zato nič nedáš. Drž sa 🙂

sussy
13. jún 2010

Dakujem vam dievcata.Zajtra idem rovno do nemocnice.Snad to dobre dopadne.Drzte mi prstiky.Urcite budem na nich tlacit aby mi nieco dali. 😠

petkave
14. jún 2010

Ahoj Sussy, ako vidím, baby Ti už poradili a určite oveľa lepšie ako ja... Akurát si asi v nemocnici, tak držím palce. Radšej nech si Ťa tam nechajú na pozorovaní, aby sa nič zlé nestalo... Ja keď som bola v nemocnici, tiež tam ležala žena, z ktorej sa valila krv aj so zrazeninami a ktoviečím ešte... Hrozne sa bála. Ale dávali na ňu pozor a tiež ju dopovali liekmi a injekciami. Po 2 týždňoch išla domov. Bábo to vydržalo. Daj vedieť, ako sa darí...

sussy
15. jún 2010

Ahojte dievcence.Takze vcera si ma nechali na 24 hodin v nemocnici na pozorovani.merali mi len tlak a teplotu a dnes poobede ma pustili domov.Uz nekrvacam. Lieky mi nedali ziadne vraj je to zbytocne.testy mam pozit. a za dva dni mi ich zopakuju ci hcg rastie alebo klesa.Takze stale neviem na com som 😠 .Na ultrazvuku nic nevideli vraj je to bud velmi malicke alebo sa tehu skonci samo.Ale nemam z toho dobry pocit lebo prsia ma prestali boliet 😒 Krvacala som len 3 dni takze neviem ci sa da za 3 dni potratit a vycistit uplne.Ale snazim sa na to nemysliet snad bude dobre ale to sa dozviem az za 2 dni. 😖 Ked hcg klesne alebo stupne.Je smutne ze to tu takto funguje.Dam vam potom vediet ako som dopadla.

romea
16. jún 2010

Sussy,
dúfam že HCG nebude klesať držím palčeky 🙂
na margo, takto to občas funguje aj u nás. na SR Minulý cyklus som mala pozitívne TT aj ostatné príznaky bolest pŕs, točenie hlavy, únava, žiadala som lekára aby mi dal nejaké lieky na podporu (pretože som už raz potratila). Na UTZ by to ešte nebolo nič vidieť a dokonca mi ani nezobral krv. O týždeň som prišla, že som začala špiniť a povedal mi, že sa asi dobre neuchytilo a pravdepodobne odmenštruujem. Zevraj načo lieky - keď to má byť tak to má byť (ale sú dievčatá a ženy, u ktorých jednoducho donosenie dieťatka bez liekov nejde - rôzne poruchy zražanlivosti krvi atď.) Aj sa stalo, ale MS trvala až 12 dní a bola riadne silná. Po 15 rokoch som teda vymenila gynekologa. Takže aj na SR to niekedy nieje s tým zdravotníctvom ružové tak ako to vyzerá. ☹

petkave
16. jún 2010

@sussy Nezávidím Ti tie nervy... Tá neistota je hádam horšia, ako keby Ti na rovinu povedali, čo sa deje. Ja som mala prvý utz tiež niekedy v 6 tt a v maternici videla mudra iba gestačný vačok, nič viac. Ale závisí to aj od prístroja a jeho citlivosti... Takže dúfam, že pri najbližšej konrole Ťa znovu prezrú a že hcg bude stúpať... Ktovie, 3 dni na úplné vyčistenie je možno fakt málo...

chickkky
16. jún 2010

Ahojte holky, prosím vás, sice ještě jsem nevysadila HA, plánujeme to až po prázdninách, abych si mohla ještě plně užívat léta s manželem 🙂 (čekají nás dvě náročné dovči - sjíždět berounku a cyklistická dovča), no ale stala se nám taková věc:

Beru teda antikoncepci Belara a v pátek 4. a 5. 6. jsem si nevzala pilulky, protože jsem si ji zapomněla sbalit s sebou. Byli jsme mimo domov. No, ale před tím jsem asi 3 dny nic s mužem neměla a i ten víkend jsem zrovna strávila v nemocnici, protože jsem byla dehydrovaná po průjmu, takže o tom daném víkendu taky nic nebylo a v neděli 6.tého jsem si už vzala následující pilulku, tak jak jsem ji měla podle šipek no a styk jsme s mužem měli až v úterý 8. 6. no a to byla asi polovina paletky a teď jsem v 7mi denní pauze a dneska jsem dostala (asi) měsíčky, ale velice slaboulinké špinění.

Tak co myslíte, mohla jsem otěhotnět?? 🙂 Nebylo by to vůbec špatné, aspoň by nás to pak nestálo hodně nervů po těch prázdninách při vysazení prášků 🙂

Mám už koupený i test, ale udělám si ho asi až příští týden.
Díky moc za reakce, Alča.

petkave
16. jún 2010

Ahoj Alča, ťažko povedať... Ja som brala HAK nejakých 7 rokov stále a hocikedy sa mi stalo, že som tabletky vynechala. A nič z toho nebolo. Telo je pri tabletkách zblbnuté hormónmi, takže neprodukuje vajíčka (teda nemalo by). A že by sa spamätalo za takú krátku chvíľu, nepredpokladám... I keď všetko je možné. Ja som vysadila HAK v októbri a 2.12. som už mala //. Ale to som vysadila HAK už úplne... Pri tých pár vynechaných dávkach sa nemuselo nič stať.... Ja keď som niekedy vynechala viacero tabliet po sebe, prišla mi MS hneď 2-3 dni potom - nie počas tej pauzy... Tak som zvedavá, skús sa na nejaký 30 deň cyklu testnúť... Budeš mať istotu... A ešte poznámka: Pri otehotnení som samozrejme nedostala MS, ale v tom čase, keď mala byť, som špinila slaboružovým výtokom - asi 3 dni, ale nie vkuse, len občas som mala na intímke také ružové fliačky...

sussy
18. jún 2010

Ahoj Petkave.Bola som zas na to meranie Hcg.Lekar mi vravel ze Hcg stupa dobre ale ze aj tak este nemusi byt vsetko v poriadku 😠 .Ultrazvuk mi nerobili.Mam prijst na bud.tyzden.Takze aj tak neviem ci je vsetko O.K. Budu ma sledovat a robit mi merania Hcg nasledujuce dva tyzdne kazde dva dni.Ale malicka nadej je ze konecne bude vsetko O.K.

hehena
18. jún 2010

holky omlouvám se, že vám sem lezu, narazila jsem náhodou...

SUSSY ber alespoň ten vitamín C - jak už to někdo zmiňoval - víc vitamínu C omezuje krvácení! já si při krvácení dělala jako první pomoc vymačkanej citron... pak jsem si v lékárně koupila Ascorutin. kamarádka mi dala zbytek svojeho Utrogestanu, ale to ty asi bohužel neseženeš... možná, že díky tomu mám dneska Jakuba - i když někdy člověk udělá maximum a stejně to nepomůže. Krvácela jsem a špinila od 6tt do 11tt... Utrogestan mi pak ještě předepsal dr., brala jsem ho do myslím do 13. týdne... ještě jsem zašpinila v 16. týdnu, ale to bylo asi silnou migrénou a prozvracenou nocí....

Moc držím palce. je to strach a bezmoc... věděla jsem, že je to buď a nebo, a že strachem si akorát víc ublížím, jenže se tomu stejně člověk neubránil a každá další kontrola byl stres jestli je miminko v pořádku. je mi líto, že tohle někdo prožívá. držte se všechny!

majamat
19. jún 2010

ahojte, uz dlhsie to tu citam. ja som spinila v 7 - 8tt a od vtedy som PN. teraz som v 11tt a v stredu som chvilu slabo krvacala. krv bola len na toaletnom papieri. na druhy den som mala kontrolu. babo je v poriadku, som dalej PN. mam lezat. nastastie uz nekrvacam, ale este spinim. uvidime co bude dalej. pricinou moze byt aj nejaka pasknuta cievka. mne sa stava, ze sa mi to zhorsi po tom co idem na wc - na velku. asi cievky nevydrzia ten tlak a zacnu krvacat. moze to byt aj horsie, ale takto sa utesujem. sono zatial vzdy dopadlo dobre.

marion
19. jún 2010

@majamat davaj pozor. Papaj vela vlakniny a na WC chod az ked to pojde lahko. Ja som presne s tymto skoncila v nemocnici v 12t.t., lebo som tlacila a mala krv na papieri. Nastastie male bolo OK ale bol to strasny strach. Mala som tam aj malinky hematom. Tak sa opatruj... 🙂 Drzim paste aby ste boli OK.

majamat
19. jún 2010

@marion , dakujem. snazim sa jest jablka. obsahuju kvalitnu vlakninu, ale aj tak sa mi stane, ze sa mi zosili spinenie. uz to nasastie nie je krv.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre