Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

solinkarka
25. feb 2011

@lucinocka asi tak nejak 🙂 jeeej si moja menovkina 😉

elebe
25. feb 2011

@solinkarka tak to mi je ľúto....ja som ani poriadne nevedela že som tehu a je mi to tak ľúto.....tak si neviem predstaviť teba....ale marec to istí pre teba a možno aj pre mňa 😀 silno držím palčeky 😀

solinkarka
25. feb 2011

@elebe ja som si tiez poplakala ale asi to tak malo byt...a na druhej strany su aj horsie pripady...mam kamaratku ktora potratila v 5.mesiaci a musela ho mrtve porodit ☹ takze treba ist dopredu a mysliet na dalsie 😵

kucminka
25. feb 2011

@svetlankat uz som dnes navstevu absolvovala,a vitaminov mam celu kopu,tak oddychujem a dopujem sa liekmi.

kucminka
25. feb 2011

@elebe dakujem velmi pekne,budeme sa drzat a starat sa ako najlepsie vieme....aj ty sa drz

elebe
25. feb 2011

neboj všetko bude určite ok....a zachvílku už budeš pekne guľatá.... 😀 😀 mňa už to počiatočné sklamanie prešlo a ideme do ďalšieho mesiaca.... 🙂

balazica26
25. feb 2011

@elebe ahoj. ja chcem len poznamenať, že pri prvom tehu mne prve dva testy vyšli negatívne a pritom som už tehotná bola asi dva týždne ... a druhé dva už boli pozitívne 🙂 Takže netreba v úplnom začiatku tehu-testom uplne veriť... Nanešťastie to tehotenstvo skončilo potratom v 11tom týždni... tentokrát to snáď bude úspech 🙂 Držím palce v snažilkovaní!!! Hlavne si to užívajte a nemyslite tak na to, či z toho niečo bude 🙂

svetlankat
25. feb 2011

@balazica26 ono je to uplne iny pripad ked najprv vyjdu negat a potom pozit, ale naopak to neplati.

elebe
26. feb 2011

@balazica26 no sa som to mala presne opačne....najprv pozitývny a pak negatívny....takže buď to bol šiši test alebo to bol mikropotrat ☹ ☹ a tebe držím palčeky,tentokrát to určite výjde 😀

balazica26
26. feb 2011

@elebe aha... no... asi to bol šiši test 🙂 . Občas sú veci medzi nebom a zemou 🙂

elebe
26. feb 2011

@balazica26 bolo to zvláštne....aj som si poplakala... 😢 lebo som nevedela že či som neurobila nejakú chybu. ale idem ďalej,dnes je to lepšie,mám klasickú MS a keď skončí tak šup ideme na to 😀

balazica26
26. feb 2011

@elebe aj slzy patria k tomu, neboj, čoskoro sa zadarí... ja som si tiež po prvom potrate spytovala svedomie, či som urobila všetko pre to, aby to nedopadlo zle... čo už... malo sa to tak stať, stalo sa. Hlavu hore, svet sa nerúti 🙂 Užívaj si!

elebe
27. feb 2011

@balazica26 ja si tiež myslím že sa nedá nepoplakať si,však by som pukla. som sa dobre vyplakala a potom mi bolo lahšie.....a možno to bolo takto lepšie,ako keby sa to malo stať neskôr....a ty si tiež potratila? a teraz čakáš mimi? ako dlho ste sa pokúšali?

balazica26
27. feb 2011

@elebe ano, ja som tiež potratila a presne to isté som si povedala... je lepšie že sa to stalo skôr ako neskôr... bolelo by to ovela viac... mam tetu... a jej sa narodili mrtve dvojičky... ten žiaľ si ani len neviem predstaviť... neviem či by som sa z toho spamätala...
Teraz čakám mimi... v tomto obdobi tehu som potratila prvykrat...tak si davam pozor... a s tým pokúšaním...nechápem celkom, že sa nám tak darí... ale hned ako som chcela, otehotnela som. aj prvý, aj druhý krát... a to mám ešte aj obrátenú maternicu (mala by som mať problém otehotnieť 🙂 )

zuzau2
27. feb 2011

@chomik Ahoj, také jsem na začátku těhotenství špinila, také jsem brala duphaston a sex mi doktor nezakázal.

veva82
27. feb 2011

@elebe ahoj,my sme sa pokúšali 4 mesiace a ked to vyšlo dlho som sa netešila v 7tt bábo odišlo,druhý krát sme sa snažili o bábo 7mesiacov,ale zas sme sa dlho netešili v 6tt som zas potratila...a mesiac od kyretáže som otehotnela neplánovane a zatiaľ sa bábätko drží.Príroda si zariadi všetko tak,aby sa rodili viac zdravé detičky ako choré.A niektoré ženy sa snažia aj vyše roka kým sa podarí,takže s otehotnením je to individuálne.
A ani mne sex doktor nezakázal ale bojím sa,takže nesexujem preistotu aspoň do konca prvého trimestra,lebo od cca 6tt som začala špiniť tak som sa bála že sa všetko zopakuje a zas budeme bez drobca.Užívam duphaston,ascorutin a veľa oddychujem.

elebe
27. feb 2011

@balazica26 fíha....tak tvoj muž má asi superšpionov..... 😀 😀 ja mám zase zmenšenú maternicu,ale lekár mi povedal že to nie problém....tak uvidíme....dúfam že to nebude problém.... ☹

elebe
27. feb 2011

@veva82 no tak ty si presnwe taký istý prípad ako moja kamoška....ona t mala úúúúplne presne všetko ako ty a teraz je v 14 tt.....za jeden rok otehotnela 3krát a 2krát jej odišlo.....mne sa niekedy tie 4mes. zdajú ako večnosť..... ☹

veva82
27. feb 2011

@elebe to fakt?je to blbé ale fuuu aspoň niesom sama........neboj sa bábo príde ked to budeš najmenej očakávať.A hlavne sa potom šetri a veľa oddychuj,nevraví sa to len tak so srandy....

elebe
28. feb 2011

@veva82 ano ona mala presne to isté ako ty a jej potom zistili že má zlú zrážanlivosť krvi a že jej čiastočky upchali prívod výživy pre mimi a preto jej to odišlo. ale teraz jej pichajú injekcie a úplne v poho...už má knižku a veľmi sa tešia 😀 😀 a tatkom bude môj bratranec.... 😀

sssilvy
28. feb 2011

ahojte ..........Ja mám problém so slabým krvácaním a následným špinením. Už v 5 týždni som ležala 10 dni v nemocnici pre podozrenie na potrat. Pustili ma až keď sa ukázalo, že obidve embryjká sa vyvíjajú a bijú tam dve srdiečka. Beriem Utrogestan na udržanie, lebo som po umelom oplodnení. Teraz som začala už 10 týždeň a znovu špiním.........na kotrole na sone mi zistili, že v mieste, kde sa mi zachytáva placenta sa mi vytvoril malý hematóm a to je príčina krvácania a špinenia, tak musím veľa oddychovať. Máte niektorá podobný problém s hematómom?

veva82
28. feb 2011

@sssilvy ahoj aj ja som mala pred skoro 3mi týždňami hematom a špinila som aj ja z toho.Teraz som bola na kontrole a hematom už zmizol,sú tam z neho len pozostatky....veľa kamarátiek ho malo a zmizol im.Verím že zmizne aj tebe a budete ok 🙂

veva82
28. feb 2011

@elebe ja idem o mesiac na hematologiu.Mne brali krv aj po prvom aj druhom potrate,kedže som tam už 3 roky sledovaná ale žiadnu príčinu nezistili.Potraty nemali nič spoločné s krvou....asi to žlté teliesko nejak zlyhávalo,lebo duphaston mi nasadili až pri špinení a bolo neskoro.Teraz ho mám hned od začiattku tehu-ako sme to zistili a drobec je zatiaľ ok.A myslím si že to spôsobili aj infekcie čo som mala,teraz pred 2.ootratom som mala až 40ky horúčky 2 dni.

elebe
1. mar 2011

@veva82 tak keď je všetko OK,tak je dobre....my sa tiež snažíme o mimi ale zatiaľ nič ☹ už som si myslela že tento mesiac,ale zase nič.....je mi z toho smutno ☹

veva82
1. mar 2011

@elebe nebud smutná,ono príde ked to budeš najmenej čakať.A čím viac sa snažíš a chceš tým neskôr to príde.Ja som to tak vypustila po 5tich mesiacoch že už nemôžem mať asi deti a bum o 2 mesiace som bola tehu,ale nie dlho ☹ .A teraz som fakt vôbec nečakala že mesiac po kyrete otehotniem na prvú šupu,lebo som ani nejak neplánovala mať bábo 😉 a je tu a darí sa mu zatiaľ.

elebe
1. mar 2011

@veva82 no ale povedz to mojej šišatej hlavičke,nech na to nemyslí..... 😒 tak dúfam že čoskoro budem mať dobré správy aj ja,inak teraz som sa vrátila domov a jasné že bez testu to nešlo 🙂

veva82
1. mar 2011

@elebe a ako si na tom?či stále nič?

elebe
1. mar 2011

@veva82 no však to že neviem,bo ja som mala vo štvrtok // a v piatok MS ☹ ale bola strašne krátka len do nedele a včera som mala tú druhú / takú slabučku....tak neviem....preto si chcem zajtra urobiť ešte jeden. myslíš že je tam šanca,keď som mala MS? 😒

ajkask
1. mar 2011

@elebe ahoj ja som mala tu druhu / tiez taku slabulinku , skoro ju ani vidiet nebolo. Prve dva mesiace tehu som mala MS ktora trvala vzdy nejake 2-3 dni. Tak som ani nesla ku gyn. myslela som si ze take kratke MS mam z prechladnutia.No na treti mesiac sa MS vobec nedostavila robila som si znovu test a ta druha ciarka uz bola vyraznejsia🙂 nestracaj nadej 😉

elebe
1. mar 2011

@ajkask fííííha....tak nie som jediný dinosaurus na svete 😀 😀 😀 tak uvidím,zajtra testnem a keď tam bude zase len taká slabučká čiarka..... ☹ tak to asi nič neznamená.....a to si schválne aj obmieňam testy..... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre