Streptokok a odmietnutie antibiotík

bebe1515
12. jún 2014

ahoj baby. mate niektora skusenost s odmietnutim antibiotik pri porode ked ste boli gbs pozitivne? ak ano, bol to pre lekarov velky problem, alebo to akceptovali? bolo treba podpisat reverz? diky

aristka
13. jún 2014

@piacere a čítali ju aj kamošky 😉 ,tu išlo o niečo iné ...

bebe1515
autor
13. jún 2014

juj baby sak uz sa tolko nerozculujte. 🙂

latvia
13. jún 2014

ej ej, dalsia super diskusia 😀 len par slov:
- ATB odmietnut mozes, nikto ich nikomu nanutit nemoze
- ATB u GBS pozit. pacientky treba podat aspon 15 min. pred porodom, to staci. za tych 15 minut sa dostanu do krvneho obehu novorodenca, takze aj ked sa infikuje pri porode, tak jeho telo moze hned za pomoci ATB bojovat proti infekcii. ATB podane najneskor 4 hodiny pred porodom maju zabit , alebo oslabit streptokoka v porodnych cestach este pred nakazenim sa novorodenca v por. cestach. dieta zvacsa uz infekciu nedostane.
- ATb sa aj pri sekcii casto davaju, nie je to vsak v 100 percentach, niektore rodicky ATB nedostanu -porodnik sa rozhodne, ze nie, alebo pac. je alergikus na vsetky mozne ATB, tak nedostane nic.

vela zdaru kazdej, ktora je GBS pozit a ide rodit bez ATB, dufam ze vase deti streptokok obide. lebo riesit septickeho novorodenca vdaka odmietnutiu ATB, to by som si vytrhala vlasy. ja som za prevenciu, nie za liecenie nasledkov.

linda81
13. jún 2014

@bebe1515 😀....no co by sa asi tak dialo, ked odmietnes....nic.....na silu Ti nikto nic neda... ( svoje si vsak pomysli 🙂....),,,inak tolko cisel a percent som ja za cele studium necitala a to uz par rokov robim 😀....

ja by som ale ani 0,0001% neriskovala...🙂

zita19
13. jún 2014

@nikusinka Pecen matky je pecen dospeleho cloveka, ktora sa ovela lahsie vysporiada aj s ATB. Ak dieta ochorie, potom jeho nezrele pecen bude musiet odburavat nielen toxiny vznikajuce pri infekcii ale bude zatazena este aj vysokymi davkami ATB a mnohych inych liekov, ktore mu budu podane. To iste plati aj pre oblicky.
Takze ano zodpovedna matka odmietne podanie ATB pred porodom aby sa nemuselo jej telo vysporiadavat s cudzimi latkami. Ona to radsej hodi na dieta.
Idem este docitat tuto temu do konca. Som strasne zvedava co sa nove sa dozviem od Natur - Bio - Eko zastankyn

zita19
13. jún 2014

@nikusinka rolisuj co kje osocovanie a co je dobre mienena vyargumentovana rada. Zatial kazda, ktora nesuhlasila s nazorom zakladatelky mala rozumne argumenty. Niektore boli dokonca aj odborne podlozene. No asi sa ocakaval nadseny potlesk, prinajhorsom 100x like za odvahu vzpriecit sa systemu. No asi niekde bude chyby, ked sa ovacie ani liky nekonai...

mawka
14. jún 2014

@aristka ja si teda nie som vedoma toho, ze by niekto daval pacientom do ruky zaznam od anesteziologa a z priebehu operacie. alebo mi nieco uslo? 😕
vdaka bohu za atb POCAS sekcie. vdaka bohu. inak si potom neviem predstavit otvaranie dutiny brusnej nanovo a liecenie fajneho hnisu...

aristka
14. jún 2014

@mawka vieš čo ,ja nemám sem tam slov robiť závery zo šuškania sestričiek a pod....a takto to tu potom vyzerá ....ak si predstavím koľko sekcií sa denne robí a bez profylaxie ATB by mali veselo či na gyn alebo aj are, mamičky s peritonitídou ...plus ja neviem ,ale mám za sebou 2 sekcie a riešila som bábo kedy ho začujem plakať a potom ako mi drobcov dali k hlave a nie ,aby som riešila ,čo mi podávajú ,ako mi podávajú a prečo mi podávajú.....asi som nejaká iná ,keď bolo pre mňa prvoradé dieťa a nie ja ....

mawka
14. jún 2014

@aristka a ja sa cudujem vsetkym tunajsim odbornickam, ktore si este odsleduju tvoj komplet aristicky vercajch, vsetky vitalne funkcie, kolko im co kvapka, onedlho tu budu debaty, aky skalpelom treba otvarat dutinu brusnu a budeme tu mat mamicky instrumentarky, dockaj 😀

aristka
14. jún 2014

@mawka 😀 vieš čo asi si budeme musieť v práci pýtať príplatky navyše ,lebo už to fakt prestáva byť sranda a laici nás budú poučovať čo ako robiť ,lebo sa to dočítali na mk ....len jedno nechápem ak sú odborníčky ,prečo nejdú študovať a pridať sa do kolektívu v zdr.....keďže je nás stále málo a to nehovorím o ťažkých odd....a teda gyndášov mi je úprimne ľúto...tí budú za chvíľu potrebovať aj ochranku ,lebo partneri si budú matky svojich detí brániť a matka najlepšie vie čo je pre ňu dobré a keď niekde poviem ,že by sme mali mať štatút verejného činiteľa ,keďže povolanie je rizikové a môžme byť ohrozený ,nechcú mi veriť...

mawka
14. jún 2014

@aristka naco sme chodili do skoly? dnes si staci precitat MK a pregooglit sa a hned si odbornik na vsetko.. fuha. ti vravim, ked ma chyti slepak, pustim si youtube a odoperujem sa. mozem ta potom poziadat o konzultaciu online? 😀 😀

aristka
14. jún 2014

@mawka 😅 ,,,mňa nie ja si ťa na zodpovednosť nezoberiem ,jedine v špitály ak mi podpíšeš súhlas,ale tu odborníčky ti určite poradia a aj ako sa zotaviť ..len nekonzultuj z dr. lebo to je obrovská chyba, ich nič na škole neučili ,nemajú prax a všetci sú podplatený ak liečba dodatočná jedine bio a alter...žiadna chémia, max ,balónik do šuši a lubrigačný gél ten je povolený....link z bystrinkou tu mňou pridaný nezabral ,tak asi horská bystrinka nie je povolená...

mawka
14. jún 2014

@aristka vies co, uobim to takto, budem skutocne konzultovat na MK s odbornickami, lebo ty si len nemocnicny personal, chapes, ty mi iste odborne neporadis 😀 miesto, kde budem operovat, smaozrejme polejem slivovicou, aby to bolo v sulade s prirodou, sak je to alkohol, vydezinfikuje. otvorenu ranu budem vyplachovat repikom, ako inak 😀 sit nebudem, naco, byliny zahoja. potom to postnem na kona aka som ja supeeerska, ze som to zvladla alternativne. akurat neviem, cim by som si opichala aspon miesto operovane. co ja ti viem? musim sa spytat odbornicok. 😀

piacere
14. jún 2014

@aristka ja som len reagovala na toto: citujem teba: "neviem ako je to u vás ,ale moju správu špitál poslal gyn..." 😉

bebe1515
autor
15. jún 2014

@aristka bystrinku zvazim :D co myslis treba tatransku ci nejaka oravska bude stacit? no a balonik je sice nie je 100% natural lebo v afrike sa zeny roztahuju rozne velkymi tekvicami. ale vies ja som taka mestska lesana, takze v panelaku tekvice zvlast v tomto roznom obdobi nedopestujem ak keby som ako chcela, tak holt musim robit kompromis s balonikom hoci tekvicky by boli viac super pokial by boli bio vypestovane 😀 😀 😀 😀 😝 😝

aristka
15. jún 2014

@bebe1515 😀 už idú cukiny treba ísť na trh...a bystrinka ako bystrinka ,len treba hlboko v horách...

aristka
15. jún 2014

@piacere ja som ťa pochopila 😉

bebe1515
autor
15. jún 2014

@aristka no blbe balonik uz kupeny tak to dobojujem s nim, nabuduce vyrazim na farmarske trhy a cuikny nakupim. len teda v lidli som videla len take male priemery cukiniek to tak na uvod ale veru obvod hlavicky som na regaloch nevidela :D ale fakt ze dnes melony doviezli.. 😀

aristka
15. jún 2014

@bebe1515
@bebe1515 len pozor na zrelosť ,aby v šuše nepraskli a aby neboli ošetrené postrekom ,to je chémia a nie je to prirodzené,inak neviem to je asi na jedno požitie a potom zjesť takže nie je treba kondóm a je to bio...

aristka
15. jún 2014

@bebe1515 😉

bebe1515
autor
15. jún 2014

@aristka tiez si myslim ze je to na jedno pouzitie. len pri dnesnych cenach zeleniny aby ma kazdy trening nova bio cuketa nakoniec celkovo nevysla drahsie ako balonik. ale pre bio vsetko 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉

daniki
28. okt 2014

@bebe1515 akurat som to zacala riesit, vysli mi pozit testy a rodim uz tento tyzden a som vyrazne proti antibiotikam....hned som si nasadila prirodnu liecbu cez bylinky,riasy a esencialne oleje a chystam sa odmietnut antibiotika....mam to aj v porodnom plane spolu s odmietnutim vsetkych dalsich medikamentov,nastrihu hradze a pod...absolutne vo vsetkom co si povedala co o nastrihoch hradze,prrodzenych porodocha vsetkom s tebou suhlasim a som rada ze si mala energiu si celym tymto prejst.precitala som si celu diskusiu a sice vidim ze ako ty patrim aj ja len medzi 2 percenta zien s takym nazorom,mne to staci.... zaujimalo by ma ako si dopadla? odmietla si atb? ako reagovali doktori? babatko bolo v poriadku?

123xyz
9. dec 2017

@daniki, @bebe1515
ahojte baby, ako ste dopadli? mohli ste rodit bez ATB? Deti boli zdrave?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre