Ťažký žalúdok v tehotenstve. Stretli ste sa s tým?

monika2606
30. aug 2011

Ahojte som v 9tt. Nebýva mi zle na vracanie len mám taký problém že som strašne často hladná a keď sa nenajem včas tak mi ostane hneď zle no keď sa najem tak ma strašne bolí žalúdok mám ho taký strašne ťažký ako keby som v ňom mala kamene. Ani mi jesť nechutí, bola by som rada keby to prešlo. Nestretli ste sa stým niektorá? Ako ste to riešili? Alebo to potom prešlo samo? ďakujem pekný deň vám prajem

monika2606
autor
14. sep 2011

@sjuzan77 Tak to si viem úplne predstaviť, ja čelým tiež takým otázkam 😀 ale u mňa sú tie otázky väčšinou od mojej susedy tak sa jej teraz vyhýbam lebo ona si ma stále prezerá a pozoruje ma a dáva mi také otázky o ktorých ani nerozmýšlam ešte a proste mi to je strašne nepríjemné od nej. Tak teraz keď príde za mojou mamou na kávu tak ani nevykuknem z izby radšej lebo potom som hneď nervozna a najviac ma potešila otázka že koľko som už pribrala...reku úprimnosť nadovšetko 😀 Fu a ešte by som ti vedela o nej písať ale to sa potom netýka ani tehotenstva ale skôr svadby.

sjuzan77
14. sep 2011

@monika2606 u nas je ten rozdiel, ze od svokrovcov to nie su otazky, ale konstatovanie veci, ktore oni beru ako hotove, bez ohladu na nas nazor 🙄 svadbu mi radsej nespominaj, chceli ju 3x rusit kvoli tomu, ze neboli veci podla ich predstav. az ked im drahy povedal, ze sa ozeni bud s nimi, alebo bez nich, tak sa spamatali 😉

monika2606
autor
14. sep 2011

@sjuzan77 no tak to neni dobré potom ale však volako si poradíte treba im vysvetliť že to je vaše dieťa a všetko bude tak ako vy uznáte za vhodné nie ako oni rozkážu. Potom to pochopia tak isto ako zo svadbou a spamätajú sa, držím palčeky aby to dobre dopadlo nech sa moc nestarajú do vás 😉

mimi
15. sep 2011

@sjuzan77 to som rada, ze ti je lepsie. Planujes ist naspat do prace, alebo ta doktor nechal na rizikovom?

sjuzan77
15. sep 2011

@mimi dlho som sa netesila, znova sa vratili nevolnosti, ale momentalne je to miernejsie. som na rizikovom a do prace sa uz vratit nemozem, pretoze mam rizikove pracovisko, ktore je nebezpecne pre tehotne zeny 😖
@monika2606 dnes som videla drobca 😵 😵 😵 prevalovalo sa z boku na bok, kopkalo nozickami a mavalo rucickami, bolo to uzasne 🙂 vraj je zatial vsetko ok, velkost drobca zodpoveda jeho veku, aj pri prejasneni sije a pri nosovej kosticke boli dobre hodnoty. teraz este uvidim, ake budu vysledky z krvi, lekar mi povedal, ze mi zavola jedine keby boli zle, tak dufam, ze mi volat nebude. nevies, dokedy take vysledky budu? a dalsia poradna az 20.10., zasa mozem cakat 🙄

monika2606
autor
15. sep 2011

@sjuzan77 Juuuj tak sa teším s tebou, som rada že je všetko v poriadku 😉 Moja vôbec neviem ako dlho to môže trvať mne teraz nebrali krv, až na budúce budú, ja idem 3.10 už sa teším...ale škoda že to nemôže bývať skôr však? 😀

sjuzan77
15. sep 2011

@monika2606 3.10. mam narodky 🙂 ale to mas uz zachvilu, mne sa to zda teraz az prilis dlho cakat - 5 tyzdnov 😖 mne brali 6 skumavok, upiri 😀 tak neviem, ako dlho sa mam teraz obavat, ci mi nezavola, zabudla som sa ho to opytat.

monika2606
autor
15. sep 2011

@sjuzan77 No super tak hádam mi tvoje narodeniny donesú šťastie 😀 no hej je to v podstate za chvíľku už ale tiež sa mi to vždy zdá dlho...ale ty čakáš fakt dlho 5 týždňov, ja tam mám rozdiel len 3 týždne. No mne tiež brali krv ale keď som bola prvý krát tiež mi vtedy brali tak veľa až sa mi na to zle kukalo keď som to zbadala na stole 😀 a výsledky mi povedala teraz keď som bola na posledy ale tiež som sa tak tešila že asi je všetko v poriadku, lebo keby nebolo tak som si aj myslela že asi by volala. No ale ja mám dneska taký blbý pocit či je všetko v poriadku. Nebolieva ťa niekedy dole na brušku? mňa dneska troška pobolievalo a neviem či sa mi ešte maternica rozťahuje alebo ako, teraz ma už nebolí ale cítim taký divný pocit ako keby som si tú maternicu cítila je to možné? alebo ako zistím či mi bruško tvrdne?

burina111
15. sep 2011

mne pomohol pohár teplého granka 😉

sjuzan77
15. sep 2011

@monika2606 neboj sa, to pobolievanie mam kazdy den, je to tym, ze sa roztahuje maternica a vraj sa to tam vsetko presuva 😅 mne to zvykne prejst, ked si na chvilu lahnem a pokrcim nohy, ale ak by ti to nepreslo, alebo by sa ti tie bolesti zosilnili, radsej sa ozvi doktorke.
@burina111 tak to je jedine, co ma doteraz nesklamalo. sice mi od toho nevolnosti nepresli, ale nikdy mi od toho nebolo horsie a mlieko som vzdy zboznovala, tak som rada, ze sa na tom nic nezmenilo 🙂

burina111
15. sep 2011

@sjuzan77 držím palce, ono to časom prejde 😉

monika2606
autor
16. sep 2011

@sjuzan77 super tak to som rada, no zatiaľ to vždy prešlo, tak hádam je všetko v poriadku 😉

monika2606
autor
16. sep 2011

@sjuzan77 A môžem sa opýtať prečo si na rizikovom?

sjuzan77
16. sep 2011

@monika2606 teraz som na rizikovom kvoli tym silnym nevolnostiam a tiez som mala na zaciatku slabe spinenie, brala som mesiac duphaston, uz je to nastastie v poriadku. no a dalej budem musiet byt kvoli tomu, ze v praci nemozem byt a lekari nemaju taku diagnozu, ze "rizikove pracovisko" 😀 tak som vedena ako rizikova tehotnost ..

monika2606
autor
16. sep 2011

@sjuzan77 no tak to som rada že teraz je to už dobré, a čo sa nevolností týka sa máš ako? Mne je už pár dní dobre ale dneska ma zase napínalo ale keď tak nad tým rozmýšlam dneska som aj strašne málo zjedla tak asi preto, nemala som na nič chuť. A kde pracuješ? No ja neviem či som to spomínala ale ja som nezamestnaná takže myslím že asi si robotu už ani nenájdem, uvidíme ale však zatiaľ som bola vždy rada že som doma, hlavne keď mi zle bolo

sjuzan77
16. sep 2011

@monika2606 myslim, ze nevolnosti mi uz pomaly ustupuju, este mi byva zle a napina ma, ale posledne dni to nie je take intenzivne. pracujem v domove dochodcov, ktory je spojeny s domovom socialnych sluzieb pre dospelych. vdaka seniorom sa v praci vyskytuju rozne infekcne ochorenia, ktore sa mozu preniest aj na zamestnancov (uz bolo par nepeknych pripadov nakazy) a v ramci terapii denne pracujeme s tazkymi psychiatrickymi pacientami, od ktorych nikdy nevies, co mozes cakat. preto mi tam ako tehotnej hrozia rozne nebezpecenstva, kvoli ktorym musim byt doma.

monika2606
autor
16. sep 2011

@sjuzan77 Ale to máš pekné zamestnanie 🙂 ale jasné to chápem, radšej treba byť doma kde ti nič nehrozí, aspoň si aj oddýchneš. Ja som zvedavá ako to tak dlho vydržím doma, už teraz sa niekedy nudím a neviem čo zo sebou keď mi je lepšie, budem si musieť nájsť nejakého koníčka

ania4
29. okt 2012

kocky mam otazku.som v 18DC a mam presne to co opisujete.mam hrozny pocit v zaludku akoby som tam mala obrovsky kamen.zvracala som len raz, teraz mam ten pocit v zaludku po cely den aj v noci bez ohladu na to ci som hladna alebo najedena. nechapem, hladala som aj na nete co to moze byt no nic som nenasla. tu citam ze mozem byt aj tehotna? nebolo by to este skoro na prejavy tehotenstva? dakujem za kazdu radu...

ewica
5. nov 2013

@ania4 ahoj, prosim ta, ako si dopadla? si tehu? ja mam nevolnosti od 16DC a uplne si nyslim, ze som "v tom" no este je skoro testovat 😉

ewica
5. nov 2013

@ania4 som si vsimla ze to bolo 2012 🙂 az teras..

ania4
6. nov 2013

@ewica tak vtedy to bol plany poplach...ale teraz uz naozaj cakame babo 🙂 nastastie ziadne nevolnosti neboli a krasne rastieme... polovica je za nami a vo februari by sme uz mali byt traja + pes 🙂

ewica
6. nov 2013

@ania4 pýtala som sa kvoli tým nevolnostiam, pretože tiež ich mám tak skoro a potom som si všimla že ktorý to bol dátum a že bude bejby vo februáry. 🙂 tak srdečne gratulujem 😀

sensen12
3. mar 2016

je to normalne,ked byva v tehotenstve tazko od zaludka?

jabadaba
3. mar 2016

@sensen12 ano je. Preto je v tehotenstve dolezite jest radsej mensie porcie a castejsie. Plus dobre je vynechat tazku klasiku a zvolit radsej jedna lahsie.V tehotenstve travenie velmi nefunguje, klasicke jedla doslova stoja v zaludku cele hodiny. Radim Ti tomuto sa vyhni. Zlaty tradicny standard tri krat denne jedlo, pricom obed je hutny s prilohami a flaksnou masiska dobre rozhodne nerobi. 😉

sensen12
3. mar 2016

@jabadaba fakt? o 15:00 som dala feferonovy salat a tresku a doteraz sa tvarim,ze zijem,strasne mi je,takze je to ok teda,ja uz fakt nebudem jest taketo veci

jabadaba
4. mar 2016

@sensen12 celkom seriozne. Bohuzial, toto je odvratena tvar tehotenstva - paralyzovane travenie. Vela prijimaj tekutiny a lahko sa stravuj, inak budes mat neprijemne stavy. 😉

sensen12
4. mar 2016

@jabadaba a fakt jest malicko? ja zjem jeden jogurt a ten uz dve hodiny rozdychavam

jabadaba
4. mar 2016

@sensen12 ano radsej mensie porcie a castejsie ako jednu riadnu naraz. To nerozdychas, vravim Ti z vlastnej skusenosti. 😀 Cista pohroma. Tym, ze zaludok netravi poriadne tak Ti jedlo v nom sedi cele hodiny. Na nervy stav! 😝

sensen12
4. mar 2016

@jabadaba a to vazne,ze trosku a zas trosku,no to je teda na nervy,pritom by som sa taak rada najedla a aj teraz,po jednom jogurte dycham

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre