• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

9. októbra 2017 
@jaja0209 to je uplne krasna hodnota :slight_smile: tvoje telo to zvlada naozaj super :slight_smile:
8. sep o 13:52  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v marci 2018 (20. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@guizui no a o dalsiu pol hodku som mala 4,9
Fakt nechapem, kde ma ten doktor problem
8. sep o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby po 3 mesiacoch po porode mam ist na glukozovy test znova... ake maju byt hodnoty nalacno pre zdraveho cloveka? A po hodine, dvoch?
14. sep o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mata0410 mne kazal prist do 6 tyzdnov po porode fakt kazdy inak vravi a ja som uz riadne zo vsetkeho zmatena. Ake maju byt hodnoty po neviem
14. sep o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mata0410 mne moja kazala ist az po dojceni inak si zvyknem este doma merat aj na lacno aj pi jedle ale nie stale a este mi to v kuse skace zalezi od toho aj kedy kojim ale hodnoty v norme este nemam. Na lacno zvyknem mat uz teraz po 8 mesiacoch 5,8 aj 6 no mavala som nad 6 ale ked som sa najedla, tak som mala po 1,5-2 kedy ako 6,5 max do 7. Dokonca niekedy aj pod 6, ako vravim mne to dost skace. Chystam sa aj ja na kontrolu ale asi az po tom dojceni.
14. sep o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja0209 ja mam ist teraz po stestonedeli iba rano na krv neviem aky to ma zmysela ked potom na cely test
@babula108 takze dojcenie mi zhrosi vysledky? lebo teraz som rano dojcila a mala som 5 nalacno to je dobre nie? Zaujima ma preto ake su nalacno spravne....
14. sep o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mata0410 5 je vyborne, vraj ny sa nemalo tesne pred meranim dojcit. Ja som 5 nikdy nemala ale ani problemy s cukrom az teraz pri druhom tehu som mala tehotensku cukrovku, no zily som mala vysledky vzdy v poriadku. Tak mne ani glukomer nedali len ja som si jo zakupila lebo som bola zvedava ake budem mat hodnoty. No ja to mam stale zvysene no keby som dodrziavala dietu tak mam ukazkove hodnoty ale nie vzdy sa to da. :slight_smile:
14. sep o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babula108 inak ja som konzultovala aj s inou diabetologickou a ta mi kazala merat uz po hodine - nemalo by byt viac ako 7,8 a po hodine a pol viac ako 7,2. A ten moj ten raz za 2 tyzden nosim 7 ampuliek krvy z prsta a to meriam 2 hodiny po jedle. Kazdy inak. Asi 3 krat mi to vyskocilo ale inak ok ja sa len stale obavam ze to skodi babatku i ked je to len raz za cas. Navyse mi teraz naposledy povedal, ze sa mi zhorsil nejaky priemer z 5 na 5,7 a max povolene je 6. Mne logicky vychadza aj mi to viaceri potvrdili ze s vyssou graviditou sa aj vysledky zhorsia a on mi na to povedal ze by nemala a zakazal mi uz takmer aj pecivo a cestoviny jest i ked jem len celozrnne a vysledky v norme podla glukomeru tak ho nepocuvam lebo za posledny mesiac som nic nepribrala a takto sa bojim ze este schudnem ked nebudem nic jest len maso- cele chore
14. sep o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja0209 ja ked som si merala este pocas graviditytak som mavala aj crz 8 ku koncu tehotenstva ale na lacno spm mavala do 6, takze neboj sa. Mne sa narodilo zdrave babo dokonca u mna potom uz cukor nikto neriesil. Takze asi som vysledky mala uz dobre.
14. sep o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babula108 si ma ukludnila lebo sa fakt furt strachujem cokolvek jest. Ja mavam na lacno do 5. Takze mozem ratat ze v 9 mesiaci budem mat este horsie vysledky?
14. sep o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15. sep o 06:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, prosim Vas, tie čo ste mali v tehotenstve cukrovku ako ste to riešili pri druhom tehotenstve? Robili Vam až ten test v druhom trimestri, či ste boli pre istotu aj skor? Lebo ja som v 8tt a mám zase také pocity smädu po sladkom a únavy ako pri prvom tehotenstve. Tak neviem či to treba riesit alebo nie
9. okt o 14:35  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v máji 2018 (10. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@josephine15 ahoj, ja som mala v prvom tehu, ked som od 32t musela pichat aj inzulin, teraz som znova tehotna a zatazovy test mi robili v 1.trimestri (tusim v 11t), a budu ho opakovat teraz v 2.trim okolo 24t. vsade som citala, ze je vysoko pravdepodobne, ze cukrovka bude hned od zaciatku v 2. tehotenstve, ale teda prvy test mi vysiel negativne, mozno vsak tym, ze kojim a teda hormony su trosku pomenene.
9. okt o 14:55  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v marci 2018 (20. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja0209 najhorsie vysledky cukru byvaju medzi 32-36t a potom sa nasledne sa hladina cukru viac stabilizuje, hlavne sa neboj jest.
9. okt o 14:57  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v marci 2018 (20. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@guizui ano dakujem aj som si vsimla, ze uz mi to tolko nevyskakuje, jem docela dobre len mi teraz ku koncu zasa zistili, ze som mierne anemicka tak mi dali zelezo, snad vsetko bude nakoniec ok
9. okt o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok