Tehotenská cukrovka - aký je vhodný jedálniček?

tinka133
30. máj 2019

Nájde sa ochotná mamička čo by mi poradila stravu - stravovacie návyky alebo poslala jedálniček vhodný pri tehotenskej cukrovke? Zistili mi tehotensku cukrovku a som vyplašena co a ako dalej.... dakujem za rady a tipy, kludne mozete aj do sprav. Dakujem

dagmar13
30. máj 2019

Ja som mala tiež a len som obmedzila cukor a po mesiaci sa to upravilo,menej slad a vyhýbajte sa sladkostiam🙂

zeytin
30. máj 2019

Mala si vysoke hodnoty?

horalka1986
30. máj 2019

Mam dm1 a pred 5 rokmi som mala aj tehotensku cukrovku. Mozem ti odporucit knihu ,,varime diabetikom,, mne velmi pomohla. Je to pre dm1 ale je v nej dost vela receptov ktore ti urcite pomozu mat vsetko pod kontrolou. Pomoze ti drzat potrebnu davku sacharidov na den a zaroven nepapas ziadne cukry.

horalka1986
30. máj 2019

A hlavne no stres, ten ti tiez nerobi dobre na cukor. Ja som v tehu o cukrovke absolutne nic nevedela, ani o strave a syn sa narodil na termin, zvladli sme to bez inzulinu a je uplne zdravy.

alilka
30. máj 2019

Aj mne zistili tehu cukrovku .a to som v 11tt..ale ja beriem kortikoidy tak tie zvyšujú cukor tak neviem..ale inak z toho paf ako to mám vlastne jesť..mám dovolené ovocie 3x denne čo mi príde dicnf keďže to obsahuje dosť cukru .meram si cukor ,ale nik mi nepovedal kedy je aka norma..koľko má byť pred jedlom,po jedle atď..🤷

horalka1986
30. máj 2019
evabb35
30. máj 2019

@tinka133 vážila som si každé ovocie, aby som neprekročila príjem cukru nad určitú hranicu - našla som si na nete info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre