Tehotenská cukrovka. Mala ju niektorá?

agafe
13. okt 2011

Ahojte🙂 Čakáme druhé bábätko a trochu sa obávam tehotenskej cukrovky, nakoľko som ju mala aj pri prvom tehotenstve...má niekto s teh. cukrovkou skúsenosti?Bojím sa že ju budem mať opäť. Aj pri prvom tehu mi to zistili dosť neskoro☹ ďakujem

bibi1711
13. okt 2011

@agafe ahoj🙂 aj ja som mala tehu cukrovku pri prvej dcerke a zajtra ma caka zasa test-ale som prakticky zmierena s tym, ze bude zasa...co uz:(

agafe
autor
13. okt 2011

ahoj🙂 že vraj ju nemusíme mať opäť, ale je tu pravdepodobnosť že áno☹ Mne to zistili dosť neskoro, mojej doktorke to bolo OK ale keď mi to uvideli v knižke tak iba kukali, ako že ma nato neupozornili...šťastie že sa malej nič nestalo...

zdenin
13. okt 2012

@bibi1711
@agafe baby ked ste mali tehu cukrovku tak ste porodili pred termínom ?(som čítala že sa nesmie prenášať z tehu ckrovkou) vdaka za info

katuska
16. okt 2012

ahojte maminky, ja som mala gestačný diabetes a porodila som v termíne, ani skôr ani neskôr.... 🙂
mám na predaj glukomer, ak by ste mali zaujem.
https://www.modrykonik.sk/bazar/ine-pre-mamicky...

lucinka190581
14. júl 2014

mne zistili tehotensku cukrovku zaciatkom 31 tyzdna dufam ze vsetko bude ok a malinka sa narodi zdravucka..
🙂

rajna
21. júl 2014

Ahoj aj ja mam tehotenskú cukrovku. Nieje to nič hrozné má ju veľa žien. Meriam si cukor po každom jedle a nemala by som sladké ale sem tam ak niečo zješ nič sa ti nestane ani bábätku. Moja mama mala pri mne tiež tehotenskú cukrovku a nenormálnu chuť na sladké a jedla cukrovú penu máčanú v čokoláde a ja som bola ukážkové dieťa ako s knižky.
Hlavne sa netreba stresovať lebo to bude zle vplývať na maličké.

sonkapetka
25. júl 2014

ahojte chcem sa opyta ci tu je taky niekto kto maly po vypiti sladke vody cukor 18,5 ... poslali ma diabetologike ta ma dva tyzdne dovolenku a este sa pridal ku tomu aj gynelog ..tak neviem ci je to take akut.

luchajda
26. júl 2014

Ahoj, čo čítam diskusie, s takou vysokou hodnotou som sa ešte nestretla. Ja mám tehotenskú cukrovku a hodnotu som mala po 2 hodinách 8 a už robila diabetologička poplach :( Ak nemáš šancu ísť k inej diabetologicke, skús aspoň dodržiavať dietne opatrenia. Tým myslím nič nepokazíš.

evictta
30. júl 2014

@sonkapetka Uff, to mas poriadne vysoku hodnotu! Ja myslim, ze je to akut! To je podla mna viac, ako iste, ze od diabetologicky dostanes inzulinovu liecbu..Urcite zacni hned s dietou, drzim palce! 🙂

alexandra2222
1. aug 2014

@sonkapetka ja som mala 8,4 a musim chodit k diabetologicke. Urcite zacni s dietou

alexandra2222
4. aug 2014

caute kocky. poznate bielkovinovy chjlieb. super chuti a nezvysuje cukor. pre mna je to zachrana 🙂
https://www.plnaspajza.sk/chlieb-a-pečivo/561-b...

mazliceklienka
15. nov 2014

viete mi poradit ake hodnoty cukru v krvi mam mat pred jedlom a ake po jedle? diabetologicka mi povedala max. podnoty pred jedlom 5,8 a po jedle 6,8. Ja som mala pred jedlom 3,7 nie je to zase malo?

piskota123
21. nov 2014

môžem sa spýtať na tú diétu?nemalo by sa jesť ani ovocie ani cestoviny ani zemiaky ani ryža,tak teda....mäso nemám rada,a jesť ho len tak bez niičoho,nuž neviem...čo ste papali vy?dakujkem.

titulienka
21. nov 2014

Ja som pri 4 tehu nemala absolutne nic a teraz som mala tehu cukrovku ,musela som si pichat aj inzulin. Som po porode 4 den a cukor je prec tak sa velmi tesim 😉

bubublinka
1. dec 2014

Ahojte. Baby, chcela by som sa poradiť. Som v 25tt. Na lačno mam vždy glykémiu ok a aj moč je bez glukózy. Nedávno som do poradne nepriniesla 1. ranný moč a namerali mi v ňom glukózu. Vraj je to v tehotenstve normálne, ale že zoberú ešte glykémiu pre kontrolu - opat ju brali na lačno a bola v poriadku. OGTT mi robiť nemozu kvoli inej diagnoze. Vraj si mam namatkovo kontrolovat doma moc diagnostickymi papierikmi. Okrem ranneho mocu som mala glukózu takmer v každej vzorke. Merala som to tak ako mi kazali, teda 90 min po jedle. Na zaklade tejto doma nameranej glukozy mi opat robili odber krvi na lacno a tam zas nic :D Uz neviem, ci sa citit ako hypochonder, alebo to meriam nejako zle ... Kazdopadne....staci na stanovenie gestacnej cukrovky odber krvi na lacno? 😖

naturiq
2. dec 2014

Na znižovanie cukru v krvi, ktorý vystrelí vždy po jedle, odporúčam piť s každým jedlom čaj z morušových listov. Diabetici s tým majú výborné skúsenosti ako podporu liečby.
http://www.naturiq.sk/sk/pub/itm/27/morusa-biel...

piskota123
8. dec 2014

bubublinka nuž neviem aké kritériá sú na presné stanovenie,ale ja mám glykemiu nalačno v poriadku, aj po jedlách,len ten OGTtest mám vždy zlý,tak už podľa odborníkov musím dodržiavať diétu...v moči som glukozu nikdy nemala.počula som že voľakedy namiesto OGTtestu dali tehotným spapať žemlu a vypiť myslím 2 či 3 deci mlieka.skús povedať lekárke či sa to nedá takto,ževraj je v tom toľko sacharidov ako v tej čistej glukoze.

stepanka274
8. dec 2014

ja som to tiež absolvovala, pri treťom tehu mi ju tiež zistili, no poriadne mi to liezlo na nervy, nejaký čas som potom dodržiavala diétu, jedla som hlavne grapefruity. Potom som prestala, synátor sa narodil na čas, pôrod bezproblémový, kojenie super. No a ked som bola potom zase tehu a išla som na tú glykémiu, tak som vedela že ked vypijem to množstvo cukru tak mi to zase vyskočí tak už som sa bála. Lenže sa stalo to, že mi kvapla tá krv z toho prstu do toho gl.sirupu a tak som to už nemohla vypiť a chápete už mi druhý test nedali urobiť, takže si z toho urobte záver ako to je asi smerodajné. Píšem to len ako skúsenosť.

bobkamt
2. apr 2015

Milé mamičky, som študentka tretieho ročníka pôrodnej asistencie Jesseniovej Lekárskej fakulty v Martine a obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie anonymného dotazníka pre moju bakalársku prácu na témy Diabetes mellitus ciže cukrovka. Mamičky ktoré mali cukrovku počas tehotenstva, prosím Vás o 5 minútiek na múj dotazník, veľmi by ste mi pomohli. Za vyplnenie Vám vopred ďakujem. 🙂

https://docs.google.com/forms/d/1YE-h4hTeWHN-77...

oblivian
14. máj 2015

@luchajda Ahoj, aké si mala tehotenstvo po zistení cukrovky? Pôrod prebehol v poriadku? Mne dnes zistili rovnaké hodnoty, aké si mala Ty, preto sa pýtam, či je to až také vážne... Ďakujem.

oblivian
14. máj 2015

@alexandra2222 Ahoj, aké si mala tehotenstvo po zistení cukrovky? Pôrod prebehol v poriadku? Mne dnes zistili podobné hodnoty, aké si mala Ty, preto sa pýtam, či je to až také vážne... Ďakujem.

luchajda
14. máj 2015

@oblivian Ahoj, no ja som si po zistení cukrovky dávala fakt svedomito pozor. Zhrešila som len občas aj to čo najzdravšie. Ale kamarátka aj s jej sestrou mali ovela horšie hodnoty a nedávali si nejak zvlášť pozor a v pohode. Detičky neboli veľké. Ale teda musím povedať, že vďaka diabetickej diete som sa celé tehotenstvo cítila perfektne... aaa od pôrodu si ten deficit vynahrádzam 100násobne :D
Pri pôrode nezabudni pôrodníka upozorniť na tú cukrovku, mali by Ti podať tuším glukózu. Ja som mala strašne rýchly pôrod, nič sa nestihlo a ráno som im skrz hypoglykémiu odpadla :D

alexandra2222
14. máj 2015

@oblivian ahoj, zalezi na tebe ako sa k tomu postavis. Ja som drzala dietu , resp. Stravovala som sa zdravo, co bolo super pre dietatko a aj pre mna. Porod prirodzeny, krasny. Malinky mal 2700g,50cm. Kludne sa pytaj

0910180079
26. máj 2015

Dobry Den .. Ja Som Bolaa GLUKOZOVU vODU TAM MI ZISTILI ZE MAM V MOCI ZVISENY CUKOR .. NEVIEM CI TO JE VAZNE BOJIM SA CAKAM LEN PRVé . MOZTE MI PORADIT?

tehotnajenny
16. sep 2015

ahojte baby.. je tato tema este akutalna?
Mne zistili tehotensku cukrovku v 25. tt ,, po tom teste som mala po vypiti hodnotu 9,3.. diabetologicka mi zakazala jest sladke, mlieko, vyzrete ovocie.. a nic inak nepovedala.. robila mi test, krv z prstov rano na lacno, o dve hodiny na to co som sa mala ist najest a potom este raz ma poslala najest,, dala som si narokom nieco sladke lebo nepovedala co mam ist zjest.. a vysledky po tom sladkom som mala 11.. po tyzdni som prisla zase,, kedze som cely tyzden nejedla nic sladke, sladke ovocie ani mlieko nepila.. myslela som ze vysledky budu ok,, ale mala som po druhom jedle 7,7.. vraj u tehotnych ona toleruje maximalne 7,2.. tak som sla domov s pribalenym glukomerom,, s tym ze sa mam preventivne merat, zapisovat ale ak by som mala nahodou vyssie tie vysledky mam prist a nasadia mi inzulin. este v ten den som si namerala 12.. lebo som si asi po hodine po obede dala kysle kiwi.. no a kedze bol piatok, a teraz maju tyzden dovolenku nemozem ist po inzulin.. citala som si na nete o tom,, ako sa dodrziava dieta,, diabetologicka mi nepovedala aka je ta dieta prisna,, vazit si jedlo, pocitat sacharidy.. jest len kazde tri hodiny... atd.. tak to dodrzujem.. ale zda sa mi toho jedla dost malo a dost prisne,,a na to ako dodrziavam tu dietu par dni,, meram si glukomerom po kazdom jedle,, pocitam sacharidy,, a aspon minimalne raz za den si nameram glukomerom nad 7,2.. (7,8; 7,6; 7,4).. som z toho zufala naozaj mi pridu tie davky jedla dost malicke.. bojim sa ze uskodim babatku ked budem jest tak malo a teda este menej by som mala aby boli tie hodnoty pod 7,2,, a bojim sa ze uskodi babatku ked budem jest viac ten sacharid v krvy.. poradte,, naozaj ste si pri tej diete museli vazit jedlo a pocitat sacharidy?? no na ranajky polovica grahamoveho rozteka mi pride dost malo... :(

vvia
16. sep 2015

@tehotnajenny mne dia toleruje 7,7 ake ja sa drzim s hodnotami do 7. Obyvkle iba okolo 6 po jedle. Inac jem aj ovocie aj oecivo, aoe komtrolujem si hodnity glukomerom a drzim sa

vvia
16. sep 2015

@tehotnajenny a daj pozor na grahamove pecivo, skor celozrne a este radim vela sa hyb

vvia
16. sep 2015

@agafe mala som cukrovku v prvom tehu a aj teraz. Aaa uz vidim ze neaktualna tema 🙂

tehotnajenny
16. sep 2015

@vvia a ovocie si si dala ako desiatu alebo olovrant? len jedno ovocie? stacilo ti to? ja si dam jedno jablcko alebo kiwi ci polovicu grepu,, tak je to v pohode na glukomery,, ale som taka hladna potom ze sa citim az oslabena.. na ranajky si dam polovicu grahamoveho rozka alebo celozrneho, to je jedno podla mojho glukomeru, vzdy mi vyskoci nad 7,2 a veceru napriklad polievku z kyslej kapusty,, a dam si k tomu 1/4 toho pecivka,, a tiez mi obcas vyskoci,, vobec neviem,, niekedy zjem to iste a zakazdym su ine hodnoty.. mam v tom chaos.. musim si to nejako osvojit, ale neviem si zvyknut na tak male davky jedla ktore podla mojho glukomeru aj tak musim este zmensit.. :/

vvia
16. sep 2015

@tehotnajenny dnes prvykrat som mala hodnotu 8 a to si uz meram niekolko tyzdnov. Pri prvom tehu som.to brala vazne a iba jedno ovocie hned potom co.som.sa naobedovala alebo chvilu potom, tak som to mala.odskusane
No glukomer som.nemala a tak som jedla len to minimum a hlaaadna vkuse. Teraz neriesim, jem.kolko potrebujem, samoztejme.nejek.sladkosti ale ovocia zjem.teda dost!!!,ALE kontrolujem.si hodnoty. Ak su ok, neries

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre