Tehotenská cukrovka. Mala ju niektorá?

agafe
13. okt 2011

Ahojte🙂 Čakáme druhé bábätko a trochu sa obávam tehotenskej cukrovky, nakoľko som ju mala aj pri prvom tehotenstve...má niekto s teh. cukrovkou skúsenosti?Bojím sa že ju budem mať opäť. Aj pri prvom tehu mi to zistili dosť neskoro☹ ďakujem

tehotnajenny
17. sep 2015

@vvia a mohla by si mi napisat napriklad jedalnicek z jedneho dna? len cisto prikladovo.. nech sa ujistim ze to dobre robim.. lebo z toho glukomeru som zufala.. zmensujem a zmensujem si tie davky jedla ale stale to nestaci.. tak nech viem ze som na tom naozaj tak na inzulin.. alebo len naozaj stale jem viac nez by som mala..
mozem dat priklad ja.. napr. ranajky: 1/2 grahamoveho alebo celozrneho pecivka (45g) na to maslo alebo natierkovy taveny syr a kopec zeleniny (parad., paprika, uhorka, cinska kapusta..), o 3 hodiny na to si dam 1/2 grepu a potom si dam caro aby som doplnila sacharidy, na obed, par lyzic polievky (asi 8) a jeden kopcek ryzi s kur. masom. a zase s miskou zeleniny,, o 3 hodiny na to si dam 1/2 bieleho jogurtu s kiwi, lyzica ovsenych vlociek a zopar semienok slnecnice alebo piniovich oriesok, a veceru si dam nejaku polievku.. teraz mam tu kapustovu asi s 20g pecivka... a niekedy ak to nevychadza este na dost neskoro si dam druhu veceru ale to len kusok syra alebo vajicko varene..
ked mam pravdu povedat,, ked pride cas jedla je to pre mna ako sviatok na ktory sa tesim.. 😖 a hybat,, no mam sedavu robotu,, ale snazim sa po takych dvoch hodinkach prejst po firme.. a doma mam psika,, tak chodime spolu aspon minimalne na pol hodinove porechadzky..
robim to spravne?

vvia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tehotnajenny
17. sep 2015

@vvia dakujem ti velmi pekne,, skusim sa dat do pohody,, lebo moze byt ze z toho som v strese a tak mam ten cukor vyssi.. do konca tyzdna budem skusat a furt merat,, a ked to nepojde,, pojdem v pondelok k diabetologicke a uvidim co povie.. ale viem ze mi tie davky jedla proste nestacia,, vcera som mala z hladu az triasku a oslabene nohy uplne.. bala som sa ze spadnem ci odpadnem,, rychlo som zjedla vajicko lebo som nemala este cas jedla tak som sa bala dat daky sacharid. ale myslim ze takto by to nemalo byt.. radsej si budem davat ten inzulin.. lebo takto vyzdrzat este tri mesiace.. neviem ci by bolo dobre.. v diete som prisna,, nehresim, ani sladkym, ani neprekracujem aspon podla tabuliek co som nasla na nete, ten podiel sacharidov.. takze budem takto skusat dalej a uvidime.. pre malu urobim vsetko.. 🙂 len nech je zdravunka,, ja pretrpim cokolvek 🙂

vvia
17. sep 2015

@tehotnajenny skus len prehodnotit stravu pozri cesku stranku p tehotenskej diete, su tam aj recepty, ona sa trosku lisi od klasickej. Viac var, jedz vela masa (pre mna najvacsi boj) varene zemiaky, ryzu, ja som si aj varila iba v supke zemiaky a jedla s troskou masla a soli. A ked to nepojde tak radsej konzultovat s dr. a nasadit inzulin. Drzim prsty

lessiie
30. sep 2016

@tehotnajenny ahoj,ako si dopadla nakoniec? Pichala si si inzulin?

tehotnajenny
1. okt 2016

@lessiie ano..na zaciatku len jednu az dve jednotky trikrat denne...pred porodom 25 jednotiek trikrat denne...

nivea777
1. okt 2016

@tehotnajenny ako sa ti prejavovala ta cukrovka,prosim ta? bola si viac smadna alebo ... ?

lessiie
1. okt 2016

@tehotnajenny uf...no mne sa to snad upravi stravou...mala som po glukoze 9,8...uvidime...a nalacno si mala kolko nepamatas?

vvia
1. okt 2016

@lessiie ahoj tiez som mala po glukoze okolo 9 ale na lacno hodnoty nizke len okolo 5 aj menej 🙂 bola som iba na diete dezim prsty

lessiie
1. okt 2016

@vvia nalacno som mala 5,8 vraj troska zvysene...no uvidime co bude na kontrole...pri prvej som mala tehu cukrovku tiez ale bola iba troska zvysena a pomohlo uprava stravy...teraz dufam pomoze tiez 🙂 a dakujem upokojila si ma

vvia
1. okt 2016

@lessiie ja som mala v oboch tehu 🙂

lessiie
1. okt 2016

@vvia ved v podstate aj ja 🙂

vvia
1. okt 2016

@lessiie drzim prsty ;)

lessiie
1. okt 2016

@vvia dakujem pekne

tehotnajenny
2. okt 2016

@nivea777 nijako..normalka.. Ale ku koncu som ai musela davat aj cukor lebi mi kolísal hore a uplne dole..
@lessiie na lacno som mala dobre ale ku koncu som mala na lacno 2.. A to uz som zazivala hypoglikemie..musela som pravidelne jest kazde 2,5 hodiny.. Aj v noci.. No des..

lessiie
2. okt 2016

@tehotnajenny tak ja od srvrtka dietujem a odislo mi uz 1,5 kila 🙂 ale tak zajtra idem na odber zo zily tak som zvedava...ale tak cudne to si mala :( ja jem kazde 3 hodiny teda sa snazim a male davky a sladke som vynechala uplne...pri prvej to stacilo tak uvidime ci bude aj teraz...

tokarcikovci
6. okt 2016

Ahojte baby neviem ci je este tato tema aktaulna. Mam par otazok: pri glukozovom teste mi bol namerany po 2 hod. Cukor 8.5 dnes som bola u diabetologa a ten sa k tomu postavil asi tak ze povedal ze co to je za hlupy test ze mam istbeste raz ale ze mam vypit len 50g glukozy (normalne sa pije okolo 70)
1. Ako u vas postupovali diabetologovia
2. Neviete ci ho mozem zmenit zda sa mi to divne a bojim sa aby sa nieco nestalo babetku
3. Kde by som naslaa nejake veci ohldom stravovania pocas tehotenskej cukrovky

sinopea
17. okt 2016

Ahoj holky, bola som na OGTT a zistili mi zvýšenú hodnotu glykémie, ale až po tých 2 hodinách.
Moje hodnoty:
Nalačno: 4,87
Po 1 hodine: 9,64
Po 2 hodnách: 10,23

Je to normálne, aby po 2 hodinách bola ta glykémia vyššia než po 1nej hodine? Hlavne keď prvé dve hodnoty sú v norme? Mali ste to niektorá tak?

sinopea
17. okt 2016

@katarina822 ďakujem pozriem 🙂

ameerah
25. júl 2018

Ahojte baby prosim vas ja som bola na cukre minuly tyzden rano mi cukor nezmerala az ked som vypila glukozu po dvoch hod. mala som 8,2. povedala ze to je vysoke a ze ci som jedla den predtym nieco sladke samozrejme jedla som melon co mi nebolo povedane ze nemoze. hned v zapeti mi zobrala aj krv. a ze ked bude mi bude volat tak su vysledky zle. a ked nebude volat je to ok... a nevolala .tak neviem co si mam mysliet. ze v krvy t ouž zrazu je ok??? dakujem za odpoved

lessiie
26. júl 2018

@ameerah ahoj. Melon den predtym neovplyvni vysledky . Mala by si zavolat

lukasko12
11. aug 2020

@luchajda ja mam tiez 8 mam uuuuuuplne vymazat sladke a bude vsetko dobre

sisinka33
8. feb 2022

@tehotnajenny ja som rodila v roku 2004 posledný trimestr som strávila v nemocnici, tam som mala nemocničnú stravu a presne na raňajky sme dostali 2 grahamove rožky z niečím ak by som ich zjedla cukor vyletel na 14 tak som ranajkovala pol rozka a bolo ok.Dcerku som porodila iba týždeň pred termínom rovno na Silvestra 2004 váha 4040g. Zdravá ako buk. Prečo to tu píšem? V predchádzajúcich dvoch tehotenstva ho som také šťastie nemala . Tehotenská cukrovka sa niecila , prvé bábätko sa narodilo v 36 týždni mrtvorodene druhý chlapček v 31 týždni s vážnymi diagnózami. Dnes má 21 rokov , nechodiaci s DMO.

cicamica1980
27. feb 2022
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

toto je velmi zaujimave a mohlo by trosku pomoc pri tehotenskej cukrovke https://temazdravie.sk/skorica-v-tehotenstve/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre