Tehotenstvo a antibiotiká na streptokoka

ifhanka
22. feb 2017

Ahojte bola by som vdačná ak by niekto mi aspoň čo len "pomohol"... Čakám babetko som v 11.tt v 5.tt mi obvodná lekarka povedala že mám v hrdle streptokoka... Predpísala mi antibiotika augmentin ktore som nedobrala cele lebo po prvej tabličke čo som brala začala som mať ťažkosti tak lekarka mi vravela aby som ich vysadila urobili mi kontrolny výter kde mi sestricka povedala že výsledok je negativny. No a teraz k veci... Minulý týžden som bola na ultrazvuku povedala som gyn. Že mala som bacila atd. Ako som vam to opísala a že som brala tabl. Začal nadavať že ako to že mi dala doktorka tabl
A este take a bol rozrušený nervózni a ja totalne v strese... Pýtala som sa ho či to moho babetku ubližiť tak povedal mi že to mi nik nepovie.
. teraz v tom čase... Idem na odber az 3.marca... Mám niejaké píchanie v žaludku bruchu je mi totalne zle cítim sa úplne slaba toči sa mi hlave ale najviac ma trapy to ze ma boli brucho... Ide o moje druhe tehotenstvo prve som mala bezproblemove tak vas chcem poprosit o radu... Či nahodou ste sa niektora z tym stretla... Velmi pekne dakujem za kazdu odpoved.

sibalka21
22. feb 2017

@ifhanka Ved si tehotna, je normalne, ze ti je zle a si unavena.... Ak sa pytas, ci tie antibiotika mohli nejak ublizit babu, nikto ti odpoved neda, bohuzial... To nevie nik...

katka553
22. feb 2017

Mohli ubližiť, ale aj vôbec nič sa stať nemuselo... v 5tt väčšina žien ani netuší, že sú tehotné.. a brucho ťa ako bolí? ak máš pochybnosti, skoč na pohotovosť.. držím palce, nech je bábätko aj ty v poriadku.. 😘

kluska
22. feb 2017

podla mna neublizili, lebo 5t je malo, az ked sa vyvija pupocna snura, to je tusim 8-9 tyzden, tak vtedy moze vsetko ist cez popucnu snuru, do toho casu zije embryo zo zlteho telieska tusim, nestresuj, hlavne pozitivne myslenie

angelika88
22. feb 2017

Antibiotika augumentin ti urcite neublizili. U tehotnych su standardy,podla ktorych sa predpisuju atb a zhodou okolnosti je augumentin take,ktore si mohla uzivat. To pichanie v bruchu by som skor pripisala zazivacim tazkostiam v tehotenstve (nafukovanie,plynatost). Dieta realne poskodia maloktore lieky, napr. psychiatricke,na epilepsiu,atd. Tu by som sa ozaj obavala.

pininka
23. feb 2017

Aj ja som mala streptokoka v hrdle, najprv mi moja obvodná po konzultácii s viacerými dala iná doritricin, ale asi za tri dni som dostala ťažký zapal rúk, takže okamžite penicilinove atb amoxiklav, to som aj čítala,že nemajú vplyv na bábo. Kvôli tomu zápalu som však musela vybrať dve balenia a aj môj porodnik ma upozornil že nech ich vyberieme všetky. Neliečený zápal vie oveľa viac uškodiť babu ako tabletky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre