Tehotenstvo po cisárskom reze a ruptúra maternice

petruskauska
4. okt 2007

prosim o radu. citala som tu nejake informacie o tehotenstve po cisarskom, kedy a jako a dost ma naplasila info o rupture maternice. Mam z toho panicky strach. To je naozaj take vazne, ze to hrozi pri normalnom porode, ktory by nasledoval po CR? Fakt sa toho teraz bojim. Doktor mi odporucal dalsie tehotenstvo az po 1,5 roku, ale teraz ked citam, ze to nezalezi aky bude casovy odstup, lebo sa to moze stat, tak mi je zle.
A este by som sa chcela opytat, ze ja som hned dostala cyklus dva tyzdne po 6nedeli a potom to trvalo 10 dni asi, a o mesiac som dostala presne na cas opat cyklus, ale je nejaky silnejsi. Aj ta prva menstruacia bola silnejsia, a aj tato. Je to normalne.
Plne kojim, tak casto ako sa len da, ale aj napriek tomu som okamzite dostala cyklus a este k tomu aj pravidelne. Len sa chcem opytat, ze ci je vsetko o.k. ak je cyklus silnejsi, ci nemam ist gynekologovi, alebo co. Inac ma nic neboli.
Dakujem baby

xena22
25. jún 2008

No som prave tehotna a caka ma treti porod,prve dva boli cisaraky,,,,zijem v irsku,dali mi moznost volby porodu,bud normalne alebo cisarom,,, zvazovala som normalny porod,ale asi nebudem sekat frajerku a pojdem znova pod noze,nech mam istotu,ze bude vsetko ok.
Vraj zvyknu sledovat hrubku jazvy a podla toho planuju cisarak tak dva tri tyzdne popredu (na slovensku) ako to budu riesit tuna,to neviem,ale nerada by som zbytocne cakala na termin...ved uvidime...

moni1412
25. jún 2008

junovka ved to je jasne, ze to je najdolezistejsie 😉 asi pre kazdu mamicku. 🙂

xena nech to dopadne akokolvek - nech je vsetko ok.... a male v poriadku 😉

lila794
26. jún 2008

Ahojte, kedy sa mozeme pokusat o dalsie babo po sekcii? Dakujem 🙂

jarka70
26. jún 2008

xena ak mas 2 cisaraky za sebou tak tu na sk by ti automaticky urobili treti ako mne nenechali by ta rodit normalne.

lila hovori sa ze aspon 2 roky ale su tu baby ktore maju aj skor a vsetko ok.

lila794
26. jún 2008

Dakujem 🙂

andromedam
26. jún 2008

vie mi niekto, z tych ktorym sa vam podarilo porodit normalne po cisarskom, povedat, aku hrubu ste mali maternicu v mieste jazvy pred porodom? alebo aka by mala byt minimalne hrubka maternice v mieste jazvy, ak by som druhy krat chcela rodit normalne? dnes som bola na sone a doktor povedal, ze tam mam sirku iba 4,6mm, co je dost malo na vaginalny porod po cisarskom... ale ci je to naozaj pravda, to sa pokusam zistit aj z inych zdrojov... dajte vediet, prosim, ak o tom nieco viete

xena22
26. jún 2008

No ja som sice mala nakoniec druhy porod cisarskym,ale z dovodu,ze mal maly obmotanu snuru okolo krku a nemohli ho poriadne vybrat ani rovno z brucha... ale to sa zvrhlo presne v den porodu,cize ja som isla v podstate povodne rodit normalne a nespominam si ,ze by mi niekto meral jazvu predtym,doktor mozno ano,ale rozhodne to predomnou nespominal,to by som si pamatala...
Poznam zeny,ktore rodili druhe dieta normalne aj po cisaraku bez problemov,myslim,ze je tu este jedna tema s nazvom Cisarsky rez a este jedna s podobnym nazvom a tam pisali zeny svoje skusenosti,tak byskusaj tam pozriet,ci tam nieco k tejto problematike nenajdes 😉

serafinka1
27. sep 2008

Ahojte tak ja sa pripájam. Najskôr ale chcem Alenke vzdať česť, že to tak zvláda, jej príbeh ma neskutočne rozplakal, v tej chvíli ako som dočítala, som moju malinkú Darinku tak tuho objímala a bozkávala a ona chúďatenko len na mňa pozerala, že čo sa deje a hladkala ma po tvári. Krásne
No a prečo som sa rozhodla prispieť? Darinku som porodila cisárskym kvôli vysokému tlaku. Tiež som počúvala reči o tom, že čo rozprávam, že ako som sa cítila po pôrode keď som nerodila, že som to prespala. Jedinou útechou mi bol manžel, pretože je veterinár a vedel, čo som si odtrpela. Na reči som nereagovala, lebo som nemala síl sa hádať a presviedčať niekoho o tom, čo je pôrod a čo nie. No časom sa to vo mne všetko tak nahromadilo, že som mala pocit menejcennosti a cítila som sa ako neplnohodnotná matka, ktorá si nevie odrodiť dieťa. Našťastie depresiou som prešla, lebo som počúvala tých múdrejších.
Darinku stále kojím a chcela by som čo najdlhšie. No v auguste sme leteli do Írska a ja som tam mala krvácanie. Doteraz som menzes nemala. No teraz je už vyše mesiaca preč a mne stále menzes nechodí. Už mám obavy, či náhodou nie som tehotná. Každý deň čakám no nič sa nedeje, kúpila som si už aj jeden test, ale bol negatívny. Tak uvidíme čo bude ďalej.

moni1412
17. okt 2008

andromedam ako nakoniec? sla si normalne ci cisarskym? alebo si este tehu?

su tu nejake dalsie skusenosti ohladom tejto temy?

moni1412
17. okt 2008

serafinka a ty? nejak to tu upada, dievcata 😉

haska5
23. okt 2008

ahojkte baby,neda mi to napisat sem ,ked tu citam ze sa bojite dalsieho cisarskeho rezu a podobne veci,,,mali by ste sa skor ale zamysliet nad tym,ze je jedno akou cestou to bude,ale ze je hlave dolezite,ze ty a tvoje dietatko budete nakoniec zdrave,,,

dudricka
23. okt 2008

andromedam, hrubka dolneho segmentu, t,j jazvy by mala byt asi od 5- do 10 mm. Ja som v 38 tt. mala 7 mm, a o 10 dni mi namerali 4,2 mm takze ma cakala dalsia sekcie narychlo. Moj maly ale mal 4 kg, takze dost mi na jazvu tlacil a bolela ma. 😉

moni1412
4. nov 2008

haska ved to je samozrejme ze hlavne je to aby bola mamicka aj malinke zdrave 🙂 myslim ze vsetky baby tu to tak citia. len ak by bola sanca, ak by bolo vsetko v poriadku, by bol dobry normalny porod 🙂

jankajs
1. dec 2008

Ahojte, všade čítam, že po sekcii treba rok - dva počkať. Mne doky povedal, že pokúsiť sa môžeme už o pol roka, že sa teraz reže a šije tak, že by sa maternica mala rýchlejšie zotaviť, ako kedysi. Máme ešte 6 mrazáčikov, ja na krku 30-tku, tak by som si asi mala švihnúť, že? Nech nerodím ako dôchodkyňa 😀 . Hovorí sa, že je cca 80% šanca, že embryjko prežije rozmrazenie a bude sa ďalej pekne vyvíjať, no aj tak dúfam, že budeme mať veľkú rodinku. Mám kamošku, ktorá mala 1. dieťa sekciou, ďalšie tri porodila bez sekcie. Vekový rozdiel neviem, ale vraj to tretie a štvrté bola rýchlovka - do pol hodiny bolo po všetkom. No napriek tomu mám obavy, že pre nepostupujúci pôrod to zas pôjde operačne a moje šance na veľkú rodinku sa značne znížia. ☹ Tak čo poradíte - vrhnúť sa do toho, či radšej vyčkať? 😕

jankamamka
1. dec 2008

aj ja som mala prvy cisarsky a to odkial viete aku mate hrubku jazvy? to si mam odmerat? kolko ma byt hrubka,aby nemusel byt cisar?

tinkafinka
1. dec 2008

ahojte, ja mam za sebou sekciu spred necelych 2 rokov, mometalne som v 33 tyzdni a cakam dvojicky. Lekari ma chcu nechat rodit prirodzenou cestou. Tiez ma strasi ta ruptura maternice. Pri mojich dvojickach mam uz teraz brusko velke, ako tesne pred porodom mojej prvej dcerky. Bojim sa, ze maternica sa natahuje a s nou aj jazva. pozn. zijem mimo slovenska, kde neplati automaticky cisarsky po cisarskom.

jarka70
1. dec 2008

tinkafinka to stebou uplne suhlasim aj mne bolo povedane ze tehotenstvom sa maternica natahuje a s nou aj jazva ktora sa tym padom stensuje.lenze je rozdiel ktore je to tehotenstvo tvoje je to druhe a este k tomu dvojicky co ti blahozelam 🙂 🙂 chcela som len povedat ze kazdu zenu to ovplyvnuje inac ja mam za sebou porod normalny a potom 3 sekcie a ziadna rupura chvalabohu co som velmi rada ale doktory uz ku koncu neboli nadseny mojou maternicou a hlavne jazvou.mozno som mala stastie lebo daslie tehotenstvo uz nesmiem.
tinkafinka drzim palceky 🙂 🙂 aj dvojickam a uz vies co sa tam skryva?

nenela
1. dec 2008

jarka ja budem mať tak isto ako ty. Prvý pôrod spontánny. Ďalšie dva cisárske a teraz to asi nebude inak....

jarka70
1. dec 2008

tak to urcite bude cisarak ☹ drzim palceky aj ja som zym presla a ta moja maternica sa my nechcela potom stahovat ale nestazujem sa ked sme to chceli 🙂

erikak
1. dec 2008

ahojte maminy,ja som mala prvy porod sekciou,kedze som bola v 42 tyzdni a po tyzdni vyvolavaciek som sa otvorila na 1,5 cm.Doktor mi do karty napisal,ze som genitalne nezrela,tak nech mi sakra vysvetli,ako som mohla otehotniet.Teraz som v 7tt a synator ma zajtra 15 mesiacov,takze sa aj ja obavam,ci to moja maternica v zdravy prezije,kedze jazva ma boli aj 15 mesiacov po porode!!!!!!Mam ju totiz otocenu do zadu a asi to taha rez.Takze brusaky som nemohla robit ani nahodou a nedajboze sa prudko postavit.Ale moj dr trva na tom,ze sa da porodit aj vaginalne,ale je to uzasny profik,tak mu doverujem,aj ked tajne dufam,ze to bude cisar,nechcem riskovat,aby sa nam nieco stalo. 😒

tinkafinka
1. dec 2008

jarka- cakame dvoch chlapcekov 🙂 a dievcatko uz mame, coskoro ma 2 rocky.

K teme- zostava nam asi len doverovat lekarom a vidiet veci pozitivne. Keby aspon nasnezilo, hned clovek vidi veci ruzovsie 😎

jarka70
2. dec 2008

erika ta jazva -budes ju citit mozno stale ja som ju dost citila v tehu a aj po porode a to najmensi ma momentalne o 5 dni 8mesiacov a aj pred tym my robila mensie problemy aj pri zmene pocasia az boli a cela my scervena ☹

tinkafinka presne tak ako hovoris mysliet a mysliet len pozitivne a hlavne doverovat lekarom 🙂

jankajs
9. dec 2008

erikak, mne sa tiež po CS stočila maternica dozadu. Predtým bola otočená dopredu. Doktorka len povedala "ajaj". Myslíš, že to bude taký problém? Mala by sa spontánne "pretočiť", ako dieťa bude rásť, nie?

erikak
15. dec 2008

praveze ja mam maternicu otocenu dozadu od narodenia a hrozila mi laparoskopia,kedze mi ju udajne mali otocit pri prvom cisaraku a kaslali na to,teraz mam problem,lebo sa taha naspat dozadu a taha mi jazvu.Som v 10tt a ked prudko vstanem idem umret od bolesti.Neviem si predstavit ked budem na konci tehu.Teraz mi dr povedal,ze pri porode mi ju da,tak ako ma byt,tak som zvedava,ci tam aj zostane,kedze je uz 25 rokov otocena.Mam z toho des

jankajs
15. dec 2008

☹ , nestraš, 😨

moni1412
16. dec 2008

erika drzim palceky, nech to vsetko dobre dopadne 🙂 a to zabudli po tom prvom cisarskom? ci preco ju neotocili? ako zatial zvladas tehu? a mozem este jednu otazocku, aj ked ich mam asi privela 😅 tebe kolko kazali (odporucili) pockat po prvom s otehotnenim? 🙂

janka ahoj 🙂

mercy
17. dec 2008

Baby, ja som v 25tt a včera ma nenormálne začal bolieť jazva. malý je podľa UZV v priečnej polohe, asi mi to naťahuje☹

moni1412
19. dec 2008

krasne Vianoce vsetkym prajeme https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... 🙂

lucia123
16. feb 2009

Co sa konkretne deje, ked praskne maternica pri porode? Musi sa ist okamzite na cisarsky? Je ohrozeny zivot dietata aj matky? Ako sa to zisti, zacne zena krvacat, boli to, alebo?

Moze prasknut aj v tehotenstve, este pred porodom? Stalo sa to uz?

Mate niekto s tymto prosim skusenosti, alebo informacie? Velmi ma to zaujima.... a mozno nielen mna 🤐

lubica33
17. feb 2009

ahoj lubica, ja mam jeden cisarsky za sebou a druhy porod ma ocakava o 7tyzdnov a tiez mam obavy. Takze som nieco precitala...vraj najvacsie riziko ruptury maternice je pri porodnych kontrakciach, ale gynekolog ma ubezpecil, ze to vcas zistia, ze sa netreba bat, vraj zena dostane velke bolesti a tie su signalom, ze sa s maternicou nieco deje. Vraj su schopni zachranit dieta aj matku. Ak vsak jazva boli uz pocas tehotenstva, treba na to upozornit gynekologa, a to uz je na nom, aby ta sledoval pri kazdom vysetreni a zhodnotil, ci moze riskovat normalny porod...moj gynekolog povedal, ze ak bude mat babo odhadom nad 3,5kg alebo zlu polohu, pojdem na sekciu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre