Tehotné so syndrómom polycystických vaječníkov

zdenin
31. mar 2012

ako to mate vy z PCOS isli ste na rizikove alebo nie. Podarilo sa vam prve tehotenstvo uspesne do konca?

timona
31. mar 2012

Ja mam PCO a podarilo sa mi otehotnieť prirodzene, ale v 5tt som potratila..

adela76
31. mar 2012

Ahoj.
Ja mam tiez PCO.Snazili sme sa otehotniet 6 rokov.Brala som aj metformin lebo mam aj inzulinovu rezistenciu.Presli sme si IUI,IVF aj KET.Dva krat som otehotnela a aj potratila.Raz v 8tt a raz v 22tt.Potomsomsi povedala,ze koncim a otehotnela som prirodzenou cestou.Mala ma 2,5 roka a za dva tyzdne by sa nam mal narodit syncek.Takze ide to aj s PCO.

nibiru
31. mar 2012

@zdenin moja kolegina ho mala tiez za sebou aj enometriozu asi 2x bola na operaci same kupele nakoniec podstupila inseminaciu a prva uspesna dnes ma krasne dievcatko.tehotenstvo mala rizikove ale bez komplikacii

ali76
31. mar 2012

ahoj, mam tiez pco syndrom, inzulinova rezistencia vylúčená, prvykrat som otehotnela po 4 rokoch , ale bol potrat v 4 tt, o rok nato opat , ale tieza bol potrat v 19 tt, teraz mame zdraveho , krasneho 7 mesacneho synceka, stimulacia ovulacie clostilom, duphaston od poky cyklu , otehotnela som pri nom hned na prvu ovulaciu, ale na maleho sme cakali 11 rokov, takze tot moja skusenost. Vzdy som ale otehotnela po nejakych hormonoch , nepotrebovala som nikdy IVF

ali76
31. mar 2012

@adela76 to mi je luto v 22 tt potrat je uz velmi takze znasat, ja som mala 2 potratv 19 tt a bolo velmi tazke sa s tym zmierit

zdenin
autor
1. apr 2012

@adela76 to mi je luto ale tesi ma ze to dobre dopadlo. Aj ja som bola na IUI 2x a nic potom som to vzdala schudla som a teraz som zazrakom otehotnela prirodzene tak dufam ze to bude ok zajtra idem konecne na potvrdenie

zdenin
autor
1. apr 2012

@ali76 dufam ze mne sa uspesne skonci moje prve tehu porodom

adela76
1. apr 2012

@zdenin
Neboj sa vsetko dobre dopadne.Po IVF a IUI je vacsie riziko,ze potratis.
A aj ja som veru schudla a potom som hned otehotnela.
Drzim ti vsetky palceky.
@ali
Ked som potratila v 22tt bolo to stasne a som rada,ze je to uz davno za mnou.Nikdy som nemyslela,ze padnem tak hlboko.Mesiac som nevysla z chalupy von.Len na dvor a to bolo vsetko.Vecer som sa vyspala.len ked som si dala tabletku.Jedine comu sa teraz cudujem,ze ma vtedy moj manzel neposlal do certa a vydrzal so mnou.Ja by som to teda nevydrzala.Jemu dakujem za vela a kamoske,ktora sa s placucim synom postavila do dveri a nechcela odist pokial nepojdem s nou.Kedze som nechcela aby mali tak plakal musela som ist.A to ma postavilo na nohy.
Ale fakt som rada,ze to mam za sebou a toto by som nepriela ani najvacsiemu nepriateľovi.

afrika
1. apr 2012

ahojte, tiež mám PCO, 4 potraty za sebou....no ja mám aj strašne slabú maternicu.
povedala Vám dr prečo ste prišli o bábo v tak neskorom štádiu?

zdenin
autor
1. apr 2012

@adela76 tak dufam, dakujem za podporu. Uz som nedockava co zajtra povie ta doktorka

zdenin
autor
1. apr 2012

@afrika az 4 to je hrozne :(

stellamaris
1. apr 2012

tiez mam PCO,insulinovu resistenciu,otehotnela som prirodzene s metforminom,tehotenstvo mam doteraz bez problemov a babätku sa dari super 🙂

alenka600
1. apr 2012

@zdenin Mam PCO otehotnela som po prvej davke clostilbegytu, dieta som v pohode vynosila, teraz ma uz 3mesiace a je uplne zdrava. Drzim vsetkym palce

zdenin
autor
1. apr 2012

@alenka600 tak to je super 🙂 dakujem

zdenin
autor
3. apr 2012

no na rizikove ma zatial nedaju

lucyf
21. dec 2012

no ja mne sa prve podarilo zazrakom ,ani lekar sam tomu neveril, pretoze ani po stimulacii clostilom a duphastonm mi nedozrievali vajicka a bum stalo sa 😨 !!!!teraz ma mala uz 5 rokov a snazime sa o druhe ,len sa bojim ze zazraky sa nedeju dva razy 😢 taktiez beriem clostil a duphaston aj glucophage ale nic ten isty problem.....
snad sa niekedy podari a ked nie aj tak Bohu dakujem za krasne dievcatko..... 😵

katulka1141
22. dec 2012

zdenin.po 8 orkoch na hk a potom rok na implanone som vsetko vysadila a podarilo sa mi otehotniet do pol roka.diagnozu pco mi urcili v prvom tyzdni tehotenstva(este som nevedela,ze som tehotna)takze asi maly zazrak.zatial je vsetko v poriadku.🙂

lienka82
2. jan 2013

baby pridavam sa ku vam.dnes mi to potvrdili v nemocnici kedze moja doktorka ma este stale dovolenku...povedai mi ze mam PCO Syndrom, aj ked neviem co to vlasten je len som si pozrela na Googli co to vlasten znamena..a teraz som nasla aj tuto temu na MK 🙂 takze ako vidim nie som jedina 🙂 vsetkym co ste tu pisali velmi ma mrzia tie potraty ^...:(

bastilly
13. jan 2013

mesiac prwed mojim prvym tehotenstvom mi lekar povedal , ze mam PCO syndrom , sanca otehotniet 10 %. Skoro som sa zrutila, o mesac som ostala tehotna,tehotenstvo bolo ukazkove, bez jedineho problemu,porod bezproblemovy.Teraz som v 9. mesiaci , cakame druhe babatko,zatial je vsetko ok , lekar vravi, ze to bude ukazkovy porod 🙂
Mimochodom nikdy som nezobrala ziadnu injekciu, liek ani ziaden hormon.Od prvej menstruacie som ju mala nepravidelnu , stale do mna nieco chceli pchat....dnes som stastna ze to slo bez vsetkeho...🙂

scarlet
28. máj 2013

Pre povzbudenie:

ŠTATISTIKA – OPAKOVANÉ POTRATY

Štatistika by mohla obsahovať nasledovné údaje: MENO (nick) - vek (X)- genetika (X)- hematológia (X)- hormonálny profil (X)- Leidenská mutácia (X)- operačné vyšetrenia/zákroky (X)- reprodukčná imunológia (X)- IUI/IVF/IVF-ICSI (X)- iné (napr. výsledky partnera) - počet potratov + štádium (X)
Liečba: X

SNAŽILKY:

RACHEL36a: 39r.- genetika(OK), hematológia(OK), hormonálny profil(OK), operačné zákroky (0)- 5 potratov (8tt,9tt,9tt,6tt,9tt) NEVZDÁVA TO!

ALUSIK13: genetika(OK), hematológia(neviem), hormonálny profil(OK), hysteroskopia(OK), spermiogram (neviem), počet potratov 3 (12t, MA medzi 5tt-6tt, tehu prirodzene), chystá sa na hematológiu a potom na spermiogram

IF: 32 r.- genetika(OK), hematológia(OK), leidenská mutácia(OK), mutácia MTHFR-heterozygot, infekčné(OK), chlamídie, ureoplazma, mykoplazma(OK), spermiogram(O
K), hormonálny profil - chýba progesteron, reprod.imunológia - mierne pozitivná BI-hraničná hodnota na spermie, potraty 2x- 8tt, 6tt - bez srdečnej akcie.
Liečba: Duphaston, kyselina listová 10 mg denne, Prednison

MIMKA1710: 25 r., genetika(caka na vysledky), hematologia(OK, ziadne mutacie nie su potvrdene), endokrinologia(OK), imunologia(OK), operacne zakroky (kyret po prvom potrate), pocet potratov: 2 - 1. cca v 12. tt (tehu prirodzene na prvykrat po vysadeni HAK), 2. v 23. tt (hydrops plodu) - cele tehotenstvo do 21. tt uplne bezproblemove...potvrdeny prekonany parvovirus B19 a cytomegalovirus

TEHUĽKY PO OPAKOVANÝCH POTRATOCH:

VIKA34: 40r., genetika(OK), hematólogia(OK), hormonálny profil(OK), mutácie žiadne, pre mimomaternicové tehotenstvo- laparoskopicky odstránený vajcovod, kyrety po potratoch, manželov spermiogram ideálny, potraty(5x spontánnny, 1x mimomaternicové, 7tt, 7tt, nasledovalo bezproblémové tehotenstvo a dcéra Vika, 6tt,7tt,všetko bez akcie srdiečka, 8TT-mimomater. s akciou plodu, všetko prirodzene, IVF s PIGD-pozitívne nasledoval v 8tt potrat bez akcie, 2ivf, 3ivf, 1ket, 2ket-negatívne, .
3.KET POZITÍVNE ja na začiatku 8 mesiaca   

MARYC: zisteny malo vyznamny faktor MTHFR heterozygot, imunologia a genetika nevysetrena, stitna zlaza ok, 3x potrat, 1 porod

MAMIČKY PO OPAKOVANÝCH POTRATOCH:

SCARLET: 36r., genetika(OK), hematológia(opakované testy OK), leidenská mutácia(OK), hysteroskopia a hysterosalphingografia(uterus arcuatus), reprodukčná imuno(OK), 2x IVF/ICSI, 2xIUI - manžel (opakovane zlý spermiogram + malá životnosť spermií), 4 potraty (6tt, 5tt, 5tt, 5tt. – všetky tehu prirodzene) PORODILA SYNCEKA 5/2013

LULU10: 28r., genetika(OK), hematológia (MTHFR C677T homozygot), hormonálny profil(OK), reprodukčná imunológia(OK), hysteroskopia(odstránená časť prepážky), spermiogram(96-99% patológia, fragmentácia 21%), počet potratov(3: 1-anembryomola, 2 v 5tt, 3v 7tt, tehu prirodzene), chystáme sa na prvá IVF s P-ICSI PORODILA SYNCEKA 4/2013

KACULIATKO88: 23r. - genetika (pondelok), hematológia (herpetická infekcia potvrdená, inak zatiaľ všetky parametre OK), hormonálny profil (OK), operačné zákroky (1 - kyretáž), histologické vyš. (missed ab.), potraty 2 x (10-12tt samovoľný potrat bez zistenia príčiny, 10+7 bez reakcie srdiečka, úmrtie plodu v 7tt)
Liečba: kyseliná listová s radou vitamínov B, preventívne vitamín E. MÁ DCÉRKU 

BETYNKA222: mala hematologický problém

zdenin
autor
1. sep 2013

Aj ja mam doma 9 a pol mesacne sidielko 🙂

anabelleee
11. nov 2013

Ja mam doma 1 a pol rocneho chlapceka, prirodzene po niekolkych mesiacoch snazenia (zdrava strava, pohyb, klud a gynex mi pomohli)

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuxxxx
27. jan 2014

ahojte,,, ties mam syndromom polycystickych vajecnikov,, a doktor mi povedal ze ked otehotniem bude to len zazrakom :( robil mi aj hormonalny rozbor a mala som tri dhodnoty zvysene,, jednu az moc.. a nedal mi nic. len mi povedal nech sa drzim ze som mlada a mozem byt rada ze som inak zdrava, a ze sa mam prist ukazat kedy uznam za vhodne tak za 3-4 mesiace.a ze ak chcesm otehotniet ze ma posle do centra. je to normalna jeho odpoved? my by sme s partnerom uz aj chceli mat babo,a aj sa on vyse pol roka snazime.

zuzuxxxx
27. jan 2014

a aby som nezabudla nikdy som nemala ziadne problemy, az po vysadeni antikoncepsie mi prestali chodit ..

tatianasevcikova
23. júl 2014

Dnes som sa aj ja dozvedela túto diagnózu...som z toho veeeľmi smutná....nechápem ako sa to mohlo stať......tiež sa mi to ukázalo po vysadení antikoncepcie :/ ľutujem že som to brala.....strašne sa bojím že sa nám nepodarí splodiť dieťatko ☹ ☹ tiež mi lekár predpísal Duphaston....chcela som sa ešte opýtať aké máte skúsenosti s týmto liekom....nepribrali ste? je mi ľúto tých potratov....ďakujem za každú odpoveď

eri1212
30. júl 2014

@tatianasevcikova Ahoj. aj mne nedavno diagnostikovali PCO.Mi tu chorobu mame v rodine. Sme 3 ,ktore maju tuto chorobu. Brala som dost dlho antikoncepciu. Po vysadeni som mala nepravidelnu menstruaciu vtedy mi lekar predpisal Duphaston. Mne pomohol. Menstruaciu som mala presne ako hodinky a nepribrala som od nich. Mi sa pokusame o babatko pol roka a este nic. Okrem Duphastonu neberies nic? Ja som teraz zacala brat Inofolic. Same chvali som pocula o Inofolicu,tak som si povedala,ze vyskusam. No uvidime. Dufam,ze zaberie.

tatianasevcikova
31. júl 2014

eri1212 ja som ten duphaston ešte ani nezačala....nakoľko moja lekárka cievna povedala že to nemám brat keďže mám trombózu a aj preto som prestala užívať Hak......len som chcela vedieť čo ma čaká ak to začnem brať.....a vyzerá to zatiaľ tak že to nebudem môcť brať a neviem ako to bude s menštruáciou lebo mi pichli vyvolávačku a zatiaľ nič :/ je to hrozné aké mám to telo rozvrátené po tej HAK :( tak vám držím palce aby sa vám čo najskôr podarilo miminko 😉

zufka10
31. júl 2014

@tatianasevcikova to, že si brala HAK si nevyčítaj...nebolo by to inak ani bez tých hormónov...keď máš PCO, skrátka to máš, nenarobíš s tým nič, len sa môžeš prispôsobiť tejto skutočnosti a robiť pre seba to najlepšie v tejto situácii. Strava a životný štýl v mnohom pomôže.
Hlavne netreba vešať hlavu. Ja to mám tiež a menzes bez tabletiek niekedy nemávam aj rok. Keďže sme s manželom už skoro 7 rokov spolu, zatúžili sme po dieťatku a kadečo so mnou lekári skúšali...nepodarilo sa im ani pripraviť ma na umelé oplodnenie. Vyzeralo to tak, že detičky mať nebudem (aj v lekárskom zázname mám napísané, že som sterilná)...no a keď sme prestali dúfať a začali sme sa sústrediť na iné veci, stalo sa, čo sme už nečakali 🙂. Som tehotná (aktuálne je to 16tt) a nebrala som ani hormóny a ani som nebola na umelom oplodnení. Brala som Infolic (vitamíny) a kvapky Mastodynon (homeopatiká).

tatianasevcikova
1. aug 2014

@zufka10 to je super....ja nevešám hlavu.....len som z toho smutná lebo som začala s HAK príliš skoro a možno by sa na to prišlo a možo by som to ani nemala lebo sa mi poriadne nemohli vyvíjať vaječníky keď som brala HAK :/ a počas toho to nie je vidno pretože to utlmujú.....uvedomujem si to že musím zo sebou niečo robiť zmeniť štýl a verím tomu že sa nám podarí.....aj keď ešte mám čas do 2 rokov snáď.....ale som rada že sú ženy(neže by ma tešilo že máte takú chorobu) ktoré majú s tým skúsenosť a že sa im podarilo i napriek tomu 🙂 a teší ma to že nemám teda aspoň dúfam že máme šancu mať bábätko 🙂 keby som mohla mám aj teraz ale chcem si ešte dokončiť výšku a chcem ešte popracovať 🙂 a ďakujem za podporu 😉 cením si to 😉 nech sa vám darí a je všetko v poriadku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre