Test na cukrovku

bubla30
23. máj 2012

dievčatá, ktoré ste už absolvovali dia vyšetrenie- mám ísť na ten test, ale nepovedali mi, že si mam priniesť glukozu- vraj u nich sa to robí tak, že nalačno-klasika, potom sa mám najesť (1 biely rožok, saláma, sladký džús) a potom po 2 hodinách sa robí opať odber. Viem, že vacsinou sa zvykne piť ten glukozovy žbrndus. Stretli ste sa už aj s takýmto sposobom? Myslíte,. že ak by bol problém, by to ukázalo aj tak- či si mam najst radsej inu lekarku, ktora robi klasicky glukozovy test? Mam tam ist zajtra, tak ak viete, poradte, nech sa este stihnem rozhodnut🙂
dakujem!

elka74
23. máj 2012

@bubla30 ahoj. áno, mne zobrali krv nalačno, potom som vypila ten "sladký humus". dve hodinky som posedela a znova odber. výsledky boli na další deň.

vieraft
23. máj 2012

@bubla30 takto sa to robilo kedysi. ked som cakala najstarsieho syna, tak mi nalacno zobrali krv, potom som mala zjest 2 suche rozky a vypit 250ml caju a po 2hod. zas na krv.

bubla30
autor
23. máj 2012

@vieraft aha, takže teta doktorka ešte asi praktizuje staršie metody- a myslíš, že je to ok či mám hladať inú dr?

lucy56
23. máj 2012

@bubla30 mne toto pride nepresne, lebo je tam uplne iny obsah sacharidov ako v tom glukozovom roztoku, toe test sa vola zatazovy, co znamena ze do teba vpravia max davku cukru s akou si vie zdravy organizmus poradit a ak nie a vyjdu vysoke hodnoty tak nepracuje dobre inzulin v tele a mas tehu cukrovku, co je treba sledovat a prisposobit potom na tie zostavajuce mesiace stravu,alebo dat inzulin, sama som mala cukrovku tehu a mam dost veci nastudovanych ohladom tohoto, ja by som sa bala ze hodnoty budu skreslene a radsej zbehla na ten glukozovy test napr. u nas ho robia v nemocnici , lebo tehu cukrovka je nebezpecna tym ze je bez priznakov, neohrozuje matku ale dieta a najviac sa zhorsuje od 24 do 32 tt

xenicka13
23. máj 2012

mne kazali kupoit glukopur doma rano vypit a za dve hod. k dr.

anjelicek26
23. máj 2012

@bubla30 - keby mas tehu cukrovku, tak tie hodnoty vyletie hore aj po tom dzuse...

babul83
23. máj 2012

@bubla30 tak mne ten záťažový vyšiel vyšší ako mal a potom ma poslali k diabetologičke a tá mi to robila ,tak ako to ty popisuješ. Tam mi nevyšlo nič. Takže nakoniec som nebola sledovaná u diabetologičky. Len mi naďalej kontrolovali moč a keby som náhodou mala v moči cukor, znova musím k diabetologičke. Keby si mala tehu cukrovku, tak ti to vyjde po každom jedle, ktoré obsahuje viac sacharidov. Kvôli tomu dr. meniť určite nemusíš. 🙂

bubla30
autor
23. máj 2012

dakujem, tak to som si vydychla- nerada by som to totiz na poslednu chvilu riesila a hladala inu dr. nechcela som ale nic zanedbat, tak som sa radsej spytala...🙂

katarina822
29. máj 2012

u nas sa tento test robi prides k diabetologicke vecer od 18hod. nejest rano nejest nepit zoberie ti krv donesies ranny moc vypijes pomaly tu glukozu ktoru si zo sebou donesies po hod. odber krvi s prsta aj po dvoch hod. odber krvi s prsta potom sa mozes najest napit.medzitym nesmies vykonavat pohyb
o hod. je vysledok s vysledkom k lekarke nalacno hodnota od 3,5 do 5.5. po hod. uz neviem presne ale asi do 8,6 po dvoch hod. do 7.6. ak mas jednu alebo viac hod. nad normou mas tehu cukrovku a musis drzat dietu vynechat uplne sladkosti a navstevovat diabetologa pravdepodobne vedia zapozicat pristroj kde si raz tyz. jeden den robis profil meras si hodnoty pred ranajkami 2hod. po pred obedeom dve hod po pred vecerou dve hod. po veceri okolo 22hod. a o 3hod. rano a priblizne raz za mes. ides k lekarke skontroluje tie hodnoty ak su vysoke pristupuje sa k inzulinu. tehu curovku ma asi 10percent tehuliek test sa robi priblizne v 25tyz. ak sa vyskytla v prvom tehotenstve robi sa pri druhom v 12tyz. tehu a kontrola ci zmizmla po 6tyz.od porodu. a vacsinou sa vyskytuje ak je v rodine cukrovka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre