Test na tehotenskú cukrovku - rady

mess123
17. jún 2022

Zdravím Vás. 😊
V utorok budem mať test na tehotenskú cukrovku, doma si to mám vypiť a dve hodiny po tom prísť do ambulancie.
Tak sa chcem spýtať v koľko dcl vody má byť ten cukor rozpustný? Ak ho náhodou vyvraciam čo je dosť pravdepodobné tak ho budem musieť vypiť znova? A poznáte nejaké triky ako to vypiť bez trápenia? Za každú radu veľmi pekne ďakujem.

evica17
17. jún 2022

@mess123 2dcl vody, vypiť pomaličky a potom dve hodiny ideálne nič nerobiť, oddychovať, pohybová aktivita môže ovplyvniť výsledok

ailiba
17. jún 2022

@mess123 ty to mas vypit doma a nasledne prist o 2 hodiny k lekárke? Tak sa to predsa nerobi. To ti kazala lekarka? Malo by sa prist nalacno k lekarke, vezme ti krv, vypijes glukozu a opatovne ti zoberu krv este 2x. Vysledok ma byt nejaka krivka....a co ked ti pride zle? Ako takto vie posudit hodnoty?
Hroza. No ak to predsa len musis urobit takto, tak si kup v lekarni glukozu na cukrovkovy test (je to taka fľaštička, ktorej obsah musis jednorazovo vypit).

ailiba
17. jún 2022

@evica17 ja viem tak, ze sa to ma vypit hned🤷‍♀️, aspon tak ma instruovala sestrička.

hanka1000
17. jún 2022

Najprv je ráno odber, to Ti asi povedali...ja som si priniesla štavu z vyzmykaneho citrona, sestricka mi to zmiesala a dalo sa to vypiť...ak si to mas vypit po odbere doma, tak si kup 2 glukozy a potom to vypi znova...ale zvladnes to, neboj sa.

katarinka89
17. jún 2022

@ailiba
Neviem odkiaľ to máš ale rovi sa to aj takto.....za poplatok cca 10€

kiki68
17. jún 2022

Velmi divne, ved najprv sa berie hodnota pred vypitim a potom sa berie hodnoti po vypiti toho a o hodinu opat a o dve hodiny zase a ides domov. No neviem co z takeho testu zistia, ked sa im pacient este po vypiti prechadza a spaluje tym ten cukor

katarinka89
17. jún 2022

@kiki68 a kto po zjedeni sú doma povinné ľahne a nerobí nič 2 hodiny? Myslím v bežnom živote.. . To je hlúposť sa na 2 hodiny posadiť.. dôležitý je výsledný odber po vypití glukózy.

misana84
17. jún 2022

@ailiba ja s Vami suhlasim...je hlupost, že to ma robit doma....ved vysledky bude mat skreslene....zobrat krv nalacno...vypit sirup...a len sediet v cakarni a beru este 2 krat krv v urcitych intervaloch ako sa telo sprava

misana84
17. jún 2022

@katarinka89 doležite su vsetke odbery....ako telo reaguje a ci znižuje hladinu cukru....

misana84
17. jún 2022

@mess123 na Vasom mieste by som isla za inou diabetologickou

e1i
17. jún 2022

@evica17 250 ml vody

banalu
17. jún 2022

Ako pisu zeny, to je nejaka sprostost... Osobne som nepresla ani prvym odberom... K pitiu glukozy som sa ani nedostala...
Ale k otazke, da sa kupit v lekarni uz rozrobeny glukozovy roztok, myslim malinovy, a vraj je to lepsie. Ja som ho mala kupeny, ale teda nedostala som sa k nemu kvoli zlym vysledkom, tak neviem ako chuti.

ailiba
17. jún 2022

@katarinka89 nerobi... Aspon nie spravne. Absolvovala som to 2x, ale viem, ze niektori lekari to takto robia.

ailiba
17. jún 2022

@mess123 z tohoto mi nebolo zle. Z cukrovej vody som mala hnacku, aj mi bolo tazko. Tak je to na tebe.

veronika3110
17. jún 2022

aj ja som prišla ráno na odber, aký cukor som mala nalačno... potom som si vypila hotový roztok - malinový vo fľaštičke ako hovorí @banalu
@katarinka89 sa čuduje, že kto leží 2 hodiny... no ja som po vypití šla rovno do obchodu a už o 5 minút mi prišlo tak zle, že som skoro odpadla.. chodila som jak opitá, videla som čierne a motala sa mi hlava... takže som utekala domov a nie že som ležala, ale ja som spala tie 2 hodiny.. v čakárni ma už dávno volali na odber a ja som bola ešte doma...
a po tých dvoch hodinách mi opäť zobrali krv

nevenka
17. jún 2022

@ailiba hej, nerozumiem, preco to takto robia, to je cele zle!!!
Oni predpokladaju, ze cukor mas na lacno dobry, daju tam by ocko nejaku hodnotu a akoze test hotovy. Takto je to skoro zbytocne a bez vypovednej hodnoty.
Ja som kazde jedno tehotenstvo sla na lacno na krv, potom som to tam vypila, standardizovany roztok, po hodine a po 2 mi brali krv znova. Nesmela som vyvijat nejaku velku aktivitu, v case korony som sla vonku na lavicku pod stromy si citat knihu.

ailiba
17. jún 2022

@kiki68 suhlasim... tym skor, ked to doma vypije a ma prist potom k lekarke. Ma sa cakat v cakarni.

nevenka
17. jún 2022

@katarinka89 nie, dolezite je vediet, aka je glukoza v krvi na lacno a ako telo metabolizuje glukozu. Tam je potrebne vidiet krivku.
Ja som sedela na lavicke pred ambulanciou pod stromami. Nelezala som, ani nebehala po obchodoch, max. som si kupila v potravinach vodu a sadnut.

amelia89
17. jún 2022

@veronika3110 no ale nema sa sediet lvoli tomu ze by vam prislo zle ale kvoli tomu ze akakolvek fyzicka aktivita ovplyvnuje hladinu cukru v krvi. Takze ten test je bez vypovednej hodnoty potom.

Ma sa brat nalacno,o hodinu a o dve. Nesmie byt rozdiel viac ako 5 min. O to. ten test je,ale bohuzial dr si to robia ako chcu,vela GD sa tak ani nezachyti…

darkswan
17. jún 2022

@hanka1000 citron by sa miesat nemal

hanka1000
17. jún 2022

@darkswan ja som tak mala pri vsetkych detoch s citronom u roznych gynekologov. Chvála Bohu.

e1i
17. jún 2022

@hanka1000 ja tiež som citron mohla do toho pri malej dat. Vtedy ten hotovy ešte nebol. Tentoraz budem mat ten hotovy a idem rano na krv a o 2h ale teda nepustia ma domov medzitým

lulka321
17. jún 2022

@ailiba ja tiež idem teraz tak, vypijem doma, zoberie mi po dvoch hodinách krv a aj budem mat dobré hodnoty, tak už mi znova brať krv nebudú. Pred troma rokmi som bola tak, ako píšete 😃

ibrunova
17. jún 2022

Ja som to pila v ambulancii a sedela, ale už som sa s tým stretla, že niekto to mal vypiť doma a prísť o dve hodiny do ambulancie,

lulka321
17. jún 2022

@kiki68 už nie, aj ja idem presne tak, ako pani vyššie, na poradni mi to lekár vysvetľoval 🙂 ešte som si aj príchuť mohla po novom vybrať.

lulka321
17. jún 2022

@mess123 dá sa to vypiť aj bez trápenia, neboj😊 ak máš doma prášok tak ho po lyžičkach rozpusti v 200ml vody, ak máš len čistú glukózu, môžeš si do nej dať citrón alebo limetku. 🙂

thereisabear
17. jún 2022

Prvýkrát som mala bez citróna a dalo sa to vypiť, druhýkrát s citrónom a vyslovene mi to chutilo 🙂

misana84
17. jún 2022

@hanka1000 gynekolog vam robil test?

erika707
17. jún 2022

Dievčatá ja som to pila doma, teraz to citam 1x ze sa to tak robit nema.... a este mi to aj chutilo 😅

misana84
17. jún 2022

@erika707 a kto vam robil test? gynekolog ci diabetolog?...lebo ja prvykrat pocujem, že to robili gynekologovia

erika707
17. jún 2022

@misana84 ano u ženskej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre