Trpazličí vzrast

aber
29. sep 2014

Bola som dnes na morfo sono a povedal mi Dr, že malá bude mať trpaslici vzrast,že je to vážne máte nejaké skúsenosti, prípadne, že sa Dr pomýlil?? Pýtal sa na menzes mne stále meškal, môže to mať súvis? stále dúfam, že to bude omyl, V stredu sa dozviem výsledky Z genetiky A piatok, zase idem na kontrolné sono, tak veľmi dúfam, že Dr povie, že je všetko V poriadku,že je to OK

lucka1987
30. sep 2014

@aber mne povedali niekedy myslim ze v 37 tt , ze maly ma hlavicku zodpovedajucej velkosti no brusko, zodpoveda len 31 tt.. a ze jeho vaha v 37 tt, je priblizne 1600 - 1800 kg... tiez som bola vylakana a v soku... o tri tyzdne sa narodil zdravy nadhery 2900 gramovy chlapcisko, ktory mi tu teraz pili usi tym ze nechce ist spat 😉
drzim silno palce

priadka
30. sep 2014

@aber MUDr. Slezak nie je extra odbornik na prenatalnu UZV diagnostiku... potvrdis si to, ked si tu na MK precitas temy, kde ho spominaju.

aber
autor
30. sep 2014

To by boli najkrajšie slová, ktoré túžim počuť A tebe čo povedali?

adelakk
30. sep 2014

@aber po prvom tehu som mala iba jeden menzes, ak sa to tak da vobec nazvat a znovu som otehotnela. Takze sa mi nedal presne vypocitat termin. Vsetky vysledky ukazovali, ze moja dcera bude mat Downov syndrom. Gynekolog by ma bol najradsej poslal na potrat. Robili mi opakovane testy, velakrat sono, chceli poslat na amniocentezu.....vtedy som povedala, ze nikam uz nepojdem pretoze by som aj tak nesla na potrat. Nakoniec sa dcerka narodila 100% zdrava a lekari iba skonstatovali, ze asi som mala zle vypocitany termin, preto sa ukszovali tie odchylky od normalu. Cele tehotenstvo som bola tiez v strese, ze co ked bude mala postihnuta. Nastastie to dobre dopadlo. Takze lekari sa mozu mylit. Hlavne ak sa im nepodari vypocitat spravny termin, potom su vsetky vysledky o nicom.

mircalla
30. sep 2014

@aber ono mozes sa objednat aj inde: dr. cunderlik kramare, dr. holan medifera.....lekari sa mnohokrat mylia....pripad mojho synovca

aber
autor
30. sep 2014

@priadka vieš on všetko poratal, že rameno zodpovedá 19 plus 5, stehenna kosť 18pl 5, ľavé chodidlo, je V tycenej polohe, stehenna kosť ohnuta, povedal, že keď sa to potvrdí, je to vážna diagnóza, preto tá bezmocnosť

evina57
30. sep 2014

@aber Mne zase povedal doktor na sone, že malý bude mať krátke nohy 😠 NEMÁ! 🙂
Držím pršteky, nech všetko dobre dopadne a hlavne ver svojim pocitom 😉

aber
autor
30. sep 2014

@mircalla k cunderlikovi idem zajtra O 9tej, dúfam, že ešte zázraky sa dejú

mircalla
30. sep 2014

@aber daj vediet

cannella
30. sep 2014

Mne najskor vysli zle vysledkny na Downov syndrom, bola som na amniocenteze - vysledok, mala je uplne zdrava. Inak som mala bezproblemove tehotenstvo, zrazu mi v 35. tt. odtiekla plodova voda a mala sa narodila predcasne. Podla histologie placenty, bola placenta vyvojovo starsia ako dieta, takze placenta bola v 39. tt. vyvoja, teda sa mala narodila. Preco, to neviem. Ked mala asi 8 mesiacov, tak mi Dr. na poradni povedala, ze sa jej zda, ze pocuje selest, poslala nas na kardiologiu. Tak mi hovori, ze selest nie, ale ze ma v pravej komore nejaky utvat 7 x 13 mm. Zostala som len stat ako socha. Vrak mame prist o 2 tyzdne na kontrolu. Za dva tyzdne, ze utvar 7 x 13 mm tam znova vidi. Objednali nas o mesiac na Kramare a tam nam doktorka povedala, ze Misicka v srdiecku nic nema a ma ho uplne zdrave. Takze ako vidis, vysledky a aj sono vedia pekne zavadzat a lakat vsetky mamicky, ze maju chore deti 😢

aber
autor
30. sep 2014

@evina57 vieš, keď som otehotnela, vedela som, že to budem mať ťažké, budem mať komplikácie A problémy A že sa mi nakoniec narodí zdravá dcéra, mala som spinenie, zlé výsledky krvi, picham si fraxiparine, bola na amniocentéze, výsledky sú negatívne aj to som vedela, po amniocenteze bolesti a tvrdnutie brucha, výtok, opakované zápaly, močak a mykoza, herpesy, najprv mi Dr našiel na kostrci vydut, nepotrdene, teraz, že bude trpaslicieho vzrastu, kedy sa toto skončí, už nevládzem zlé správy počúvať, aj ja chcem niečo pekné cítiť, nielen strach, že čo ešte príde, už mi chýba cukrovka A bude to dokonalé, ale niečo vo mne hovorí, že to bude zle vypočítaný termín, že nakoniec to neskončí katastrofou ale happy endon ☺len škoda, že tie fakty nepustia 😢

aber
autor
30. sep 2014

@mircalla určite dám vedieť, keď toľké mi držíte palčeky 😊

tslobik
30. sep 2014

@aber mojej známej zase stále tvrdili v nemocnici, že malá má na daný týždeň tehot. malinkú hlavu, tá z toho chúďa plakala a dievčatko sa narodilo krásne, zdravé, všetko ok.....Oni to niekedy aj týždňovo zle vyrátajú, potom vzniknú omyly a nešťastná mamička. Viem,že sa to ľahko hovorí, ale skús byť pokojná ako sa len dá, lebo to malinké ten stres cíti. Držím palce, všetko bude ok.

baasss
30. sep 2014

@aber 😔 je mi luto, co prezivas, aj viem, ze zbytocne napisem, aby si skusila na to nemysliet.. tak len ze drzim palce a verim, ze zajtra sa konecne dozvies dobre spravy 😵 . A este.. ked chces nieco pekne citit, lahni si, uvolni sa a pohladkaj si brusko. Ved to babo v brusku je tvoje stastie, tvoje vsetko.. aj keby malo nejaku "chybicku krasy". Budem na vas zajtra mysliet 🙂

aber
autor
30. sep 2014

@baasss ďakujem za podporu, cením si to, už nechce M na zlé myslieť, už len dobré myšlienky prepúšťam, už len 8 hodín A budem vedieť na čom sme

tova
1. okt 2014

@aber poznam par ludi s trpaslicim vzrastom. Moj pravnik je maly, vyse metra ma, museli mu ale rodicia dat vela sebavedomia a vychovavali ho ako normalne dieta, ved ti ludia maju dobru mysel, su lekari, pravnici, ucitelia, IT, hocico, len treba na to spravnu vychovu s budovanim sebavedomia. V sobotu som bola v skole a pozeram pribehli 4 chlapci cca 7-8r. s chlapom, jeden z chlapcov zo zadu vyzeral na 3r. ale hlavu a telo mal na 7r. z predu ti bratia, kamarati ho brali normalne za sebarovneho, pobehovali, vystrajali. Keby si videla ludi z juznej ameriky, tak vela z nich ma len nieco vyse metra. Myslim ze ludia s mensim vzratom mozu mat problem s klbamy a nohamy, ale ved aj ludia normalneho vzrastu chodia po operaciach. Drzim palce, aby sa to nepotvrdilo, ale ak ano, dieta moze mat plnohodnotny zivot, vsetko bude zalezat na vychove a ludi ktorych ju obklopis. Pichat sa da aj rastovy hormon v detstve, to tiez pomoze podrast o par cm.

aber
autor
1. okt 2014

@tova vieš, mne lekár povedal, že ak sa to potvrdí, je to veľmi vážna diagnóza, nejde len O Trpazličí vzrast 😞 😞 😞 😞

mahulenka87
1. okt 2014

@aber Držíme palčeky 😉 snáď sa len dr. pomýlil... väčšinou je to tak

denduska
1. okt 2014

@aber drzim palce, ja som pri poslednom tehu mala tolko problemov a nestastnych nahod, ked sa jedno vyriesilo, prislo nieco ine, snad so vsetkym okrem cukrovky bol nejaky problem no a korunoval to strasny porod a adherentna placenta...viem presne co prezivas a verim ze vsetko bude dobre. V kutiku duse som citila ze mala je v poriadku, ale aj tak som revala. Mimochodom u nas bol rozdiel v terminoch 18 dni, takze kompletka na ho... drzte sa!!!!

aber
autor
1. okt 2014

Ďakujem vám všetkým pekne za povzbudivé slová A podporu, ešte čakám pred ambulanciou,trasem sa ako osika, verím V dobrý koniec 😊

mircalla
1. okt 2014

@aber mozes si byt ista, ze u cunderlika si v najlepsich rukach

aber
autor
1. okt 2014

@mircalla dúfam aj ja, veď ešte nič nie je stratené, stále dúfam V zázrak A malá teraz aj dosť kope 😘

jarila
1. okt 2014

malinka Ti dava najavo že je v poriadku,neboj.

nika251
1. okt 2014

Ahoj. Nam podla fl pri starsom zaostaval o asi 10 dni pricom hlavu mal vecsiu.Mal proste podla uzv krarke nohy. Poslali nas do Ba aj koli genetike. Nuz- jeho lordsvo sa navtedy v bruchu obratilo a to fl vyslo inac- mensi rozdiel. Narodil sa s 53 cm, v pohode. Dnes je vidno ze bude po otcovi- nebesky rebrik- muz ma skoro 190 amaly ma hrozne dlhe kosti- najme fl- stehna. V brucgu bol proste obrateny tak, ze kosti sa zdal8 kratke pricom hlava bola?vacsia🙂 ak ti vyidedobregenetika, pre klud duse sa obrat na ine pracovisko..

aber
autor
1. okt 2014

Ďakujem, ešte stále čakám, už som pokojnejšia 😃, bude tak ako má byť

veronicka12
1. okt 2014

Ja drzim palce aj nas povedalu ze mam vysoke riziko DS 1:55 a mame nadhernu dceru.

baasss
1. okt 2014

@aber cely den som nervozna 🙂 ocakavam dobre spravy, tak sem s nimi 🙂

aber
autor
1. okt 2014

Ahojte bohužiaľ sa to potvrdilo, má deformovane stehná, obe sú patologicky zahnuté, členok vytoceny, nevedela by chodiť,porucha prietokov, nedostatok kyslíka, takže tak, už som so všetkým vyrovnaná, nie je návrat späť, nemala som V osude byť mamou teraz

mamulienka30
1. okt 2014

@aber - co to teda znamena? Tak ma trpaslici vzrast, predsa kvoli tomu nepojdes v 22-hom tyzdni na potrat :(

nika251
1. okt 2014

Je mi to luto, bud silna a nech sa rozhodnete akokolvek zelam vam co najskorsie vyrovnanie sas tym a nech vam osud nadeli najblizsie stastnejsie ,, karty,,.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre