Trpazličí vzrast

aber
29. sep 2014

Bola som dnes na morfo sono a povedal mi Dr, že malá bude mať trpaslici vzrast,že je to vážne máte nejaké skúsenosti, prípadne, že sa Dr pomýlil?? Pýtal sa na menzes mne stále meškal, môže to mať súvis? stále dúfam, že to bude omyl, V stredu sa dozviem výsledky Z genetiky A piatok, zase idem na kontrolné sono, tak veľmi dúfam, že Dr povie, že je všetko V poriadku,že je to OK

azbestica
29. sep 2014

@aber moja dcerka bola vacsia o 3 tyzdne🙂)....tiez ma to vydesilo. ale potom som si povedala, ze moje dieta nepatri do nejakej tabulky doktorov a nemozno ho len tak zaskatulkovat podla cisel. ale podla mna takto vystrasit matku je priiiserne

monro
29. sep 2014

@aber Dva tyzdne hore dole je uplna norma...hlavu hore

aber
autor
29. sep 2014

@azbestica mala som zlé výsledky krvi, odporučili amnoicentezu, išla som A za zrýchlené testy som zaplatila 230 e, ten lekár, že vraj je špička V odbore preto som Z toho smutná

aber
autor
29. sep 2014

Presne V to dúfam, že to tak bude

aber
autor
29. sep 2014

@monro držím, nič iné mi nezostáva

ukulela
29. sep 2014

@aber niektori necitlivi doktori zbytocne strasia ... moja dok mi hovorila pravdu - ale vzdy citlivo a rozumne. na jednom sone hovori, ze stehenna kost je oproti tabulkam o tyzden kratsia (asi ako u teba) ale ze to nic neznamena a ze sa to do porodu da normalne dobehnut. ani ma nenapadlo premyslat nad nejakou abnormalitou, ci vyvojovou chybou - iba povedala, ze to bude sledovat. a na dalsom sone to uz bolo ok.dokonca - hoci mam vyse 35, ani ma neposlala na amnio. stacilo jej dobre morfo sono a dobre vysledky vsetkych krvnych testov.
co sa tyka morfologickeho sona - ja mozem len odporucat doktora Grochala v Martine. aj ked ty to mas asi daleko ... ale jeden citlivy a profesionalny lekar. ked som tam bola, meral mi NT a nepacil sa mu hranicny vysledok (co by znacilo poskodenie) zaoberal sa mnou skoro 2 hodiny, kym nebol s vysledkom spokojny - a aj ja, kedze vsetko bolo nakoniec OK.
takze nemysli na zle a basta. segre tiez prorokovala dok postihnute dieta - a mala je OK (mozno podobny pripad ako ty, len tam je manzel a jeho rodina mensia, nikto hadam nema viac ako 165 cm, mala tiez bola mensia, ale ziadne trpaslicie dieta, no na krvnych testoch vychadzalo poskodenie, tak jej robili bu-bu-bu ... a zbytocne)

miges
29. sep 2014

@aber svagrine povedali, ze by mala ísť na potrat lebo dieťa bude mať downov syndróm. Nechala si ho a dnes ma jej syn štyri roky a je úplne zdravý. Hlavu hore.

monro
29. sep 2014

@aber u koho ste boli? odporucam Dr. Cunderlika prip. Dr. Holana, pozeram, ze ste s BA

daniela1983
29. sep 2014

@bonaqa2013 a ten doktor ako mohol povedat ze dieta bude slepe? odkedy sa slepota da prenatalne vysetrit???

mamulienka30
29. sep 2014

@daniela1983 - su geneticke mutacie, kde su deti vysoke percento slepych, nie slepota sa prenatalne vysetrit neda, ale je to sprievodny znak napriklad pri Pätau syndrome (Trisomia 13) a este par inych.

aber
autor
29. sep 2014

@monro ja som bola U slezaka Igora na strecnianskej a kde sídlia ty Dr? A aké dávajú termíny A koľko sa platí? Ďakujem

monro
29. sep 2014

Myslim, ze Holan je v Medifere v Auparku, treba si tam zavolat a dohodnut termin. Cunderlik pracuje na Kramaroch a ma aj sukromnu ambulanciu. Ja som bola pri oboch detoch u Dr. Cunderlika na Kramaroch a nic som neplatila. Skuste si tam zavolat, cisla su na stranke nemocnice.

monro
29. sep 2014

@aber odpoved vyssie🙂

aber
autor
29. sep 2014

@monro ďakujem pekne za informácie

zuzana1781
29. sep 2014

@aber velmi drzim palce nech je vsetko o.k

bonaqa2013
30. sep 2014

@daniela1983 mne gyn. zavolala domov, aby som okamžite prišla k nej do amb, že výsledky čo prišli sú veľmi zlé. bol piatok asi 10 hod., a ja som sa už nemala ako dostať ku nej do mesta a ešte som mala doma aj 2,5 roč. dcéru. Ako na potvoru nik nebol doma, tak som sa dohodla s lekárkou že prídem v pondelok. O čo vlastne ide mi do tel. nechcela povedať. V pondelok ma už u lekárky čakal lístok do nemocnice, kde mi všetko povedali aj s tým, že žiadne prerušenie tehu. už nie je možné, nakoľko sa to može len do 24 tt a ja som bola 2 mesiace pred porodom. Takže či bude tak, či onak dieťa sa už musí narodiť. V súčasnosti dcéra chodí do 1 triedy, a nosí okuliare s diop. 1,5.

andrejka1974
30. sep 2014

Neboj sa všetko bude ok ,mojej poslednej dcérke pred pôrodom povedali, že bude mať 3500 gramov. A ked sa narodila mala len 2890 , takže sa sekli riadne a pri staršej dcérke som cítila pohyby o 2 týždne skorej nikto mi neveril, že ich môžem cítiť a ona sa narodila aj o 2 týždne skorej asi mi ten cyklus nevyšiel

xenicka13
30. sep 2014

Moj syn mal byt, krátka stehenna kosť a veľká hlava a to mi povedal najuznávanejší dr. V našom meste, stresy su horšie ako ich výplody fantázie, ver že všetko bude ok

grelu
30. sep 2014

Zo sona sa neda zistit trpasluci vzrast...a este aj tak skoro...to je co za odbornika?:D
Dieta nerastie rovnomerne...raz rastie hlava, potom koncatiny a tak....vobec sa nestresuj (aj ked je to tazke)

kingstonka
30. sep 2014

Ahoj..tak moja dcera do konca tehu pohdla ultrazvuku zaostavala 3 tyzdne, hlavicku mala mat mensiu,ze uz nerastie :( ... narodila sa tyzden po termine,3a pol kilova zdrava 🙂 drzim prsty.

stanislavao
30. sep 2014

@azbestica
@aber urcite lekar neurcil poruchu na zaklade velkosti plodu. to sa skuma chrbtica a niekde pri krcnej chrbtici ze je mozne urcit poskodenie plodu. mne bol podla vysledkov krvi diagnostikony Downov syndrom. na amnio som nesla. doktor sice bol dost proti mojmu rozhodnutiu, ale potom mi hovoril, ze podla krcnej chrbtice vidiet, ze bude dietatko ok. a syn je zdravy. chvala Bohu. bohuzial niekedy sa stava, ze dietatko nieje ok, ale vacsinou asi su vysledky skreslene. drzim palce a nech vsetko dobre dopadne.

monro
30. sep 2014

@stanislavao asi pisete o NT..nuchalna riasa..meria sa medzi 11tym a 13tym tyzdnom a NF..nuchal fold..to sa meria okolo 20teho tyzdna.NT nie je krcna chrbtica, ale sijove prejasnenie.

catrina_s
30. sep 2014

@aber

vela ludi ta povzbudzuje, urobim to aj ja.
Moja sesternica ma tri deti... prve dve sa narodili zdrave, bez problemov.
Pri tretom jej lekar povedal, ze mala bude mat rastep chrbtice !
Boli to preplakane vsetky dni az do porodu...
No ked sa mala narodila, hadaj co ?...
ziaden rastep ! Je zdrava, ziva a plna zivota !

Vsetko bude v poriadku 🙂

aber
autor
30. sep 2014

@catrina_s ďakujem pekne, zajtra idem K cunderlikovi, cítim sa ako by som mala ísť na popravu, moc ste ma povzbudila ☺

catrina_s
30. sep 2014

@aber

Hlavne nestresuj, daj sa do pohody, to bude najlepsie pre teba, aj pre male 🙂
Prajem vela stastia a hlavne zdravia !!

aber
autor
30. sep 2014

@catrina_s ďakujem pekne za povzbudivé slová

aber
autor
30. sep 2014

@monro

Môj doktor mi urgentne vybavil termín na zajtra O 9 tej K Dr cunderlikovi, takýto strach som ešte nezažila,cítim sa ako pred popravou, dúfam, že sa to nepotvrdi, je to naše vytúžené dieťa,nechcem ju stratiť. 😞

monro
30. sep 2014

@aber drzim zajtra palce..verim,ze pride ulava 🙂budem na vas obe mysliet 🙂

aber
autor
30. sep 2014

Ďakujeme za podporu, ja dúfam a snažím sa veriť , že nakoniec bude všetko V poriadku, len už ma sily opúšťajú, každou minútou strácam nádej, už ani neviem koľko sĺz som vyplakala, najviac ma dorazilo, že keď som brata počula, že dúfam, že sme V obe poriadku, so sestrou sa moc tešia na malú A momentálne mám také pocity, že som všetkých sklamala, veď som zdravá, nepijem, nefajčím,a otázka prečo ja, už ani neviem koľko krát som si ju položila

katarina644
30. sep 2014

ahoj, mne povedali to iste a dalsie diagnozy, ktore sa nepotvrdili, takze pockaj na vysledky, potom uvidis. este nemas nic stratene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre