Trpazličí vzrast

aber
29. sep 2014

Bola som dnes na morfo sono a povedal mi Dr, že malá bude mať trpaslici vzrast,že je to vážne máte nejaké skúsenosti, prípadne, že sa Dr pomýlil?? Pýtal sa na menzes mne stále meškal, môže to mať súvis? stále dúfam, že to bude omyl, V stredu sa dozviem výsledky Z genetiky A piatok, zase idem na kontrolné sono, tak veľmi dúfam, že Dr povie, že je všetko V poriadku,že je to OK

aber
autor
1. okt 2014

Ďakujem

denduska
1. okt 2014

@aber to je mi velmi luto ☹ drz sa, bud silna.

aber
autor
1. okt 2014

@denduska musím byť, ďakujem

monro
1. okt 2014

@aber sucitim s Vami, verila som, ze sa Dr. Slezak myli... ☹

adush123
1. okt 2014

@aber ahoj moja sesternica ma trpaslici vzrast.na zaciatku to bolo tazke a plno cviceni no vystudovala gympl, kazdu sobotu bola na diskoteke a teraz studuje uz 2.rok v Dansku kde je odkazana sama na seba a zvlada to uzasne.my sme len hrdi na nu.je to isto sok no musis verit ze bude len dobre a ze to zvladnete.

pribinak
1. okt 2014

Drz sa!

baasss
1. okt 2014

@aber 😔 😔 😔 ☹ je mi to velmi luto.. co ti povedal dr.? ake mate prognozy? co znamena to, ze nedostatok kyslika, porucha prietokov pre babo? joooj ☹ bola som presvedcena, ze donesies dobre spravy 😔

aber
autor
1. okt 2014

@mamulienka30 má zdeformovane stehná, nemohlo by ani chodiť, prietoky sú porušené, nemá dosť kyslíka, neokyslicenie V placente, možná retardácia a bolo by mentálne postihnuté, nejde len O Trpazličí vzrast 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞

mircalla
1. okt 2014

@aber je mi velmi luto, vazne som bola presvdcena, ze sa mylia:(

aber
autor
1. okt 2014

@monro aj ja, 5 dr mi to potvrdilo Z toho aj primárka

aber
autor
1. okt 2014

@mircalla ja som dúfala, videla som tie kosticky,bol to strašný pohľad, veľmi by trpela, to nemôžem dopustiť, som sestrička, viem čo to obnáša, nevydržala by dlho,

liebling98
1. okt 2014

@aber je mi to ľúto. Akokoľvek sa rozhodneš, vždy sa nájdu ľudia, ktorí s Tebou nebudú súhlasiť. Nenechaj sa spochybniť, nemysli na to, čo by bolo keby... Takto to je a zrejme to takto malo byť. Buď statočná. Drž sa. Budeme na Teba myslieť.

tova
1. okt 2014

@aber jedna z pricin moze byt, ze mas malo rastoveho hormunu, dala si skontrolovat krv? ak naozaj ma tu dignozu, mozno keby si si ten hormon pichala uz v tehotenstve tak to dieta dobehne.

tova
1. okt 2014

@aber no vyzera ze sa chystas na potrat. Ja osobne by som to nikdy nurobila v tomto pripade, ked je tak velmi chore, samo odide pred porodom alebo po porode a je sanca, ze tie diagnozy ani nebude mat ked sa narodi. Kolko lekarov sa mylilo, mamou byt ti bolo sudene, je len na tebe ci chces byt alebo nie.

liebling98
1. okt 2014

@tova rastový hormón matky nemá nič spoločné s rastom bábätka, to si tvorí vlastné rastové faktory. Podľa toho, čo písala @aber sa jedná o niečo oveľa vážnejšie a malý vzrast je v tom celom ten najmenší problém. Len bol akurát prvý, na základe ktorého si lekári všimli, že niečo nie je v poriadku.
Určite odporúčam podrobné genetické vyšetrenie oboch rodičov. Držím palce!

aber
autor
1. okt 2014

@tova vieš, mne hrozí to, že mi zomrie ešte V brušku ani O tom nemusím vedieť A mohla by som dostať otravu krvi,ani nevieš koľko sĺz som vyplakala, keď som si ju predstavovala, len fakty sú fakty, 5 dr mi to potvrdilo. 😞 😞 videla som kosti, tie sa nevyrovnaju, mozog keď nie je okysliceny odumiera, prestala mi rásť pred 3 týždňami A povedz mi aký je rozdiel, že dieťa donosim, porodim a zomrie, alebo ešte V brušku,A keď bude trpieť, nemáš O tom ani predstavu aký je to život, ležať, nezit, len byť... O to ju chcem ušetriť, to si žiadne dieťa nezaslúži, keby bola aspoň nádej na zlepšenie...

aber
autor
1. okt 2014

@liebling98 genetiku máme negatívnu, keď som otehotnela, bola som chorá, herpesy, cystitidy, následné mykozi, teploty, viac krát ma ožiaril röntgen na oddelení... 😞 všetko sa mi prinieslo na malú...

liebling98
1. okt 2014

@aber to, že genetika je ok je pozitívne.
Ako som písala skôr, budú ľudia, ktorí nebudú s Tebou súhlasiť, že oni by urobili to alebo hento. Všetkým sa to ľahko hovorí, pokiaľ nestoja priamo pred tým rozhodnutím. Nikoho nesudim, život ma naučil, nikdy nehovor nikdy.
Máš pravdu, detičky nemajú trpieť, ak nemajú žiadnu šancu.
Prajem Ti silu, aby si to zvládla.

baasss
1. okt 2014

@aber 😢 ☹ aj ja ti drzim palce v tvojom rozhodnuti (nech je akekolvek, ani jedno z toho nie je lahke ☹ ) ..

katarinamarkova
1. okt 2014

@aber mrzi ma ze sa pocas tehotenstva dozvedas same negativne veci....malo by to byt obdobie tesenia sa...nie smutenia...
prajem ti, nech sa vsetko rychlo utrasie.
k tomu rontgenu? to si pracovala na pracovisku s rontgenom, spravne som pochopila?
mne rontgen vyslovene doktor zakazal, ze v tehotenstve v ziadnom pripade nie a to slo len o bolavy zub, rontgen celuste, zubarka rovnako....rontgen vam ako tehotnej nemozem spravit, bud pockame, preliecime alebo vytrhneme....preliecili sme a rontgenovali az mesiac po porode.

something
1. okt 2014

@aber Ahoj, je mi to luto..ja len k tym kostiam. Ved v 22tt. to este nie su ani kosti, myslim si, ze by to mohlo byt v poriadku este. Dala by som babetku sancu, chapem co pises, snazim sa ti porozumiet, ale povedz. Ak by si ju teraz nechala zit a narodi sa krasna zdrava dcerka, co potom? CO si povies? Co ak ti spravia potrat a tam zistia, ze to bolo v poriadku? Nebude to pre teba horsie?

diocka
1. okt 2014

@aber na tvoju otazku aky je rozdiel ci tvoje dietatko zomrie prirodzene alebo tvojim rozhodnutim existuje odpoved vo filme Najtazsia volba. je to realny dokument o 5 zenach ktore si prezili to co ty. myslim ze jedna z nich mala totozne zdravot.komplikacie ako tvoje babo.

skor ako spravis akekolvek rozhodnutie, pozri si prosim tento film. mozno ti ukaze novy pohlad na situaciu v ktorej si.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/102674944...

jlp
1. okt 2014

Ahoj, drzim palce aby vsetko dobre dopadlo. Princezna budetak ci tak krasna, ved dobreho vela nebyva. Ako ste dopadli?

cayar
1. okt 2014

@jlp precitaj si vyssie ;(

jlp
1. okt 2014

Och, vela sil prajem :(

cannella
1. okt 2014

Je mi velmi luto, co sa tebe a tvojmu malickemu stalo. Drzim ti vsetky prsty, aby ste to s manzelom zvladli a verim, ze aj tebe bude este nadelene krasne zdrave babatko.

Reci o tom, co by kto urobil, alebo neurobil a tiez samozvanych doktorov si, prosim, nevsimaj. Akekolvek rozhodnutie, ku ktoremu dospejes, alebo si uz dospela, je pre malinke najlepsie. Matky Terezy nemaju najmensie pravo ta tu deptat.

tova
2. okt 2014

@something ak by sla na potrat a vsetko by bolo ok, nikdy by jej to lekari nepovedali, jednoducho pricina sa nenasla a skusaj dalsie dieta. Kolko zien tu potratilo/prerusilo tehotenstvo a vraj nenasli pricinu. Vela z nich si to dieta ani len nevezme alebo nepozrie sa na dieta po porode. na utz. sa zdali nozicky hrozne? neviem , mne deti na kazdom utz sa zdali hrozne, vsetko je skreslene ,j na niektorych vyzeralo ze pol tvare nemaju. Ja pisem co by som spravila ja, co spravi autorka je na nej, neodhovaram ju, len by som jej poradila aby pytala aspon dieta v perinke k sebe sa rozlucit, alebo aby sestricky spravili fotky a nejaky box na rozlucku s odtlackami, predsa je to uz skoro dieta ktore vedia zachranit v inkubatore. bola tu minule jedna tema ako si dievca po dlhsiom case stale vycita, ze dieta ani nevie ako vyzeralo.

tova
2. okt 2014

@aber a v tomto tyzni to ako ju vyberu? vyvolaju porod a dieta sa pocas toho udusi? 2-3 tyzdne sa neda este vydrzat a potom vyvolat/cisarsky ci nahodou ked zistia ze je ok, tak v inkubatore vedia zachranit?

esterba
2. okt 2014

@aber tu ti niektore komentare mozu viac ublizit ako pomoct. Neuvazovala si o tom, ze by si tuto diskusiu dala zavriet adminom a pripadne otvorila sukromnu s tymi taktnejsimi osobkami?

aber
autor
2. okt 2014

@esterba asi aj áno, som zdravotak a je zbytočné vysvetľovať veci laikom 😞😞😞😞😞😞

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre