Trpazličí vzrast

aber
29. sep 2014

Bola som dnes na morfo sono a povedal mi Dr, že malá bude mať trpaslici vzrast,že je to vážne máte nejaké skúsenosti, prípadne, že sa Dr pomýlil?? Pýtal sa na menzes mne stále meškal, môže to mať súvis? stále dúfam, že to bude omyl, V stredu sa dozviem výsledky Z genetiky A piatok, zase idem na kontrolné sono, tak veľmi dúfam, že Dr povie, že je všetko V poriadku,že je to OK

slavaf
6. okt 2014

Drž sa !!!

liebling98
6. okt 2014

@aber Myslím na Teba! Prajem veľa síl a hlavne skoré fyzické a hlavne psychické zotavenie. Aby si už nikdy viac nezažila také chvíle, ako teraz.

aber
autor
6. okt 2014

@liebling98 ďakujem ti aj ja sa zato modlím, je to strašne ťažké... 😞 😞 😞

bubinkaa
6. okt 2014

@aber Ahoj, citala som, co sa vam prihodilo. Prajem tebe a celej tvojej rodinke vela sily, aby ste to vsetko prekonali.. Je to hrozne, no zivot prinasa aj taketo rany.. Je mi to velmi luto. Drz sa, bud silna..

aber
autor
6. okt 2014

@bubinkaa ďakujem, ja viem, osud si nevyberá.... 😞

hadimrska61
6. okt 2014

@aber drž sa ☹

godyna
6. okt 2014

@aber držím Ti palce - veľmi . Ja som bola dlho v nemocnici a čakala tam ,ako to dopadne . Aj s nádejou, ze dobre, som sa cítila príšerne. Tak si viem predstavit, ako ti tam zastal čas a co vsetko ti ide hlavou . Bohuzial teraz uz iba ,aby si to mala rýchlo za sebou . Prajem veľa síl

aber
autor
6. okt 2014

Ďakujem, za milé slová, mám taký strach...

amonda
6. okt 2014

@aber Držím palce, pred časom som bola v podobnej situácii (s inou diagnozou), rozhodla som sa rovnako ako ty, netrápiť bábo...

heni79
6. okt 2014

@aber
Hlavne aby si mala okolo seba najmä milých ľudí, ktorí budú bez zbytočných rečí akceptovať a chápať neľahké rozhodnutie, ktoré si musela urobiť. Teda vy, písala si, že si sa nerozhodovala sama. A to je dobre. Tá podpora ti môže pomôcť.
Iste to bude ťažké, no naozaj si silná žena.
A pevne verím, že ťa už nič také hrozné nestretne.
Veľa síl.

aber
autor
7. okt 2014

@heni79 veľmi pekne ti ďakujem, stojí za nami celá rodina, vedia že nemáme na výber, tak aj verím, že toto je posledná zlá vec,čo sa nám stala, už chcem aj troška šťastia, nielen smolu

44janica44
7. okt 2014

@aber rozhodla si sa najspravnejšie ako si mohla. som proti interupciam a schvalujem ich v takomto prípade - určite by som sa rozhodla rovnako. i ked to velmi bolí, určite by ešte viac bolel pohlad na dieťa ktoré len existuje a trpí na tomto svete. silno držím palce aby to nabudúce dopadlo bez problémov a v zdraví.

@tova a ženy s podobnými nazormi - skúste si občas pozrieť relaciu, kde sú rodičia s postihnutými deťmi, ktoré len existujú zo dna na den - lebo ako tu už písali životom sa to nazvať neda - ked si rodičia želajú len to aby sa utrpenie deti skončilo čo najskôr pretože by to bolo pre tie deti vykúpenie, vykupenie nie pre rodičov ale pre deti, kedže rodičov to bude bolieť stále. určite je v tomto prípade lepšia interupcia lebo tak či tak sa to skončí rovnako len s tým rozdielom že dieťa nenechame zbytočne trpieť - verím že každá matka ktorá lubi svoje dieťa by sa rozhodla takto - ked je na 100 % isté že dieťa nema nadej žiť - aspon z časti normálny život

baasss
7. okt 2014

@aber dufam, ze si v poriadku.. myslela som na teba 😔

aber
autor
8. okt 2014

Ďakujem, ešte čakám, ide to pomaličky, budem V poriadku

zabka1000
8. okt 2014

@aber drž sa

aber
autor
8. okt 2014

@zabka1000 ďakujem pekne.. 😞

priadka
8. okt 2014

@44janica44
@tova
Skuste si obcas pozriet relaciu, kde su rodicia s postihnutymi detmi, ktori su stastni, vyrovnani, spokojni, ktorych dietatko nikdy nebude zit 100% "bezny" zivot, no svoj zivot si naozaj zasluzi - je radostny, plnohodnotny a pestry.
Zacnime konecne uvazovat inak. Spolocnost je do tej miery vyspela, do akej sa dokaze postarat o svojich najslabsich.
Nie vzdy tazko zdravotne postihnute dietatko zdiagnostikuju prenatalne. Tieto deticky, ludia, tu medzi nami su a vzdy budu. Musia dostat sancu zit svoj zivot dobre.
TV Lux, zajtra - 9.10.2014 o 12:55 hod., relacia Doma je doma o vcasnej intervencii pre deticky s viacnasobnym postihnutim

aber
autor
11. okt 2014

@priadka len nie každý rodič sa vie postarať O choré bábätko A hlavne keď vie, že sa nedožije narodenia, mne malá zomrela ešte pred pôrodom , A vie, že zomrie hneď po narodení, čo sa stalo mojej kamarátke A doteraz sa S tým nezmierila, nie každý rodič je rovnaký... 😞

aber
autor
11. okt 2014

@44janica44mala mi zomrela pred 4 dňami A až dnes som ju porodila... 😞 😞 😞 😞

aber
autor
11. okt 2014

@priadka a nemáš pravdu odkiaľ vieš, že dieťa ktoré je leziace, nerozpráva a iné, že netrpí??? Ani jeden rodič na svete, nemôže byť šťastný, keď má postihnuté dieťa, veď tie deti trpia!!!!!!!!!!!!! Moja sestra má Dmo, okrem rozprávania a poruchy rovnováhy, nemá iné ťažkosti, doteraz trpí, že sa jej deti smejú ako rozpráva..... 😞 myslíš, že je to pre mamu ľahké počúvať??? Si sebecka, iný názor na teba nemám sorry

kvietocek55
11. okt 2014

@aber akokoľvek si sa rozhodla, rozhodla si sa najlepšie ako si vedela. Prajem ti všetko dobré a do budúcna krásne a zdravé dieťatko... držte sa rodinka. 😉

luciferkax
11. okt 2014

Ahoj, verím, že si sa rozhodla správne.... a že všetko prebehhlo bez komplikácií.. síce to nie s ú slová útechy, ale teš sa z toh, že genetiku ste mali dobrú, že môžeš mať ešte detičky...
apropo, moja známa dlho nemohla mať deti, potom jej zistili v 20 tt že dieťatko neabude zdravé a že umrie bud do pôrodu alebo tesne po pôrode... a ona sa rozhodla, že ho neporodí, že počká, kým umrie.. normálne chodila raz do mesiaca do poradne.... mesiac pred termínom dostala vysoké horúčky, silnú otravu krvi a zápal maternice, o ktorú pri sekcii už musela prísť a to všetko preto, že bábo v jej bruchu pred troma týždnami umrelo a ni k si to nevšimal... je to písané hlavne pre @priadka a ostatné "mamy" presviedčajúe, nech si to bábo nechá

priadka
11. okt 2014

@aber...ach. Mas za sebou tazke chvile. Aj pred sebou. Prijmi prosim moju uprimnu sustrast. Vies, asi by bolo lepsie, keby si tuto temu uzavrela, pretoze teraz mozno potrebujes stisenie a podporu svojich blizkych a tu Ta to bude nadalej zranovat. Nemala som v umysle Ti ublizit, ale nedalo mi nereagovat na @44janica44

Svojim prispevkom som chcela iba v reakcii na ine prispevky vyjadrit svoje presvedcenie, svoj nazor. Naozaj si myslim... viem to, denno-denne to vidim okolo seba, ze existuju rodiny s postihnutym dietatkom, ktore su spokojne, ktorych deticky ziaria, pretoze sa im dostava lasky, primeranej starostlivosti, dokazu sa napriek svojmu hendikepu rozvijat. Velmi zalezi od uhla pohladu, od hodnot kazdeho cloveka.

Aj ja mam TZP dietatko, naozaj by vyznelo sebecky, keby som o nasej rodine a o svojej dcerke chcela presviedcat, ze zijeme krasny zivot? Ak ano, potom je to velmi smutne a ani sa mi neoplati o tom na verejnom fore presviedcat v podstate neznamych ludi. Niekedy je potrebne naozaj zazit, az potom clovek pochopi.

liebling98
11. okt 2014

@priadka Prepáč, ale neverím, že rodičia ťažko postihnutých detí sú šťastní. Vyrovnaní, zmierení s osudom - to áno, milujúci svoje detičky - o tom nepochybujem, ale šťastní, to nie. Myslím, že by urobili aj nemožné, aby ich dieťatko bolo ako ostatné. Takíto rodičia si zaslúžia úctu a obdiv.

@aber myslela som na Teba. Je mi ľúto, čo si musela prežiť. Svoje dievčatko budeš mať navždy vo svojom srdci, takú ako si si ju vysnívala. Nech odpočíva v pokoji...
Dúfam, že po fyzickej stránke si v poriadku, tej psychike to ešte potrvá. Ale budem Ti držať palce, aby si sa v budúcnosti mohla tešiť z krásneho zdravého dieťaťka.

priadka
11. okt 2014

@luciferkax nepresviedcala som nikoho, aby si svoje babo nechal. To by som si nikdy nedovolila. Myslim si, ze na to nema nikto pravo. Ani lekari, ani genetici, ani sirsia rodina, ani blizki priatelia... nik okrem mamy a otca. Vsetci by im v takychto chvilach mali dat uplny pokoj.
Iba som reagovala na sirsie sa rozvijajucu diskusiu o zivote postihnutych deti, ludi.

nathuska
11. okt 2014

@aber Drzim palce. Velmi bolestiva a tazka situacia, ale cas hoji rany a ja pevne verim , ze coskoro Vam bude po dome behat krasne ,zdrave dieta a bude Vam robit radost.

jaja018
12. okt 2014

@aber ahoj, len tak na povzbudenie. Moja spolurodiaca, a potom aj spoluleziaca v porodnici, a aj teraz sa stretavame prezivala tiez strasne tehu. Na zaciatku tehu ju dr. tlacil do potratu no odmietla. Chodila k dvom dr. co si ju pohadzovali. Tvrdili že mali nebude mat vyvynute ruky ani nohy ze len také zakrpatene. Ze brusko bude mat tiez kratke lebo ze neviem od ktorého tt sa nevyvija a ze rastie iba hlavicka. Za cele tehu jej neukazali ani jediný utz snimok aj ked chcela vidieť aj monitor ze vždy otočili aby nevidela. Áaaaaa prisiel den D. Rodila planpvanym cisarskym. A ma ZDRAVEHO CHLAPCEKA ktorému vobec nic nie je. Len ked sa narodil mal len 2400g. No v roku bol uz daaavno tak velky a tak isto sikovny ako jeho rovesnici. Takze utz moc never

aber
autor
12. okt 2014

@jaja018 a verila by si magnetickej rezonancii A keď som zdravotná sestra A videla by si kosti? Ktoré sa nevyrovnaju nikdy, nenarastu, členok V atipickej polohe, tiez nevyrovná a zlé prietoky, tzn málo kyslíka???????? A pozri si cunderlik a slezak aká je to špička až 8 dr mi to potvrdilo,.... Som V nemocnici, A malú som necítila od utorka A zomrela mi V brušku, kým som ju porodila asi tak, bohužiaľ, príroda si urobila svoje...A riskovať môj život aby som ju skúsila porodiť, je až priveľké riziko asi si nečítala celú diskusiu.. 😞

lucka1987
12. okt 2014

@aber ahoj, teda ten like bol na tvoje argumenty, nie na tvoju vzniknutu situaciu.. sledujem diskusiu, a velmi ma to mrzi.... 😔 priroda naozaj vedela co robit, a tvoje rozhodnutie, ako vidis, bolo teda to najspravnesie... ved skutocne si mohla byt ohrozena na zivote.... a nejaky maly drobcek na teba este niekde caka a bude ta potrebovat.
@jaja018 trosku kukni par prispevkov, a zistis / vlastne ti to aber uz napisala / ako sa veci maju... niekedy je lepsie uz nepisat nic, ked k tomu clovek nema co povedatm a nie hned zbrklo napisat prispevok, niekedy tym clvoek moze necielene ublizit este.

jaja018
12. okt 2014

@aber prepac, nie necitala som celu diskusiu, len prvú stranu. Je mi to luto☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre