Tvrdnutie bruška a utlmený pohyb dieťaťa v 20. týždni

evitka83
17. feb 2014

Ahojte kocky, prosim mate niekto skusenost s tym, ze Vam v 2. trimestri po namahe tvrdlo brusko a potom ste necitili pohyby babatka?
Som v 20tt a uz 2 týždne sa moja mala hybe v bruchu ako na kolotoci a vcera som to prehnala s prechadzkou v tatrach a dnes chytam paniku, pretoze dieta necitim ako obvykle a brucho mi tvrdlo skoro kazdu hodinu. Idem poobede k lekarovi, ale kazdu chvilu si nervozna chytam brusko a stucham prstom do malej nech sa pohne :( Ak ma viete niekto ukludnit po podobnej skusenosti, ze to nic nie je, budem vdacna 🙂

katkakovac
17. feb 2014

Stalo sa mi to v 21. týždni, ale ja som mala už takmer kŕče v bruchu. Lekárovi som išla až ďalší deň a ten ma sprdol, že som mala prísť ihneď. Nasadil mi magnézium, lieky proti kŕčom a veľa oddychu. Ak sa dá, choď lekárovi hneď teraz. Ak nie daj si teplú vaňu, alebo sprchuj bruško teplou vodou, to pomáha takmer vždy. Čo sa týka toho, že cítiš menej pohybov, teraz je dieťatko ešte celkom malé a v maternici dosť cestuje. Môže sa stať, že je otočené k chrbtici a ty ho jednoducho necítiš. Tiež som to tak mala, deň dva bola v bruchu diskotéka, potom zasa takmer nič. To, že ti tvrdne brucho mu zatiaľ nemá ako ublížiť, horšie by bolo, kebyže krvácaš. Najviac ti pomôže sa ukľudniť, lebo stres to všetko len zhoršuje. Neboj, všetko bude v poriadku 😉

monikad77
17. feb 2014

tak som zvedavá čo povie lekár, dajte vedieť

ivetlo
17. feb 2014

Ja som utekala k lekári. A aj vám radím. Poslal ma ležať do nemocnice.

evitka83
autor
8. mar 2014

Polezala som si v nemocnici 4 dni na infuzkach a poslali ma domov. Mam kludovy rezim, ale inak je to uz v pohode. Lekar povedal, ze tvrdnutie bruska je v tehu normalne, pokial nie su bolesti a netvrdne castejsie ako15x za den. Kontroloval krcok a ten je ok. Treba len viac oddychovat, ziadna namaha a zvysene davky magnezia. Zatial sme ok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre