Tvrdnutie bruška v 23. týždni, ktoré nie je sprevádzané kontrakciami

follee
26. apr 2017

Ahojte kocky, viem, ze je tu uz viac takychto diskusii, ale nevem nakolko su aktivne... Chcela by som sa opytat, ci mate niektore skusenosti so stahovanim bruska. Mne to trva uz cca od 16tt, ale predtym to bolo len par krat do dna, tak som si vravela pohodicka, kupim magnezko, ved to je "normalne"... Aj doktor mi pred mesiacom pozeral krcok maternice, ze vsetko v najlepsom poriadku, nech si davam magnerot aj 3x do dna. Tak som pocuvla. No posledny tyzden je to castejsie, a posledne dva dni v robote mi tvrdne najma od obeda cele poobedie aj niekolkokrat do dna.. Su to take akoby stahy par sekundove, na to sa mi vypne brusko a prejde to (do minutky-dvoch). Tvrdne aj doma ked varim, postavim sa z postele cokolvek (netvrdne len ked lezim). Vcera ma to pohnalo az na pohotovost, kde ma dali na par minut na monitor (tam ziadne kontrakcie ani stahy - tak vravim doktorovi - ked lezim ani doma mi nikdy nestahuje), pozrel mi krcok, ze je v poriadku, neotvaram sa aj babo je OK, ale povedal mi, ze mozem zostat na infuzie, ked to takto citim, ze nenuti ma, je to na mne (ze nemusim). Tak ako laik som sa spytala, je to nutne ci nie? Nevedel sa mi vyjadrit, ale nakoniec som odisla len s nejakou konskou injekciou do zadku a s tym, ze ak to nebude prechadzat nech pridem vecer, alebo na druhy den a ma hospitalizuju na par dni. Dnes mam poradnu, tak chcem pocut este nazor svojho doktora. Moja otazka znie, je to podla Vas velmi nebezpecne alebo je to normalne? Mate skusenost s tym niektora, ze ste sa dali radsej hospitalizovat aj ked ste sa neotvarali, krcok bol ok? Ani na pohotovosti sa mi nevedel vyjadrit, len ma upozornil, ze sa to moze do par hodin zmenit, ale nemusi sa nic stat do porodu. Inak sa citim fyzicky super, len to tvrdnutie ma psychicky vie rozhadzat... Nie su to ziadne bolesti, len to vyvolava strach. Prosim vas kocky nepiste mi, ze som nezodpovedna a pod., som prvorodicka, vsetko je pre mna uplne nove a naozaj len prosim o radu, ak s tym mate skusenost, ci zostat len PN doma, alebo ist do nemocnice. Totiz ja si pripadam ok, babatko krasne kope, netlaci sa von, je pekne hore, aj placenta (podla ultrazvuku). Za kazdy nazor a skusenost velmi dakujem 🙂

asulka
30. júl 2018

@follee su zeny u ktorych je to "normalne". Porodila som 4 deti, brusko vzdy tvrdlo cca od 16.tyzna. Berie sa magnezium a oddych a kontrolovat krcok. Drzim palce

dolynkag
11. feb 2019

@follee tak ako to nakoniec dopadlo? ktorý TT si rodila? ležala si do pôrodu? Zaujíma ma to tiež

apip42
25. máj 2019

@liv1 prosim ta ty si brala guaracujan aj ked si mala skrateny a otvoreny krcok? Lebo tiez mi tvrdne brucho ale krcok mam zatail ok a guaracujan je na uvolnenie svalstva, bojim sa aby mi neuvolnil aj krcok🤔

liv1
25. máj 2019

@apip42 hmm no krcok nie je sval. Takze urcite sa krcok neuvolni neboj 😊. Btw otvoreny som ho tusim nemala ale uz sa ani tak nepamatam 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre