UPT z genetických dôvodov

denne73
21. aug 2009

Ahojte babenky. Rozhodla som sa, že založím tuto tému. nie náhodou. Prechádzam velmi ťažkým obdobím. Nášmu babetku diagnost. najťažšiu formu postih. V pondelok podstupim UPT. Neviem čo ma čaká a velmi sa bojím.Týmto by som chcela pomôcť ďalším dievčatám ktoré nedajbože budú mať rovnaký problém. Zatiaľ sa majte krásne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

rikuska21
21. aug 2009

denne, velmi ti drzim palce na tak tazkej ceste, ale treba si vela lasky a odvahy, budem na teba mysliet a drzat ti palce

denne73
autor
21. aug 2009

Ďakujem si zlatá. 😉 😉

tanyja
21. aug 2009

môžem sa spýtať o aké postihnutie sa jedná ?
chápem ťa, sama som tým prešla

vadelka
21. aug 2009

Ahojte baby,
pridavam sa aj do tejto temy,lebo sama som tym presla.Neboj,urcite to zvladnes,musis byt silna a my tu budeme pre Teba velkou oporou 😉

katanka
7. sep 2009

denne,
aj ja som pred 2-týždňami podstúpila potrat ,bola som v 22-týždni, na klasickej preventívke sa lekárovi niečo nezdalo , tak ma poslal do Blavy . Manžela som mala na služobke , tak som išla s kámoškou , ktorá ma utešovala ,že to nič nebude a tak .Ale nebolo,v momente keď to lekár v Blave potvrdil zrútil sa mi celý svet a on len " stáva sa ",našému bábu prestali rásť všetky dlhé kosti .
Bolo to hrozné ísť na vyvolaný pôrod , pretože ja som už bábätko cítila ,no hrôza. ☹ Jediné moje šťastie je ,že mám doma ešte jedno dieťa 😵 ,inak by som sa zbláznila ,ale na to druhé sme sa taktiež tešili .
Denne,asi už máš po a je to ťažké ,ale my ženy sme silné a musíme to zvládnuť ,žial ,otázky "prečo ja ?",ale ono to časom prebolí .
Budem držať palce ,aby to čo najskôr prebolelo .. 😉

denne73
autor
7. sep 2009

ahoj Katanka.Som velmi rada ,že si mi tu napísala. Viem čím si všetkým prešla a viem ako to bolí.Mne sa tiež zrutil v tej chvili celý svet, ale povedala som si, že treba isť dalej a netreba sa opušťať. prave naopak pozbierať všetky sily ,pretože naše deti nás potrebuju. Katanka kedykolvek mi môžeš napísať aj do internej pošty to bude len naše sukromne písanie. Prajem ti z celeho srdiečka aby si bola čim skôr opäť tehulka. katanka a poslali vás aj na genetiku?? nás ano ideme teraz 18.9 do KE.

vadelka
7. sep 2009

Ahoj Katanka,
ja som prežila tiež to isté,tiež som bola na preventívke a lekárovi sa niečo nezdalo,tak ma poslal do KE a tam sa to potvrdilo...Tiež ma to štvalo,keď vraveli,to sa proste stáva,ale prečo sa to stalo práve mne?Bolo to moje prvé tehu,takže je to o to ťažšie pre mňa... ☹
Teraz viem,že všetko chce čas a ja sa s tým proste musím naučiť žiť...

katanka
11. sep 2009

Čaute Babule !
Je mi ľúto,že je nás takých viac čo sme si to museli prežiť .
Ale fakt musíme pozbierať zbytok síl ,zdbihnúť hlavu a ísť ďalej ,veriť že to bábätko príde . 😵
My sme boli teraz v Blave 9.9.09 u Genetičky a tá nám potvrdila ,že sa s nami príroda dobre zahrala ,že z plodovej vody nič nezistila ,pretože bola v poriadku , len z toho ultrazvuku sá vlastne tá vada dala zistiť ,že pravdepodobnosť ,že sa to druhý krát bude opakovať je veľmi malá , ale aj tak nám povedala ,aby sa ďalšie tehotenstvo pri každej kontrĺe kontrólovalo sonom , čo ti vlastne zdravotná poisťovňa prepláca len 10-20-30 týždeň , ale kašlať na peniaze , určite si to budem žiadať a myslím ,že potom čo sa stalo tak aj sám gynekológ ma bude pri každej kontróle pozerať aj ultrazvukom .
Čo ma najviac štve ,že musíme s tým snažením na ďalšie bábo tak dlho čakať ,pol roka a lekár mi povedal , že by nezaškodilo aj dlhšie .Neviem ako vy , ale ja už som ten vyšší ročník (budem mať 33 😠 ) a moc sa mi čakať nechce ,ale ten polrok vydržím .

denne73
autor
11. sep 2009

Ahoj katanka.neviem prečo vám kazali tak dlho čakať.Ja som tiež bola na potrate v 21.t a už sa nevieme doščkať prvej mršky hned po nej skusime. Nám doktor nič také nepovedal, práve naopak že čim skôr tým lepšie.Inak ja mám 36 hm???

bzzmajka
11. sep 2009

Baby a to prebieha klasický porod? so všetkým?

katanka
14. sep 2009

Ahoj Denne,nám lekár povedal , aby sme počkali a aj všetci naokolo mňa mi to tľačia do hlavy , aby sme počkali.
Ja by som sa do toho tiež najradšej pustila hneď po menzesi , ale zase manžel ,keď počul o tomto všetkom , že radšej počkáme , aby sa zase niečo mne nestalo a tak .
Ale myslím , že ho presvedčím a skočíme na to hneď po novom roku ...skôr ho nepresvedčím 😖
Denne ,keď chceš môžme si písať aj súkromne ,nikto nevie pochopiť najlepšie čím si prechádzame keď to nezažil ...
Teraz ma úplne zostrelilo,keď mi zopár ľudí povedalo , že ako to dobre znášam ,čo mám chodiť stále urevaná a stále sa ľutovať , to ma nevideli prvý týždeň doma , to som si myslela ,že ani nevyleziem medzi ľudí , aká som bola hotová , ale .....
Držte sa Babule !!!!!
bzzmajka, áno prebieha to ako klasický pôrod , len s tým ,že porodíš ,mŕtve dieťa ...

diapozitiv01
14. sep 2009

Ahojte,
ja som sice na UPT /z dovodu vyvojovej chyby/ nebola.
Nas prvorodeny syncek Maximilianko sa ale narodil s vrodenou chybou srdiecka. Bol s nami kratucke 4 dni. Na ultrazvukoch a tiez echokardiografii sa nic nezistilo, vlastne to ze ma chore srdiecko sa zistilo az na 2 den. Mali ho operovat, ale....
My chceme ist znova do toho, ale tiez musime cakat, som po cisarskom tak preto.
Na genetike sme zatial neboli ale bolo nam odporucane, hoci nikto z nasich rodin nema problemy so srdieckom..
Vela sily prajem vsetkym babulkam co si ten smutok a zial museli prejst, poznam to ...
Drzkajte sa a vela stastia na ceste zivotom 🙂

tanyja
14. sep 2009

...... každá si povie : prečo práve ja ? , ale náhoda si nevyberá
tie to majú "lepšie", ktoré už dieťa majú
ale také čo žiadne dieťa nemajú a postihne ich to, a nie len raz, ale dvakrát prípadne trikrát, to je už priveľa aj na silnú náturu !!!
a najkrajšie je, že sa nevzdávajú a bojujú, či už cez umelé oplodnenie, alebo aj napriek neodporúčaniu doktora to skúšajú prirodzenou cestou a ono to príde a dokonca sa to podarí a bábo je ok, vtedy človek vyhral nad prírodou a náhodou

katanka
14. sep 2009

tanyja ,
také čo si to prežili viac krát ,tie obdivujem ,kde tú silu berú ....
My sme s manželom tiež dlho čakali na prvé dieťa(5 rokov ) , stalo sa mi ,že lekár mi povedal že som neplodná,aj sme boli na umelom oplodnení a nič a potom hups a stal sa zázrak ,zostala som tehotná .....
diapozitiv01,
je mi úprimne ľúto ,čo sa Vám stalo ,nebiem si predstaviť tú bolesť čo prežívate .....
Pre nás to bolo hrozné , ale pre Vás ktorí ste aj to bábo videli , tak to je .......
Držím palce 🙂

tanyja
14. sep 2009

my sme sa vlastne dokopy 5 rokov snažili o zdravé bábo splodené prirodzenou cestou, no vlastne všetky by boli prirodzenou cestou, keby neboli postihnuté, len raz bolo umelé a aj to nevyšlo , no a nakoniec nám to vyšlo , takže za pár by sa nám mal narodiť náš vysnívaný poklad , už netrpezlivo čakám na ten deň....
ps: to čo som napísala, som napísala z vlastnej skúsenosti a tiež som sa čudovala, kde to beriem, ale jedného dňa si aj tak povie každá baba dosť, budem rada, ked budeme mať toto naše jediné dieťa, už nechcem prežívať ďalšie utrpenie - čakanie na výsledky a to ostatné...., už nie 😝

helen
14. sep 2009

Dievčatá, chcela som vás len všetky veľmi povzbudiť, aby ste bojovali a nestrácali nádej, lebo stratiť ju je to úplne najhoršie, čo sa vám môže stať.

tanyja
14. sep 2009

a ja som ju nestratila , takže všetky hor sa do boja !!!

denne73
autor
15. sep 2009

Ano Tanyja suhlasím,hor sa do boja!

denne73
autor
15. sep 2009

BZmajka.Ako sa máš ty?? už máš tie vysledky?? ak ano tak verim ,že su len a len dobré. Prajem ti aby ťa všetko zlé nadaleko obchádzalo.denne

tanyja
15. sep 2009

denne : my sme mali vážne postihnuté bábo, žilo by možno jeden rok, aké postihnutie malo tvoje bábo ? ak tak môžeš cez IP, ono je to nepríjemné o tom verejne písať

katanka
17. sep 2009

ani ja som nestratila nádej a verím,že sa budeme tešiť s ďalšieho bábätka !!! 😵
Nádej umiera posledná ....

bzzmajka
20. sep 2009

denne _Ahojko, písali sme si v inej téme ale aj tak píšem, výsledky sú ale máme si pre ne prísť budúci týžden, takže do telefonu nepovedala nič...

denne73
autor
20. sep 2009

Ahojki bzzmajka.Tak aspoň niečo už vieš,držím silno palce, aby bolo všetko tak ako má byť.A ver,že bude. 😉 😉 🙂

komarik
3. nov 2009

dievčatá, do kedy ste boli na PN po UPT?

sara2
3. nov 2009

Babenky chcela by som vám popriať veľa sily a pozitívneho myslenia 😉
Ja som síce na UPT nebola ale tri spontánne potraty mám za sebou.Jedno tehu som dotiahla do konca a narodila sa nám dcérka s rážtepom peričky a podnebia.Má už takmer 4 rôčky.Hrozne sme chceli ďalšie.Otehotnieť sa podarí hneď len to nedokážem donosiť ☹ .Dnes viem,že je dar to ,že dcérku máme hoci po jej narodení sa mi svet zrútil.
držím vám palce.

vadelka
9. nov 2009

Komarik,ja som už od 23.7.,teda od UPT,ešte stále na PN ☹ Ale ja som špecifický prípad 😒
Sara,ďakujeme za povzbudenie 😉 Máš úplnú pravdu,až po takom niečom si človek uvedomí,aký vlastne dar to je...Prajem Ti veľa síl 😉 Ani s Tebou sa život nemazná.Drž sa 😉

denne73
autor
29. nov 2009

Ahojte babenky a vítam vás všetky v mojej téme.heh vidím, že tu prispieva aj moja sestrička(teda spriaznená duša vadelka).Katanka samozrejme . že si môžeme písať aj sukromne.Bzzmajka tak ako ti to dopadlo??Babenky chce to pozitívnu myseľ a všetko príde samo. Prajem vám všetkým zo srdiečka čoskoro tehu a samé dobré 😉 😉 😉 😉 správičky

lucia20
29. mar 2010

Babenky, hrozne s vami citim s kazdou jednou.
nam vysli vsetky testy ok. ale na UZV nasli sakrokokcigealny teratom plodu a dvojcievny pupocnik. asi nas prerusenie neminie. Neviem si predstavit ze ju mam porodit aby umrela....... zabija ma to...

cathy77
30. mar 2010

ahoj lucia... je mi luto, čím prechadzaš a viem o čom hovoríš. hmm... Ja som bola v podobnom rozpoložení na prelome roka a porodila som 26.1.2010 v 21.tt. U mojho baba bola zjavna genet. VVV s mnohymi vyvojovymi vadami už v 13tom tt a ja som sa po mnohych vnutornych bojoch, ktore neutichali až do konca(to musim poznamenať!!! lebo to je doležite)rozhodla "donosiť" ho, kym nepride jeho hodina spontanne - čiže kým neumrie samo. U nas bol ten predpoklad na 99%, že umrie v druhom al. treťom trimestri, že nie je schopne života mimo maternicu. Ale vieš si predtaviť ako sa na mna lekari pozerali, že nebežím hned na UPT. Pre mna to malo a má zasadny vyznam, že umrelo spontanne. Ale je to na každej z nas, ako sa rozhodneme. V každom prípade nemám voči svojmu dietatku ktore je už tam hore výčitky svedomia alebo pocity viny. Neviem, ake su prognozy u vas, snad ti moj pribeh a povzbudenie trochu pomožu. Ja som tuzila otehotnieť hned, aj lekar bol za, ale už tretí cyklus sa nedarí... a je mi z toho celeho tym viac smutno, čím dlhšie toto "naťahovanie" trvá. Ale od dalsieho cyklu nabehnem na Clostilbegyt, tak sa dufam zadaria aj dvojičky(hmmmm, moje nádeje...) Tebe každopádne želám pevnú silu a rozhodni sa správne. Nech netrpíš výčitkami, ktoré su rky a roky snad horšie ako cela momentalna situacia

cathy77
30. mar 2010

ešte.... viem, ako lekári naliehajú v týchto prípadoch - rýchlo, rýchlo UPT, lebo je to už pokročilejšie štádium a prerušujú do 24tt z týchto dovodov a najradšej by to oni sami mali rýchlo za sebou, akoby to dietatko nosili oni. V každom prípade sa snaž akoby preniesť do pocitov napr. buducich mesiacov, rokov (Ty sama sa najlepšie poznáš....) čo by si si radšej povedala. Ako dobre, že som to riešila takto a takto... alebo ake rozhodnutie by si v buducnosti lutovala. To je doležite pre Teba.
Neviem, ak chceš, napíš mi na IP, ak sa chceš porozprávať o tom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre