Utrogestan a tehotenstvo

barbora0308
28. okt 2021

Ahojte, dnes mi moj lekar predpisal utrogestan, kedze som tehohotna a spinim, mam zasebou uz aj jeden potrat. Predpisal mi davkovanie 2-0-2 oralne. Dala som si prvu davku 2 tabliet a je mi brutalne zle... Uz asi 2 hodiny sa ledva viem pohnut, neskutocne sa mi toci hlava a mam aj taky neprijemny tlak v hlave, nehovoriac o nevolnosti a blbom pocite v zaludku. Hned som volala svojmu gynekologovi, ci je toto normalna reakcia a on mi povedal, ze tazko povedat, kedze som utrogestan este nebrala, ze si uz dalsiu davku dnes nemam dat a ze mam skusit jednu tabletku rano a uvidime ako sa po nej budem citit, ked tak mi predpise nieco ine. Mate prosim nejake podobne skusenosti s utrogestanom? Chvilami som mala pocit, ze odpadnem, az sa mi zahmlievalo pred ocami. :( Dakujem za spatnu vazbu!

t2006
20. júl 2023

@nikpa ahoj mozem sa opytat za ten utrogestan? Si brala cele tehotenstvo? Lebo na pribalovom letaku pisu ze iba prvy trimester

nikpa
21. júl 2023

@t2006 prvý trimester som ho ani nebrala. Až neskôr cca od 2.trimestra, už neviem presne ale potom až do pôrodu. A mám zdravého syna, takže určite nie že len prvý trimester, dávajú to bežne aj neskôr.

saxana000
21. júl 2023

Vzdy som brala iba vaginalne naposledy tie velke dvojnasobne jednu rano a jednu vecer (bohuzial ani to nepomohlo) nikdy mi z neho nic nebolo..zavolaj mu povedz ze ti nerobi dobre ci nemozes radsej vkladat ako papat.

anastazia10
22. júl 2023

@dejna_ mne dr predpisal teraz dufaston 3x denne a vecer vaginalne utrogestan. Nakolko som 2x po sebe potratila. Mala ste to niektora take davky a pomohlo vam to ??? Beriem to aj ked mam strach ze sa to stane znova

dejna_
22. júl 2023

@anastazia10 ja som brala utrogestan vaginálne ráno večer ale mala som injekcie na riedenie krvi nakoľko u mňa bol problém s krvou. Držím palce 🍀

anastazia10
22. júl 2023

@dejna_ aha to vam kde zistili ? Ja som sice na hematoske nebola len endokrinologia tam som mal vsetko ok aj krv mi brali vsetko bolo ok.

dejna_
22. júl 2023

@anastazia10 práve na hematologii mi to zistili...tiež som bola po 2 potratoch

anastazia10
22. júl 2023

@dejna_ do pixle 🥺 teraz neviem ci sa bat

dejna_
22. júl 2023

@anastazia10 takto ti poviem dôvodov môže byť veľa aj u mňa to mohla byť náhoda ..prvého syna som mala úplne v pohode ..žiadne problémy počas tehotenstva..potom dva potraty kolobeh vyšetrení a nastavená liečba ...ale možno to bola len náhoda dva krát a donosila by som aj s touto diagnózou. Každopádne viem presne ako sa cítiš. Ja som normálne v duchu tušila že mám problém určite zo zrazanim krvi. Raz mi to povedala obvodná na prehliadke že mi vyšli vyššie hodnoty ale vtedy sme to neriešili. a potom po pár rokoch nastali takéto patálie.

anastazia10
22. júl 2023

@dejna_ mne dr praveze stale vravi ze mam vsetko v poriadku jedine co tak troska cukor zvýšení ale nic vazne.

anastazia10
22. júl 2023

@dejna_ ale fakt ja mam tiez 2 deti pohode a ked som po 5 rok. Sa rozhodla znova o posledne neviem nedari sa no ci sa podari teraz neviem uvidime ale verim ze ano.
Dr mi povedal a co 2 porody a 2 potraty su normalne. Vies aka zlost vosla do mna. Momente som menila gynekologa.

dejna_
22. júl 2023

@anastazia10 popravde aj ja som menila gynekologicku, lebo všetko chchela nechať na prírodu a už som to nedávala 🤦. A už som sa aj bála že keby som znova tehotná že tam prídem ľahnem a zase bude kontrolovat a niečo sa zase pokazí ..už som to nedávala 🤦...potrebovala som zmenu a bolo to najlepšie rozhodnutie 🙏

anastazia10
23. júl 2023

@dejna_ ja som bola teraz na pohotovosti ze mam bolesti podbruska no viete co toto bolo otrasne chovanie gs velky 9mm ale cisty co vam dalej poviem nehat cakat ci sa objavi nieco na teraz co mam robit neviem napisal ze je to 6tt tak ale kde je srdiecko. Nic nepovedal normalne ani nepomeral len odhadovo povedal ze 9mm ani si nedal zalezat ci tam ozaj nieco nezachyti.

dejna_
23. júl 2023

@anastazia10 bože niektorí lekári by mali vrátiť titul 😠. Skúste zajtra osloviť svojho lekára. Želám veľa zdravia, verte že všetko bude v poriadku 🙏

anastazia10
23. júl 2023

@dejna_ to keby ste pocula co povedal ze ci mi ma strcit ruku aby udrzal plod

dejna_
25. júl 2023

@anastazia10 bože a takéto hovado robia lekárov 😰

anastazia10
4. aug 2023

@dejna_ no presne robia aj taky

danielahamar
4. aug 2023

Tiez som mala take stavy a to som mala len jednu, prestala som ho brat, nasadili mi ho po krvacani

megdy39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulka711
21. dec 2023

@megdy39 je to ešte aktuálne? Ďakujem 😊

megdy39
26. dec 2023

@bambulka711 dobrý deň, žiaľ už nie

sofia1979
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbora0308
autor
26. dec 2023

@sofia1979 dakujem, odvtedy som uz davno porodila 😅...

t2006
27. dec 2023

@barbora0308 gratulujem 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre