Užívali ste niektorá medrol (kortikoidy) v tehotenstve?

mariamisko
2. aug 2019

Ahojte máte skúsenosti s užívaním medrolu na začiatku tehotenstva ?? Na odporúčanie imunologa kvoly potratom...nemalo to vplyv na zdravie po narodení dieťaťa ?? Ďakujem

mmmelindaaa
29. júl 2020

@mims1520 ja som po odbere uzivala clexane a poviem ti, ze som ho davala s placom. Straaaaaaasne bolelo, stipalo, cervene miesto vpichu, preto som chcela radsej fraxiparin. Lebo ho ani necitim, ked si ho picham. Nic proste, ani miesto nie je vidiet. Za mna musim zatial povedat, ze fraxik je naj. 😅 Aj ja som sa bala od medrolu, ale zatial nic extra, iba pokozku mam citlivejsiu, tazsie sa hoja rany, a kedze som sa zacala aj zdravo stravovat, a cvicit jogu, schudla som 5kg za 2 mesiace. 🙈😅 Ale citim sa ovela lepsie 🙏🏼 len som sa zlakla od tej nolpazy leboze nemozu v tehu.... Nechapem preco to predpisuju, ked vedia, ze sa clovek snazi otehotniet.

mims1520
29. júl 2020

@mmmelindaaa áno áno Clexane je svina stiplava ale postupne to už vôbec necítiť. Ale faktom ostáva že ak si budeš pichat niečo 9 mesiacov tak je lepšie zaobísť sa bez alergie ktorá skutočne zvykne prísť po pár mesiacoch. Mne bolo fajn ja som necitila žiadne zmeny preto som do seba ďalšie lieky nedavala. Takze podľa mna ak ti nebude zle z z bytocne ho neber

mmmelindaaa
29. júl 2020

@mims1520 dakujem krasne ❤️ kamoska brala cele tehu fraxi a velmi ho chvalila, hadam existuje nizke % zien, ktorym vyhovoval. 🙈🙏🏼 Dakujem za pozitivne slova, si uzasna ❤️

mims1520
29. júl 2020

@mmmelindaaa inak sranda že mne už pred rokom hovorila lekarka že fraxi sa prestáva vyrábať a preto mi dáva od začiatku Clexane nech ho nemusím meniť . A zdá sa že fraxi stále frci 🙂 drz sa a určite dobre dopadnes 🙂 hlavne pozitívne 🙂

m_o_n_c_a_k
12. aug 2020

@mims1520 ahoj ako sa máš. Ja som už v 16 tt. Tak ty už budeš skoro v 30 tt. Ako sa ti darí? Ja mam vysádzať Medrol, ako to šlo tebe? Bez problémov? Ozaj vysadila si v tehu Nolpazu. Ja som vysadila nedávno, ale mam dosť pálenie záhy.

mims1520
13. aug 2020

@m_o_n_c_a_k ahoj. Ja začínam 27tt. Rozbehlo sa to brutálne. Krásne si potiahla aj ty 🙂 nie nemala som absolútne žiadne problémy. Pomaličky som to podľa schémy vysadila, a mám pocit že mi vtedy odbudlo nejaké kilo na tvary lebo predsa len tehotenstvo plus kortikoidy umna už na konci vyvolávalo malinké zadržiavanie vody. Ale nič hrôzostrašne . Nolplazu ja som neužívala nebolo tteba nemala som problémy. Použila som ju tusim 2x ale zbytočne som ju do seba nedavala keďže som sa cítila komfortne aj bez nej

m_o_n_c_a_k
13. aug 2020

@mims1520 jeej tak to sa teším takéto pozitívne správy. Takže sa toho až tak nemusím báť. Ďakujem za upokojenie a prajem krásne tehulkovanie až dokonca. Este otázočka v ktorom tt ti vysadili intralipidy? Ja mam už dosť nízke až - hodnoty cytokínov tak už nejdem na intralipidy..

mims1520
13. aug 2020

@m_o_n_c_a_k prepáč, ale nemám sajnu o čom hovoríš 😂 ja som bola na obyčajnom odbere na imuno kde mi vyšla špecifická celulárna odpoveď voči partnerovým antigénom. Už som však bola tehotná takze mi nasadili Medrol. Do 15tt potom zhadzovať. Žiadne dodatočne kontroly ani odbery som neabsolvovala, nebolo to nutné keďže tehotenstvo prosperuje. Takze tieto výrazy ktoré píšeš absolútne neovládam. Bolo potrebne jednorazové preliecenie z mojej strany len medrolom

m_o_n_c_a_k
13. aug 2020

@mims1520 aha, jasne chápem. Nevadí. Ty si mala potom. Trosku iný problém.. Ale. Ďakujem za odpoveď.

luci_ba
26. aug 2020

@cilimata Ahoj, viem že prispevok je už z februára ale ja mam podobny problém, ako na teba ucinkuje medrol?

cilimata
26. aug 2020

@luci_ba ahoj ..Medrol no jedine to brucho mám mega narvate take ako keby som bola tehu . Ja som chuda a to brucho mi trčí a nič s tým sa nedá urobiť.
Plus mám zápal tam dole .. asi nejaký virus alebo čo .. daj pozor na zápaly lebo pri tom mame oslabení imunitu ..
ty kedy začínaš brat ?

luci_ba
26. aug 2020

@cilimata ďakujem za odpoveď, dnes som začala s prvou.. tak sa celkom bojim čo to spraví

rosalie1411
24. sep 2020

@mims1520 ahojte dievčatá, možno trošku od veci otázka, ale dočítala som sa tu, že na výsledky z reproimuno si už bola tehotná.. Práve riešim situáciu, že termín vyšetrenia mam 13.10. A zvažujem ci si radšej dat pauzu od snaženia a pokračovať až po výsledkoch a prípadnej liečbe alebo vykašľať sa na to a nechať to na prírodu...

luci_ba
24. sep 2020

@rosalie1411 Ahoj, mam to uplne na rovnako, v ten den chcem ísť na kontrolu či liecba zabrala a tiež necviem čo teraz. Aj keď Dr. to nezakazala ..

mims1520
25. sep 2020

@rosalie1411 určite to nechaj na prírodu. Pozri sa ja som sa po 2 rokoch snaženia, neúspešného IVF, korona šialenstve zrazu ocitla tehotná 😂 plánovanie by mi teda bolo na dve veci. Pani doktorke som napísala aká je vec a tá okamžite reagovala predpísala na základe výsledkov medrol a chvalabohu zabralo. Ale tehotenstvo bolo silne , pretože to same aj bez medrolu spolu s nevedomosťou že som tehotná takze proseccom a občasným iqosom 😂 dotiahlo same ďaleko takze som vedela že medrol nato už len “dohliadne” 🙂 Užívanie medrolu bola v podstate jediná vec ktorá má odlišovala od bežnej gravidity čo po tom čo sme si preskakali masaker zázrak. Takze zamna 1: neplanuj, po 2: chvíľku to možno netreba riešiť - myslím načasovanie styku, ovulaciu (nie reálne zdravotné problémy ktoré riešiť treba) .

rosalie1411
25. sep 2020

@mims1520 gratulujem 😊a držím palce, nech je všetko v poriadku 🍀

Ja som mala 2 potraty (7-8tt) s tým, že hneď po ovulke dostanem teploty okolo 38stupnov, ktoré trvajú 2-3 dni a tie potom ustanu.. A potom v tom 7, 8 TT nastane potrat.. Takže moja gyn si myslí, že to môže mať imunologicky základ a bolo by dobre to zistiť.. Druhý Dr zasa tvrdí, že to môže byť náhoda a ze na 3.krat to môže vyjsť.. No tak neviem.. Som za vyšetrenia, aj si ich postupne robím, nie som úplne upäta na to, aby som čím skôr otehotnela (lebo popravde sa bojím opätovného sklamania), ani to momentálne neriešim.. Ale zasa sa potom zamýšľam nad tým, že čo ak sa zrovna podarí, keď ma ešte čakajú niektoré vyšetrenia.. A bude to mať rovnaký koniec.. Potom si asi budem vyčítať, že som mala počkať pár mesiacov..

rosalie1411
25. sep 2020

@luci_ba a pýtala si sa jej na to? 🙂

luci_ba
25. sep 2020

@rosalie1411 ano, pytala som sa či sa môžeme pokúšať otehotniet a povedala ze ano.

mims1520
25. sep 2020

@rosalie1411 nič nieje náhoda. A keď sa ti to zopakovalo 2x dupľom. Na svk mame tendenciu čakať, až keď sa 3x potratí začína sa niečo riešiť.
Nerozumiem prečo by si žena mala prejsť takúto traumu 3x a až potom začať niečo podnikať. Zas nie bezhlavo ale rozumne. Čo keď je tam úplne maličký zadrhel a preto sa to nepodarilo, no ved mna by piclo. Určite chod nič tým nestratis 🙂 ja som si myslela že reproimuno je šarlatánstvo 😂 a najviac mi to pomohlo

rosalie1411
25. sep 2020

@luci_ba no tak potom držím palce.. 😊😊 A polovica októbra je čochvíľa, budeš múdrejšia.. 😊

rosalie1411
25. sep 2020

@mims1520 no ved to.. Moja Dr to začala riešiť až po tomto 2 potrate.. A pritom keby som sa po objednávala všade už po prvom, koľko času by som ušetrila.. Ved aj na tie vyšetrenia sa strašne dlho čaká, na výsledky tiež a to nehovorím ešte o prípadnej liečbe.. Hrôza, fakt.. Pôjdem na repro imuno a som zvedavá co sa zistí.. Len dúfam, že ak by som otehotnela skôr ako budú výsledky, dopadne to dobre.. No ale to už je v rukách Božích.. 😊

mims1520
25. sep 2020

@rosalie1411 budem veľmi držať palce 🙂 odporúčam aj hemato. Krvicku je vždy mat dobre pod kontrolou

rosalie1411
25. sep 2020

@mims1520 ďakujem 😊😊
Hemato mam OK, ešte čakám na výsledky syndróm lepivych dosticiek..

mischel123
29. sep 2021

@adriana161
@mariamisko
@mims1520
ahoj, prosim ta mala si nejake nežiadúce účinky po vysadení medrolu? Ja som ho brala do cca 14tt kazdy den a od 14tt do 19tt som ho postupne podla plánu imunologicky vysadzala, teda od 19tt som bez medrolu. Momentalne som v 23tt, ale uz asi dva tri tyzdne ma bolia nohy (svaly v nohach) akoby som mala silnu svalovicu, neviem sa ani zo zeme postavit ked si sadnem na zem, aj ked si sama na stolicku tak sa musim podoprieť lebo ma to bolí, neviem ci to neni z toho… nemala si nieco podobne? Dufam, ze to babatku nemohlo uškodiť to vysadenie medrolu… 🙏 Dakujem ❤️

adriana161
30. sep 2021

@mischel123 nie,nemala som žiadne nežiaduce účinky, verím, že budete obaja v poriadku ❤️

mims1520
1. okt 2021

@mischel123 nič take som nepociťovala. Neboj ak sa všetko vysadzuje s rozumom a postupne nieje to pre telo žiaden sok a pre male ro nepredstavuje riziko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre