V 21. týždni som pribrala 11kg. Je to veľa?

daniela1974
20. jan 2011

Ahojte, som v 21 tt a pribrala som 11 kg. Jeden lekar mi hovori, ze je to ok a druhy mi hovori, ze je to strasne. Jeden mi hovori, ze nemam jest ziadne solene jedlo a druhy, ze nemam jest nic sladke. Oni dvaja sa nevedia dohodnut co vlasne mam a nemam jest a ja som sice zrazu tazka ale neprejedam sa.
Je to skutocne tak velmi zle tolko pribrat???
Citim sa vyborne, nevadi mi, ze som pribrala, len mi vadi, ked sa dvaja rovnako stari dr nevedia dohodnut a mna znervoznuju.

ludka140281
20. jan 2011

ja som pri 1 dcerke pribrala 14kg za cele tehu pri 2 dcerke 20kg....jedla som naco som mala chut...aj sladke aj slane aj udene proste z kazdeho trosku.....tiez mi kazdy doktor vravel inak...po porode som mala povodnu vahu len plus 2kg a teraz uz su dolu 😀 ...ja by som aj tak neodolala nejest.....myslim,ze ty vies ako sa citis,ci ti vaha robi problem...samozrejme doktorko asi chce 10kg do konca tehu a aby dieta malo aspon 4,ale to sa neda...kazdy ma iny metabolizmus...nic si z toho nerob 😉

martinex
20. jan 2011

ked sa citis dobre a neprejedas sa,tak je to ok..nie kazda priberie 15kil za cele tehu..niektora viac,ina menej.. 😉

kvetinqa
20. jan 2011

Ono je to velmi individualne, ja som za cele tehu pribrala 3 kila, stale mi bolo zle. Takze radsej by som bola, keby mi chutilo a nemusela som byt cele tehu s hlavou v zachode. Lekar riesil, ze mam ketony v moci a teda mi telo odburava tuky.. Lekarom sa nikdy nezavdacis. ak sa citis dobre, mas v pohode tlak a neopuchas, tak je to v pohode. Netrapsa a uzivaj si tehotenstvo.

babatko88
20. jan 2011

ja som za celé tehu pribrala 12kg, keďže ty si v polovici tak na mňa by to bolo priveľa, ale ak sa cítiš dobre, nemáš opuchy a vysoký alebo nízky tlak, tak je to ok, nedaj na lekárov, každý vraví iné, musíš vedieť ako sa cítiš ty... držím palce... a odporúčam nedržať sa na lekárov... 😉

tereza123123
20. jan 2011

Ahoj ja som v prvom tehu pribrala do 24tt 14kg tiez mi hovorili ze je to vela.ale priznam sa doslova som zrala za dvoch 😀. Podarilo sa mi dostat spat na 54 kg a zvykla som si jest pravidelne 5-6 krat denne nepit sladku vodu a papat vela zeleninky teraz som v 14tt a mam 53kg uz si zo mna robia posmech ci si to tehotenstvo nevymyslam 😀 ja si myslim ze je dolezite aby si sa ty citila fajn. Myslim ze len ten cukor by sa mal trocha obmedzit koli tehotenskej cukrovke a sol koli tomu ze zadrziava v tele vodu a mozu ti aj nozky opuchat.ako povedal moj DR moze sa vsetko v primeranom mnozstve... 😀

beruska113
20. jan 2011

Pohladala som moj tehu zápisniček a ja som vtedy pribrala 9kg a do konca tehu som mala neuveritelných 30kg plus. Ani som nejak extra nejedla naviac, doteraz nechápem, ako je to možné. Žiadny doktor mi ani raz nepovedal, že som moc pribrala a to som dokpy 5týžnov ležala v nemocnici, takže doktrov som zažila až až. Ale dlho som brala Magne b6 a vraj z toho sa dost priberá a musela som aj ležat. Ako baby písali, kažá žena priberie inak. Z doktorov si takú tažkú hlavu nerob, ale stravu si radšej stráž, lebo nosit odrazu naviac 30kg veru sranda nebola. Už tearz sa bojím, že zase tak priberiem. Nie preto, že by mi záležalo na postave, ale bolo to fyzicky velmi náročne a unavujúce. Držím palce.

alexandrah
20. jan 2011

do 21 tt je to docela dost ... a v podstate obaja lekari maju pravdu, ani moc sladkeho, ani moc slaneho ... skor zdravo ... vela pribrat neni moc zdrave ani pre babatko,. ani pre teba ... samozrejme, je to ine, ak jes naozaj zdravo, a iba tzv. "opuchas", nalievas sa vodou, alebo tak, ale to by si este v 21 tt nemala velmi ...v kazdom pripade pozor ...moze ti vyskocit tlak, a podobne, je dobre byt v akej takej kondicke pred porodom ...

martija
20. jan 2011

ja si myslim,ze ked ma zena podvahu,tak priberie viac, a naopak ked ma nadvahu, priberie menej.(iba moj nazor). Ja som mala vzdy podvahu,tiez mi vycitali,ze vela priberam,ale ja som hned nabrala raketovu rychlost v priberani, ved z coho by som to dieta kojila? z kosti??? a vzdy po tehu to slo dole ( pribrala som cca 20 kg) do pol roka, bez diet, bez trapenia boli prec. Proste ich telo potrebovalo tak si ich nabralo aj ked som jedla normalne, ale castejsie, kedze som bola stale hladna, a od hladu mi byvalo zle,tak som sa najedla, aj keby mi to zakazali.Snazila som sa zdravo, a aj tak si to telo zobralo, co potrebovalo.

babulina
20. jan 2011

ja som pri oboch tehu pribrala okolo 20kil, moja lekarka to neriesila, len porodnik mal poznamocku, ale po oboch porodoch som odchadza bez 10kil takze si myslim ze som zadrziaval len vela vody, do polroka som dala aj zbytok viac menej dole, takze moja rada znie vobec neries 🙂

janica81
20. jan 2011

nooo ja som pribrala 27 kg.... a to som cakala micku v lete...a jedla som same ovocie...a aj tak sa mi kg len tak hrnuli..ale citila som sa dobre...a uz mam dole 17 kg...este tych 10 musim 🙂

a pokial sama vies ze sa neprejedas tak nestresuj zbytocne, kazdy organizmus je iny a kazda mamicka inak reaguje na nove procesy v tele...

ejuska79
20. jan 2011

niektoré priberu viac a ani sa neprejedaju, niektoré menej..ja som za celu tehu pribrala 10 kg, a to som od 20 tt. len lezala a jedla.. ale ja som furt jak sliz..myslim, ze je to ovplyvnuju najma hormony...ja by som to nejak neriesila, hlavne ze sa citis o.k. a malinke je v poriadku..ved to das potom rychlo dole 🙂

bellugia
21. jan 2011

Ja som v 31tt a pribrala som tuším skoro 12kg 🙂 Slané udržuje vodu, sladké nabaľuje tuk... Chutí mi však oboje - s mierou - zo sladkého ma páli záha🙂 Ale dám si, na čo mám chuť a verím, že to zhodím a bodka 🙂

ivanka85
21. jan 2011

asi viac zadrziavas vodu, priberanie v tehu je individualne, niekto sa udrziava a priberie a niekto papa za dvoch a nepriberie prilis.ja by som si z toho nerobila tazku hlavu🙂

atrami
21. jan 2011

myslím, že je to o.k. ja som pri deťoch pribrala vyše 20 kg a to som sa stravovala uplne bežne. Na začiatku som mala 52 kg a dopracovala som sa k 78 kg. Jednoducho s tým nič neurobíš, samozrejme ak sa zbytočne neprejedáš.

cmulinko
21. jan 2011

najhorsie je,ked sa buduca mamicka stresuje kvoli svojej vahe a nedaj boze zacne rasdej hladovat a vymyslat sprostosti,len aby nepribrala.niekedy je to aj vdaka lekarom,ktory len z teoretickych dovodov musia poznamenat,ze mila mamicka uz ste tucna.na mna by to zaposobilo velmi zle...kazda mame doma zrkadlo a kazda vieme na com sme....ja osobne nepotrebujem nazor lekara ci je 10 kilo pre mna vela ci malo.....vidim,citim a ja znasam svoje kila pocas aj po porode.niektore mamicky proberaju rapidne a veru mozno o dost viac ako je bezna tabulkova norma.....a niektore sa chvalia,ze za cele tehotenstvo pribrali len 3 kila...neviem co je horsie v tomto pripade 😒 babatko sa narodi a my mozeme zacat makat na sebe...niektorej to potrva celu vecnost a ina na druhy tyzden si oblieka svoje stare nohavice.nie sme rovnake a neriadme sa podla kamosky...kamoska nenosi moje dieta pod srdcom a nema moje telo 😉

majulienka27
21. jan 2011

tak ja som v prvom tehu pribrala 22 kíl, v 21 týždni som mala 10 plus, a žiaden lekár mi nepovedal že to bolo veľa, teraz som v 23 a mám plus 6 kíl, aj keď si dávam väčší pozor na stravu aby som zas nedopadla ako pri prvom lebo sa mi nepodarilo dostať na pôvodnú váhu a neviem si predstaviť na moju váhu ďalších 22, určite sa nestresuj z toho, hlavne že ste zdraví

martina2001
21. jan 2011

ja som v prvom tehu pribrala od 28týždňa do konca tehu 27kíl, a to som ešte v 26týždni mala -1kilo od otehu. Teraz pri druhom tehu som v 15týždni a nepribrala som nič, nakoľko máme z čoho čerpať. Ja tiež počúvam od jednej doktorky, že je to zlé že nepriberám a druhá to schvaľuje. Tu ide len o to že keď veľmi pribereš alebo zrazu tak ti môže stúpnuť krvný tlak a to už nie je dobré. Ja budem nadšená ak nepriberem veľa

vivien11
22. jan 2011

cau moja ja som na tej istej lodi ako ty ja som zacinala tehu z vahou 66 a mam 74 :D takze peknych osem kil zatial:D cca ak nie viac a to nejem vela stolicu mam pravidelnu takze nechapem

zuzka1008
22. jan 2011

pokial sa citiš dobre nerob si starosti a nestresuj sa, ja som važila 60kg a ked som isla rodiť mala som 73 kg. Vždy je to individuálne

janka_pn
22. jan 2011

ja si myslim, ze na 21tt je to dost ☹ . a na tvojom mieste by som slane obmedzila a sladke redukovala. predides moznym problemom a nemyslim, ze by ti take male obmedzenie uskodilo. mas pred sebou este dlhu cestu, prajem vela zdravia 🙂

livka299
22. jan 2011

Ja som v prvom tehu pribrala 18 kíl tie som schudla a hneď na to otehotnela a zas pribrala 22 kil....tie som neschudla a zas čakám bábo takže si už dávam poriadny pozor na jedálniček 😀 😀 😀

adka12
22. jan 2011

podľa mňa je to veľa, nakoľko si len v polke tehu, najviac sa priberá od cca 7 mesiaca, takže to možno dotiahneš aj k 30-tke a to už nie je sranda.
ja osobne som pribrala 12kg do 37tt a už som si pripadala ako slon posledné dni 😀 😀 😀
ale je to u každého individuálne. Ak sa cítiš dobre, to je super, ale pozor, fakt si len v polovici....

anniera
22. jan 2011

ja som pri prvom pribrala 30 kíl, pri druhom 15 a už som takmer na pôvodnej váhe....neprejedala som sa a môj doktor ani raz nekomentoval moju váhu, ideálne priberanie neexistuje, každá žena má inú stavbu tela, iný metabolizmus, každé tehotenstvo je iné a je jedinečné 🙂 tak sa prestaň trápiť nad váhou a užívaj si tehu 🙂

lemge
24. jan 2011

ja som v 18tt a mam 8kg navrch 😖 ked to doktor zbadal ze +8kg v 16tt,povedal ze je to dost.zatial 2 tyzdne som nepribrala nic.prestala som vecer jedavat pecivo,a obmedzila som sladkosti.o 3 tyzdne idem na kontrolu,dufam ze sa takto udrzim 😉 prajem ti vela zdravia 🙂

dai
24. jan 2011

fuh, lemge, to je ale fakt dost... ked si zoberies ze to babo je este totalne lahucke 😅

daniela, zalezi aj aka si bola tazka ked si otehotnela - baculky obycajne priberu menej, niektore dokonca v tehotenstve schudnu... baby ktore boli len kost a koza sa zase pekne zaokruhluju...asi ako pisala martija...

ja som tiez za, aby si clovek daval pozor nato co je pocas tehotenstva - ak nie kvoli hmotnosti, tak uz len kvoli tomu babatku co nosi pod srdcom. To potrebuje vyvazenu stravu a nie akykolvek bordel, lebo, ved je to jedno...
Taktiez stresovanie sa kvoli hmotnosti - co to je? ved ked si davam pozor, tak moc nepriberiem a stresovat sa nemusim. Mne napr. diagnostikovali gestacnu cukrovku pri malej a samozrejme ze som si musela davat pozor na stravu ak som jej nechcela ublizit... pekne som pocitala chlebove jednotky ako diabetik - a co je natom? ved to nie je ziaden stres, len sa clovek viac kontroluje...

dalsia vec je - myslite aj nato, co bude potom ako babatko porodite - mam v svojom okoli par pripadov, kde baby strasne vela pribrali ( moja svagrina 30kg ) a do 6-tich mesiacov boli kost a koza ... ale vacsinou kvoli tomu ze mali nejake zdravotne problemy, boli chudokrvne a pod. ... Omnoho viac ich mam v svojom okoli, na ktore sa tie kila nabalia a potom sa ich uz nevedia zbavit... takze radsej pribrat do tych 13kg za cele tehotenstvo a tie pekne aj nechat v porodnici... potom mate pokoj a ziadne stresy s hmotnostou popri starostlivosti o babatko , ktore vas potrebuje cele... aj vam sa potom lahsie vracia do normalneho zivota a rychlejsie sa znovu cititte ako zena , nielen matka...

soldi
24. jan 2011

ahoj, ja som v 26 tt a pribrala som 16 kil.

😕
stale som nechapala, ze kde a ako, vsak ak chces pozri album, ze ci vyzeram na 80 😀 lebo nejem ani moc sladkeho- skor ovocie a zeleninu, nesolim vobec uz od zakladnej skoly. ani nejem ovela viac nez predtym. a kazdy den chodim na hodinu, dve na prechadzky so psom. takze mi to stale neslo do hlavy, ze ako mozem vazit tak vela. moj dok to absolutne ziadno neriesi.
az minuly tyzden mi jedna laktacna poradkyna povedala, ze to zadrziavam vodu, ze niektore zeny to tak maju, je to dane hormonalne, a voda je tazsia nez tuk, preto mi vaha tak vela ukazuje.

tlak mam stale 120/80, tep 70, takze preeklampsia to nebude.

shirley
24. jan 2011

Ahoj,

ja som v 32 tyzdni a pribrala som 16 kg. Neprejedam sa, brusko nemam velmi velke,ale pribrala som hlavne na zadku a stehnach.

myreason
24. jan 2011

ja som do 22tt pribrala cca 9,5 kg a tiež sa neprejedám, aj mám dostatok pohybu.. Tiež nechápem prečo mi ručička stále ide hore na váhe 😀 Tak dúfam, že do konca nepriberiem 20kg 😖 😀 ale už neriešim, hlavne nech je bábo ok a ja sa len budem snažiť stále mať ako taký pohyb 😉 Ale myslím, že veľa spraví aj to, že ked žene nebýva v tehotenstve zle, všetko sa na ňu lepí od začiatku 🙂

stvura
24. jan 2011

ako ti kocky pisali...vela zalezi vsak aj od tvojej vychodzej vahy. Ak si mala 50kg a teraz mas o 11kg tak je to "ok", no ak si mala 100kg a teraz mas viacej, tak je to uz nezdrave...ale kazda priberie inac, ja som pocas oboch tehu pribrala 8-9 kg, no po porodoch to neslo dole, ale hore, takze som teraz ako mala velryba...

weja55
25. jan 2011

ahojte baby.. ja mam zas opacny probleeem ako daniela1974.. som v 19tt a pribrala som ani nie 1kg.. nieje to malo?? brusko mi rastie kraaasne, male je zdravucke ale 1kg sa mi zda velmo malo... myslite ze je to ok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre