V 27. týždni plod zodpovedá 22. týždňu

ellenie
6. jan 2015

Ahoj,
dnes som bola na genetike kvoli meraniu babatka a podla merani je mensia - som v 27tt a miery zodpovedaju skor na 22tt. BDP - 25+0, HC:25+0, AC:21+5, HL:21+5, FL:21+6. Ako zaver mi napisali: prehlbujuci dysproporcny rast plodu, prietokove parametry hranicne a plodova voda na dolnej hranicnej horme /AFI 9cm/. Som zufala a mam strach, ze nastanu nejake dalsie komplikacie. Stretli ste sa s tym niektora? Da sa vobec este nejako dietatku pomoct, aby dorastlo tak ako ma?
Dakujem za odpovede.

sue
6. jan 2015

@ellenie a čo na to tvoj lekár? ...snáď si nemyslíš, že tu na MK sa dozvieš odbornejšie informácie ako od neho...on jediný môže vedieť ako sa vyvíja tvoje tehotenstvo...nie my tu...navyše bez odborného vzdelania 😔 držím vám veľmi palce, aby to dopadlo dobre a aby si porodila zdravé bábätko...

trgypadl
6. jan 2015

@ellenie ahoj...mimi zaostavalo od zaciatku tehu,ci len teraz v poslednom obdobi???liecis sa na nieco??

bosoriak
6. jan 2015

@ellenie Myslim, ze ty nemozes nijako pomoct, lekari maju tiez obmedzene moznosti. PRavdepodobne budes rodit predcasne, ale kedy a ako sa to zbehne je v rukach lekarov a osudu.
Moc drzim palce.

nikus20
6. jan 2015

no skor stym chod k DR. to oni ti mali povedat co dalej..ano da sa ale treba to riesit hned nie neskoro

mykeila
6. jan 2015

@ellenie aj nas zaostal nemal plodovu vodu a nerastol v 35 tt urobili sekciu a mal 1890g. a 44 cm. mala by si byt v nemocnici oni ta budu dopovat liekmi ja som mala denne 16 tabletiek + infuzka.
niaka vyvinova chyba????to ti nepovedali?

ellenie
autor
6. jan 2015

@sue k svojej gynekologicke idem zajtra, dnes uz nemala bohuzial volny termin. Na genetike mi len povedali, ze sa musim nahlasit do prenatologickeho centra, aby ma tam kontrolovali a ked male nebude prospievat ako ma, tak hrozi predcasny porod. To bolo vsetko, co mi k tomu pan doktor povedal.

ellenie
autor
6. jan 2015

@trgypadl praveze nezaostavalo, dokonca v prvom merani v tom 12tt bolo o tyzden vacsie, potom som bola este zaciatkom decembra, tam zaostavalo uz o 9 dni no a dnes takto....

ellenie
autor
6. jan 2015

@mykeila o vyvojovej chybe neviem, amnio som odmietla, kedze prve tehu som mala podobne a mala sa narodila v poriadku v 38tt s mierami 2800g/48cm

trgypadl
6. jan 2015

@ellenie liecis na nejake ochorenie??doktorka Ta urcite posle na hospitáizaciu

sue
6. jan 2015

@ellenie asi by som sa pripravovala na hospitalizáciu na tvojom mieste 😔 asi je tam problém s prietokmi a teda vyživovaním bábätka - podľa toho čo píšeš 😔 takže rieš dcérku čo máš doma, ak by ťa zajtra poslali do nemocnice...moc moc moc držím palce...

ellenie
autor
6. jan 2015

@trgypadl no beriem iba lieky na znizenu funkciu stitnej zlazy, to je tak vsetko.

ellenie
autor
6. jan 2015

@sue To mi ani nehovor. Zijem v CR, rozhodla som sa rodit na SK, takze doktor mi len povedal, ze mam odist cim skor na SK, nahlasit sa do prenatologickeho centra, aby ma mohli kontrolovat. Nehovoril o ziadnej hospitalizacii.

sue
6. jan 2015

@ellenie ako som písala, ja nie som odborník 😔 ale na tvojom mieste by som to nenechala tak 😔 aby to nebolo štýlom, že tu ťa lekári "prepustili" lebo vedia, že tam rodiť nebudeš a na Slovensku ti zas povedia, že pani bohužiaľ, prišli ste neskoro 😔

mykeila
6. jan 2015

@ellenie dalsi utrazvuk mas kedy ? tam ti povedia ako dietatko narastlo, snad to dobehne, mne maly nerastol kvoli tej VVCH,

ellenie
autor
6. jan 2015

@mykeila No dalsi ultrazvuk mi uz na genetike nedali, kedze rodim na SK, tak len mi povedali, aby som sa za dalsie 2 tyzdne uz objednala na SK na ultrazvuk do prenatalgickeho centra, to bolo vsetko. Zajtra idem za svojou gynekologickou, uvidim co mi povie a potom balim, beriem malu a odchadzam na SK 🙂

mykeila
6. jan 2015

@ellenie super rozhodnutie, oni daju liečbu a bude dobre, a skus sa velmi nestresovat aby si nemala vysoky tlak.

siska765
6. jan 2015

@ellenie ahoj, no ja byt tebou tak idem este na merania aj inemu lekarovi, nejakemu nezavislemu,nech ta pozriet , sice si zaplatis par eur navyse, ale budes vediet.Nie kazdy gynekolog vie dobre odmerat,taktiez malicke mohlo byt inak otocene , tam staci par mm pochybit a hodi ti to uplne iny tyzden.Ak by sa to isto potvrdilo ze zaostava , tak je to asi jasne ze preco, ked pises , ze mas plodovku na dolnej hranicnej norme-myslim ze to bude aj v tom a hlavne ked mas prietokove parametry hranicne ako pises, asi dostava malo zivin-jednoznacne s tym nieco treba urobit a tiez si myslim ze ta hospitalizuju,ved sama si nemas ako pomoct a ja by som aj trvala na tvojom mieste na hospitalizacii vzhladom na to,ze si len v 27tt aby sa nenarodilo predcasne.V nemocnici ti urcite pomozu , daju infuzky , malicke to dobehne, alebo aspon urcite vydrzite dlhsie ,ako doma bez nicoho.Drzim moc palce 😉

bonaqa2013
6. jan 2015

Poznám tie ich merania - o ničom. Namerajú ako sa im páči. poznám viac prípadov kedy povedali že dieťa nie je v poriadku a narodilo sa dieťa úplne v poriadku. Ale poznám aj opačne. Nám povedali že dieťa bude ok - amnio. a dcéra sa narodila v pohode s mierami 50/ 3200g a po určitom čase sa všetko zvrtlo a je to stále zle a zle. Na amnio by som už nikdy nešla - zbytočne veľa stresu. Chodíme po všelijakých vyšetreniach - už nás to ani nebaví a stále sa presviedčam ako lekári toho málo vedia... A poniektorí sú ešte aj neochotní.
Skús sa ukľudniť a vyhľadať iného lekára ktorý spraví ešte raz meranie. A uvidíš.

dejka77
6. jan 2015

Aku dlzku ma babatko?

maslenka47
6. jan 2015

@bonaqa2013 chcelo by to asi trosku zliezt naspat na zem... Lekari nemeraju "ako sa im paci", ale "ako im ukaze pristroj". A je uplne jedno, co lekari nameraju, na zdravotnom stave dietata to NIC nezmeni. Ak je chore, tak chore ostane. Ak je zdrave, tak je uplne jedno, co nameraju, bude zdrave. Tvoja dcera nema problemy preto, lebo doktor nieco nameral alebo nenameral 😠 A amnio vyluci alebo potvrdi len tie vady, kvoli ktorym je indikovana. To ale nevylucuje, ze dieta nema ine vady, na ktore nebolo vysetrovane. O tom ta urcite pred amnio poucili, len si zrejme nedavala pozor. Nuz a lekari toho o nie celkom beznych problemoch naozaj malo vedia, to je fakt.. ale ani jeden z nich nemoze za to, ze tvoje dieta ma problem a keby vedeli menej, ako ty, tak po nich predsa nemusis behat.

@ellenie moze to byt trebars aj chyba merania, to by ti dokazal "extra" ultrazvuk potvrdit, alebo vyvratit. Ale u teba to vyzera na mnozstvo blbych nahod :( 5 tyzdnov je naozaj vela, hlavne za taku kratku dobu dobu (pred mesiacom zaostavalo 9 dni, teraz 35, rozdiel 26 .. to znamena, ze za ten mesiac nenarastlo skoro nic 😔 ) Ci sa to este da zvratit zavisi od priciny zaostavania a ci to bude mat na dietati trvale nasledky, to ti nepovie naozaj nikto 😔

bonaqa2013
7. jan 2015

@maslenka47 dám ti jednu otázku. Koľko máš deti? A má niektoré zdravotné problémy? Pretože ak áno, tak potom také hlúposti nemožeš napísať. Zdravotníctvo na Sk je v zúfalom stave a ochota niektorých lekárov je mizerná. Ale asi sa málo zaujímaš o zdravotníctvo resp. nepotrebuješ to momentálne.

elenita
7. jan 2015

Ahoj @ellenie, ako si dopadla dnes u gynekológa? Veľmi držím palce, nech všetko dobre dopadne..

anjelikdianka
7. jan 2015

Ked som v roku 2012 ležala na gynekologickom oddeleni bola tam som nou na izbe tehulka,ktorej tiež bábät zaostávalo a bola v nemocnici 2 týždne ,dostávala infuzie aj lieky a malá jej pekne začala priberat a pustili ju domov.Bola v 32 tt.Len potom vraj mala chodit častejšie na kontroli.

ellenie
autor
7. jan 2015

@elenita este nijako, doktorku mam az o pol 5, skor nemala volne

nikusssik
7. jan 2015

@ellenie často sa tu tento problém rieši...ja som pre zaostávanie 3 týždne skončila v nemocnici, bábo začalo zaostávať v 31tt, priberalo málinko, prietoky sa zhoršovali, placenta zlá...takže som rodila predčasne...zaostávanie 5 týždňov je dosť a nemyslím si, že lekári merajú od buka do buka...ešte keď si bola aj na genetike...môžu namerať zle, ale až tak, že by dieťa mohlo zaostávať 5 týždňov, to si nemyslím...moja dcérka je ok, narodila sa malinká, ale potom to dopapala a už je z nej veľká takmer dvoj ročná slečna...treba myslieť pozitívne, aj keď u mňa to bolo nemožné...stále som bola v strese, bolo to moje prvé tehotenstvo a na Ďalšie sa ani nechystám, čo mám z toho strach....držím palce, treba čo najdlhšie vydrzať 2v1 a lekárom dôverovať 🙂

elenita
7. jan 2015

@ellenie Tak veľmi držím palce! Potom daj vedieť, ako si dopadla.
Dúfam, že vydržíš čo najdlhšie a bábo to dobehne v rámci možností.

erinkamaminka
7. jan 2015

ja som takto skoncila s druhym synom ale nastasie som uz bola vo vyssom stadiu TT ked mu to zistili. nezodpovedal svojmu tyzdnu, plodova voda na hranicnych hodnotach. potom mi urobili sekciu a zistili ze som mala z´predcasne zostarnutu placentu - cize mu neprudili ziviny. podla mna ta hospitalizuju a budu skumat ci sa ma babo ako sa ma mat

grelu
7. jan 2015

@ellenie v prvom tehu ti mala tiez tak zaostavala vo vyvoji?

decode
7. jan 2015

@ellenie Držím palce nech je to v poriadku!

heregova
7. jan 2015

Drz sa a neboj, bude to ok..daj potom vediet, ako si dopadla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre