V 5. mesiaci mi nerastie bruško. Je to v poriadku?

kiara3
27. sep 2010

Viete mi niekto poradit či je to ok ked som na začiatku 18týždna tehotenstva a nejako na sebe nepozorujem že som tehotná mám troška výdute bruško aj ma malé kopká už ho cítim ako si tam rob diskoteku ale nejako nechce bruško narást aj známi mi hovoria že nato že som začala 5ty mesiac tak to nieje tekmer vidiet.Už mám aj obavi či je to vporiatku.Ani nejak nepriberám bribrala som asi len 3kg...Prosím odpoviete mi niekto?

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandrah
6. okt 2010

@miriam11 - , ja si myslim, ze ti skor zavideli, ze nevyzeras ako slon, reci, ze to neni v poriadku su uz fakt sila!! kozy to boli !!!

inak, presne, najviac to ide v poslednom 3 mestri, a v poslednom mesiaci sa zdvojnasobi ... a ja som este pred porodom vyzerala ako ini v 6 tom mesiaci, no a co, mala som to jednoduchsie, spanie, obliekanie sa, obuvanie, akakolvek cinnost, bola to len vyhoda!!! ani som si nesadala tak, ze najprv sa opries dozadu, a tak, proste normalne!! bolo to super, vsetky mi zavideli!! a risko sa narodil, a mal 3 kila, a 50 cm, narodil sa presne na termin, a ja som pritom prcek!! to babo sa tam nejak ulozi!! 😀 proste ine babizne tam maju mozno viac plodovej vody, alebo je inak otocene, alebo maju proste ovela viac tuku!! 😝 tak nebojte!! 😎 😉 a ani teraz este nemam ziadne brucho, som len rada, aj spim na bruchu!! 😎

zanin
6. okt 2010

Kocky nic si z toho nerobte. Kazde tehotenstvo je ine a kazda mame inak ulozenu placentu a aj babetko. Pri prvom synovi som sa vydavala v 19tt a nic nebolo vidno ani som dovtedy vobec nic nepribrala. Rozbehlo sa to az potomm, ale aj ked som isla rodit tiez mi hovorili ze babo bude male, lebo nemam ziadne brucho a maly sa narodil s mierami 3430g a 50cm. Este aj sestricky na porodnej sale hned zhikli ze aky je velky. A teraz som v 26tt a mam brusko ako so Samkom pred porodom. Mam placentu na prednej strane ,takze sa aj brusko viac zvecsuje. Hlavne sa neporovnavajet a nestresujte. Hlavne je, ze sa babetku dobre dari.

sigsauer
6. okt 2010

Ahojte, ja som na začiatku tiež nepriberala, som sa čudovala, že prečo, no a teraz som v 22 týždni a mám na sebe 6 kíl a vôbec neviem ako som ich nabrala. Ani nie tak do bruška ako do bokov... Dokedy vám bývalo zle? Lebo mne je stále☹((( a som z toho už poriadne nešťastná, lebo si tehu vôbec neužívam tak ako by som chcela.

kvetinqa
8. okt 2010

ja stale hovorim, ze tehotenstvo sa neda si uzivat. mne je zle od zaciatku, prve styri mesiace som grcala, potom bolo vsetko ok, teraz nastupili hemoroidy, zaha, nalady. cele tehotenstvo ma prepadaju okamihy kedy sa bojim ci je vsetko v poriadku, ci sa maly hybe dobre, ci budu vysledky dobre atd.. niekde v podvedomi to tam proste je.
Co sa tyka priberania, ja mam od zaciatku tehu 9 kg dole a ani kilo hore. uplne som prestala jest sladke a celkovo mi vobec nechuti.. maly ale rastie, tak som spokojna.

sasikas
8. okt 2010

je to indi vindi...mne zacalo byt brusko take viditelnejsie po tom 20tt, dovtedy kto nevedel tak ani netusil....ono to pride neboj nic.... 😀

viktorka100
12. okt 2010

ahojte baby,ja som v 18tyzdni a uz som pribrala 7kg,brusko mam zvacsene,ale nic nebojte aj ja sa obcas tak pozriem do zrkadla a poviem si..vobec sa mi nezvacsuje brusko a pritom to tak nie,nemajte obavy kazda zena je individualna...neverila som ociam ked som mala pozitivny test,bo ani raz som nevracala ani raz mi nebolo zle a ani ma prsia neboleli a ani teraz moc nebolia,a predsa je tam moj pokladik a som nesmierne stastna.

kukujka
18. feb 2011

ja som v 25tyzdni pribrala som zatial len 3kg ale zato brusko vidno poriadne uz od 20tyzdna.nezalezi ake velke je brusko ked sa drobcek dobre vyvija

xandra7
6. jan 2016

Ja som v 20tt a vsetci sa ma pytaju, kde mam brucho....tak uz som sa aj tiez zacala bat, ci je to ok. Ja ho vidim, ked sa doma postavim pred zrkadlo, ale ked som oblecena, tak ho takmer nevidiet... ale ste ma upokojili, ze nie som jedina 😀

zeytin
1. nov 2018

Aj okoli mna boli sami "odbornici" na tehotenske brucha. Jedna zena ma brucho moc male, druha moc velke, ina moc padnute... Ludom okolo sa stale nieco nezda. Mna sa kazdy pytal, ci cakame dvojicky 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre