V čom je iné rizikové tehotenstvo?

14. feb 2024

Podla coho lekar urci rizikove tehotenstvo a co to obnasa? Musi sa byt na pn? Su tam vysetrenia navyse?

andrejkap123
14. feb 2024

Nemusis byt na pn.

martinkatinka
14. feb 2024

Tak u kazdej pacientky to je inak, vseobecne ale teda zdravotne problemy( ja napriklad predchadzajuce gynekologicke operacie, krvacanie)
A ked mas rizikove tehofenstvo, nemozes pracovat, tak si pn.
Ale naopak, ak nemozes vykonavat pracu, tak ta zamestnavatel moze preradit na inu (napriklad pri praci s chemikaliami, nedvihat tazke veci...

anjelicek26
14. feb 2024

Máš častejšie kontroly,v tom je iné.. ja mam rizikové kvôli veku,predchádzajúcemu potratu,pichanie injekcií na riedenie krvi a aj malý je menší,ako má byť.. aj tak sa cítim výborne a aj teraz v 34.tyzdni pracujem.. ale už len do konca tyzdna😅Rizikové neznamena,ze skutočne niečo nebude ok.....

kiki68
14. feb 2024

To je rozne, ale vacsinou na to je nejaky vazny dovod. Hlavne z kazdeho tehu moze byt rizikove. Staci tlak vyssi, skrateny krcok, zle polozena placenta, milion veci, co mozu tehu skomplikovat

viestta
14. feb 2024

Ja som mala PN lebo som nepredstavitelne vela vracala ale rizikove tehotenstvo to nebolo. Rizikove tehotenstvo je kazde, ktore neprebieha fyziologicky a bez problemov, alebo su tam rizikove faktory vyplyvajuce z celkoveho zdravotneho stavu zeny

zuzi0911
14. feb 2024

U mňa riziková tehotnosť skrz potrat ,spinenie do 17 tt a potom od 23tt bolesti . ....čiže ja som "musela"byt pn. Ale ak je všeobecne rizikové tehotenstvo, tak žena by sa mala naozaj šetriť.

liviiiiii
14. feb 2024

Ja som na rizikovom až od 26tt pretože sa mi skrátil krčok iba na 6mm a začala som sa otvárať aj z vnútra

rybkoava
14. feb 2024

Ja mám rizikové a som PN kvôli predchádzajúcemu potratu, ale hlavne som hneď od začiatku tehotenstva krvácala plus ďalšie zdrav. problémy. Takže som nemala na výber. Vek neviem či zavážil, keďže som mala zdravotné problémy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre