Väčší obvod bruška plodu v 35. týždni

iwesska
12. mar 2014

Ahojte,
Som v 35tt, doteraz babo zodpovedalo vzdy danemu tyzdnu, max. bola par dni popredu. Vcera na poradni mi Dr. len povedala ze mala ma dobre velke brusko a potom pozeram do toho papierika co mi vytlacila a tam bolo ze ma brusko velke uz na 38tt. Ostatne rozmery zodpovedaju tyzdnu. Celkovy priemer vysiel ze zodpoveda 36tt a ma 2800g. Cize zaver taky, ze je ok. Aj prietoky ze su krasne. Trochu mi to len nasadilo chrobaka do hlavy, ci je take zvacsene brusko v poriadku. Stretli ste sa s tym?Na poradni predtym bolo o 2tt popredu, teraz su to uz 3tt. Ale zas keby nieco nebolo ok, tak by to asi videla na tom USG, nie? Moze byt, ze mala je len trosku viac pribratejsia? Videla som aj foto tvaricky a ma velke buclate licka.

janka_89
12. mar 2014

ja si myslím že je to ok... včera som bola na 3D/4D sone a som v 28tt a môj malý má obvod bruška už na 30tt lebo aj váži 1206 gramov takže je to bacuľko, ostatné údaje tiež sedia na daný týždeň a doktor nepovedal že by to bolo niečo zlé, len má väčšie bruško lebo pekne priberá 🙂 tak hlavu hore, určite je všetko ok 🙂

vejula
12. mar 2014

@iwesska väčšie detičky ku koncu priberaju viac do bruška. Mne pri dcerke tiež vždy bruško vyskakovalo nad hranicu a nakoniec sa narodila - 4260 g Ale uplne v poriadku

hajajanka
12. mar 2014

@iwesska My sme mali vacsie brusko, ale na to bol dovod - velka cysta na dcerkinom vajecniku. Od 32. tyzdna bolo vacsie o 3 tyzdne, v 35. tyzdni uz o 6 tyzdnov. My sme vsak o tom probleme vedeli a mala sa narodila skor. Tebe lekar nic nepovedal, nezachytil ziadny problem a teda je mozne, ze tvoje babatko ma len vacsie brusko bez nejakej chorobnej zmeny. Bude proste bruskate 🙂 Keby sa lekarovi nieco nezdalo, urcite by ti to povedal, prip. ta poslal na dalsie vysetrenia.

atreyu
12. mar 2014

My sme mali hlavu vacsiu o 3tyzdne...nakonic hlava bola v poriadku len mu zle vypocitali vahu a dlzku...mal mat len 3kg a narodil sa 4kg...

iwesska
autor
12. mar 2014

@janka_89
@vejula
@atreyu
Dakujem vam za upokojenie. Akoze nie som z toho nejak vystresovana, len ma to prekvapilo ze nabrala tam tak radikalne. V prvom tehu mal syn o 3tt vacsiu hlavicku, ale ked sa narodil proporcionalne to tak vobec nevyzeralo. Akurat ze je fakt ze ma taku gulatsiu hlavu po tatovi, takze nosil od babatka vacsie ciapocky na svoj vek. Takze som ratala s tym ze aj mala moze byt taka "hlavata", ale to brusko ma prekvapilo. Hned mi napadlo ci snad nieco s crievkami nema, alebo sa jej tam nehromadi. Ale zatial ziaden podrobnejsi USG neukazoval nejaku anomaliu.

iwesska
autor
12. mar 2014

@hajajanka
Fuha a to kedy jej tu cystu nasli? Pri beznej kontrole, ci na nejakom podrobnom USG? No zatial vyzeralo byt vsetko v poriadku ani ma nenapadlo sa na to spytat, lebo som nevedela ze ten rozdiel je az 3tt, som si myslela ze len vyzera tak dobre napapane 🙂

hajajanka
12. mar 2014

@iwesska Nasli jej to pri beznej kontrole, dokonca aj ja laik som videla, ze tam je nieco, co tam byt nema. Ale teraz je to v poriadku.

iwesska
autor
12. mar 2014

@hajajanka No, hlavne ze je to v poriadku. Je dobre ze taketo veci su vidiet uz na beznom USG a odhalia sa vcas. Tak snad mozem spokojne spavat 🙂

hajajanka
12. mar 2014

@iwesska Urcite mozes 😉

salomuska
12. mar 2014

@iwesska ja to mám pri každom dieťati, že bruško väčšie o 2 týždne, zrejme je to dané geneticky, jednoducho sa aj potom narodia s väčšími bruškami. Doktori obvykle len skonštatovali, že im proste chutí jesť.

alexandra1104
12. mar 2014

Ahoj nic si stoho nerob....ja ked som bola v nemocnici na pasoch....a mna sa pitali ci tam mam dve deti brusko jak keby tam boli dvojicky a mala mala len 3100g...a ked som rodila sestricka hovori doktorovi ze to bude asi velke dieta a on sa na nu diva ze len 3100G ma priblizne takze ked je v poriadku nic si stoho nerob

hajajanka
12. mar 2014

@alexandra1104 Ona nehovori o svojom bruchu, hovori o brusku dietatka 🙂

iwesska
autor
12. mar 2014

@salomuska Dakujem, uz som pokojnejsia. No moj maly bol taky 2,5kg chuducky drobcek, tak ja nemam s velkymi bruchami skusenost 🙂 Zato ja som sa narodila ako 4kg mojej 158cm mame 🙂 Na tu dobu som bola riadny knedlik, tak po tejto stranke ma byt mala po kom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre