Voda v brušku plodu v 13. týždni

tained
17. aug 2017

Ahojte, nasmu babatku v 13 tt nasli v brusku tekutinu. Organy ma vsetky vyvinute, vsetko sa javi byt v poriadku. Ale nevesti to nic dobre. Teraz mame len cakat co sa bude diat a o 3 tyzdne odporucili amniocentezu pre kompletny rozbor vyvojovych vad. Prekonala som virusovu infekciu v 10tt tak predpokladaju ze by to malo byt z toho. Moja otazka znie, ci sa s tym niekto z vas stretol. Na nete je strasne malo info - lekari ti povedia polopravdu... proste by som potrebovala vediet na co sa mam pripravit :(

moosh
18. aug 2017

@tained odporucam MUDr. Grochal František v Martine,odbornik na morfologicky ultrazvuk

katkakovac
18. aug 2017

@ivkakivka vtedy bol na konferencii a v nemocnici mi davali termin o mesiac. Sukromne u neho to boli dva tyzdne. Nebolo o com premyslat, chcela som aspon nejake odpovede.

libus83
18. aug 2017

@tained prve tehotenstvo 20tt morfo utz lekar len povedal pripravte sa ze nedonosite - tekutina v dutine brusnej- organy sa nebudu vyvijat.poslal ma na amnio co som odmietla.verili sme s manzelom ze nech to dopadne akokolvek zvladneme to.syn sa narodil v 35tt predcasne nevyvijal sa tak rozhodli ze pojde von, stresy a strach obrovskr ale zvladli sme to.po narodeni mu zistili cmv virus- ja som mala hodnoty v normale.ten virus sposobil ze mame poruchu sluchu lahku, mal kalcifikaty na peceni, ooneskoreni vyvoj vo vsetkom, sucasna diagnoza DMO...ideme svojim tempom od narodenia rehabilitujeme, riesime logopeda lebo zatial nerozprava...stoji to vela namahy a penazi ale nevymenila by som ho za nic na svete..lubime ho velmi..neviem ci som pomohla..ale urcite navstivit odbornika...ja som pri druhom tehotenstve bola u MuDr.Holana a max spokojnost..vsetko vysvetlil poukazoval...drzkam palce nech je vsetko ok a ste stastni..🙂

tained
autor
18. aug 2017

@natalia11111 bezny virus, hrdlo, aj teplota bola. Mali sme to doma
Vsetci

tained
autor
18. aug 2017

Co sa tyka viacerych ultrazvukov, tak to sme absolvovali. Skutocnost nam potvrdili vsetci. Avsak prognoza nie je ziadna. Musime len cakat, ci sa to vastrebe, alebo bude tlacit na organy. V pondelok nas posielaju za odbornikom na genetiku no proste cely cirkus musime absolvovat 😔 Snazim sa verit ze to bude dobre. Dievcata dakujem vam uprimne za podporu to som ani necakala. Dam vediet ...

tained
autor
25. aug 2017

Ahojte dievcata, pisem aby som ukoncila tuto temu. Diagnoza cava abdominis upchata a to sposobilo ascites. Po slovensky cievka ktora sa napaja na pupocnik sa upchala a nevyzivovala plod. V brusnej dutine sa nahromadila tekutina ktora vytlaca vnutorne organy. Vyvojova chyba nezlucitelna so zivotom. Na poslednom ultrazvuku pre indikaciu k preruseniu nadomnou stali 3 lekari a riaditel nemocnice povedal ze to vidi nazivo2. Krat v zivote. Pravdepodobnost ze sa vam to stane je 1:15000 hold cierny peter padol na mna. Najhorsi mozny scenar. Takze teraz cakam na prerusenie lebo uz srdiecko slabne. . . Dufam ze si tu pravdepodobnost odseriem ja a uz nikto toto nezazije!
Lebo je to peklo na zemi. Ale nase dievcatko prislo v laske a v obrovskej laske odchadza. A dakujeme za kazdy den, ktory mohla byt s nami.

alysea
25. aug 2017

@tained velmi vela sil Ti prajem v tomto tazkom okamihu. Viem aku bolest prezivas a vsetky slova su teraz zbytocne...drzkaj sa. Je mi to nesmierne luto.

katkakovac
25. aug 2017

@tained prajem ti vela sil. A do roka a do dna zdrave dietatko.

ivkakivka
25. aug 2017

@tained to má veľmi mrzí ☹ držte sa celá rodina, hlavne ty, nech čoskoro čakas zdravé bábätko

ada309
25. aug 2017

@tained vela sil prajem 😢

vavrenka
25. aug 2017

@tained uprimnu sustrast😢😢

pehavcek
25. aug 2017

Tazko sa hladaju slova. Je mi to luto. Vela vela sil prajem.

bondy
25. aug 2017

Je mi to lito,moc

manzanillaa
25. aug 2017

Bože,je mi to luto😢Veľa šťastia do budúcna.

libus83
27. aug 2017

Drzkajte sa...vela sil aj ked je to teraz tazke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre