Výtok v tehotenstve

20. jan 2023

Ahojte, posledné dni mam pocit "väčšej vlhkosti" tam dole. Sem tam mam na nohavičkách mokry fliačik..
Bojím sa odtoku plodovej vody pomaličky, ale neviem ako by to vyzeralo. Alebo je to v poriadku v tehotenstve ze som taka vlhšia? Keď pôjdem najbližšie gyn mam mu to spomenúť alebo by napr sám videl ze mam malo plodovej vody?

casillas28
20. jan 2023

Vytok je bezny ja si az intimku davam lebo je ho viac..pokial je priesvitny alebo slabucko zlty je to ok...zeleny uz by bol zly...

anavixy
20. jan 2023

Ano, je to typicky tehotensky vytok, bez zapachu, bez svrbenia, priesvitny az mliecny vytok. Pri odtoku plodovej vody by si nemusela mat zakonite viditelne malo plodovej vody, ta sa stale doplna, nie je to tak ze mas urcite mnozstvo, ktore raz vytecie a hotovo.

katulka94
20. jan 2023

Úplne normálne niekedy mám pocit až ako keby som si cvrkla tak som mokrá. Dr povedal že to je bežne

petronellla87
20. jan 2023

Ja uz som po termine a vravela mi lekarka na poradni ze odtok plodovej vody nie je maly fliacik ze tohi byva viac ze to urcite spoznam🤷‍♀️tiez mam asi id druhej polky tehitenstva taky biely vytok vraj je to ok. A mam uz aj malo plod.vody, to videl lekar pri beznej kontrole na ultrazvuku, cize ano vsimol by si to

anavixy
20. jan 2023

@petronellla87 ale neodteka ti, takze ano, mnozstvo plodovej vody si samozrejme vsimne, ved to aj kontroluje. Ale nie je to tak, ze na uzv sa da zistit odtok plodovej vody, ta sa doplna aj pocas toho ako odteka, dieta na suchu nezostane. Po termine sa prirodzene znizuje objem PV.

petronellla87
20. jan 2023

@anavixy ano ano zle som sa vyjadrila, ako pises odtok si nevsimne ale to ze jej je menej ano🙂

vasjar
22. jan 2023

Je to normálne, aj ja To mávam, vždy ráno po prebudení je toho viac, ale ak nezapacha, je bezfarebný je to v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre