Žalúdok na vode v 12. týždni

18. aug 2022

Dobrý deň,som 11+2tt a neustále mám žalúdok mi na vode. Či niečo zjem alebo nie,od rána do večera je mi veľmi zle. Akoby som mala opicu. Dnes idem na gyn k lekárovi na kontrolu,je možnosť žeby mi niečo predpisal aby sa mi aspoň troška ukľudnil žalúdok?
Zazvorove lizatka,cocculine,nič nezaberá. Vďaka

jaskolka
18. aug 2022

Existujú lieky, ale skôr sú proti zvracaniu už. Keď nezvracias, tak neviem, či ti bude účinné.
Ono to je tak, hcg v tomto čase vrcholí, a ten pocit žalúdka na vode ma 90%tehotných. Skus niečo studené, vodu, pomarančové džúsy, studený jogurt. Z vlastnej skúsenosti ale poviem, nemusí nič zabrať a že jednoducho to treba prežiť.
Mne bolo zle od 6tt do 14tt. A potom koniec, z dna na deň prešlo.

perdita11
18. aug 2022

@jaskolka v tehotenstve sa davaju skor cipky proti zvracaniu a dolezite je vela pit nech nie je zena dehydrovana a neskolabuje

nika11103
18. aug 2022

Úplne presne som si toto iste zažívala ja . Ešte si to aj pomenovala ako ja keď som sa snažila opísať ako mi je . Ako po fláme na druhý deň. Nevracala som jeden jedinýkrát a ver že som si to priala ak by mi to mohlo uľaviť a to mám panicku hrôzu z vracania . Nepomohlo nič , ja som tie týždne prežila vyslovene zavretá doma jedine v posteli keď som ležala a spala vedela som ako tak žiť . Obdiv všetkým ženám a klobúk dole , ktoré majú ešte ďalšie detičky a nemôžu len tak vylihovat. Drž sa , musí to prejsť . Ako píše baba nado mnou , tiež mi to prešlo zo dňa na deň možno v tom 13-14tt … vydrž , bude dobre , 😘

barbora0308
18. aug 2022

Treba iba vydrzat, mne nepomohlo nic 😔 do 16tt to bolo peklo. Potom to preslo a vratilo sa cca. v 30tt az do porodu. Ma to aspon jednu vyhodu, moc nepriberies 😅 ja som mesiac po porode bola na povodnej vahe.

autor
18. aug 2022

@nika11103 pre mňa to je šok,lebo pri pri prvom mi bolo zle asi len týždeň 😂 a toto trvá už dobrých 7 týždňov,ako píšeš keby som sa aspoň pozvracala ale nič... Tak musím to nejak prežiť ešte,aj keď pri jednom dieťati už je to ťažšie 😂

ichbinich
18. aug 2022

Mne celodenne nevolnosti plynule presli do 24-hodinovho palenia zahy 😀 A preslo to az porodom 🙈
Pomahalo mi vzdy aspon trosicku nieco zjest, nebyt este aj hladna. Ak akupresuru som skusala. Proti tej zahe mi potom zaberali rennie tabletky.

lienockamalicka
18. aug 2022

Ach, nestraste, ze sa to este moze vratit 😂🙊 Ja som mala celodenne nevolnosti a nechutenstvo od 5tt do 23tt. Zatial som v 28tt, ale uz to zazit nechcem 🤣

jaskolka
18. aug 2022

@perdita11 čipky sú dobré, ak zena už vracia, že neudržala by v sebe lieky. Ale pri nevoľnostiach bez vracania tam tiež neviem, či by to malo účinok,len na odstránenie nevoľnosti

autor
19. aug 2022

Lekár mi dal tabletky torecan,ak mi bude zle mám vziať jednu,tak snáď bude dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre