Zamlčaný potrat, cíti to nejak žena?????

babulkaa
25. feb 2011

Kocky citi nejak zena ked ma zamlcany potrat??? Som v 7 tyzdni a mam z toho strasny strach. Da sa to nejak pocitovat ze nieje nieco v poriadku??? Dakujem

andy03
5. máj 2013

ja si myslim ze toto sa neda vyciti...mne sa to stalo dva krat a zakazdym to bol sok .. prvy krat v roobote som na toalete nasla krv na nohavickach a uz sa nedalo nic robit..a toto bolo skoro okolo7-8tt a druhy krat som mala ist v 12tt na kontrolu a citila sa vyborne..nic mi nebolo..a zrazu rano vytok a potom stupnovacie bolesti a zasa sok...na taketo veci sa zena nikdy nepripravy a ani nechce...radsej mysli pozitivne lebo jak sa to hovori co si zena nahovara tak to sa potom stane...tak hlavu horeeeeeee

mia2013
15. máj 2013

Netráp sa tým...aj tak to nijako neovplyvníš...Vesmír to vštko zariadi tak, ako to má byť. Ver tomu, že nosíš pod srdcom zdravé dieťatko, ktoré Ti bude robiť celý život radosť 🙂 . Ja som bola pred mesiacom na kyretáži po MA v 16.tt...maličkej prestalo biť srdiečko asi v 13.tt... :( ...príznaky som nemala žiadne, len deň pred bežnou kontrolou som cítila intuitívne, že sa niečo deje. Bolo to a je to veľmi ťažké, zmieriť sa s takým niečim...ale dá sa to! Viem, že sa to stalo z nejakého dôvodu a verím, že budúci tehotenstvo prináša budem kočíkovať moju drahú dcérku 🙂.
Sústreď sa na všetko krásne a pozitívne, čo tehotenstvo prináša a negatívne myšlienky vypusti z hlavy. Prajem Ti všetko dobré <3

sisisi
15. máj 2013

v podvedomi som sa stale citila netehotne!!! obcas mi bolo tazko od zaludka, prsia nafuknute, ale vnutro mi hovorilo, ze to ma byt inak!!! az na sone sa zistilo, ze babatko nezije. spatne som si pocitala, kedy asi babatko mohlo umriet a prave v ten den mi hned po prebudeni bolo strasne zle, na odpadnutie a potom mi len tak z nicoho nic zacala tiect krv z nosa. teraz neviem, ci to bol nasledok potraru, alebo potrat bol nasledok toho ako zle mi ostalo.

diablica130
30. jan 2014

Dnes som bola na sone podla menstruacie mam byt v 9 tyzdni no na sone ukazalo ze som v 5. Mam prist o 10 dni lekarka povedala ze bud mam pomiesany termin alebo uz babo nezije no stale ma bolia prsia som unavena proste priznaky ako tehu mozu trvat aj tak dlho?

milenka12323
6. sep 2015

Ahohte babi ako sa prejavuje potrat v 5tyzdňi lebo v piatok som krvacala len na jednu vlošku a potom to pretalo a teras mam opča hnede spinenie a nekedi ružove prosim poraťe mi 4 krat som potraťila uš ☹ ☹

kamca1234267
10. aug 2016

Ahojte chcela by som sa poradit. Prave som zistila ze som tehotna som v 6tt nemala som ziadne priznaky tehotenstva netusila som to a preto som mala s priatelom nechraneny styk. Chcela by som sa opytat ci to poskodi nejako babätku hrozne sa bojim za vsetky rady dakujem

saxxxana
10. aug 2016

@kamca1234267 jasne ze nie kludne mozes mat cele tehu nechraneny :D Nemas sa coho bat 🙂

katusinka
10. aug 2016

@milenka12323 ja som takto dvakrat a poslala ma gynka na hematologiu ....ak si nebola mala by si ísť pre opakujuce sa potraty

lukamka
10. aug 2016

@kamca1234267 presne takto som sa vyplasila aj ja, potom som stresovala ci bude všetko oki, ale moja pôrodná asistentka ma ubezpečila, že ak niesi po umelom, alebo nemáš problémy, tak je to úplne v poriadku. Babo cíti aj tvoje endorfíny a energiu lásky ;) takze my sa miluškujeme cele tehu a bez prerusovania, dokonca som počula názor, že spermie vyživujú krčok a na konci tehu pomáhajú spustiť pôrod

kamca1234267
11. aug 2016

@lukamka. Dakujem za rady strasne som sa toho obavala. A odmietla som s priatelom spat haha bala som sa aby sa nieco neposkodilo aby som nejako nepotratila uuf odlahlo mi vazne vam dakujem

kamca1234267
11. aug 2016

Ahojte a este som sa chcela opytat kedze som tehotna ako som pisala ale studujem a mam 17 rokov mam narok na matersku a kolko by som dostala ?? Vie mi niekto poradot ??

vacica59
11. aug 2016

@kamca1234267 Ahoj, ak nie si dobrovolne poistená v sociálnej poistovni, čo asi nie si, tak na matersku nemaš nárok čiže až po narodení babatka dostaneš tých 220€ čo je rodičovsky príspevok a budeš to dostávať až do 3 rokov dieťaťa. Ja som na tom bola podobne.. ale skus sa spýtať na Urad prace socialnych veci a rodiny vo svojom meste či nemáš nárok na nejaky príspevok ako slobodná matka..

papricka33
11. aug 2016

@babulkaa nie, nemusíš to cítiť. Ale keď budeš v sebe ten strach živiť, môžeš si ho privolať. Áno stať sa môže každému hocičo, ale strachom si len škodíš. Užívaj si tehu, uvoľni sa, a rob všetko preto, aby sa to nestalo. Čiže neboj sa 🙂
PS: zažila som 2. Pri druhom bol plod mŕtvy pravdepodobne už 2 týždne, ale mala som v tom období toľko stresov, že neviem, či som to cítila ☹

kamca1234267
11. aug 2016

@vacica59. Dakujem velmi pekne cize ten rodicovsky prispevok 220€ musim dostat kedze este studujem a babetko sme necakali tak sa informujem aspon tu a na urad mam ist vraj az ked budem v 7-8 mesiaci tak mi povedali

ebi88
28. aug 2016

@kamca1234267 rodicovsky ano, materska nie, a este by si mala dostat prispevok pri narodeni co ke cca 800 eur jednorazovo, avsak treba chodit na prehliakdy a pouoadat do 6 mes. Dietata

nivea777
28. aug 2016

@ebi88 co do 6 mesiaca dietata?

ebi88
28. aug 2016

@nivea777 treba o ten prispevok urad poziadat potom zanika narok

nivea777
28. aug 2016

@ebi88 jaj..no ja chcem poziadat hned ako babo bude mat mesiac..nechcem cakat

ebi88
28. aug 2016

@nivea777 urcite, len vravim. Bude na kocik 🙂

kamca1234267
2. sep 2016

@ebi88. A na akom urade normalne ist len na socialne ??

gabikazajacova
12. okt 2016

@gwenni ..😓

juliett99
21. nov 2016

Ahojky koceny
obraciam sa na Teba s prosbou... ako som uz pisala nekrvacam ani nespinim.. nosim len pre istotu intimku... problem je v tom ze ma cely spodok bruska boli jak v okoli maternice tak aj asi vajecniky.. co si myslim ze je este OK... no ale mna boli cele brucho uz bolest citim na urovni zaludka ked si pritlacim.. V bruchu mam pocit nafuknutia... prdnut( pardon za vyraz) ze je katastrofa velka potreba strach zatlacit aj curianie nieje easy.. Myslis ze to je ok??? Ak ano kolko cca trvaju bolesti?? Vcera som bola na ibalginoch a dnes uz zas msm v sebe.😢
Moc dakujem za kazdu radu.

dilaila999
21. nov 2016

@juliett99 určite to nie je v poriadku, ja na tvojom mieste idem na kontrolu, najlepšie tam, kde ti robili kyret. ja som po kyrete (11.11.) tiež nešpinila ani nekrvácala, ale ani ma nič nebolelo, takže viem, že je to ok. u teba to ale ok nie je. radšej choď desaťkrát zbytočne ako raz neskoro. 🙂 držím palce!

kahh
21. nov 2016

kamoska necitila ze potretila praveze normalne sa vsetko vyvijalo byvalo jej zle nafuknute brucho mala prsia napnute a vsetko ako dovtedy ale mala proste zly pocit nejaky akurat den pred poradnou v 12tt mi to hovorila a bola na poradni a povedali jej ze ten gestacny vak tam je ale pldik nie ☹ a tiez nic necitila ani nervacala.Potom sla na cistenie

juliett99
21. nov 2016

@kahh ja som to mala podobne vsetko bolo ok.. az na poradni v 13tt zistili na sone ze srdiecko nebije..

@dilaila999 moc dakujem za radu skusim este dnes vydrzat... ak to bude pokracovat zajtra uz volam dr..
Beriem ze maternica ma musi boliet ze sa stahuje ale ndjde mi do hlavy ten tlak v celom bruchu... ked si zatlacim na brucho tak citim ho bolave na urovni zaludka..pod rebrami.. vlastne cele..
Citala som ze je to individualne a zalezi od tela.. jedna babulka msla bolesti 2tt a na sone vsetko ok..
Tak uvidime co bude u nas

dilaila999
21. nov 2016

@juliett99 chápem snáď bude všetko ok. ja som mala mierne bolesti asi len hodinu po zákroku. špinila som len v ten deň kedy mi robili zákrok. od vtedy nemám žiadne problémy, vôbec nešpiním, nemám žiadne bolesti (pijem alchemilkový čaj pravidelne od momentu kedy som prišla z nemocnice a ešte pijem rakytníkový olej). ak by ti bolesti dnes neustúpili skoč radšej na kontrolu. ja mám aj v lekárskej správe uvedené, že v prípade bolesti mám okamžite prísť.

kahh
21. nov 2016

@juliett99 drzim palce nech vsetko dobre dopadne toto su najhorasie momenty pre zenu ked je bezmocna lebo ziadny lekar voci tomuto nevie zakrocit priroda je tak mocna ze si to zariadi sama a potom nam zostanu len oci pre plac ☹ ale uvidis zajdi k dr a potom daj vediet :_)

juliett99
21. nov 2016

@dilaila999
@kahh dakujem koceny... som vdacna za MK... a babulky ktore mau srdiecko a podrzia sa navzajom.
Alchemilku pijem aj ja od prveho dna. Krvacala som len v den zakroku.. vecer som hodila sprchu a od vtedy nic. Ja som bolesti dostala az na druhy den..
Neuveritelne cim vsetkym si musime prejst.. Hlava vravi ze ak bolo drobatko chorucke tak je to to naj ako to zariadila priroda. Na druhej strane si to vsetko vycitam, ci som nieco zle neurobila, ci som tomu nemohla zabranit.. Teraz som doma sama a pisem Vam a slzicky sa kotulaju jedna radost.
Pred mojimi chlapcami musim byt silna lebo vidim ako sa oni trapia...
Este raz dakujem za vsetko 😵

sense
21. nov 2016

@juliett99 nic si nevycitaj mam za sebou dva potraty teda ma a prvykrat asi v 6tt zacali bokesti a do hodiny sla zo mna sama zrazenina, a dryhykrat som mala pocit ze cosinie je o.k lebo ma zrazu prestali boliet prsia, v noci som mala nutkanie rezp pocit skoby som sa picurala a zas len kopa krvy a na pohotovosti uz len ze som pitratila a to tiez sli zo mna kusy...v oba pripady som sa vycistila sama ...zial priroda yo tak zariadila....prvykrat som si to tiez strasne vycitala. Nemohla som spavay,psychicky ma to nicilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre