Zápcha v tehotenstve - nič mi nepomáha

annkajanik
22. okt 2021

Prosím vás ako ste riešili tento problém ?
Mne nič nepomáha týždeň papám vločky ráno sušené slivky psylium z džúsom ľanové semiačka .......... a gyn mi dala duphalac sirup pijem veľa vody a mám pohyb "prechádzky"atď kúpila som si včera microlax no nič nepomáha ;(

pribinak
22. okt 2021

@annkajanik kyslomliecne výrobky: napr rôzne zakysanky, cmar, smotana, …

zuvelyn
22. okt 2021

Mne pomohol az duphalac ale tiez nie hned ale az po troch dňoch - davala som si ráno a večer

annkajanik
autor
22. okt 2021

@zuvelyn ja ho beriem od minulého piatka týždeň a niiiccc :( už som z toho hotová

annkajanik
autor
22. okt 2021

@pribinak pijem

marcellka32
22. okt 2021

Ráno vlockova kaša s ľanovými semiačkami, za tým 3 deci vody, čaju, veľa vody cez deň, kiwi, ananás, pomaranče, probiotiká probiofix z lekárne, slivková šťava z DM, čipky

lacathe
22. okt 2021

@annkajanik mne sa travenie upravi po zajecickej horkej vode...najlepsie co moze byt 😉 uz mi ani cipky nezaberali..ale vypijem naraz tak 3,5 dcl..no ppotom je to ozaj preplach....taka ulava. 🙂 Tiez som bola zufala lebo voda saratica mi nezaberala vobec 😉 skus

marcellka32
22. okt 2021

@lacathe áno aj zajecicka dobre preplachne 🙂

borka168
22. okt 2021

Mne tiež až ten sirup pomohol. Ale minule mi zabrali sušené slivky chvíľu povarene v čistej vode. Potom som to spolu zmixovala a také teplé ešte nalacno vypila. A ešte mi gyn doporučila ľanovy olej ale to mne nepomohlo

annkajanik
autor
22. okt 2021

@lacathe tá voda sa môže v tehu??

annkajanik
autor
22. okt 2021

@borka168 ja som dnes bola na pohotovosti pomohol klystír 🤗

vsetkounas
22. okt 2021

@annkajanik mne pomáha hylák a HiPP slivková stáva na zmäkčenie stolice .Pozor aj na tú vlákninu zas veľa vlákniny tiež nieje dobre lebo zapeka .

annkajanik
autor
22. okt 2021

@vsetkounas dneska som sa dozvedela na pohotovosti že toľko veci manopacny účitok...ach jaj

ckatka
22. okt 2021

@annkajanik vláknina v tabletkách a veľa vody. Ja som konkrétne používala tú z herbalifu, mala som doma z nejakého obdobia "chudnutia" a spravila veľmi dobrú robotu. Aj v tehotenstve aj v porodnici
A pohyb. Veľa pohybu.

tanickalc
22. okt 2021

Ja som po pôrode používala čípky, tuším Glycerol sa to volá. Lebo aj pred tehotenstvom som mala niekedy problém s tvrdou stolicou a keď už sedis na záchode a nejde to, vtedy nepomáha nič, len mechanicky si pomôcť. A zúfalstvo je také silné, že by si aj neviem čo dalo aj by ti to pomohlo...

tanickalc
22. okt 2021

Ja som si raz navliekla 1-razovu rukavicu čo prikladajú k farbe na vlasy. Veľmi mi too pomohlo. Sorry, dúfam, že som nikomu neublížila.

lacathe
22. okt 2021

@annkajnik Ano tiez som tehotna a pouzivam ju ..ked uz si neviem dat rady.. ale po nej mi travenie lepsie funguje..chodim pravidelne.. 🙂 skus urcite 😉

annkajanik
autor
24. okt 2021

@lacathe prosím vás dulcosoft sirup môžu aj tehotné ?

kacena177
24. okt 2021

Ja som mala tiež s rým problém. Duphalac som vypila hádam celý a nič. Poradil mi primár gynekológie vodu Šaratica, najlepší recept, fakt.

lacathe
24. okt 2021

@annkajanik ja ho mam tiez doma ..manzel mi ho kupil s tou zajecickou .ale voda vyhrala..kedze je to prirodne 😉 a nelutujem 😉 ttreba skusit ale mozu aj tehotne 🙂

marcellka32
24. okt 2021

Si dajte 2 deci zajecickej a slivky zaliate vodou, ananás na kocky, dlhá prechádzka, veľa vody, ráno musíte ísť 🙂

andulka1988
26. okt 2021

@annkajanik keď som spomenula gynekologičke o mojom probléme so zápchou predpísala mi železo so slovami: Ak vám to nepomôže tak určite neublíži. A nakoniec mi to pomohlo

surama
7. júl 2022

Neberies nahodou zelezo? Lebo ono dost zapeka 🤔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre