Zlé morfo sono a amniocentéza

8. dec 2022

ahojte baby potrebujem trošku nádej....som v 19+6tt, dnes som absolvovala morfo sono u Grochala s výsledkom viacerých markerov na downov alebo iny syndrom...absencia nosovej kosti, hypoplazia strednych clankov malickov na rukach a edem na zahlavi....odoslal ma na amniocentezu na ktoru ma objednali na budúci štvrtok...na sone v 12tt kostičku doktorka videla, sijove prejasnenie bolo v poriadku...je šanca že bábo bude zdravé? U každého lekára dneska len plačem, totálne som sa zosypala...takto pred vianocami toto bude ťažké čakanie....

martinaju
10. dec 2022

Samozrejme držím palce aby to dopadlo ok.
Ale ako som napisala nech sa rozhodneš akokolvek je to najlepšie rozhodnutie pre teba aj pre dietatko ako aj prr staršie dietatko doma. A nie nikto nemá právo súdiť ťa. Nemusíš s nikym diskutovať a preberať svoje dôvody. Už bez toho aby ta niekto súdil je to najťažšie rozhodnutie v živote. Drž sa ❤️Potom prosim napis kludne aj do sukromnej ako to dopadlo (zaujima ma či je šanca že sa Grochal mýli).

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuza00
10. dec 2022

@any_soj vieš chváliť sa cudziou maminou ako to zvládla je síce úžasné ale zažiť to na vlastnej koží je nieco ine.
Klobúk dole pred všetkými maminami ktoré sa starajú o choré detičky.

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
franka
10. dec 2022

🍀

kitycat
10. dec 2022

Ja by som to nezvladla, postupovala by som rovnako... 😞

selka56
10. dec 2022

@martinaju Moze sa mylit aj Grochal. U mna to tak bolo. Zo sona z 20tt ma odporucil na amnio kvoli podozreniu na DS. Nasiel 6 "slabsich" markerov a nakoniec amnio ds vylucila. Mam zdravu dcerku ❤

autor
10. dec 2022

@selka56 Bože ďakujem, normálne som sa rozplakala, toto mi dodalo nádej 🙏🙏🙏

martinaju
10. dec 2022

@selka56 to ma teší. ❤️ Dufam že aj u autorky sa mýlil.

Mne v 20tt povedal ze ma jeden marker na turnerov syndrom ale my sme mali trisomy takže hneď povedal že to nič nebude.

autor
21. dec 2022

Ahojte, dnes volali z genetiky, malý je zdravý!!!! Vianočné zázraky sa dejú ❤ ďakujem všetkým ❤

martinaju
21. dec 2022

Super, gratulujem moc sa tešim ❤️🙏🏽 Prajem už len pokojné tehotenstvo 😊

jane1987
21. dec 2022

Zena, gratulujem!!! ♥️♥️♥️ Ja som to takto prezivala 2 roky dozadu a mam zdraveho synceka pri sebe 😊🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre