Zlomená kostrč a tehotenstvo.

lucylucka
29. mar 2020

Ahojte.Ma niekto skusenosti ak je zlomena kostrc, tehotenstvo prebehlo normalne a aj porod?Ja ju mam zle zrastenu a som v 8 tyzdni tehotenstva.Za kazde info budem vdacna 🙂

natuska87
29. mar 2020

@lucylucka Neviem, mne sa kostrč zlomila pri páde , ale nebola som následne tehotná.Chceli mi ju napraviť, ale ja som odmietla...Dnes, po dlhom sedení ma veľmi bolí.../sedavé zamestnanie/☹

lucylucka
autor
29. mar 2020

@natuska87 no pri dlhom sedeni najma na tvrdom aj mna boli zadok 😕 niekedy sa aj stalo ze ked som robila vela pohybov tak som si musela az cupnut lebo ma zacala z nicoho nic boliet..a zlomenu kostrc som zistila pred 3r.Ja som spadla praveze uz davno na korculiach len 1 porod mi ju asi az uplne zlomil..a teraz neviem ake to bude s druhym..🤔

rebekamarcusko
29. mar 2020

No ja som ju mala asi tri krát silno narazenu a po oboch pôrodoch ma neskutočne bolela, nevedela som sa normálne postaviť, musela som sa dat na 4 a tak sa nejak postaviť. Ale prešlo to asi po 2tyzdnoch.drzim palce

lucylucka
autor
5. apr 2020

@rebekamarcusko super ked to tak preslo.Ale tiez si mala silne bolesti ked sa ti tak tazko vstavalo.A teraz uz vobec nezaboli?Tak dufam,ze aj u mna to potom prejde.1 tehotenstvo som si uzivala a myslela som ze bude tak aj druhe..ale toto je uplne ine.Je mi zle,boli kostrc..Tak budem silno verit ze ta bolest odide,zatial sa da zvladat ale som este len v 9 tyzdni.

rebekamarcusko
5. apr 2020

@lucylucka samozrejme keď ďalšie sedím a mam sa postaviť tak to boli a ťažšie sa mi vstáva. Len po tom pôrode som sa postaviť vôbec nevedela. Celá som bola z toho taka nenotorna. Počas tehotenstva ma nebolelo až pôrode. Ale viem ze mi kostrc kukali dosť dávno a nemala som ju zlomenú. Len asi je už citlivá tým, že som na ňu viac krát padla. A ešte aj tie pôrody do toho. Prosto ma bolela sto krát viac ako normalne

meg_junova
31. júl 2022

@lucylucka ahoj, ako si prosím ťa nakoniec zvládla druhý pôrod? Mne pri prvom pôrode zlomili kostrc a teraz som opäť tehotná... Kostrc mi nápraval fyzioterapeut, ale stále po sedení ma bolí zadok 🙏

lucylucka
autor
2. aug 2022

@meg_junova ahoj pôrod som zvládla fajn, len tehotenstvo som mala ťažšie..ja som počas tehotenstva zašla aj za chiropraktikom hoci mi veľa ľudí neodporúčalo, ale ja som šla lebo ja som mala neskutočne bolesti a on mi pomohol.Po pôrode už nemám také bolesti , len raz za čas sa ozvú.
Držím palce s tehotenstvom aby bolo bez bolesti a aby pôrod dobre dopadol 😉

meg_junova
2. aug 2022

@lucylucka ďakujem za odpoveď, veľmi 🙏 A sedí sa ti dobre? Kostrc ťa už neboli? A počas tehotenstva ťa bolel celý chrbát alebo len kostrc? Dakujem pekne 🙂

lucylucka
autor
5. aug 2022

@meg_junova počas tehotenstva má tiež bolel stále zadok pri sedení a bolela ma kostrc a noha na tej istej strane.Chrbat bol v pohode.A v ktorom mesiaci si?Máš bolesti len pri sedení?Mne to začalo od 3 mesiaca.Od pôrodu má prestala bolieť kostrc len ak dlhšie sedím na tvrdším vtedy to pociťujem alebo ak veľa pohybu robím.

meg_junova
5. aug 2022

@lucylucka Som v 6.om mesiaci a čím ďalej tým horšie to mám s chrbticou. Tak budem dúfať, že to bude lepšie po pôrode 🙏

lucylucka
autor
5. aug 2022

@meg_junova tak držím palce aby to potom prešlo 😉 skús pocvicit cviky na chrbticu.Ja som počas tehu aj cvičila ak sa dalo.

marybel
7. nov 2022

@lucylucka prosim vieme mi poradit, malo vase tehotenstvo a porod vplyv na babatko? napriklad spomaleny vyvoj? vystrasenie dieta,pretoze som mala tiez pad a tiez som nesla lekarovi, teraz ked ma dcerka spomaleny vyvoj hladame pricinu a rentgen ukazal vyrazne zalomenie. tak ziatujem ci moze byt toto pricina

lucylucka
autor
15. nov 2022

@marybel tak to prvy raz počujem že to môže byť pricina 😯 malý má 2r a zatiaľ je v pohode.Kolko má vaša že ste zistili že má spomalený vývoj?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre