Zlý druhotrimestrálny skríning a zvaženie amniocentézy

wewewe16
24. máj 2022

Krásny dnik želam, som v 17. tyzdni a druhy skrining mi vysiel downow syndrom 1:4 a smith-opitzov syndrom na 1:95...moj gynekolog ma tlaci do trisomy testu....pozicala som si peniazky 590 eur na complet ale tam nebol zahrnuty smithov syndrom.....cize sa suma navysila na 700 eur a ja som sa tam uz rozplakala, neinformoval ma o tom.... kezde odzaciatku som nechala aj u svojho lekara 220 eur a kvoli zlemu covidu som na marodke uz pol roka, tak peniazky nemame nazvys...priatel mal tiez nejake tazkosti....teraz k veci.....az vcera som sa dozvedela ten zly pomer syndromov...vyziadala som si este genetiku...na tu idem o 3 dni....som o mesiac aj objednana do martina ku Grochalovi.....podstupili by ste amnio, ku ktorej sa z nivoho nic zacal priklanat aj moj gynekolog?
..

denden77
24. máj 2022

@wewewe16 ja by som podstupila 🤷‍♀️ drzim palec 🍀

wewewe16
autor
24. máj 2022

@wewewe16 mam cerstvych 30 rokov a obe mamine sestry v piatom mesiaci podstupili amnio s katastrofalnymi vysledkami a naslednym ukoncenim tehotenstva....

denden77
24. máj 2022

@wewewe16 na genetike sa nic nedozvies, je to len "pokec", po ktorom ti bude nasledne odporucana amniocenteza 🤷‍♀️

maja1504
24. máj 2022

@wewewe16 ja som bola na amnio a uplne v pohode zakrok. Mala som vtedy 1:25 na DS.

wewewe16
autor
24. máj 2022

@denden77 dakujem krasne.....partner ma strach velky a je radsej za Trisomy....ale ja uz sa viac priklanam k tej amnio

martina123s
24. máj 2022

@wewewe16 otazka je, co by ste robili, keby sa diagnoza potvrdi

maja1504
24. máj 2022

@wewewe16 ja som sa tiez velmi bala..ale veela som o tom citala a fakt dnes je uz minimalna sanca na nejake velke komplikacie pokial ozaj nieje problem u matky alebo dietata. Ja som bola presvedcena,ze vserko je ok a amnio som si to isla len "potvrdit". A tiez som mala po 30tke, takze tam sa tie vysledky este znasobuju lebo vek 😵‍💫

martina123s
24. máj 2022

@wewewe16 ale amniocentezy sa naozaj bat nemusite…tam je minimalne riziko 🙂…

wewewe16
autor
24. máj 2022

@martina123s som za ukoncenie tehotenstva, prosim nesudte ma...ak by sa to potvrdilo urcite by som to niesla velmi tazko ako kazda ina zena....

wewewe16
autor
24. máj 2022

@maja1504 dakujem krasne za odpoved :-*

wewewe16
autor
24. máj 2022

@martina123s dakujem Vam :-*

chiara_elle
24. máj 2022

@wewewe16 Ten pomer downa 1:4 je dost velka pravdepodobnost.
Isla by som na amnio. Pretoze, ak vyjde trisomy pozitivne, aj tak musis ist na amnio (ak chces ukoncit tehotenstvo). Takto sa vyhnes plateniu 700 Eur a budes mat istotu na 99%.

ailiba
24. máj 2022

@wewewe16 ak by som mala take vysledky, ako ty, urcite by som isla na amnio, najma, ak by ste si dietato nenechali. (ja som sice bola len na genetike, ale to bolo preto, ze mam vyssi vek, ale vysiel mi dobry vysledok pri skreeningu). Nikto nema pravo odsudzovať, je to kazdeho vec, ako sa rozhodne. Drzim palce, aby sa nakoniec ukazalo vsetko v poriadku.

denden77
24. máj 2022

@wewewe16 ak by si tehotenstvo v tom pripade ukoncila (nesudim, zazila som), na amnio ist musis, kedze ukoncenie spravia len na zaklade vysledkov z amnio

wewewe16
autor
24. máj 2022

@ailiba dakujem krasne....ja uz mam vyplakane oci ako nikdy....snazili sme sa 2 roky o dietatko...dodnes mam sialene nevolnosti a stale zvraciam...ja verim ze to dopadnevsetko dobre !

ailiba
24. máj 2022

@wewewe16 to je mi velmi ľúto ❤️. ...a uplne chapem. Musi to byt strasny pocit, plus ta bezmocnost. Verim, ze to dopadne nakoniec dobre. Kamaratka mala DS 1:2 a ma zdrave dievcatko. Hlavne, nech uz clovek vie na com je. Ta bezmocnost je priserna. Silno drzim palce👍👍👍

chiara_elle
24. máj 2022

@wewewe16 je to na kazdom, ako sa zariadi.
Snad to dopadne u teba nakoniec dobre.
Poznam 2 pary v mojom okoli:

1. Prvy par sa snazil 5 rokov, potom v 12tt zistili rozne vyvojove vady ale zena nechcela ist na potrat. Dieta sa narodilo predcastne, ma kopu diagnoz, zrejme nebude vidiet, rasztep, rozne ine problemy. Obaja su nestastni, unaveni, zostarnuti, vkuse po nemocniciach. Druhe dieta uz nebude, pretoze same operacie, rehabilitacie, uz maju svoj vek, atd.

2. Druhy par sa snazil 3 roky. V 11tt boli zistene vazne vyvojove vady. Rozhodli sa to ukoncit. Po 3 mesiacoch sa mozu snazit a maju sancu na zdrave dieta. Nesudim nikoho, kazdy si vyberie to, co je pre neho najlepsie.

gabika128
24. máj 2022

@wewewe16 medicína pokročila a amnio je teraz určite bezpečnejšie ako pred 30 rokmi. Pri takomto pomere chod určite na amnio, ušetríš peniaze aj čas, ak by krvné testy dopadli tiež zle. Prajem veľa šťastia a síl ❤️

wewewe16
autor
24. máj 2022

@chiara_elle dakujem :-*

wewewe16
autor
24. máj 2022

@gabika128 myslite si ze je sanca este? Boze....zufala otazka ja viem...verim ze ak su zeny s vysledkom 1:2 a maju zdrave deticky, takze sa to stane aj u mna...uz mam aj velke brusko a aj ma kope...uz mam 8 rocnu dcerku

gabika128
24. máj 2022

@wewewe16 jasne, že je šanca ❤️ veľa veľa krát sa stalo že boli takéto výsledky a detičky sú úplne zdravé. Ak to dopadne zle, tak samozrejme je rozhodnutie na Vás a ja ho napríklad úplne chápem. My sme čakali na prvé dieťa 4 roky, ale podarilo sa a našťastie zdravé, ak by bolo choré, rozhodli by sme sa rovnako.

sono2
24. máj 2022

@wewewe16 neplat nič.
Amnio máš zadarmo.
No ak máte niečo genetické, tak je tam troska predpoklad

kat_
24. máj 2022

zly screening este nic nemusi znamenat, nevzdavaj sa, este nie je nic stratene 🙂 ja by som skusila tu amnio a aj Grochal je super odbornik, skoda ze az o mesiac... neviete mu zavolat a skusit prehodit termin na skor?
drzim palce ❤️🙏

simsalabim
24. máj 2022

@wewewe16 chod na amnio, za tu platit nebudes. Dnes je to uz naozaj bezpecny zakrok, mam ho za sebou. Budes mat presny vysledok. Rozhodnut sa ukoncit tehtoenstvo je tvoje pravo a nikto, NIKTO ta nema pravo sudit. Drzim palce 🍀

martina123s
24. máj 2022

@wewewe16 sama som podstupila upt kvoli vvch nezlucitelnej so zivotom, takze nikoho nesudim, je to kazdeho rozhodnutie, a aj pracujem s dospelymi ludmi s DSa ich rodinami, takze viem co to vsetko obnasa, drzim palce ❤️

wewewe16
autor
24. máj 2022

@martina123s dakujem este raz:-*

hviera81
24. máj 2022

ak pises ze by ste babo nechceli, ak by bolo chore, tak chod na amnio, potom treba kludovy rezim.
genetika, ako pisu vyssie, to je fakt o nicom, mna sa pytali aj na partnerovu rodinu (bez jeho pritomnosti), zas ja vsetko neviem o ich rodine...
mne vyslo 1:100 myslim, ale na prvom screeningu, druhy vysiel lepsie. ja som napriklad amnio odmietla, pretoze ja som si bola ista, ze porod v 20-22tt (mrtveho dietata) psychicky urcite nezvladnem (jedno MA v 10tt mam za sebou) a my sme sa dohodli ze bude ako bude. (krpec je ok)

kiki68
24. máj 2022

@wewewe16 ja by som isla rovno do amniocentezy. Tam neplatis nic skrz Tu indikaciu, ten druhy syndrom nie je myslim zahrnuty ani v nifty a ani v harmony.

kiki68
24. máj 2022

@wewewe16 ak mate nieco v rodine, tak tym duplom amniocentezu a tam mozu priamo pozerat presne co treba. Nie je to taky ten balicek ako trisomy, nifty, kde to robia b labaku podla sablony. Samo trisomy ked vyjde zle, tak ihned odporucia amnio.

evaachesa
24. máj 2022

Určite by som išla na amniocentézu. Veľmi držím palce aby bolo všetko v poriadku. 🍀❤️🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre