Fajčenie v tehotenstve. Aké máte skúsenosti?

kamelia0111
17. nov 2010

Ahojte maminy a buduce mamicky, chcem sa opytat ci ma niektora z vas skusenosti s fajceniem pocas tehotenstva.....respektive chcem vediet ci moze babetko chore(postihnute), som prvorodicka, na babetko sa velmi tesim, no mamaj obrovsky strach o jeho vyvyn ☹ totiz ja viem ze je to moja vina, ale ja sa neviem cigariet vzdat, denne vyfajcim 3-4-5cigariet, prosim napiste mi mamicky fajcierky ako su na tom vase deticky???? 🙄 😔

lucka1987
17. nov 2010

uz tu bola pred par dnami otazka takehoto typu ...tam to preberaju skus si dat do vyladavaca....
mimochdom 5 cigariet? to nie je az tak prilis... radsej s tym prestat..
moj nazor je to sebecka zavislost, pokial zena fajci a nechce prestat ( netyka sa to tych co fajcia 15 rokov dve krabicky denne) u nich je to ozaj zavislost a prestat s tym by mali konzultovat s gynkacom

sasikas
17. nov 2010

pri fajceni pocas tehotenstva hrozi predcasny porod, deti su mensie, byvaju nekludne, hyperaktivne, hrozi abstinenceny syndrom, problemy s dychanim, hrozi riziko samovolneho potratu.......atd..... ☹ pocas tehotenstva jednoznacne nefajcit.....teraz ide o tvoje babetko a nie o teba..... 😉

emmaelzer
17. nov 2010

kamelia ja som pri prvom teho uplne prestala prve 4 mesiace od nevolnosti, potom som zacala fajcit opat max. 4 cigarety denne. Akokolvek som sa snazila prestat, vzdy som zlyhala...mala sa narodila zdrava a v poriadku a vdaka bohu teraz je krasne drave dievcatko....ono zenam fajciarkam sa moze narodit dieta s mensou hmotnostou...

teraz som druhy x teho, fajcenie som obmedzila na polku a teraz uplne prestavam fajcit (za pomoci nikotinovych nalepok)
je to strasne skaredy zlozvyk, a velmi ma to trapi a snazim sa ako mozem (max 3cigarety denne), ale je to strasne tazke....takze rob co mozes aby si prestala
Drzim palce

janka5861
17. nov 2010

ja som pocas tehu prestala a so rada ,ze mi to zostalo az do teraz ..... nefajcim a je to uzasny pocit. 😉

barbyes
17. nov 2010

ak Ti na bábätku naozaj záleží tak prestaň, tiež som bola voľakedy fajčiarka a kto chce prestane. je podľa mňa sebecké niečím takýmto kŕmiť bábätko, postihnuté sa Ti síce nenarodí, ale môže mať alergie, astmu, oslabenú imunitu a kopec ďalších problémov, zober si čo fajčenie spôsobuje u dospelého človeka tak čo asi spôsobí u dieťaťa. Samozrejme, že nemusí(možno bude mať šťastie), ale je tam veľká pravdepodobnosť, určite to má vplyv na jeho vývoj. Predstav si že Ťa na 9 mesiacov zavrú do malej zafajčenej miestnosti, tiež by sa Ti tam asi nepáčilo 😒 ...tu máš pár odkazov a samozrejme je ich omnoho viac http://www.najmama.sk/clanok/221648/preco-nefaj... ; http://www.kankan.sk/clanok/matka-a-dieta/tehot... ; http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2140-Drogy-alk... ; http://primar.sme.sk/c/3730187/v-tehotenstve-je... ; www.stopfajceniu.sk/download/konferencia.../Red...

danielkapo
17. nov 2010

...ja sa pri takychto otazkach vzdy rozculim normalne...je dokazane, ze fajcenie skodi...fajciarom, duplom zene tehotnej, ktora je natolko sebecka, ze sa nedokaze zriect niecoho co skodi jej babatku....Prepac, ale chuda dieta...matka miluje svoje dieta nadovsetko...prestat fajcit je to najemnej co mozes pre svoje dieta urobit...deti fajciarok, ktore fajcili aj pocas tehotenstva maju aj v priemere nizsie IQ (o 10)....nehovoriac o moznych inych komplikaciach...ano, moze sa narodit dietatko chore aj zene nefajciarke...ale aspon si nemusi vycitat, ze k tomu mohla sama prispiet.... 😠

gdadag
17. nov 2010

Ahoj...ja som fajčila 1 škatuľku denne cca 12 rokov 😖 ....chcela som prestať, pretože som chcela dieťa, ale nedokázala som to. ☹ ...až ked som otehotnela som prestala-koli dieťatku-nechcela som ho ohroziť a predstava,že sa mi narodí dieťa, ktoré bude nejako choré a budem musieť pozeraťna to , aké som mu sposobila problémy, ma prinútila prestať. Trvalo to týždeň....kupila som si tenké cigy s čo najmenším množstvom nikotínu-úplne slabučké a zapálila som si za den jednu a po týždni som prestala úplne....teraz mi to dokonca strašne mrdí. Zatiaľ ma neláka začať a to ma už moja malá pol roka a kedže ju stále kojím a aj chcem, tak na to ani nemyslím, žeby som opäť začala.....takže ked išlo o moje zdravie, tak sa mi nepodarilo prestať, ale kedže išlo už o zdravie mojho dieťaťa, tak som prestala-nechcela som mu vedome ubližovať. Je síce pravda, že som počas tehotenstva pribrala 30 kíl kedže som miesto cigariet jedla a zároven som aj mala vyležané tehotenstvo, ale moje dieťa je zdravé a to je hlavné a aj moja váha sa dáva postupne do normálu...... 😉

mircalla
17. nov 2010

Ked mas taky obrovsky strach o jeho vyvin, tak prestan byt sebecka a nefajci pocas tehotenstva. Mnohe to dokazali. Asi tu netreba rozoberat, co to moze sposobit. Je dost vela veci, ktore sa pocas tehotenstva nedaju ovplyvnit, toto vsak ano...dodavat dietatku davky nikotinu je maximalne nezodpovedne

marcah
17. nov 2010

ja to neodsudzujem, hlavne pokial ide o ozaj tuhu fajciarku. Ja som sice prestala, ale nebola som tuha fajciarka, takze som s tym vobec problem nemala.
Mam ale kamosku, ktora bola ozaj tuha fajciarka a ked prvy krat otehotnela tak hned s tym skoncila zo dna den - na co coskoro na to potratila a doktorka jej vravela ze to tiez nie je dobre, takto s tym razne seknut.
Podarilo sa jej nastastie druhykrat otehotniet a pri tomto tehotentstve fajcenie uz iba obmedzila na par cigariet denne, samozrejme iba doma, aby nepohorsovala poniektore mamicky, mozno aj poniektore z tejto diskusie a vyhla sa tym pohorsenym a rozculenym pohladom. Tehotenstvo jej prebieha v poriadku, dnes ma termin ale vyzera to ze trochu pretiahne. Chlapcek vyzera ze bude veliky a ja im obom drzim palce aby im zdravicko vydrzalo aj nadalej.

martina2001
17. nov 2010

ja som tiež fajčila pred tehu prvým a pýtala som sa doktorky čo teraz, a povedala že zo dňa na deň to by bol zabiják, ale pomaly prestávať. Ja som úplne prestala v 2mesiaci, no skoro jak som sa dozvedela že som v tom. A malý sa narodil zdravý, nič mu nie je a mal 3850g a 54cm.

zajo79
17. nov 2010

doktor vam povie ze fajcenie je ok? no...hahaha.... uz by som ho menila.

a ked niekto fajcil a narodilo sa mu zdrave dieta, tak ak to odporuca dalej, ze je to v pohode par za den..no tak nato uz nemam slov. 😠

didiana333
17. nov 2010

Ja som prestala zo dňa na deň..dá sa to...záležalo mi na mojom bábätku a chcela som ,aby bolo zdravé.
Je nechutné,ked tehotná žena fajčí a ničí zdravie svojmu bábätku...je vela žien,ktoré dokážu pre svoje bábo ovela ťažšie veci,ako prestať fajčiť...(snažilky...) tak myslím,že prestať fajčiť v tehu je to najmnenej,čo možeš pre svoje dieťa urobiť...držím palce a želám beznikotínové tehotenstvo 😉

jankaborka
17. nov 2010

moja znama fajcila v tehotenstve priblizne 15 cigariet denne a maly je v poriadku,akurat je dost hyperaktivny ale to je vela deti v dnesnej dobe a teraz je znovu tehotna a fajcit tak isto tych 15 denne,mozno aj viac.sice to neuznavam no ale ked sa neda inak.ja som pred tehu fajcila,dokonca az do 7 tt. lebo som nevedela ze som tehotna ale nastastie ja som mala taky pripad ze mi z cigariet bolo potom veeelmi zle takze takto som prestala

fifinka80
17. nov 2010

Ja som prestala fajcit,lebo mi zacal vadit dym a vtedy som aj zistila ze som tehotna,a este k tomu prestal fajcit aj moj manzel,ze aby ma to nepokusalo a aspon spravi nieco pre svoje zdravie,ked sa chce da sa to 😉 😉 😉 😉

tatiana1985
17. nov 2010

ja som tiez fajcila dlhe roky a dost poctivo teda... ziadna 1-2-3 cig. denne... dokonca aj prve 3mesiace tehotenstva... 😒 😒 ale potom som s tym sekla, zo dna na den...da sa to, ak clovek chce...

saza007
17. nov 2010

prestan fajcit. ohrozujes nielen seba ale aj zdravie svojho nenarodeneho dietata.
To, ze niekto v tehu fajcil a dietatu to neuskodilo este neznamena, ze tak dopadnes aj ty.
Mas super dovod zbavit sa tohto nechutneho zlozvyku tak do toho! Zdravie dietatka za to urcite stoji...

anjelicek26
17. nov 2010

Nikotin je nervovy jed, ktory uz pri neskusenom dospelom cloveku po 1-2 cigaretach vytvara pocit mdloby. Co potom embryo v tvojom brusku?? Fajcit v tehu je cisty egoizmus! Videla si placentu zeny, ktora fajcila v tehu "len jednu-dve cigaretky?" je to na nej riadne vidno. A aj prve kakanie babätka smrdi po cigaretach. Lebo to bolo v plodovej vode a ono to "papalo" s nou...

Podla mna nebudes fukat dietatu dym do tvaricky, ked sa narodi, nie? Ale presne to, pokial je v tvojom brusku, robis! Dieta nema na vyber, nemoze odtial odijst, povedat, ze ja fajcit nechcem. Nechcem byt hnusna, ale kukni sa do zrkadla a povedz mi, ci sa pri tom citis dobre????? Spamätaj sa 😠

Navyse...
Deti sa rodia mensie, riziko nahleho umrtia novorodenca je o 25% vyssie... deti su hyperaktivne, maju neskor poruchy ucenia... poruchy pozornosti...s tym sa bude dieta potykat cely zivot...

nikolka2
17. nov 2010

hovadina !!!! kazda jedna z Vas ma nejaky zlozvyk ,,je jedno ci ide o cigarety ,,,a myslim si , ze je to kazdej jednej mamicky vec ,,, 😠

katka1981
17. nov 2010

Moja sesternica je fajciarka, mala jeden potrat a ked cakala druhe dieta, tak asi bola na tom velmi zle co sa tyka fajcenia a jej dokonca lekar povedal, ze radsej nech si tu jednu cigaretu da, lebo ona bez nich bola total mimo, ze to by bolo este horsie. Ale ja sa s tymto nestotoznujem, nastastie som nikdy nefajcila. Ja sa zas neviem odnaucit mlasat sladkosti a nedokazala by som to ani pocas tehu, ci kojenia.... Jej dcerka bola drobnejsia, ale nebolo jej nic.

kvetinka211
17. nov 2010

ak zena dieta planuje, tak ako prvu vec by mala prestat fajcit, este pred otehotnenim - potom sa nebude moct vyhovarat na to, ze jej lekar zakazal skoncit zo dna na den ...

bershka
17. nov 2010

takto vedome ublizovat dietatu? clovek by si mal uvedomit, ci je dieta prednejsie alebo cigarety. pre teba zjavne cigarety...

cmulinko
17. nov 2010

priala by som si,aby tato teba bola absolutne prazdna...aby sa nenasla jedina mamicka fajciarka....zial ako vidim,ze nedokazeme vyuzit jedinu vec nasej civilizacie...ovladat sa a kontrolovat nase ciny.to,ze sa obava mamicka fajciarka o svoje dieta je absolutne na mieste,lebo ma sa coho obavat.To ,ze jej dieta bude v poriadku je len obrovsky dar z nebies a moze za to denne dakovat Bohu...lebo sama sebe dakovat veru nemoze.Fajcenie v tehotenstve je vedome ublyzenie na zdravi nenarodeneho dietata...ak by bolo dieta len par minut na svete a spachalo by sa na nom vedome ublyzenie na zdravi,tak pachatel je okamzite vzaty do vazby.Ked som bola v porodnici,tak vonku fajcila jedna zena a opierala sa o stojan s infuziou..hrozil jej predcasny porod.Prisla som ku nej a vyrazila som jej cigaretu z ust a poslala som ju na izbu.len nedavno som ju videla v obchode...ma krasne dievcatko a prisla ku mne,lebo ma spoznala.povedala mi,ze od tej doby,co som jej zahodila cigaretu z ust uz nefajci.Jej dcerka nie je zdravotne celkom v poriadku,ale je krasna a plna elanu do zivota.

janka2732
17. nov 2010

ja som tiež byvala fajčiarka od kedy som sa dozvedela že som tehotna v tom okamihu som prestala a maly ma 5 mes.a vobec už nefajčim a ani mi to nechyba poznam take čo fajčia a deti sa im narodili normalne ale ja na tvojom mieste prestanem možno sa to hned neprejavy u dietatka ale počase určite ano. 😔

latvia
17. nov 2010

fajcis do 5 cigariet denne, takze tuhy fajciar nie si, to by si fajcila ovela viac....takze ak ti cca 2 hodiny ciga nechyba, malo by to byt lahsie prestat nez pre tuhych zavislakov. je len otazne, ci sa chces uistit ze fajcenim nic "neskazis", alebo ti aj tak malo cigariet denne robi problem so zavislostou. ak je to prva varianta, tak vies ze mas prestat , ak je to druha varianta, tak po porade s lekarom zacat pomaly odvykat

amartina24
17. nov 2010

ja ked som zistila,ze som tehotna,tak som si v ten den zapalila naposledy.....pocas tehotnstva som nefajcila, dokonca mi to vadilo, ked niekto v mojom okoli fajcil, proste dym mi velmi smrdil......nefajcila som ani pocas kojenia... ale ked som prestala kojit,tak ma uz lakalo fajcit (manzel fajci), najprv pol cigarety denne, potom jednu, atd....a teraz fajcim tak ako aj predtym..... ☹

daska58
17. nov 2010

ahoj, súhlasím s anjelikom26 a cmulinkom!
HROZNé!!!!! musíš sa zaprieť, vieš že mu robíš zle! kolké ženy by liezli po kolenách pre šťastie vobec otehotnieť.
Materstvo je o trpezlivosti. čo bude potom? ak tvoje dieťa nebude mať také šťastie, ako detičky tých matiek-frajeriek, čo sem prispeli? kde je zaručené, že ich deti sú zdravé?prejaviť sa to može aj po rokoch... sú to len alibistické reči, lebo neboli schopné sa ovládať. čo budú ochotní pre ne urobiť neskor, ked ich teraz takých bezbranných VEDOME ohrozili?
nechcem ťa nahnevať, len sa zamysli, či to stojí za to, potom trpieť celý život s výčitkami.prosím ťa, zabojuj, určite to budeš mať ťažké, držím ti palce, nevzdávaj sa 🙂

ivetkab.
17. nov 2010

Veľmi Ti držím palce aby si s fajčením prestala počas tehu a aj počas prvých rokov života. Všetko čo Ti tu napísali baby, by Ťa o tom malo dostatočne presvedčiť. Aj keď ... veľmi dôležitá pre vývoj bábätka je aj Tvoja psychika. Urči si jeden deň v týždni kedy si dáš jednu cigu ... budeš sa na ten deň tešiť Ty, Tvoja psychika a snáď sa dočkáš aj výsledku, že si na to nespomenieš, že si si cigaretu vôbec chcela dať. Musíš zabojovať sama so sebou. Veľmi Ti držím palce.

natashkaa
17. nov 2010

velmi dolezite je pripomenut jednu vec. Ak sa aj babatko nahodou narodi zdrave, pripadne s normalnou porodnou hmotnostou vela nedostatkov z negativvnych vplyvov mozes zistit az neskor. To, ze ma porusenu centralnu nervovu sustavu, mozog ...sa moze prejavit neskorsou mentalnou retardaciou, dyslexiou, a inymi dys...tak isto nizkym IQ pripadnymi poruchami dusevneho vyvoja (jednoducho povedane moze byt z neho delikvent s ktorym si nebudes vediet rady..viem to lebo studujem aj som pracovala v tej oblasti. radsej sa skus fajcenia pocas tehu zbavit. Drzim Ti palce

aduskatt
17. nov 2010

Ja som bola fajciarka dlhe roky a akonahle som sa dozvedela, ze som tehotna, okamzite som prestala a nedofajcenu krabicku som vyhodila.da sa to.......je to lepsie, ako potom behat s dietatom po sanatoriach, ked bude mat astmu a dusit sa, pripadne po psychologoch, ked bude mat poruchy ucenia a podobne, co tu uz pisali maminy predo mnou...velmi ti drzim palce, ak sa rozhodnes skoncovat s tym

zuzkat1
18. nov 2010

asi to bude drsne ale ked nevies prestat fajcit tak nemaj dieta.. dieta je prvorade a fajcenie mu ublizuje a velmi skodi...dokonca by bolo idealne keby si nefajcila par rokov pred otehotnenim....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre