Môžem užívať Paralen v tehotenstve?

majkabr
8. jún 2013

Ahojte baby strasne ma boli hlava myslite ze pol tablety parelnu uskodi ... som v 12 tt

veronka30
8. jún 2013

ja som včera riešila bolesť hlavy,tiež ma prišerne bolela hlava,som tiež v 12 tt,ale radšej ešte paralen nejedz,je sice najbezpečnejši v tehotenstve,ale prve 3 mesiace su najrizikovejšie,ja som si potrela čelo frankovkou alpou a išla som spať,do rana prešlo

bluerose
8. jún 2013

Ja som mavala strasne migreny, az som vracala od bolesti, ale prve tri mesiace som si Paralen nedala, radsej som si dala mokru handru na celo a trpela az kym to nepreslo. Prvu polku Paralenu som si dala nejak okolo 3-4 mesiaca, lebo lekarka povedala, ze ta bolest, to neustale vracanie a trpenie pri bolesti moze babu uskodit viac ako troska Paralenu. No tak som si dala...a mam zdraveho chlapceka 🙂

cerez
8. jún 2013

Ja si myslím, že ti jedna tabletka paralenu nemôže uškodiť. Skús si aj rozmasírovať krčnú chrbticu.

andiekens
8. jún 2013

Paralen mozes aj celu tabletku a aj ked budes kojit 🙂

silviavivien
8. jún 2013

ani ja som si prve mesiace nic nedala a potom neskor az ked mi hlavu islo roztrhat a uz som nevedela inak tak som si dala

adkasmolka
8. jún 2013

cely prvy trimester POKIAL TI TO LEKAR VYSLOVENE NENAKAZE nesmies uzit ziaden liek. Ja som prvy trimester mala take migreny, ze som steny skrabala od bolesti 😠 pila som magnesiu a davala si sumak magnesium. Ked som dostala dalsiu migrenu bolo to v 16tt mohla som uzit jeden ibalgin 200. Na prikaz lekara. Potom som uz cele tehu nemala migreny. Ked sa Ti babo narodi a budes kojit a bude Ta boliet hlava mozes uzit len paralen. Inak pozor nato, ze v druhom a tretom trimestri sa uzivaju ine lieky na bolesti hlavy. Ale to Ti povie tvoj gynekolog ake.

andy09
8. jún 2013

Paralen si kludne môžeš dať, je to jediný liek ktorý v tehotenstve môžeš a po jednej tbl. sa Ti určite nič nestane, tiež ma na začiatku občas bolela hlava a dr. mi povedala, že kludne si paralen môžem dať.

lucinka1104
8. jún 2013

áno 🙂 môžeš

dankako
8. jún 2013

Kludne môžeš 😉 , ja som bola v prvom trimestri riadne chorá, mala som nádchu a hrdlo a bolesti hlavy také, že som išla hore stenou, ani som nespala jednu celú noc, lebo som sa bála dať liek, ale nakoniec som si dala paralen (najskôr som si prečítala odporúčania lekárov a gynekológov) a tak sa mi polepšilo, že som si prvé dni dávala a nič sa chvalabohu nestalo. Potom som sa pýtala aj na poradni a dôležité je netrpieť, lebo to je horšie ako si dať 1-2-3 paraleny. Je bezpečný.

miku1
8. jún 2013

Paralen si kľudne dať môžeš.

vierka0
8. jún 2013

ja som toto diskutovala s kamoskou lekarnickou, ta praveze paracetamol v prvom trimestri absolutne neodporuca, vzhladom na to, ze sa metabolizuje v peceni, v prvom trimestri radsej mensiu davku ibuprofenu, paracetamol skor vo vyssich fazach tehotenstva..mimochodom, ja som mala tiez dost brutalne bolesti hlavy v tehotenstve, od liekov ma zachranil prirodny termofor - taky vankusik naplneny nejakym zrnom tusim, ktory som nahriala v mikrovlnke a potom prilozila na celo, niekedy az som oci prekryla, bol to balzam na tu ubolenu hlavu, velmi to zabera, doteraz to pouzivam http://www.ezoshop.com/thermo_therapy.php?produ... ja mam tusim ten antireuma, to je taky vankusik, velkostne akurat na hlavu 🙂

milka1978
8. jún 2013

@majkabr poznám čo je to bolesť hlavy v tehotenstve ... pri oboch tehotenstvách ma neskutočne bolela hlava asi mesiac v kuse .... a každý deň som brala cca 2 tablety 500 mg Paralenu a dnes mám 2 krásne a chvalabohu zdravé detičky ... neboj sa neuškodí Ti ... len pomôže ... a okrem Paralenu nemôžeš nič iné takže ak Ti doteraz homeopatiká alebo niečo podobné nepomohlo tak Paralen je posledná možnosť ... držím palce

pingu1
8. jún 2013

zeny beru kolkokrat vacsi humus ako paracetamol. skus cipky, ale kludne mozes

trish31
8. jún 2013

Ono sa to lahko pise zenam,ktore nezazili sialenu bolest,ze si mas davat termofory a prirodne veci...Ja som mala asi mesiac v prvom trimestri neskutocne bolesti zubov(pre vyryvacky podotykam,ze stomatolog nepomohol,nakolko je vsetko OK),zapal trojklanneho nervu,plakala som od bolesti doma muzovi,ta bolest bola neskutocna...Mohla som a aj zabral jedine paralen a veru nebol len jeden za den.Dnes som 19.tt a syncek je OK.Ono,to dieta castokrat viac stresuje a ohrozuje hormon vyvolany Tvojim strachom a prilis vela adrenalinu,ako paracetamol....

sandrika1986
27. mar 2014

áno, môžeš si dať paralen .

efci
27. mar 2014

mozes 🙂

m_ij_ka
27. mar 2014

áno môžeš 🙂

kuka221
27. mar 2014

ja som bola chorá hneď na začiatku tehu, cca 4 týždeň, gynekológ mi odporučil od teploty paralen ale čípky.

lauricka
27. mar 2014

ak mas velku bolest alebo teplotu, jasne, ze si mozes, ked to nehltas kazdy den. Jasne, ze sa neodporuca brat lieky v tehotenstve, ale toto nic neurobi Tebe, ani dietatku. Staci sa opytat lekara. V prvom trimestri aj mna velmi bolievala hlava. Dala som si jednu kavu (najviac za den a nie kazdy den, len ked ma bolela hlava), paralen a lahla do kludu. Pripadne si daj studeny obklad na hlavu. Ja si niekedy dam na spanky nejaku chladivu mast Pripadne sa skus informovat, ci su aj homeopatika na podporu pri migrene, pripadne caj na migrenu, ci obsahuje take bylinky, ake moze tehotna. A magnezium tiez moze pomoct.

mircalla
27. mar 2014

Mozes, i ked ja som mala brutalne migreny aj 2 dni a odolala som

lencika
30. mar 2014

mozes napr. ja som brala aj ibalgin, doktorka povedala ze si mozem dat bola som taka chora ze radsej ibalgin ako antibiotika

talula
30. mar 2014

staci precitat pribalovy letak a dozvies sa to...

flopo
30. mar 2014

mna tiez bolievala hlava v prvom trimestri,ale neskutocne a sam doktor mi povedal,ze paralen urcite mozem ten cez placentu nejde a dokonca mi povedal,ze ibalgin by sa moc nemal,ale jedna tabletka denne mi neuskodi 🙂 dobry je aj panadol novum,je urceny aj pre kojacie,ale oni vsetky tieto lieky co obsahuju paracetamol su urcene pre tehotne a kojacie mamicky.to ti povedia aj v lekarni.neboj,nic sa drobcovi nestane 🙂

jane6922
13. feb 2017

Ja mam brutalne bolesti hlavy, som v druhom trimestri tehotenstva a paralen beriem za každým ked ma hlava neprestane boliet, nemalo by sa brať veľa paralenu ale neposkodi a neublizi no trebalo by riesit neurologa pri opakovaných bolestiach ako to je v mojom pripade

eobf
29. mar 2017

Paralen uzit mozes,aj celu tabletku.. 🙂

majka1311
30. máj 2018

paracetamol je bezpecny pocas celeho tehotenstva takze jedna tbl. ti nic neurobi ani drobcovi, lepsie ako sa trapit dlho to neprospieva ani tebe ani malemu....... pozor pri acetylsalicylovej kyseline ta uz taka bezpecna nie je, navyse v tretom trimestri je kontraindikovana ........ ibuprofen sa polemizuje stale aj ked podla najnovsich zisteni sa kratkodobo moze ............. ale paracetamol je naistejsia cesta zatial ....

ankare
30. máj 2018

Jasné, môžeš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre