Môžu mi v tehotenstve pichnúť do zubu umŕtvovačku?

mimkaa10
23. mar 2009

Ahojte,

mam takyto problem:

- som v 12tt, bola som u zubarky na prvej kontrole ako tehotna. Nasla mi dost hlboky kaz. Ked mi vrtala, velmi mi doblizila, pomaly mi slzy tiekli od bolesti, co som uz nevladala vydrzat. Citila som hroznu bolest. Ked som sedela v aute, cela som sa triasla z toho otrasneho pristupu. Nejdem popisovat, ako mi rozpravala, ze ked toto neviem vydrzat, co potom porod a ze nech jej tak nekopem do toho kresla.
Najhorsie na tom je, ze mi dala arzenovu vlozku do dvoch zubov. Ta vlozka ma za ciel mi umrtvit nerv, lebo nasledne sa zubarka chysta na este hlbsie vyvrtanie. Ked som volala doktorovi, trochu sa zhrozil, ze "arzen??"

- ide o to, ze uz si neviem predstavit, ze k nej pojdem. Keby sa dalo, tak hned idem k niekomu inemu, ale bohuzial, nemam takeho znameho. Bojim sa, aby ten panicky strach, co z nej mam a bolest, ktora viem, ze bude ublizi babatku. Neviem teraz co mam robit.

Je mozne, zeby mi pichla umrtvovaciu injekciu ako tehotnej? Je vobec taky typ injekcie, ktory moze aj tehotna? Ake su tam rizika?

Zubarka totiz tvrdi, ze injekciu mi pichnut nemoze a ze musim iba vydrzat. Ale to si neviem predstavit po tomto zazitku. Ved adrenalin, co tam vypotilo vtedy moje telo - no neviem neviem co to urobilo s babatkom.

Prepacte mi, ze som sa tak rozpisala, ale skutocne mi velmi zalezi na zdravi mojho babatka a takyto pristup ku tehotnej sa mi vobec nepaci.

Za odpoved a porozumenie dakujem

nathalie111
27. júl 2011

Chcem sa spytat,ci nemate skusenosti s tym,ako dlho boli zub po vybrati zapaleneho nervu.Ja som mala v noci z nedele na pondelok strasne bolesti,ze som celu noc nespala,sla som k zubarovi,mal dovolenku. ☹ Tak som sla v pondelok k zastupujucej zubarke,vybrala mi nerv,ale zub nechala otvoreny,vraj kvoli zacinajucej gangrene,aby mal hnis kadial vytekat...Pred jedlom si mam dierku v zube zapchat vatickou a po jedle vybrat. ☹
Lenze mam problem,ze ten zub (resp.cela prava dolna cast ust) ma boli aj vyse dva dni po vybrati nervu...Kedze som v osmom mesiaci tehotenstva,analgetika si radsej nedavam,ale teda ta bolest je riadna....tak neviem,ci je to ok a prejde to alebo mam zasa navstivit zubara....okrem toho mam anginu a kasel,takze od pondelka beriem aj ATb Penclen...Nemalo by to v pripade zapalu zabrat aj na ten zub?vdaka za rady...

tamarka1001
6. dec 2012

@jeudi -nerobia to len postihnutým detom,kamarat bol v košiciach pod narkozou trhat zuby a je uplne zdravý.

j1977
8. dec 2012

Ahoj. ja som v tehotenstev mala trhanie zubu a nič sa neudialo ., dal mi injekciu a prežila som to v pohode a aj detičky /dvojičky/. zmen si zubára ked má taký prístup.

nikki2201
7. feb 2014

Pridám sa k teme🙂
Keďže dnes som bola u zubára.
Mala som 2 kazy:(
Vŕtanie, blombovanie. ....
Pýtala som sa na umrtvovacku či môžem či nie.
Povedal, že riziko je v 2 a 3 mesiaci a v 7 a 8 mesiaci.
A keďže ja som v 14 tyzdni,teda 4 mesiac tak mi umrtvovacku pichol.
Ale iba polovičnú dávku, stačilo to v mojom prípade.🙂)))
Takže si myslim, že obavy sú zbytočné.
Moj zubár je odbornik a verim mu čo sa týka mojich zubkov🙂))
Toľko z mojej strany.

slnieckoelias
8. feb 2014

@celine ako sa ti to podarilo vydržať?:

celine
8. feb 2014

@slnieckoelias co myslis, to vrtanie alebo to lezanie na chrbte v zaklone ? Poviem ti, ze to vrtanie bolo v pohode. Ale to lezanie bola fakt hruza, preto som tam bola naposledy v 18tt.

deli85
13. feb 2014

@wacinka fobie z odberu krve...jsem tak rada, ze v tom nejsem sama🙂

maricenka
4. mar 2014

Ahojte,tak som v 15tt a zubarka mi dala do zubu umrtvovaciu vlozku.Povedala mi ze to v tehotenstve neskodi,aj gynekolog,ktoremu som hned volala mi povedal,ze by to nemalo vadit.Lenstale sa nejako bojim.Vlozku mi tam zubarka nechava asi mesiac,neviem ci je arzenova,alebo formaldehyd,ale sa bojim.

cicimon
4. mar 2014

@maricenka vsetky tie lokalky a umrtvovacky su bezpecne.... zas ak to clovek nechce podstupit moze par tyzdnov pockat, ale zas otazka je ci je prijemne chodit s boalvym zubom par mesiacov a po porode behat po dr

dankako
4. mar 2014

@maricenka neboj sa, ja som bola tehu min. rok a ked som bola v 5mesiaci tak zacala boliet stolicka. Isla som na pohotovost a tam mi zub vyvrtali od kazu a dali umrtvovacku a bola tam asi tyzden, ale vobec to neskodi. Ci je uz taka alebo taka, tak to nema zasa taky vplyv. No a potom som isla na stomatochirurgiu, kde mi dali aj umrtvovacku - injekciu, aby stolicku vytrhli a zubar povedal, ze je to absolutne bezpecne, ze sam trhal svojej tehotnej zene a dal jej narkozu.

celasapremenim
13. mar 2014

moj zubar ma specialne umrtvovacky pre tehotne zeny, asi tak

pt1981
13. mar 2014

Ajoj holky. Já jsem 17tt a už asi 2m mě sem-tam pobolívá zub. Mudr mi injekci nechce dát a já se bez ní zase nenechám vrtat... Takže je to ošemetné... Teď jí budu volat, kvůli prohlídce a razítku do průkazky, tak uvidíme, jak dopadnu...

vinamuska
16. mar 2014

ano, umrtvovací injekce se v tehu může v jakémkoliv trimestru. Měla jsem v 1. trimestru a v pořádku. Děvčata neblázněte 🙂 nesmí se rentgen zubů..ale to asi víte..

susi77
17. mar 2014

Taky jsem měla umrtvovačku v těhotenství - ve 3. trimestru a v pohodě. Podle mě lepší než ten stres.

hanelle1
8. apr 2014

@mimkaa10 mne zistili cistu vnustnej dutine bola som asi v 14 tyzdni a pichali mi umrtvovacky lebo mi rezali dasno a odsekavali dva korene zubov a vyberali tu cistu velmi som sa bala o babo gynokologicka mi povedala ze to na dieta nema zaidny vplyv a dnes mam pol rocneho chlapceka tak ziadne strachy 🙂

bibi78
28. júl 2014

Ja by som v prvom trimestri urcite nic neriskovala. Prvy trimester - niekolko umrtvovaciek- aj z dovodu, ze mamina nevedela ze je tehotna a potom bola ubezpecena zubarom, ze je to neskodne - v 11. tt potratila. Je to na kazdej z nas, ale ked sa nieco stane, tak si zbytocne budeme vycitat... a este mozno aj neopravnene, kedze dokazat sa uz potom neda nic. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre