Omotaná pupočná šnúra. Môže sa to stať pri vešaní záclon?

ani3012
14. mar 2009

ahojte! dnes som umývala okna a vešala záclony. Rodina mi nadávala, či chcem, aby sa bábätku omotala pupočná šnúra okolo krčku. Čo je na tom pravdy?
Je viac takých vecí, ktoré by sa v tehotenstve nemali robiť? Ak už má dieťatko tu pupočnú šnúru omotanú , dá sa s tým ešte pred pôrodom niečo robiť?

hilaris
15. mar 2009

ani... okna umyvat a hocico vyssie nad zemou sa v tehotenstve neodporuca ale nie kvoli omotaniu sa pupocnej snury okolo krku babatka ale preto ze tehotna zena ma zhorsenu rovnovahu kvoli rastucemu brusku a k nemu prisposobujucej sa chrbtici a tiez preto ze sa tohotnej meni tlak a tak sa ti moze lahko zatocit hlava a hrozi pad. Omotaniu pupocnej snury sa neda zabranit tym ze nebudes umyvat okna... (ale uz ich neumyvaj 😉 )

Ak ma babatko omotanu snuru okolo krku, este neznamena ze ho bude pri porode skrtit. Narodilo sa a prezilo vela babatiek so snurou okolo krku. Horise je ked ozaj skrti. V takom pripade sa da robit jedine cisarsky. Ale samo sa to urcite neodmota. To by babatko muselo spravit nejaky tah ktory ked uz je take velke asi nepripada do uvahy 🙂

ditka1
15. mar 2009

aj moj Lukasko mal omotanu snuru okolo krku,ale bola dostatocne dlha a hruba tak sa chvalabohu nestalo nestastie 😲 ,mal trosku modre ustocka ale to hned preslo 😉

ani3012
autor
15. mar 2009

ďakujem 😀 . okna už umývať nebudem, len teraz, keď ešte nemám veľke bruško, tak som nechcela nikoho otravovať. Veď to poznáte.

hilaris
15. mar 2009

poznam 🙂 ja som dlho vselico vystrajala ale opatrne 🙂 teraz si uz necham radsej pomoct ale ani nie tak kvoli zavratiam ako bolesti v klboch 🙂

zajkka
18. mar 2009

ani3012,ja so pocula,ze je to pravda,lebo ty,ze robis telom(rukou)hore-dole,hore-dole,tak,ze vtedy sa ta snura moze omotat.A potom mi jedna sestricka v nemocnici povedala,ze pri prudkych pohyboch sa mozu urobit nejake uzliky.No co som ja uz mala prudkych pohybov,to si neviete ani predstavit,kedze mam dve deticky uz.Ale tie okna radsej neumyvam,lebo sa mi ani nechce veru.Tak cakam na moju mamu teraz pred Velkou nocou. 😉

meggietn
18. mar 2009

ani3012: ja som umývala okná ešte v 5-tom mesiaci teho a na také veci vôbec netreba myslieť, lebo by si sa zbláznila... 🙄

bozbandy
17. okt 2011

nechcem vas strasit ale mne pred dvoma mesiacmi sa narodilo babetko mrtve malo omotanu pupucnu snuru okolo krku aj ramena .je to nieco hrozne v 39 tizni tak som sa velmi tesila .no co mozem robit snazime sa o druhe .

katka226
17. okt 2011

Keď som bola tehotná, všetci mi nadávali, že chcem umývať okná... Svokra bola taká zhrozená, že mi ich umyť prišla 😉 A čuduj sa svete, malý sa narodil s pupočnou šnúrou 2xobmotanou okolo krčku 😒 Takže plne súhlasím s hilaris aj na základe vlastnej skúsenosti a tak isto mi to vysvetľoval aj moj porodník ...

lucy56
17. okt 2011

ja som okna vsetky umyla dva tt pred porodom a nemal pupocnu snuru okolo krku

nibiru
17. okt 2011

no ja som okna umyvala v 36tt aj ručne šurovala koberce 😀 ale mame len 2 okna a siroke parapety takze som klacala na parapete zvnutra bytu takže nič extra nechcem bit hnusna ale ak sa ma nieco take stat okna tomu nezabrania ved volakedy ako pracne,tazko robili az do porodu zalezi od teba ako sa citis a ci je podla prehliadok vsetko ok ja som od 5mesiaca do 35tt nevedela chodit mala mi tlacila na nerv v chrbtici takze po 35tt som mala tolko energie ako nikdy a tehu som si konecne uzivala a za 3tt vydrhla byt ako za cele tehu nie😀rodila som v 38tt mala nemala omotanu pup.snuru vobec

anicka1981
17. okt 2011

@ani3012 to je somarina s tym omotavanim snury, jedine co sa deje, je ked sa vypynas prilis vysoka, babetko moze zostupit nizsie...o tom som tiez pocula, ale to je len babska povera, ako to, ze ked sa niekde popecies babo bude mat na tom istom mieste to iste,,, ale ja som aj pradlo vesala, aj okna umyvala, a vsetko v pohode, mi to nedalo, kedy by som umyvala, ked sa maly narodi na to by cas nebol 😀 , ked mas zdrave tehotenstvo mozes robit vsetko na co mas chut,,,a s rozumom samozrejma, rodila som 2 dni pred vypocitanym terminom, a maly nemal nic omotane tiez, normalny pekny porod 😵

aadulik2110
17. okt 2011

naša suseda v sobotu umývala okná v celom RD a má ich teda požehnane... a v stredu rodila....

traktor
17. okt 2011

@ani3012 ani..az mnou hrklo..ty a tehula..ze si nam to zatajila..a teraz kukam datum.. 😀 😀 😀

ani3012
autor
17. okt 2011

@bozbandy @katka226 @lucy56 @nibiru @anicka1981 @aadulik2110 @traktor
ďakujem za odpovede 😀 😀 😀
nie je nad to,ak vám premenujú názov diskusie..... 😝 teraz to vyzerá,ako keby to bola jediná vec,čo ma počas tehu trápila....pôvodný názov bol (pokiaľ si pamätám) Tehotenské povery 😉
@meggietn no vidíš...a o dva mesiace som aj rodila (som bola príliš aktívna,som sa riadila podľa hesla: tehotenstvo nie je choroba...a podľa lekára: bolesť brucha , to nič nie je,len sa rozťahuje maternica a som precitlivená...a malá pritom schádzala nižšie a nižšie.....)

inak som celkom zabudla,že som sa na také niečo pýtala 🙂

frantiseklotrinsky
5. nov 2020

@bozbandy to iste sa mi stalo 8.10.2020, dieta mi zomrelo len 1 den pred porodom. Bolo zdrave. Snuru malo okolo nôh obtocenu. A s tou šnurou opatrne. Je to nebezpecne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre