Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
19. máj 2010

lulu tak ja by som si to rada porobila sama, ani nevies ako rada. namiesto toho vylihovania 😠 . ale nemozem...
no a sme v druhom byte, uz mesiac, tak ti si tam mozu pokojne robit.
to je uplne super ze uz toho tolko mas, potisku zavidim v dobrom 😉

lulu4
19. máj 2010

liv: pozerala si moj album, prave dnes som fotila vsetko 🙂 ja viem moja, ved komu by sa chcelo stale lezat, ale musis to kvoli princeznicke vydrzat a ono to ubehne.. hlavne aby ste boli obe zdravucke, casto na teba myslim ked ta tu dlho nevidim ze ako sa asi mas... ved jasne, niekto z rodiny uz len pomoze, ved od coho su rodicia no nie? ja sa tiez nebudem premahat vo vsetkom sama, aj ja ked beham tak hodku po meste tak mi tvrdne brusko tak som si kupila sumive magnezko a pijem Magneziu min. vodu... a potom ked pridem z vonku vylozim nohy a oddychujem uz som to aj dokine spominala vsetko som mala naposledy dobre, tak ze nemam vela behat a oddychovat mi povedala vtedy.. ale to bolo tak 3 tyzdne dozadu... teraz idem buduci piatok na poradnu a aj na tie glukozove testy...a vy mate vlastne kolko izbovy byt a co vsetko ste dali prerabat? potom si asi zavolat nejaku tu upratovaciu firmu ze aby ti to dali dokopy tam?

dadika1114
19. máj 2010

dakujem.Skusim teda tie z obycajneho obchodu a ked uz budem mat velke bachoro tak az potom teda kupim uz take origos 🙂

vefi89
19. máj 2010

mirka tu dnes nebola???????, 😕 išla rodiť? 😅

vefi89
19. máj 2010

Lulu, ja nechcem byť zlá, ale nemáš tých vecí pre Vladka priveľa??však i tak budem v perinke a mne osobne bolo tiež veľmi ľúto, keď som mu každú vec obliekla raz-dvakrát a potom nám to už bolo malé......ale vecičky máš prekrásne 😉

lulu4
19. máj 2010

Vefi: ved ano ale zase ho musim do niecoho prezliekat... a to nie su len tie najmensie vecicky... tam su aj na 3 a 6 mesiacov, ja som pofotila vsetko aj co nebudeme hned nosit, to dam na bok do skrine... ved uz nekupujem nic na oblecenie teraz mam pokoj na dlhsie... ale tak precika sa, pogrcka, zase na prezlecenie par kuskov musim mat, praveze tych 56 tam nemam vela lebo to sa neoplati... ale dakujem 🙂

lulu4
19. máj 2010

Vefi: a ked vyrastieme z niecoho tak mozno podarujem nejakej kamoske ked bude cakat chlapceka alebo nechame pre druhe, nebudeme musiet kupovat... prve je len prve vies ako 🙂

lulu4
19. máj 2010

Mirka tu dnes nebola neviem co je s nou... Jane sa ozvala este nerodi, isli s mm na vinko a isla kupit tonic aby malu uz nejako vyhnala von 🙂

lulu4
19. máj 2010

vefi: uz si aj ty zdrhla, alebo sa maly zobudil? ako sa mate? uz nema tie problemy s bruskom?

elko69
19. máj 2010

janefonda a nicim ju nemozes vyhnat co?ani kupelom,ani upratovanim,ani sexom??? 🙂 🙂 🙂

elko69
19. máj 2010

drzkosa no ja chodim na melir raz za cas...teraz som bola 2x co som tehotna...

lulu4
19. máj 2010

Elko: no Jane pisala ze nicim, ze teply kupel si dava kazdy den, dnes upratovala, po schodoch beha, vsetko mozne, az mi je to divne, tak mala sa tam dobre zabyvala 😀

elko69
19. máj 2010

lulu no a mozno ma aj zle vyratany termin poznam pripad kedy sa mala narodila o 3 tyzdne skor a pritom bola v termine a ona to moze mat zase opacne...

lulu4
19. máj 2010

elko: vidis aj v tom moze byt problem to mi nenapadlo, ved ked len niekomu nechodila MS pravidelne tak sa to uz tazsie rata... ale tak hadam sa malinka uz vypyta na svet do vikendu... inak tebe tam uz svieti 36tt to ale leti ved aj ty uz pojdes pomaly...

liv1
19. máj 2010

lulu tak mame 3izbovy, malinky. dali sme robit podlahy, kuchynu, vstavane skrine, malovka a este par drobnosti. hlavne na tu kuchynu sa moooooc tesim. mm povedal ze to chce upratat a umyt sam, ja som chcela firmu, ale on nechce ze aj tak si to najlepsie urobi sam. no co ti poviem 😀 . ale potom urcite 1 krat tyzdenne si musim zavolat niekoho kto poprace a pozehli, vsak on tolko robit uz nemoze vydrzat podla mna.
lulu tak idem kuk ten tvoj albumik rovno 🙂

liv1
19. máj 2010

lulu no naaaadherneee vecicky mas pre maleho, len co je pravda 😵 . to bude fesacisko. tak si ma normalne inspirovala, musim nieco kuk na nete uz dnes 😀

lulu4
19. máj 2010

Liv: mas ozaj zlateho mm, ze sa tak o vsetko stara, no neviem po prerabke je vzdy toho vela na upratovanie, to radsej zavolajte nejaku firmu ved sa chudak narobi.. to podlahy vydrhnut, linku vyumyvat, okna umyt... veru tak raz tyzdenne niekoho spolahliveho zozenies na upratovanie neboj... tak vy mate 3 izbovy to je fajn, bud rada, my mame 2 izbak, sice mame dva balkony co si uzivam ale tak este jedna izba by bodla.. v ktorej lokalite BA byvate? ruzinov si spominala tusim?

lulu4
19. máj 2010

jeeej Liv dakujem pekne, veru pokukaj nieco, ja som tam toho vela objednala, lacnejsie to vyslo ako v obchodoch a tiez ma tam teraz nebavi dlho stat lebo nevladzem uz tolko... takze net je super vec 😀 😀 ved aj ty pre malu urcite objednas vela pekneho, sa tesim ked to potom nafotis

lenocka84
19. máj 2010

ahojte babule
ako sa mate?

janefonda
19. máj 2010

no uz me aj spät, dala som si jedno cervene vinko, mm pivko a pekne domkov. Nejaka som dnes neobvykle unavena.

Elko nemyslim, ze mam zle vypocitany termin, u mna ho urcovali dvaja lekári nezavisle od seba a sekli sa o jeden den. Jeden podla sona povedal 18. a dokina 19. maj, cize to bude presne. Zasa ja to beriem tak, ze tyzden prenasat nie je ziadna katastrofa. Len sa bojim, ze bude velika, aj ked na ultrazvuku vyzera stale len tak do 3500g , lebo vcera mala 3033g a k tomu si mozem pripocitat 10% to je odchylka, ktoru pripustaju bezne 😉

Lulu zlate vecicky 😵 ja tiez nakupujem tak ze mam uz aj pre rocni malu, lebo kupujem veci v akciach. V sobotu som kupila tricko a dvoje leginky spolu za 6 eur, tak som bola spokojna 😉 Pre novorodeniatko som skoro vsetko dostala od kamosky po jej malej , nieco mame po mojom krsniatku, ale od nich to ani nechcem brat, lebo uz pracuju na druhom, tak nech si to setria 🙂

liv1
19. máj 2010

lulu mame sice 3 izby, ale je to maly mezonet, takze ta 1 izba hore schodami 😠 . no a balkon tiez nemame to nam velmi chyba.
to je super ze mate balkony, bo ked nebudes chciet alebo moct ist von mozes das maleho do kocara na cerstvy vzduch v zime. o tom ja mozem len snivat, pekne sa budem vzdy musiet vytrepat 🙂 . a my byvame pri racku 1 zastavku ale mame rodinu v ruzinove, dobre ho poznam.. vy tam byvate vsak?

liv1
19. máj 2010

jane ale odchylka tych 10 percent nie je len hore, ale aj dole. sesterke povedali ze mala ma 3400 gramov a mala 2900...

liv1
19. máj 2010

leni ahoj. ked mi zlyha kontakt na to upratovanie mozem sa obratit na vasu firmu? 😅 som ti chcela pisat, ale zrovna si rodila vtedy 😀

janefonda
19. máj 2010

liv ja viem ze je to 10% hore dole 😉 To beriem, lebo ani ja som nebola velke babo. Cize ocakavam tak do 3500g viac asi nie. A manzo mal pod 1500g , ale narodil sa dva a pol mesiaca skor 😠 Sa ponahlal aby bol starsi nez ja 😀 takto to stihol o dva tyzdne 😵

liv1
19. máj 2010

fakt 1500?? uau. moj stryko sa narodil takto skor, lebo babka mala chut na zelene slivky 😀 😀 😀 😀

lulu4
19. máj 2010

Jane: tak uz si spat, vinko dobre padlo.. dobre robis s tymi vecickami ked sa da rozumne kupit v akcii preco nie aj ja to tak robim pozeram vzdy ceny nekupujem bezhlavo... to si zase nemozem dovolit... a tiez sme vela dostali od kamosiek, starych rodicov a tak... kazdy chcel nieco kupit ved prve vnuckatko no nie? 😀
no ja som zvedava co nam zajtra napises ci ste 2v1 stale... a ten tonic si asi nebola uz kupit ze?

lulu4
19. máj 2010

Liv. no my nebyvame tak daleko od racka, medzi rackom a hlavnou stanicou ked kuknem z jedneho balkona tak vidim rovno NBS 🙂 takze nie sme az tak daleko od seba 😀

lenocka84
19. máj 2010

ahoj liv
jasne ozvi sa, nieco vymyslime

lulu4
19. máj 2010

Leni ako sa mate? malinky poslucha?

liv1
19. máj 2010

jeeeeeeej lulu to fakt? tak mozme spolu kocikovat super . ked sa ti bude chciet samozrejme 😀

leni super 😉 a vy sa mate ako? malinky krasnucky spinka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre