Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
22. okt 2009

jaj, no tak o týžden by už malo byť vidieť to male čudo.... Tak gratulujem... Ste plánovali, či to len tak náhodičkou prislo?

garonka
22. okt 2009

mno sa teším že už aj fazuľku na utz uvidíš 😉

dydynka
22. okt 2009

mno to dufam,,mno mi sme to planovali :D len neviem ako zareaguju rodicia :D

garonka
22. okt 2009

ale v pohode veď babenko je zazrak 😉 veľmi ti držím prstíky 😉

dydynka
22. okt 2009

dakujem,,dufam ze sa nic nepokazi a vsetko bude v poriadku,,sme sa snazili 5 mesiacov a sme radi ze sa to uz podarilo 😅

vejula
22. okt 2009

Inač garonka, práve pijem ten zázvorový čaj... Som kúpila v lekárni.... Ale to sú také malé korienky a struhať sa mi to nedalo, tak som tam tie kusky nahádzala a zaliala, ale zdá sa že sa to vyluhovalo.... Bo struhať sa mi to fakt nedalo 😒

garonka
22. okt 2009

veji ty si kupila asi sušeny zazvor nie? ja kupujem v obchode zvyknu ho mať v Kauflande, ale čerstvy, ten nastruhaš a zaleješ vodou, ja ho práve pijem 😀 aby sme neboli choručki 😀

dydynka
22. okt 2009

inak kedy ste videli byt srdiecko prvy krat ?v kolkatom tyzdni ?

garonka
22. okt 2009

dydy ja som bola prvykrat u doktorky že mi meška mrcha ta v 5,5tt len videla fazuľku a o mesiac mi robila zas utz, to som bola v 10tt toho puntíka mam i v albume, a srdiečko bilo krásne 😉

vejula
22. okt 2009

No ja som bola prvý krát na ultrazvuku v 7 tt a srdiečko už bilo o sto šesť :D...
No a hej garonka asi to bude sušený... Ale to je si jedno, čiii? A tento sušený sa asi nestrúha že?

sarinka23
22. okt 2009

Baby chcem sa opytat mozno s tym mate uz viac skusenosti kolko krat ste boli pocas tehotnosti na USG? Ja som bola v 8tyz. to mi potvrdili a teraz najblizsie mam ist az v 21t. ze skor to je zbytocne.

garonka
22. okt 2009

veji aj sušeny je dobry, len ten sa nestruha a len vodou zaleješ je to take šup šup, ale čerstvy ano len babračka je stym ale čo neurobím nie? aj havo chce ten čaj 😀 len keď dam veľa zazvoru štípe ako fras 😀

garonka
22. okt 2009

sarinka

ja som bola pri svojej doktorke 3x na utz, v nemocke 2x a plus jeden morfologicky, a utz sa robí aj v 20tt, takže maš dobre a ďalší by mal byť v 30tt, mňa v novembri čaka cukro fuj, a v decembri ten utz v 30tt sa teším 🙂

garonka
22. okt 2009

sarinka pozeram že aj ty si z KE 😉

dorryska
22. okt 2009

ahojte mamicky....viete mi poradit?...dnes som bola na sone,mam krasnu fazulku a dole mi napisali ze CRL:1,27 zodp. 7 plus 4 tt....ale ked som videla fotku zabudla som sa spytat,co to znamena....som akoze v 7 mom tyzdni a 4 dni a malicke ma 1,27 cm?...dakujem vam vopred 🙂

sarinka23
22. okt 2009

Garonka: ano aj ja som z KE. No ja som len nevedela co a ako zdalo sa mi to malo to USG vies nevyznam sa este poriadne 🙂

sarinka23
22. okt 2009

a dalsie USG mam vlastne az v decembry tak uvidime nemam este ani foto ani nic malinkeho

vejula
22. okt 2009

Havo a čaj???? To čo maš za hava vegetariána... To ten môj len masko ani piškóty mu nechutia, to je taký vyberavý, a k tomu sme ho minulu zimu z ulice vytiahli :D... No ináč ja chodím na ultrazvuk vždy po mesiaci... A aj to čakám netrpozlivo, že či sa medzi tým nič zlé nestalo... Mne to príde akosi neskoro až v 21 týždni... Však v tom 12 sa podla veľkosti plodu určuje presný termín pôrodu, nie??? Aspn som to tak kdesi čítala.

garonka
22. okt 2009

dorryska

anooooo, CRL je dlžka plodu od hlavičky po zadoček a meria sa do 15 - 16tt, tak tvoja fazuľka ma 1,27cm 😉

garonka
22. okt 2009

sarinka ani ja 😀 ale ja svojej doktorke ani dychať nedam keď sa jej toľko vypytujem 😀 😀 😀

garonka
22. okt 2009

veji on keď je chory tak mu davame čaj a dnes som mu zo srandy namiesto vody dala čaj lebo chodí piť strašne veľa tej vody a čaj pije ešte viac 😀 😀 😀 a ten tučko maly zožerie všetko 😀

sarinka23
22. okt 2009

no to sa snazim aj ja len ked z nej treba obcas tahat ako z chlpatej deky

garonka
22. okt 2009

a kam chodíš na poradňu? ja na zbrojničnu celkom fajn doktorka 🙂

sarinka23
22. okt 2009

ja tu na Furcu k Homzovej

garonka
22. okt 2009

uf nepoznam 😒 šak toľko tych lekarov je že až

sarinka23
22. okt 2009

ved prave, a ty cakas teraz prve?

dorryska
22. okt 2009

garonka dakujem,lebo ked som mala fotku stuplika v rukach,tak som sa na nic nepytala a bezala volat tatikovi...tak som sa ani nespytala,co co znamena a v ktorom som tyzdni... 🙂

garonka
22. okt 2009

sarinka no jasne, prve vytužene a dufam, že je ok 😉 😉 😉

sarinka23
22. okt 2009

🙂 tak to urcite tak isto to je aj u mna prve, ˇˇkonecneˇˇ a len dufam ze vsetko je ok je zdravucke a tak som taka nesvoja 10 idem na ten triple test tak take vseliake pocity ma oblievaju

garonka
22. okt 2009

sarinka i ja som bola taka nesvoja na tie triple testy i morfologicky utz, ale veľa pomaha keď myslíme pozitívne, veď o chvíľu si v druhom trimestri 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre