Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
16. mar 2010

ani nevrav, ja len vymýšlam, že čo si ešte dám...a ja že ma tá žravá časť tehu už nezastihne 😀

lenocka84
16. mar 2010

jane myslim zastihne kazdu z nas
niektoru viac niektoru menej

janefonda
16. mar 2010

nejaká som poslednú dobu lemravá a to som sa práve dozvedela jeden termín skúšky, tak už aby som sa aj učiť začala 😒 aspoň, že som si konečne dačo zohnala k diplomovke, tak aj to môžem začať pomaličky riešiť. ale nechce sa mi 😔 idem si dať asi kiwi 🙂

lenocka84
16. mar 2010

mnaaaam dobry napad, dame si aj my, ked dovarime
a cm skoro dorobis diplomovku tym skor mas pokoj

janefonda
16. mar 2010

tak som si zrobila ovocný šalátik....mňam 😝 ja sa tak príkladne stravujem 😉 len si dajte aj vy niečo zdravé a plné vitamínov!

lenocka84
16. mar 2010

jane na veceru sa robia spagetky
a potom neskor bude ovocie

liv1
16. mar 2010

Janina:
keby si to citala cele, tak by si si precitala ze ja sa praveze porodu nebojim. Zatial vobec, a myslim ze sa to az tak nezmeni. Len by mi bolo luto keby som musela ist tym cisarom. Rada by som totiz rodila normalne. To je vsetko 😉

a co sa tyka toho zajtrajska ozvi sa, kedy tu vlastne budes?

lulu4
16. mar 2010

barbyes: a kde si objednala nakoniec ten vankusik a tie flasticky a tasku na kocik, hmmm?

liv: necakaj od tej predajne ale ziadne zazraky, je to malicky priestor v rodinnom dome, vacsinou je vsetko sekacove oblecko ale musis pani povedat ze si si kukla na nete to a to a mas zaujem o ten a ten novy tovar... ma z kazdeho cisla len jednu vec, ked nema tvoju velkost do 14 dni ti objedna, tusim ze to je z Polska

liv1
16. mar 2010

lulu to je dobre ze z kazdeho cisla jednu vec 🙂 . to aby mohla nafotit na net 😀 . vsak to je uplne jedno ake priestory, hlavne je ake veci tam maju a za aku cenu 😉

lenocka84
16. mar 2010

lulu ale zase tie tehulkovske nove veci su do pohody
a ta pani je velmi ochotna pomoct

janefonda
16. mar 2010

juuuj baby, mesiac pokoj a zasa ma začala páliť záha ☹ hroznéééé.

lulu4
16. mar 2010

liv: ja som bola taka rada ze mi tie gate sadli ako uliate, jedine ze vsetko co si v poslednom case kupujem je dlhe, neviem ci si myslia, ze maju zeny 190cm vysku... ale fakt dobra cena 25 Eur, a nie su cisto cierne, take akoby tmavo sive, zvlastna farba ale pekna... svokruska skratila a mozem nosit 😀
co ste vy kupili najnovsie malej? ja som dostala od kamosky krasne papucky modre, decku zelenu, hrebienok a kefku na vlasy a dve bavlnene plienocky take so zvieratkami a jednu taku frote makkucku to moze sluzit ako aj osuska 🙂 potom mam dva overaliky s dlhym rukavom, jednu kosielku pre najmensich taku do porodky bielu, bodynka s mackom pu, decku macko pu a to je asi vsetko....uuups ked to takto citam tak je toho uz dost ale stale toho este vela ostava 😀

lulu4
16. mar 2010

leni ved jasne, ja som spokojna s tymi nohavicami co som tam kupila a bola ochotna ta pani... ja som len liv pisala nech necaka ziadnu velku predajnu a len s novym textilom aby bola pripravena keby sa tam vybrala... inak nemam proti tomu nic... ved mam odtial super gate za dobru cenu 😀

liv1
16. mar 2010

jane pali ta zaha? juuuj to mna raz alebo 2 krat v zivote v detstve, ale brutal teda. 😒

lulu ja komplet vsetky nohavice, od rifiel po letne, proste vsetky musim skracovat. mam 164 cm, ale aj tak . vsetky.

jeeej vy mate uz tolko veciciek? uau! to my sa nehrabeme 😀 . nafot lulu ked sa ti bude chciet.
my mame 3 kratke bodynka, 3 dlhe body alebo pyzamka neviem co to je 😀 , a jeden kabatik taky mekulinky. nic viac. a to sme kupili len preto ze sme boli taki nastvani z tej vystavy, tak sme si sli urobit radost a kupili malinkej nejake veci. 😵 . a ostava teda vela, ja ked som citala co take male potrebuje 😕

liv1
16. mar 2010

lulu a to su aj tie gate co budes mat na svadbu? ja som pochopila ako si to myslela 😉

lulu4
16. mar 2010

liv: presne to su tie gate co budem mat aj na svadbu, vyzeraju v pohode elegantne...dlhe uz nebudem urcite kupovat... mam rifle a teraz tieto tak na vymenu stacia... jedny 3/4 mam tiez ale tie su take sportovejsie trosku sice cierne ale nie su uplne elegantne... suknu mam jednu taku na gumu co budem moct nosit aj v lete a este zohnat potom neskor nejake pekne letne saty....zase vela tehu veci sa neoplati ale nieco clovek nosit musi 🙂))
no veru veru to budeme mat este obe co kupovat pre deturence... tak hrozne ma stve ze uz skoro vsetci vedia pohlavie len my nie... 19.4. idem na ten velky UTZ, beriem konecne aj draheho dovnutra, tak som zvedava.... uz aby to bolo

liv1
16. mar 2010

lulu, poviem ti ze ked budeme cakat druhe, tak do genetonu nepojdem... asi tak. 🙂 v ziadnom pripade nelutujem ze sme boli teraz, ale pri druhom fakt nepojdem. a to je super ze uz mas aj na tu svadbu, a ako hovoris, nieco nosit musime. ja som si kupila leginy, a predstav si, ze uz aj tie ma tlacia. 😠 a to mam fakt mini brucho, ale proste vadi mi to..

vejula
16. mar 2010

heej kočky a vy kde sa????

No ja som nemala moc vydarený večer....Tak som bola cvičiť a bolo to fakt že už dosť namáhavé... A aby nebolo málo cestou späť som sa zrýpala na chodníku na kamienkoch, tak som mala ruky doškreté koleno tiež, no ale maličký kope viac ako inokedy. No a akosom doma tak ked sa postavím tak mám také sislné pichanie do spodu a v podbrušku Dufam že sa nič nestalo, zajtra idem na poradnu tak budem mudrejšia ....

lulu4
16. mar 2010

juuuj veji na teba sa toho akosi moc zleho lepi takto k zaveru tehotenstva, uz aby bol malicky vonku... drzkaj sa moja, davaj si pozor na seba, hlavne sa zajtra popytaj na poradni nech ta riadne pozru ci je malicky ok.... pokial si nepadla na brusko nemalo by sa nic stat, lebo deti su v brusku dobre chranene...
zajtra daj vediet a budu ti robit aj tie pecenove testy zajtra?

lulu4
16. mar 2010

liv: tak to je sila ze ta uz aj tie leginy tlacia, ale tie maju pevnejsiu gumu, nemaju to prisposobene na brusko ako tehu nohavice... no esteze si nakupila tie nohavice...inak vies co som objavila daj si www.mimibazar.sk/helenmode a vlavo si vyber ze tehotensky tovar na sklade a tam su take nove letne sukne kvietkovane s tym pasom na brusko... podklad biely a rozne kvietky su na nich, na jednej cervene, na druhej modre, na dalsej oranzove.... za nejakych 15 Eur super cena... skus kuk...

lenocka84
17. mar 2010

ahojte babule
akko sa mate? co to ze tu nikto nie je???

mici111
17. mar 2010

ahoj lenka, aj ja pozeram od rana a tu je mrrrtvo ...vcera na cviceni bolo celkom fajn, tak sme sa s leveretkou objednali aj na dalsi utorok..ty sa ako citis? uz ti je lepsie?
ten buduci utorok ak sa tam stretneme vsetky, by sme mohli dat tu pizzu co ste minule spominali 😀

lenocka84
17. mar 2010

ahoj mici
uz som skoro ok,zajtra som si to ete zrusila ale bud.utorok uz idemň
a ano uz by sme ju mohli dat 😉

mici111
17. mar 2010

oka, tak ratam s tym v utorok, tesim sa 🙂 ja som sa akurat dnes objednavala na sono v 30tt a na prietoky na Antolsku..
vcera som bola na poradni a lekarka potvrdila na 100% ze to bude dievcatko a uz je otocena dole hlavickou 😀

lenocka84
17. mar 2010

jeeej tak gratulujem k dcerke
ja mam poradnu v pondelok rano takk som zvedava
zatial sme boli otoceny KP, tak uvidim teraz
ale sak casu este dost na otacanie sa

mici111
17. mar 2010

no ved to, aj lekarka hovorila, ze sa moze este otocit, ale tak ja dufam, ze uz nebude vymyslat 😵
jeej ty si uz 30tt, si zober Leni, ze mozno o 8 tyzdnov uz budes mamina!! 😉 ale to leti..

mici111
17. mar 2010

na chvilu sa odmlcim, idem na obed.. 🙂

lenocka84
17. mar 2010

dobru chut zelam
potom sa pripoj 😉

mici111
17. mar 2010

jasne, od buduceho tyzdna tu budem castejsie, lebo to som uz doma..teraz som este v praci..tak sem len tak obcas nakuknem 🙂

lenocka84
17. mar 2010

uz mas nastup na MD?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre