Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
6. mar 2010

no gali mne tak zrazu vybehlo brusko, ako obleciem nohavice ale ma tlacia strasne, take stiesnene to brusko, takze uz nosim len a len tehu rifle a chcela by som si kupit nejake biele nohavice 3/4, len som nikde nevidela take

gali
6. mar 2010

stacia mi este aspon 2 mesiace, aby som sa do nich napratala, ale asi mesiac a koncim 😀 Sice zatial nic, ale urcite to vyhupne skor ako poviem svec 😉

mirka12011
6. mar 2010

gali ja nosim tehu nohavice s mojim mini bruskom ale vojdem sa sice nie do rifli ale adidas supravy normalne ale uz trosku tlacia nohavice 😝

liv1
6. mar 2010

jani ja som kupila biele ale dlhe, to v tom mutti obchode v auparku. ale veru vobec si nespominam, ci mali aj 3/4. ale mali napr sukne....

mirka12011
6. mar 2010

liv riadny domisko 😀 😝 😅

gali
6. mar 2010

hihi, liv, aby sme nesli spolu o 2 tyzdne kupovat tehu nohavice 😀 😀 😀
sice mi doktor povedal, ze to u mna nebude tak skoro, nakolko som fitkovala 4 roky a tie brusne svaly su teda pevne, ale ja uz vidim, ze to nie su moje kococky...

janefonda
6. mar 2010

liv aj ja som mala také nijaké bruško a veľmi dlho, až raz zrazu hop a bolo bruško 😀 A od stretka mám pocit, že zasa riadne podrástlo 😉 Takže poctivo mažem krémikom nech je pružné!

gali
6. mar 2010

ked u nas nemame taky vyber tehu veci a hlavne tych nohavic ☹ Cez net sice sa da zohnat toho az-az, ale nohavice by som neriskovala.
Ale kedze najvacsia budem v lete suknu uz mam 😀

jjana17
6. mar 2010

boze jake brusko ma tam ta baba, ty brdo no tak mat take, juuuuj, ja som bola taka pevnejsia vzdy ale tak teraz mi brusko vyhehlo no a samozrejme este aj prsia

liv no len ja som od trencina tak pre nohavice nepojdem do ba, skusim nieco kuk v laugariciu, len ked vidim tie ceny za tehu oblecko, tak len hlavou krutim

mirka12011
6. mar 2010

janefonda ty si uz v 31tt vyslo si pupende vonku? mne este doteraz nie 😒

liv1
6. mar 2010

gali ja uz mam dvoje 😀 😀 . su mi dost velke, ale ja napriek tomu ze nemam ziadne brusko, tak normal nohavice mi strasne vadia. ale su tensie, tak ich este nenosim, ale budem. aj leginy som si kupila...

gali ja som teda nefitkovala ani nahodou, a to som velmi prekvapena ze by som tam mala mat nejake svaly 😀 😀

jane a ty si fitkovala?? 😀 😀 😀 😀 ano ano pekne si maz, aj ja budem, ale tie 2 kremy co som kupila neznasam ich oba, lebo jeden ma vonu masazneho kremu aromatickeho, no fuj. a ten druhy je len olej a vyteka, blby uzaver urobili. 😠 😀

gali
6. mar 2010

mirka: mas veru pekne brusko 😉

janefonda: ja tiez natieram brusko, ale vecer som taka leniva, ze az, ale rano moja kolegyna nechape kedy to stiham - ona vacsne nestiha. Sa smejem, ze co ta bude robit, ked raz bude tehotna... 😀 Vsak zmeska aj porod.

mirka12011
6. mar 2010

gali a to si nevidela teraz ake je mam pocit ze o milimeter vacsie 😀

jjana17
6. mar 2010

baby mne kupila segra super krem proti striam a aj ked ich nemate, uplne super taka elasticka je ta pokozka a a ni drahy nebol okolo 200 sk

gali
6. mar 2010

liv: vcera dosla jedna mamina a rozprava so mnou, rozprava a zrazu odveci: pani ucitelka, vy ste nejak pochudli, nie? Skoro mi zabehlo, zastupkyna za mnou sa len rehlit zacala... Takze mne su veci vsetky v pohode aj nohavice, este aj opasok si musim dat. 😉

liv1
6. mar 2010

jjana no vidis, ja som trdlo, automaticky si myslim ze si z ba, moj mm je z trencina, tak TN dobre poznam, aj laugaricio 😀

gali tak to je dobre ked pani ucitelka meska. 😀

gali
6. mar 2010

hihi, vobec nie, lebo byva skoro vedla mna a ja ju kazde rano cakam, lebo chodime s dalsou kolegynou na aute. Takze sme jej dali taky cas, ze kedy odchadzame, aby sme nakoniec sli tak, ako by sme mali ist. Takze 15min. skor a vdaka tomu nemeska 😀 😀 😀

liv1
6. mar 2010

jaaaj nieco by som zase zjedla 🙂

gali
6. mar 2010

jjana: vsak hod nazov, nech aj my sme pruzne 😉 alebo aspon budeme mat dobry pocit. Ja mam este kremy, ktore som pouzivala pred, takze tie minam.

liv1
6. mar 2010

gali to ste vymysleli uplne vymakane, ja ked chcem aby moja mama prisla alebo bola niekam hotova vcas, musim jej povedat ze tam mame byt o pol hodinu az hodinu dopredu 😀 😀 😀

janefonda
6. mar 2010

Liv poslednú dobu som až toľko nešportovala ako predtým, ale dlhé roky som hrala futbal v prvej lige, čiže tréning, zápas atď...to bol môj život niekoľko rokov som nič iné nepoznala, potom som si potrhala väzy v kolene a bolo po všetkom...dve operácie, čiže športujem , ale rekreačne. Veď ja som bola ešte aj v decembri lyžovať na týždeň 😅 a teraz nemôžem, mám placentu moc nízko a je to riskantné ☹

Mirka pupok vyšiel asi pred mesiacom 😉

Gali ja som to natieranie zo začiatku tiež tak flákala, ale teraz už poctivo natieram 🙂

gali
6. mar 2010

vidim liv, ze nie som jedina, ktora funguje na tento styl. Neznasam, ked ludia meskaju. Ja byvam presne alebo som niekde este o 5min. skor a ak mam niekoho cakat, tak po case zacnem na tu osobu tiez tak kaslat, ze idem hodku po dohovorenom termine... a este aj tak cakam... 😀

mirka12011
6. mar 2010

janefonda tak to uz by moj mal vyjst uz by bolo nacase ked uz zaciname 28tt 😅
hmm tak s tou placentou sme natom rovnako ja som ju mala velmi rizikovo nizko ale vraj uz podskocila trosku hore ze uz nieje rizikovo len nizko 😝 uvidime najblizsie sono co povie....
tak snad na sone ti povedia pozitivnu spravu ze uz je vyssie lebo to inak len cisarak co?

janefonda
6. mar 2010

liv , gali vo vašom týždni tehu som sa vydávala 😉 a nevoľnosti mi prešli tri dni po svadbe 😀 ako na potvoru, mohli aj o 4 dni skôr teda 😝

gali
6. mar 2010

uff, janefonda, to si neviem predstavit, ze by som sa mala vydavat a mat nevolnosti... 😒 To si si asi moc neuzila. Mne ked bolo zle, tak som len zalahla, kaslala na cely svet a nechcela nikoho vidiet.

mirka12011
6. mar 2010

jejeej a mne nevolnosti kedy ustupia uz by bolo na case 😀

janefonda
6. mar 2010

Mirka no ja dúfam, že nebude cisarák, ak sa bude dať budem rodiť normálne. No uvidíme po sone, čo povie gyn.... Super, že tá tvoja sa trošku vytiahla, aj mne gyn. hovorila, že sa snáď ešte vytiahne vyššie.

gali
6. mar 2010

dievcata, na sone vam povedali, ze mate dole placentu?

mirka12011
6. mar 2010

no ak dodrziavas co ti nakazali tak sa vytiahne hore neboj ja len viem co mi doktor hovoril ze ak sa nevytiahne tak cisarsky to isti 😅

mirka12011
6. mar 2010

gali jasne ved to je tam vidiet 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre