Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

slovakia13
7. júl 2009

ja si myslim pokil si ich tepelne upravila ,tak by sa nemalo nic strasne stat 😉
Chlebik so syrom a z cerstvou uhorkou-mnam ,ale este som hladna 😒 dla by som si take cerstve sladucke ceresne 😢 😵

slovakia13
7. júl 2009

ale tu o nich mozem iba snivat 😝

garonka
7. júl 2009

snazilka
no keď picha v podbrušku vraj sa rozťahuje maternica no hovor mi niečo mňa tiež sem tam pichlo a prsia ma bolia doteraz 😒 fúha 30-34 je veľa pi veľa vody aby ťa nebolela hlava .............my sme tiež povedali len minuly týždeň svokrovcom aj mojej mamine svokor sa rozčuľoval, čo sme nepovedali skôr no take niečo sa nevešia na nos hneď 😉 pokiaľ sa tvoja rodinka nedovtípi či si tehu keď ti bude zle 🙂

garonka
7. júl 2009

slovakia
pošlem ti čerešne nevieme čo snimi a aj marhule 😉 dnes ich s maminou zavarám snaď vydržím 😀

snazilkant
7. júl 2009

no byvame sami, len cez vikend aj to kazdy druhy sme u nasich , tak uvidime ci nieco zbadaju. 😀

garonka
7. júl 2009

snazilka
byvate v KE? ja takisto chodievam na víkendy k našim mamina si nič nevšimla ani nepostrehla prečo kavu odmietam až som jej musela povedať to je asi tým, že nieje mi zle klop klop aby som nezakríkla 😀

snazilkant
7. júl 2009

Ano byvame v KE ... no u mna to budu mat nasi horsie lebo ja vobec kavu nepijem 🙂 tak som zvedava ako zareaguju 😀 viem,ze svokrovci budu stastny no som zvadava na nasich 🙂 budu mozno aj v soku, a urcite mi aj povedia, ze co zo skolou dalej lebo studujem VS externe no uz idem do 5 rocnika

garonka
7. júl 2009

snazilka
neboj zvladneš školu manželík pomôže s babenkom 😉 ja som kavu vysadila a chyba mi lebo viem že len bozkofeinovu môžem počas tehu piť ale nechutí mi vôbec 😒 rodičia sa budu tešiť môj oco mi neverí on uverí až keď bude na mne vidieť že niečo v brušku mam 😀

snazilkant
7. júl 2009

😀 no tak to mas podaraneho oca 🙂
manželík určite pomoze, toho sa nebojim.
Juj uz nech mi doktorka povie ze je to na 100% iste a v poriadku.

garonka
7. júl 2009

môj sa angažuje do všetkeho aj včera navaril ale ten neporiadok v kuchyni som za nim upratovala do noci 😀 chlapi budu variť ale neupracu za sebou sú aj vynimky 😀
a prečo až 20.7 ideš? ja som bola 19.6 na sone videla fazuľku taku malinku a hneď 23.6 som si šla pre knižku a aj kufrík pre buducu maminu som dostala a ďalšiu kontrolu mam až 28.7 lebo doktorka si ide šunky vyvaľovať na Rodos 😀

snazilkant
7. júl 2009

lebo tak mala az volne 😒
a beries nejake tabletky? v ktorom si?

garonka
7. júl 2009

jaaaaaaaj no veď to je zachvíľu len par týždňov a sa dozvieš dufam, že daš vedieť ako si dopadla 😉
v 9tt a termín mam 12.2.2010 brat ma vtedy narodky ale nemusí to vyjsť presne to bude záležať od babenka kedy sa vypyta na svet 😉
beriem len kyselinu listovu a ty berieš niečo? pred tehu som brala calibrum baby plan ale z neho ma bolela hlava

snazilkant
7. júl 2009

urcite dam vediet ako dopadnem 🙂
no ja beriem pregnium a 1-2 x pijem sumivy magnesium, kamoska ho tiez brala ma to uzasny vplyv na babätko je kludne upokojuje

garonka
7. júl 2009

magnezium je dobry a pomaha aj keď ma tehuľka nízky tlak, ja pijem vodu Magnezia neperliva lebo bublinkove sa vraj nesmu ale kofolu neodmietnem 😀 ............letím k mamine na dedinu marhuľky zavarať, snaď vydržím 😀 krásny zvyšok dňa ti želám a príď aj nabuduce sem poklebetiť si 😀 ............pa pa 😎

snazilkant
7. júl 2009

nesmu sa pit bublinkave vody? hmm no tak to som nevedela. 😒
tak drzim palce a urcite sa ozvem zatial papa pekny den 🙂

angieee
7. júl 2009

Ahojteee

Dnes som bola u dokrota povedal že som tehotná na 100% v utorok idem na sono naši to už vedia svokra skoro odpadla ale inak juchúúú

miroslava89
7. júl 2009

ach tehule😀 clovek na chvilu odbehne na nakupy a sa rozkecatee nenormalne🙂 😀

ach moj drahy zajtra ide prec a ja budem cele dni sediet doma a pchat do seba zmrzlinu 😎

andrejusa
7. júl 2009

Ahojte, ja som práve dojedla a hneď som prišla pozrieť novinky. Neviete kedy sa má v práci oznámiť, že čakám bábo? nemám fyzicky namáhavú robotu a robím dva dni a dva dni mám voľno.Bojím sa aby ma za to potom neprepustila, aj keď mám zmluvu na neurčito, ale mám takú prísnejšiu šéficu.

garicka
7. júl 2009

ahojte baby, konečne som sa dostala k vám 🙂 .

snažilka - kam chodíš na školu? ja tiež som teraz v piatok ukončila 4. ročník VŠ a ti poviem som taká unavená že sa mi veľmi ťažko učí, uvidím ako budem zvládať skúšky pred pôrodom. v zime ich máme mať až 7 😖 . teraz som happy že ich už mám za sebou a chcem si tie pár mesiace voľna poriadne užiť tehu. inak ja chodím do MI na Sociálnu prácu

garonka - prečo nemôžeš kofeínovú kávu? máš vysoký tlak? môj doki povedal že 1-2 slabé kofeinové kávy denne sa kľudne môže, hlavne u žien ktoré majú nízky tlak. ja kávu musím kvôli učeniu lebo by som nad ním zaspala. a pomáha mi aj pri migréne, lebo odkedy som tehu mám také migrény že mi je koniec.

baby zajtra nastupujem do nemocnice na serkláž tak dúfam že to bude OK. som bola dnes na ultrazvuku a robili mi ho aj zdola aj cez bruško a pri utrazvuku zdola som myslela že zomriem tak ma to bolelo. pred mesiacom a pol to bolo ešte OK nebolelo to ale teraz už mimi a placenta a maternica narástli tak som to dosť cítila.

miroslava89
7. júl 2009

garicka ja som rodena Michalovcanka😉 a neboj sa vsetko bude ok-musi byt🙂drzim palce🙂

andrejusa ja som nepracovala nikdy (teda ak neratam jednu vec 😠 )...skus kuknut niekde v paragrafoch🙂

andrejusa
7. júl 2009

tam som sa pýtala, ale asi som nechápavá, alebo čo, ale moc som nerozumela, ale dikes.
Čo je serkláž?

slovakia13
7. júl 2009

garicka
aj citis nejake tlaky zo spodu?serklaz ti robia koli krcku vsak?

miroslava89
7. júl 2009

pri serklazi ide o to ze sa spevni obsije krcok maternice a robi sa to vecsinou ked je krcok oslabeny a nevladze udrzat maternicu a hrozi predcasny porod/potrat..

andrejusa
7. júl 2009

Aha, ja som maĺa v roku 1997 operovaný krčok maternice. Aj mi z neho kus brali a robili mi plastiku, tak to asi čaká aj mňa... ani neviem či kvoli tomu nebudem musieť ísť na rizikové, veď uvidím čo mi dr. povie.

slovakia13
7. júl 2009

vcera v praci som mala pocit ,ze mi vypadne cela maternica aj s drobcom ☹ dost ma to vyplasilo ,tu vnutorne sono koli krcku nerobia ani nepozeraju zospodu ,tak ani len netusim v akom stave ho mam

miroslava89
7. júl 2009

slovakia a nechces radsej tehotenstvo prezit na Slovensku?

slovakia13
7. júl 2009

andrejuska
mala si zlu cytologiu? ja som zostala tehu pri 3B ale ,ze sa to moze porodom upravit ,tak dufam

slovakia13
7. júl 2009

rada ,ale neda sa -kto by ma zivil na sk? je to komplikovane

andrejusa
7. júl 2009

ja som mala často zápal váječníkov a keď ma raz vyšetrovala jedna "veterinárka" tak mi krčok natrhla tými kliešťami... a zistili mi to až po roku a to už som mala výsledok cyto 3, tak som musela hneď do nemocnice na operačku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre