Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mata1001
7. dec 2009

mirka a z coho ta bolelo brusko?mna poolievaju vajecniky... 😖 😖 😖

mirka12011
7. dec 2009

no dnes som sa docitala ze uz v mojom tyzdni to je zvacsovanie maternice a ze to su krciky az pichanie tak to bolo najskor preto...to ta nebolia vajecniky to je mimino :D

vejula
7. dec 2009

Tak brééé ránko 😉
Miruš dufam že už je lepšie dnes s tým bruskom...
Mne zas spať nedalo, lebo psíka mám chorého a chrčal chudáčik celú noc, tak som s ním bdela 😔 Ale snad už bude lepšie, dnes sme boli u veterinárky a u ATB pichala tak uvidíme.

mata1001
7. dec 2009

mirka myslis?

vejulka a chuda psik uz mu je lepsie?

mirka12011
7. dec 2009

uch tak nech je rychlo fit, ja si pamatam minule vianoce, bol stedry den a nase steniatko islo po schodoch rychlo von a zle stupila a knucala nemohla na nu stupnut tak sestra 20kg psa vzala na ruky a sup na veterinu, ja som sa len modlila aby sa s nou aj vratila bol to hrozny den no ale ked sa vratili dostala injekciu takze nic necitila utekala akoby jej nic nebolo, ale hrozili nam operaciou no nastastie tabletky na klby zabrali a je vzdy taka šiši ako bola tak neboj bude dobre...

mirka12011
7. dec 2009

matka viem ja som mala to iste 😀 v takom obdobceku ako ty tiez som chcela ist na gyndzu s tym, ze mam prechladnute vajecniky a tak to bolo mimco aj kamosky to iste mi hovorili, tak snad ty nebudes vynimka 😒

mata1001
7. dec 2009

mirka jaj dakujem si zlata ze ma ukludnujes.a to ma boli presne tam kde je vajecnik.nie v strede...

a co myslis v ktorom som tt ked mi povedal ze tam vidi 5mm volaco?

vejula
7. dec 2009

No mirka to môže byť to rozťahovanie maternice... Tá sa rozťahuje od začiatku a bolí to už aj skôr ako v 14 tt
No chlpáčovi je už lepšie. Dnes celý den vylihuje, tak dobre, len občas ho chytí taký záchvat chrčania... Vtedy je mi fakt hrozne, to prežívam s ním.
Mirka tak super že psík sa z toho dostal 😉 To človek nepochopí ako ten psíček môže prirásť ku srdcu 😵

garonka
7. dec 2009

veji čauko ja som ušla lebo mamina prišla 🙂 a zas pokupila vecičky pre babo tak som už jej zakazala nech nekupuje a éčka šetrí 😀

vejula
7. dec 2009

😀 😀 😀 Ale ved si to užívaju 😉 Nom moje maličké bude prvé vnuča aj z mojej strany aj z manželovej, tak to bude riadny maznáčik 😵 A dala si aj do albumiku???? My pôjdeme pred vianocami do polska tak už čosi kuknem... Inač nevieš čo sa oplatí v Poľsku kupovať????

garonka
7. dec 2009

užívaju to veru hej 😀 😀 😀 😀 len vravím že babu netreba toľko veci a ešte draheho krstna v Rakusku kupuje spaci vak no kde ja tie veci natlačim 😀 😀 😀 😀
ešte nemam v albume ale hodím čoskoro aj kočík šupnem len dnes som relaxovala kym neprišla maminka 😀 😀 😀
oplatí sa v Poľsku aj oblečko, vaničku, my sme tam kupili postieľku prekrasne drevenu komplet s matracom a aj supravou do postieľky za 85 € a dal nam zadara aj konštrukciu na baldachyn, no inač by som v poľsku nekupila kočiar, kvôli zaruke a si myslím, že radšej investovať do kvality keď to je na 3 roky

mata1001
7. dec 2009

baby podla vas tie nove moderne kociky /su aj trojkolesove/su dobre?nie su moc male?ved tam uz dieta 1rocne nenapcham aj s fusakom.poradte.nieze by som isla kocik kupovat len chcem vediet vas nazor

mirka12011
7. dec 2009

mati no podla toho co si si pocitala ako ti to vyslo tak tak aj si ja ti povedat pravdu ani nevie kolko meriame teraz lebo som na sone bola pri cudzom a ten mi ... povedal tak sa budem pytat svojho kolko ma a tak podla knizky...
vejala aj ja budem prva z mam.aj tatovej strany hoc som najmlasia, ale tak bratranci a sestrernica sa nejako neponahlaju hoc maju nato vek....my mame 3psov a ti poviem, nikdy by som ich nemenila su to zlaticka a kto nema rad psov a zieratka nema rad ani ludi...

vejula
7. dec 2009

joj garonka, ale lepšie ked sa staraju akoby mali kašlať na nás 😉 Aleurčite netreba tľko... To pootm budu jak tie hviezdy, že po oblečení môžeme vyhodiť a dfať dalšie 😀
No my kočík tiež chceme kupovať u nás... Len ostatné veci, že či sa tam oplatia. Však kukneme ked pôjdeme na vianoc kupovať nejaké srandičky. Aj stromček musíme ešte kupiť, len som zvedavá ked ho postavíme v tom našom obrovskom byte 😀 😀 😀 😀 Kumštujeme s drahým, ale teda ešte sme nevykumštovali 😅

garonka
7. dec 2009

mata mne sa pačia trojkolesove vozítka ale drahemu nie inač vyskušala som aj peg perego šporťak myslím že tu ho jedna babenka ma v albume zazalienka sa vola, je to suprovy kočík no len môj drahy taky nechcel 🙄

garonka
7. dec 2009

veji

ja zas neviem kam dam kvety kvôli stromčeku 😀 😀 😀 par som dala na chodbu a nejaka dobracka suseda mi ich furt preklada, už som rozmyšľala že dam na kvetinač alarm aby zapipal aby som vedela kto to je 😀 😀 😀 😀

v poľsku som si kupila i pyžamko do pôrodky ale to ho budem nosiť doma keď babo podrastie to pyžamo je same trblietkove 😀 😀 😀 😀

mata1001
7. dec 2009

mne aj mm sa paci taky kocik ani nie 3 kolesovy ale taky teraz moderny.ale myslim ze su male a za 1 rok nebudem znova dalsi kupovat...no nie?

mirka12011
7. dec 2009

no kupuj 3kombinovany...dam ti stranku kde su mnoho znaciek kociarikou...

mata1001
7. dec 2009

mirka ty mas taky prehlad ja ti zase len mozem napisat ze dakujem 🙂 🙂 🙂

mirka12011
7. dec 2009

co sa tyka polska pocula som ze v targu sa mi zda kde je obchod z vecickami pre babatka nie je na blsaku ale v meste normalny obchod a tam maju aj kociare kto by chcel z polska aj postielky a take vecicky... 😅

vejula
7. dec 2009

hihi tak trblietkavé 😀 😀 😀 však hlavne nech je pohodlné.... Ja som strašne presladená a vážne uvažujem že si objednam pizzu, nech ma to trocha neutralizuje od tej sladkej chuti 😀

mirka12011
7. dec 2009

mati ja od kedy som sa dozvedela ze cakame mimco hladam cez google vecicky tak to co najdem dam dalej ak pomoze ved nato sme tu no ne? ja som si tam vybrala je ich velaaaa

garonka
7. dec 2009

Mirka je to ružovy dom vola sa babyboom ale je to ďalej od trhu a v tom obchode je furt veľa ľudí 😎

mirka12011
7. dec 2009

hmm pizzu posli aj mne taku pikantnu by som si dala 😀 ja chrumkam jablko 😝

mata1001
7. dec 2009

a ty si vyberies taky moderny 3 kombinaciu?

mirka12011
7. dec 2009

hihi garonka a bola si tam? no a predpokladam, ze vacsina zo slovenska tam je 😀

garonka
7. dec 2009

veji

ja som len pred par minutami zmlsla krupicu zo 400 ml mlieka a furt mi malo tak by som si dala niečo nezdrave a mastne ale to ja nesmiem 😠 😠 😠 😠 😠 tak ma za pol hodinu čaka tarhoňa a kuracie mäsko a cviklovy kompot 😀

garonka
7. dec 2009

Mirka no šli sme tam ale môj drahy uhundrany, že načo sa tam trepeme no chcela som popozerať čo tam maju lebo tam je kopa veci pre babenka, no ale ľudí ako maku a len slovenski hovoriaci 😀 😀 😀

mata1001
7. dec 2009

my este pred tehu dlho dlho pred tehu sme mali vybrany,taky krasny cerveny.ale este porozmyslam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre