Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zuzumajko
14. júl 2010

baby tak dnes mi ta amnio nevysla ☹ dvakrat to skusali, ale bolo malo plodovej vody, mam na brusku dost viditelne vpichy. Ani to velmi nebolelo, ale potom vidiet to moje babo ako zapasi aby mu dali pokoj, boze, myslela som ze ich tam vsetkych zabijem ono sa tam chuda metalo a snazilo sa odtiahnut...no uplne som sa zlozila ☹ urcite si o mne myslia ze som hysterka, lebo som sa potom na izbe strasne rozplakala, ale ja mam pocit, ze to moje tehotenstvo je jeden velky zly den..vzdy ked mi robia testy, nieco sa pokasle. Tak buduci tyzden idem na kontrolu k Dittemu na GPN aby mrkol ci nemam viac plodovej vody a skusime to este raz. Chudak, podla mna bol zo mna totalne mimo ako som sa rozplakala po tom 😖

liv1
14. júl 2010

no my to uz praveze asi spolu nezabsolvujeme. Ale mm pri porode chcem a urcite sa to da nejako vybavit. Tak dosla som sem s bolestami jemnymi a nechali si ma tu kuoli tvrdnutiu. Krcok sa skracuje a mala je veelmi velmi dolu. Radsej nech si ma tu aj nechaju, nech sa ten nas krpec este nenarodi. Ze vraj ak sa narodi babo po skonceni 34tt, tak uz nepichaju ani tie ... na dotvorenie plucok. Neda sa mi z mobilu napisat ti ip, tak napis prosim ty mne tvoje do ip a skusim to nejakn otvorit. Inak som sama na izbe mm mi doniesol tv, dnes ventilator, no co ti poviem interhotel 🙂 ja vas tu obcas citam tak viem o vas aspon nejake novinky, aj o tebe. Super ze uz mas nakupene, u nas to ostalo na mojom mm, tento tyzden ma za ulohu zbalit ma do porodky 🙂))

lulu4
14. júl 2010

@liv1 no tak to je super, ze si sama na izbe, aspon ze to, mas pokoj od vsetkych a to si na akom oddeleni ked je tam tak vela miesta ze si sama na izbe? len nech ta pekne udrziavaju veru malicka nech si este pocka v brusku... som nevedela ze po 34tt uz nepichaju tie lieky na dotvorenie plucok to je dobre... ok napisem ti ho do IP... a ty mas sikovneho mm takze sa nemusis bat on ta urcite dobre pobali do nemocky a dokupi co este treba, zakladne veci mate a co nebudete mat tak dokupite potom aj ked uz prides s malinkou domov...

lulu4
14. júl 2010

@zuzumajko Zuzi nie si hysterka a urcite si to o tebe nemysleli, tak nie kazda zena dokaze byt pri takychto zalezitostiach silna a nevyronit ani slzu, to musia chapat... ved to nie je nic prijemne, no najhorsie je ked je vtedy babo aktivne naj by bolo keby vegetilo lahsie by sa im odoberala ta vzorka... ale babatku nerozkazes... neboj nechceli mu ublizit... a s tou plodovou vodou ona sa postupne vytvara, ja som jej jeden cas mala tiez pomenej a teraz mi uz dokina nehovori nic takze uz je to asi ok... Zuzi tie krvne testy nemuseli nic znamenat, uvidis, vela bab to tak malo... snaz sa mysliet pozitivne ze to bude dobre, kvoli malinkemu... ved ono je potom tiez v strese ze co sa deje... dobre dopadnete uvidis... kamoska bola na amnio tusim az okolo 23 tt to sa chodim tusim po 20tt zvacsa teba nejako skoro poslali preto nemas asi dost ani tej plodovky zatial.. budete musiet pockat... drzim palceky...

janefonda
14. júl 2010

ahojte

@liv1 ja mam na teba cislo, napisem ho lulu do ip, Moze byt? 😉 A ako sa citis??? Dufam, ze malicka ked uz sa tak velmi tlaci dole, tak vycka aspon do konca 36tt 😉


@zuzumajko urcite to teraz pre teba nie je jednoduche, ale snaz sa aj napriek vsetkemu mysliet pozitivne. Vsetko bude dobre! Skusite to amnio nabuduce a uz sa isto podari.

zuzumajko
14. júl 2010

@lulu4 ty vzdy vies ao cloveka ukludnit 🙂 mas pravdu aj ma skoro poslali, lenze vysli tie hodnoty na nic a ani genetik nechel riskovat dlhsie, zbehlo sa to behom vcerajska vsetko a dnes ta amnio...akoze naprd, ale aspon viem na co sa mam nabuduce prichystat..len to dost boli 😒

@janefonda ahojky, velmi dufam. dakujem

liv1
14. júl 2010

praveze museli stopnut prijem na cas, lebo tak vela rodiciek tu bolo a prerabaju novorodenecke. Ale maju tu 1 izbu izolacku a ta bola zrovna volna, tak sa ma spytali ci tam nechcem ist, lebo okolo mna same mamicky s detmi, no tam sa nevyspis. Takto viem ze mi sem nikoho nedaju a je to super. Dokonca dnes mi dr dovolil navstevy na izbe, co sa normalne nemoze. Ale tu nema aku mamicku rusit..tak som rada. No interhotel co ti poviem 🙂. Dufam ze ta nasa malicka vydrzi do toho 37, uvidime. Dr to neodhadoval povedal ze kludne sa moze aj stat ze mi tu v 41tt budu vyvolavat porod. Ale aj nemusi.. Tak uvidime..maj sa krasne davaj na seba a malickeho pozor, zase sa ozvem. Pa pa

janinna11
14. júl 2010

@liv1 Ahoj Liv, si v nemocnici??

drzkosa
14. júl 2010

@zuzumajko neboj nabuduce to dopadne a vysledky budu ok... budem drzat palce

matta308
14. júl 2010

ahojte...ja som tiez prvykrat tehotna...obavam sa mnohych veci..najviac asi porodu... 😅

mirka12011
14. júl 2010

@liv1 neblazni este vydrz, ale mas uz 34tt tak to uz bude fajn uz len kinderkovat aspon 3tt a bude super 😉
ty si teraz v nemocnici na cakacke? uch to som bola aj ja a to si teda pocitas knihy 😎 ale bude fajn......
@lulu4 ako sa citis?

lulu4
14. júl 2010

@janefonda dakujem ti Jane za to cisielko lebo sme si ich nevedeli teraz akosi vymenit :(
ako sa mate s Natalkou? ako znasate horucavy? pozerala som si vaj aj v tej novej teme 1xtehotne mamickami a tam tu skvelu fotku malej, no uzas ako sa tie deti vedia niekedy ksichtit 🙂

lulu4
14. júl 2010

@mirka12011 ahoj Mirka, no veru Liv mame v nemocke, nech sa len malicka netlaci este von aspon 3 tyzdne ako pises... nech pekne vydrzia ako kinderko... ako sa mam ja? prezivam co ti poviem, dost ma bolieva hlava z tohto tepla posledne dva dni neviem co to je, snazim sa si vtedy lahnut a dat si studenu vreckovku na celo... aj teraz uz pocitujem zas bolest.. a to som dnes nevarila ani nic, idem dat len oprat a asi pozehlim nieco pre maleho... este to stale nemam nachystane ani tasku do porodky aj ked mam uz vsetko nakupene...
co vy ty sa pochval ako rastiete ake robite pokroky?

lulu4
14. júl 2010

@zuzumajko tak bola by skoda teraz hned robit nejake strasne zavery a zbytocne sa zozierat pozri nie sme lekari a dokonca ani lekar si netrufne tvrdit v akom stave je vase babenko... takze treba verit a ako sa hovori nadej umiera posledna a tu amnio ti dali velmi skoro lebo to som fakt nepocula ze by bol na nej niekto v 17tt neboj plodovej vody bude dost, ako som pisala ja som jej mala tiez menej a je uz dobre.. ona sa vytvara postupne a hlavne v tychto teplach pi vela cistej vody....nevedela som ze to vysetrenie je bolestive lebo kamoska sa nestazovala len ze to bolo take neprijemne tak to opisovala a potom este musis lezat doma par dni a oddychovat...ale vsetko im dobre dopadlo a dozvedeli sa tam ze cakaju dievcatko... dobre bude aj u teba, vies ako to chodi vsetko je o psychike, clovek musi verit ze to tak bude a ono to tak bude..

vefi89
14. júl 2010

vám nezávidím teda, teraz v tomto teple sa gúľať 😒

@lulu4 😵 😵 veľa pi 😉 nesladené a nebublinkavé.....najlepšie čaje 🙂

jjana17
14. júl 2010

tadeasko je uz na svete.narodil sa dnes 8 :05!

vefi89
14. júl 2010

@jjana17 gratulujeeeeem 😵 😵 😵

jjana17
14. júl 2010

tami je v poriadku ako pise stastna.tadeasko ma 3250g a 51 cm.gratulujeme

vefi89
14. júl 2010

@jjana17 ako sa tehulkuje???musí byť na hovno v tomto teple 😒

mimi21mimi
14. júl 2010

@jjana17 ze gratulujem 🙂

matka24
14. júl 2010

chcela by som sa opytat ci niektora z vas nema skusenost s farbenim vlasov pocas tehotenstva alebo kojenia pocuila som ze to moze skodit babatku ale zasa ked som sa bola strihat tak tam bola jedna pani ktora bola tehotna a farbila si vlasy normalne s tym ze to vobec nema vplyv na dieta tak neviem :(

mirka12011
14. júl 2010

tami gratulujem vela zdravicka 😉

@lulu4 pi pi pi vela vody resp casto hoc menej aby hlava nebolela
no mi prezivame horucavu ach jaj az ja budem mat potnicky nielen timka teda nezavidim s bruskom teraz juj....
a ako sa ma vladko ako ste podrastli v brusku?

@vefi89 ako sa mate s miskom?

mimi21mimi
14. júl 2010

@matka24 farbila som sa normalne... vraj to nema vplyv na babatko... ale pre istotu som sa zafarbila za cele tehu len raz - na svadbu 😉

vefi89
14. júl 2010

@mirka12011 no okrem toho tropična dobre 😀 😀 vy sa pochváľte 🙂

lusa889
14. júl 2010

Ahojte babule, co tu nove? kolko mame dalsich krasnych babatiek? 🙂

mirka12011
14. júl 2010

@vefi89 uch to horko ma zabija nic sa mi nechce...........

janefonda
14. júl 2010

@tadotami gratulujem k synacikovi!!! Vsetko dobre mu prajem do zivota! 😵

zuzumajko
14. júl 2010

@lulu4 nebolo to zo zaciatku neprijemne, ale ten druhy vpich uz bolel. Teraz je to velmi neprijemne, ale je mozne, ze je to aj tym, ze mam velmi vysoku citlivost na bolest a tlak. Mozno to ja vnimam inak. Ale uz sa snazim na to nemysliet, len si hladkam brusko a rozpravam babatku ze vsetko bude dobre, snad to pomoze. 🙂
@tadotami blahozelam! 🙂 slvele ze je uz tadeasko doma

drzkosa
14. júl 2010

@zuzumajko a ty si teraz v nemocnici?

lulu4
14. júl 2010

@tadotami aj ja sa pripajam ku gratulaciam, nech vas co najskor pustia domov, vidis nebol v brusku do vianoc ako si predpovedala uz ho mas pri sebe 😀

@zuzumajko veru tak pekne sa prihovaraj babatku ono citi tvoju lasku...bude to dobre uvidis, musis verit, kolko krat krvne testy zlyhali ale toto je uz dosledne vysetrenie a to bude smerodajne... bud silna

@vefi89 veru tak vystihla si to v tomto teple sa tehulkuje na hovno ale tak uz vydrzime co ine nam ostava, snad sa druhe babo postasti na marec velmi by som chcela aby sa narodilo okolo mojho datumu narodenia 🙂 xixi ked nemusim ani von radsej nejdem ako dnes som sa dala do dalsieho kola prania detskych veciciek a uz som si skoro zbalila tasku do porodky, este nejake dve veci mi tam chybaju dohodit ale inak je vsetko uz chvalabohu

@mirka12011 veru snazim sa vela pit ale ked niekedy to nejde cim viac vypijem tym viac sa potim ale co uz... Vladinko sa ma dobre moj milacik, teda dufam 😵 dnes som mu pustala uspavanky a sa mu to pacilo ale dnes je akysi malo akcny uz sa ozval ale malo, asi spinka...v piatok mame poradnu tak uvidime ako sme na tom potom dam vediet...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre