Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
14. feb 2010

dugy tak ten concord farebne sa nehrabe. hm
zavolali by sme niekoho kto nas odtiahne. znamych a v najhorsom pripade ak by to bolo na ceste a nie je to nasa chyba a nema nas kto odtiahnut, tak 159, to je myslim mestska policia nech ma prepoja na spravcu mestskych komunikacii ktora ma nastarosti taketo veci. minule som tam volala, lebo na hlavnej ceste v strede BA nejakemu autu vypadla sklenena tabula ktora bola rozbita a asi si to nevsimol, a 1 auto predomnou skoro do mna kvoli tomu naburalo.

leni mas v albume?

dugyna
14. feb 2010

ano leni ale ja si tam s nou vymienam nazor lebo ona volal hned na 112 ..lebo bola v tiesni..a ja jej vysvtlujem ze linka 112 je pre zivot ohrozujece stavy a nie preto ze zapadne...lebo ona nevie cislo na odtahovku aa este jej povedia na 112 ze ale musi si tu odtahovku zaplatit..tak ma dost vytaca..ň
lebo v papieroch od zakonnej poistyk co ma mat pri sebe ma cilso na odtahovku a aj na infolinku..alebo stacili zavolat operatotovi ktoreho ma vypytat si cislo na informacie a tam by ju uz na odtahovku prepli..
ako chapem keby im enslo volat koli signalu..na ine cislo..ale oni eset volali aj s muzovim otcom..
a niektore baby sa jej zastavaju ze sa bola ohrozena lebo je v 5 mes..
tak nech sedi na riti a nikam nechodi..lebo ohrozena je aj ked prejde po zasnezenom namrznutom chodiniku..
proste mne to pride zneuzitie linky 112..obsadzovat linku takymito hlupostami..potom clovek ktory sa tam naozaj potrebuje dovolat sa nedovola lebo tam voal ze zapadla...

ja by som to urcite nespravila to co ona..a v ktorom state ma odtahovku zadarmo???

liv1
14. feb 2010

dugy a co by si ty robila keby najdes cloveka sediaceho na ceste a okolo neho len auta obchadzaju a vystupis, vidis ze je spity, si sama ale nechces aby sa mu nieco stalo? A ešte je neskorý večer podotykam 😀

liv1
14. feb 2010

lulu a ktory si si vybrala? ked to nie je tajne 😉

vefi89
14. feb 2010

vejula, kopať nekope vôbec, on sa len prevaluje ako medveď počas zimného spánku 😀 ale už ma bolí poriadne 🙄 bude Miško nakoniec, to mužík sa stále rozhodnúť nevedel ale keď je Miško od začiatku, tak nech je dokonca 😀 😀
a neboj, on sa ešte rokzope, môjho zvykne štartovať sprcha 😀 😀

garonka
14. feb 2010

vefi ty ešte tu? 😀

liv1
14. feb 2010

gari a kedy vymena?? 😀 😀

garonka
14. feb 2010

vejula daj si hroznovy cukor disko šou maly bude mať 😀 😀 😀

garonka
14. feb 2010

liv stihame ešte dnes? lebo ja do nemocky nechcem 😅

dugyna
14. feb 2010

no som celko rada ze ste zatial ani jedna nepislai ze by ste volali 112.. 😉

liv podl toho ci je to normalny alebo bezdomovec..mozes zavolat tiz mestskych policajtov..ak nema zranenie oni si ho zoberu nastarot..pokial ma ten dotzycny mobil..alebo je schopny ti povedat meno a kde byva..alebo cislo na niekoho somov..tak zavolat rodinnym prislusnikom nech si pre neho prijdu..a pockat s nim zatial

ale vacsina opitych na zastavkach co si lahnu na lavicku su bezdomovci..ktory sa tam chcu len prespat..a vela ludi im zbytocne vola sanitku bez toho aby sa opytali ci vobec maju zaujem o take nieco..

liv1
14. feb 2010

gari jupiiiiii 😀 😀 stihame jasnacka 😀 😀

vefi som kuk tvoje fotky a z mojho neprofesionalneho pohladu 😀 😀 by som povedala ze mas este min mesiac do porodu 😀 😀

lenocka84
14. feb 2010

dugy nemas pravdu, 112 je zdruzena linka, kde ti poslu bud pomoc ci policcie, alebo sanitky alebo hasicov

liv ano mam, ale este nieje kupeny

dugyna
14. feb 2010

liv vefi ma uz padnute brusko namyslim ze by to bolo na mesiac 😀

lenocka84
14. feb 2010

Jednotné európske číslo tiesňového volania 112 má oproti starším číslam 150, 155 a 158 viacero výhod. Zjednocuje všetky zložky integrovaného záchranného systému:

* Hasičský a záchranný zbor
* Polícia
* Záchranná zdravotná služba
* Kontrolné chemické laboratóriá civilnej ochrany
* Banská záchranná služba
* Horská záchranná služba
* Železničná polícia

liv1
14. feb 2010

dugy tak ja som zavolala mestskych, lebo nedalo sa z neho nic poriadne vytiahnut no a nelezal na lavicke, ale pri kramaroch ti sedel na kraji cesty, keby dobre nevidim snad ho aj naberem chudaka. bol uplne mimo. no a mestski hned od neho chceli obciansky, no lebo vsak samozrejme som tam pockala tak som chcela vediet co s nim bude... bolo mi ho trochu potom luto, lebo neboli 2 krat mili... skoda ze nie je niekto, kto tychto ludi dopravi domov aby sa im nic nestalo. bezdomovec to myslim nebol.

liv1
14. feb 2010

dugy myslela som podla velkosti 😀

liv1
14. feb 2010

leni ktory nakoniec. ten cierny, ci ten chrobak do hlavy? 😀

lenocka84
14. feb 2010

liv ten chrobak do hlavy
lebo vanicka je este
o 2 cm sirsia

dugyna
14. feb 2010

lenka je to zdruzena linka ale nemas tam volat ked zapadnes snehom...

liv co podla velkosti??usla mi nit
inak keby si musela kazdych neviem kolko minut chodit koli opitym ludom..tak tiez by si sa k nim asi milo netvarila..je to smutne..ale bohuzial

liv1
14. feb 2010

leni tiez je krasny. ten sa mi aj viacej paci ako ten cierny 😉 , i ked ten tiez nie je zly.

hm, to budem vyberat uz to vidim, kym sa pre nejky kocik rozhodnem. ach jaj. ked si predstavim kolko som vyberala a rozhodovala sa pred svadbou o vsetkom, pomoooooc 😀 😀
aby aj dobre bolo, aby aj drahe nebolo no vsak to poznate 😀

liv1
14. feb 2010

dugy ze som videla vefinu fotku bruska teraz 4 dni pred porodom a ze mi pride velkostou bruska ako keby mala rodit az za mesiac...

garonka
14. feb 2010

112? kamoška tam pracuje myslím a vola tam každý nielen kvôli zdravotnym problemom
riešia kopu veci 😉

možno i mňa by napadlo zavolať 112 ak zapadla by som snehom je to tiesňove číselko a v mobile ho mam 😉

vefi89
14. feb 2010

aj ja by som rčite volala, ale len preto, aby som nasrala tých ľudí 😀 😀 😀

dala som si novú fotku do albumu kuknite 😀 😀 😀 😀 😀

liv1
14. feb 2010

baby a mate ulozene cisla najblizsich pod ice...atd? poznate to?

lenocka84
14. feb 2010

dugy to je relativny pojem, ale nie je to len na zachranku ako si napisala
tot vsio,
nevravim ze tammala volat, len ti upresnujem info

liv este neviem, nejako sa nedokazem rozhodnut, ale tak cas este je
dodacia je u obidvoch 14dni takze je to do pohody zatim

garonka
14. feb 2010

liv ja nemam ale drahy ma a sa smejem že i ja by som mala mať ale zatajím sa radšej 😀

liv1
14. feb 2010

vefiiiiii 😀 😀 to poznam. doslo mi mailom, s nadpisom ako romovia ozdbojuju stromcek 😀 😀 😀

vefi89
14. feb 2010

však ja mám ako prvého uloženého muža, tak hádam im zapne, keď uvidia anelik alebbo mama nie??to len banda tupcov si chce ulahčiť 😀 😀

liv1
14. feb 2010

dugy lenocka ma pravdu. som to prestudovala a na ministerstve vnutra pisu okrem ineho aj:

112
Umožňuje tak rýchle vyhodnotenie situácie a okamžitú reakciu záchranných zložiek, čo v praxi znamená jednoduchšiu, rýchlejšiu a pružnejšiu pomoc najmä v situáciách, keď je potrebná spolupráca viacerých zložiek integrovaného záchranného systému alebo keď si volajúci nie je istý, ktorú zložku treba kontaktovať.

liv1
14. feb 2010

vefi ale oni ti nebudu pozerat vsetky tel. cisla ci tam najdu "anjelik" 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre