Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

slavicita
28. okt 2010

@baska259 veru veru, radšej skôr ako byť potom v strese, že malého prinesieš do zaprášeného 😀

laerke
28. okt 2010

@venika_v Urcite je to pekne 🙂 Ja som na zaciatku vyzerala ze som len taka rozkysnuta, teraz sa brusko zacina zaokruhlovat. Ale aj tak to uz chcem mat za sebou, hlavne prve tehotenstvo je permanentny stres ci je vsetko v poriadku.. A najma pre mna, kedze mi bolo povedane ze je vobec zazrak ze som otehotnela ☹ Tak dufam ze drobec je v poriadku..

baska259
28. okt 2010

@slavicita to suhlasim...musi mat vsetko vonavucke a cistucke 😀

l81
28. okt 2010

@dannizeta mne ta homeopatia zabrala hned. A naopak Gastrotuss mi nezabral ani trochu. Ale pokial vracias neustale, tak by si asi fakt mala ist radsej k Dr. Asi ti da Torecan cipky, alebo injekcie....

dannizeta
28. okt 2010

Práveže ja vôbec nevraciam,len mi je vkuse nevoľno ☹ Zistila som,že ked som hladná je mi viac zle a to už potom nepomôže ani ked sa najem.Takže sa snažím aby som stále čosi jedla,aby žalúdok nebol prázdny.Aj ked nasilu,ale musím sa prekonať. A musím povedať je mi o niečo lepšie.Asi každá musí na to prísť sama,čo jej pomáha... 😉

dannizeta
28. okt 2010

@laerke No vidíš, zázraky sa dejú ;) Neboj,všetko bude v poriadku.Ja sa nechcem zbytočne stresovať.Ten hore všetko riadi,všetko je tak ako má byť,či dobré alebo zlé,všetko má svoj zmysel... 🙂 Držím prsty nám všetkým! 🙂

laerke
28. okt 2010

@dannizeta Ja sice na "toho hore" neverim, no za to si hovorim (aj ked je to mozno blbost ale pomaha mi to spavat), ze uz je to vsetko dane, mozno je to v "kode" babatka. Ak nema vnutri zostat tak aj ked sa pretrhnem nezostane a ak ma, tak zostane. Hadam to bude v poriadku, len nech uz to je za nami, mam chut na poharik cerveneho 😀 😵 Tak drzme si vsetci palce a hadam to dobre dopadne 😉

monulik0209
28. okt 2010

@kikinkka no este uvidim,aka sa mi zapaci,ale ruzovu moc nechcem,asik nejaku taku peknu zelenu.... a ty si si vybrala aku farbu??

venika_v
29. okt 2010

@laerke no to je pravda, ja tiez vyzeram ako by som len pribrala a nic viac.... to sa mi vobec nepaci :(

tak to je jasne ze sa bojime, a trosku stresujeme, ale to nase male stvorenie presne vie co ma robit 🙂

takze sa len treba tesit a robit vsetko preto aby bolo zdrave a malo vsetko co potrebuje

fleuerette
29. okt 2010

tak, hneď ráno som natlačila banán, ešte som ani oči neotvorila a je to celkom pozitívne, žalúdom mám síce až niekde pri mandliach, ale drží 😀 😀 😀 ........... ide sa pracovať

Prajem pekné ráno všetkým

vera1132
29. okt 2010

aj ja by som sa chcela pridať do tejto skupiny prvý krat tehotná 🙂
už som v 31tt. do teraz to bolo oki.. ale už si začínam uvedomovať že onedlho to príde, a minimalne dvom ludom sa zmenia životy, mne a mojmu partnerovi. 🙂
a aký bude pôrod, hm, tak to dúfam že prebehne rýchlo.
ako vnímate vaše tehotenstvo vy? ? ?

laerke
29. okt 2010

@venika_v Sranda je ze aj ked robis VSETKO mas stresy 😀

Inac mne je v poslednych dnoch dobre zle, neviem preco.. Zacina ma to desit, no mozno som len nieco zle zjedla. Teraz neznesiem vela jedal ale vzdy sa to ozve az dodatocne. Ako ked sme si s priatelom dali popcorn a potom mi 2 dni bolo na vracanie a zaludok som mala ako po opici 😀 Tak dufam ze to nic nie je.. Akurat ma to hrozne mrzi, mali sme dnes mat take "vyrocne" rande, dlho to planoval ale ja fakt nemozem ako mi je zle, najma vecer.. Ale tak co, on to spraskal, on to musi aj pochopit 😀 Nie? 😀

kikinkka
29. okt 2010

@venika_v ba budeme chodiť na prechádzky a akurát sme včera boli objednať kočík tak nám má prísť začiatkom decembra to stači. farba červeno čierna nakoniec sme sa pre takúto farbu rozhodli.hej postielka je drevená a ideme si kúpiť tu u nás v obchode cez internet nie. na nete kočík nemám vybratý boli sme v obchode vyberať. to je dobre ja som tiež hovorila že je to chlapec a pozri sa budee to chlapec treba veriť že čo chceš aby to bolo.

kikinkka
29. okt 2010

@monulik0209 ja som si vybrala hráškovo zelenú hned ako som ju zbadala tak sa mi zapáčila.muž chcel inú farbu ale nakoniec som ho ukecala.

venika_v
29. okt 2010

@kikinkka tak to ste pekne vybrali mne sa tiez paci taka kombinacia...
vcera sme s mojim ocinom nasli perfektny kocik, ale je bud cerveny alebo modry.. .takze tazke rozhodovanie ... je zlacneny zo 700 na 290 eur tak sa to plati....

venika_v
29. okt 2010

@laerke no toto poznam, cely den sa na nieco chystas a potom ti zacne byt z nicoho nic zle, najhorsie je ze ked nieco zjem v pondelok a nie je mi nic a to iste si dam vo stvrtok napr a vtedy mi z toho zle je... divne veci...

a tak si mozete spravit vyrocie vecer doma budes pekne oddychovat hore nohy a on ta bude obsluhovat... co je na tom zle 🙂

kikinkka
29. okt 2010

@venika_v hej je pekná kombinácia taká akurát. tak to je dobrá akcia to sa oplatí kúpiť. rozhodni sa pre takú farbu ktorá sa ti viac páči.

venika_v
29. okt 2010

@kikinkka dakujem za radu.... no myslis ze nebude vadit ked bude modry aj ked to bude dievcatko?

zuzkaro
29. okt 2010

ahojte aj ja sa k vam pridavam, tiez cakam nase prve babo a veeelmi sa tesime, uz sme co to aj nakupili ale napr. kocik este nemame aj ked sme uz daky vybrali len o treba kupit, bo my chceme maly spratny aj do auta aj pohodlny a tak 🙂 inak aj ja uz zcinam mat trosku stres z porodu a pod, ale dufam, ze to dako prezijem a baby chodi z vas niekto na predporodnu pripravu?

monulik0209
29. okt 2010

@kikinkka no aj mna ta farba zaujala,videla som ju v jednom obchode,tak uvidim, ci ju este zozeniem.Nechcem to kupovat,pokym nemame postielku doma...

monulik0209
29. okt 2010

@zuzkaro vitaj medzi nami!!!! neboj nie si sama kto ma stresy s porodu:O)))) mne sa dokonca aj o nom sniva :O))) ja nechodim na predporodnu pripravu,som na pn.Ale ked to zvladli nase mami bez pripravf,tak aj mi:O)))

laerke
29. okt 2010

@venika_v

nic na tom nie je zle 🙂 No cakala som ze tieto celodenne "ranne" nevolnosti uz presli, som predsa v 16. tyzdni preboha..
a stale ma napina, no cely den by som prespala keby som mohla.. Zajtra mam cely den volno, nikto doma tak budem spat jak dudek 😀

zuzkaro
29. okt 2010

@monulik0209 aj ja som na PN, ale vcera som bola u doktorky a pytala som sa na to tak mi sestricky povedali, ze priprava je OK lebo oni tam zvyknu davat daky listok, ze si tam bola 🙂 tak sa chystam, ja viem ze aj mamy to zvladli bez takychto vymozenosti, ale zas tam clovek stretne dalsie maminy a pozdiela svoje trapenia a radosti a dokonca u nas je to v nemocnici tak sa da ist pozriet aj do saly :D

baska259
29. okt 2010

pekny den prajem.. 😉 prosim vas kedy by sa mala zacat vybavovat materska??a ako? kam?

baska259
29. okt 2010

@ladybirds dakujem 🙂

kikinkka
29. okt 2010

@venika_v absolutne nie prečo by to mali len chlapci nosiť takú farbu? Podla mna ju môže nosiť aj dievčatko jej to bude úplne jedno akéj farby je.

kikinkka
29. okt 2010

@monulik0209 no ja si to kúpim všetko naraz lebo je to komplet k tomu.

monulik0209
29. okt 2010

@zuzkaro no ja som tiez nad tym rozmyslala ,ale odradila ma cena,u nas pytaju za jedno sedenie 10eur a to sa mi zda prehnane....kamoska rodila pred pol rokom a v pohode porodila nebola na ziadnom kurze.tak hadam to zvladnem aj ja:o))) To mas dobre ze tie kurzy mate v nemocke,u nas take nic neni....

monulik0209
29. okt 2010

@kikinkka no tak to mas potom super,aspon nemusis potom zhanat.... ja este uvidim co sa mi zapaci a co kupim,ved potom dam foto....ozaj potom ked ti pride,nafot aj ty,mozno budem cerpat inspiraciu:o))))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre